Kultura

sirien
20.2.2014 17:54
Aktuální verze: 1.0 (finální verze překladu v pdf s originální grafikou)

Překlad ke stažení zde


#180 - vznik PDF verze překladu. Předtím se řešily průběžně vznikající textové verze.


Použitý překladový klíč zde.
Vznikal v této diskusi (str. 3-12)


Prosím nechte tuto diskusi věnovanou samotnému překladu; diskuse k Fate Core jako takovému je ZDE, díky :)
Autorská citace #81
5.9.2014 13:33 - Assassin
Podle mě by stačilo jako první výsledky vyhodit to, co momentálně vypíše až vyhledání "Část názvu článku resp. diskuze resp. blogu" v sekci Konkretizace.

P.S. a u toho rovnou smazat nefunkční linky na kostce (SRD, kniha návštěv) a poupravit funkci na odesílání PM (umožňuje double posty).
Autorská citace #82
5.9.2014 13:36 - Quentin
York: Jenže fórum je dostatečně přehledné, že se k té diskuzi vždycky doklikáš sám. A konkrétní věty nebo hlášky beztak hledáš přes google.
Autorská citace #83
5.9.2014 13:41 - Gurney
Sparkle: Je pravda že kostkový vyhledávač je fakt záhadně fungující záležitost a zasloužil by si předělat.

Hlavně ale nechápu proč očekáváš že někdo vůbec bude něco vyhledávat nebo se proklikávat jakýmkoli cizím fórem (to není "showstopper" ?). Zvlášť když tam můžeš mít odkaz přímo na diskuzi, kterým se k ní dostaneš jedním kliknutím.
Autorská citace #84
5.9.2014 13:45 - Sparkle
Gurney píše:
Hlavně ale nechápu proč očekáváš že někdo vůbec bude něco vyhledávat nebo se proklikávat jakýmkoli cizím fórem (to není "showstopper" ?). Zvlášť když tam můžeš mít odkaz přímo na diskuzi, kterým se k ní dostaneš jedním kliknutím.


Protože na rpgf je celá sekce Fate kompletně obsažená v jedné sekci, na kterou se dá odkázat jedním jediným odkazem. Tím pádem stačí mít na webu faterpg.cz jeden jediný odkaz nazvaný "Diskuse" nebo "diskutuj") a ten tě dostane na seznam všech vláken o 4. edici Fate. Jak bys tohle udělal na Kostce?
Autorská citace #85
5.9.2014 13:50 - Alnag
Sparkle píše:
Teď na mě budete asi mnozí naštvaní, ale já si stojím za tím, že jestli mám na webu pro nováčky nějak intenzivněji propagovat Kostku, musím vidět, že má spravený vyhledávač.


Výzva pěkná, ale nejsou lidi.

EDIT: A jinak tedy pokud použijete nikoliv to hlavní pole vyhledávače, které prohledává vše, ale jen pole Konkretizace (hledání v názvu), tak to vyplivne dobré výsledky.

Píše:
Jak bys tohle udělal na Kostce?


Jednoduše. Nové klíčové slovo.
Autorská citace #86
5.9.2014 13:59 - York
Sparkle píše:
Protože na rpgf je celá sekce Fate kompletně obsažená v jedné sekci, na kterou se dá odkázat jedním jediným odkazem. Tím pádem stačí mít na webu faterpg.cz jeden jediný odkaz nazvaný "Diskuse" nebo "diskutuj") a ten tě dostane na seznam všech vláken o 4. edici Fate.


Takže ve skutečnosti spíš vidíš problém v absenci použitelné hierarchie kategorií, než že by nevyhovoval vyhledávač, ne?

Přitom Kostka vnořené kategorie umí (minimálně do dvou nebo tří úrovní, viz záhlaví stránky), jen jsou podle mě dost nešťastně navržené.

edit:
Jeden příklad za všechny: Diskuse k Fate core 4e je v sekci Diskuse -> Kultura
Autorská citace #87
5.9.2014 14:02 - Sparkle
Já se samozřejmě budu snažit ten web Faterpg.cz průběžně vylepšovat, takže třeba přijdu na způsob, jak to udělat. Momentálně to beru tak, že Kostka je lepší na čtení článků (třeba když linkuju na svůj nebo Mephití Facebook články o RPG, tak beru primárně Kostku, z rpgf jsem snad nelinkla nikdy nic) zatímco jako platformu na diskutování propaguju spíš rpgf.
Autorská citace #88
5.9.2014 14:04 - York
Ryhlé a funkční řešení pro Rozcestí by teď asi bylo, přidat sekci Fate do těch záložek úplně nahoře (d20| CPH Arda| Dragonlance| FRealms| Icaenel| Icefire| Ravenloft SRD pravidla| Překladové klíče| Kroniky).

Pak bys mohla odkázat prostě na fate.d20.cz
Autorská citace #89
5.9.2014 14:04 - Dukolm
spíš malé technické upozornění pokud nebudeš Sparkle udržovat aktuální odkazy tak stejně staré odkazy(zastaralých verzí) směřují na kostku na příslušné články.
Autorská citace #90
5.9.2014 14:10 - Sparkle
Já zkusím udržovat aktuální odkazy, Kostku sleduju skoro každý den, takže když hodíš novou verzi a napíšeš to do diskuse, snad to aktualizovat zvládnu. Kdybych to nedávala, dám tam linky na ty články na d20.
Autorská citace #91
5.9.2014 14:31 - sirien
Sparkle: vyhledávač php bb je stejně k ničemu jako ten tady. Sekce diskusí tu jsou stejně jako na php bb. Někdy mám chuť zrušit pole aktuálních diskusí aby se lidé s podobnými poznámkami naučili používat normální rozhraní a ne jen spoléhat na featuru která má být bonus na větší pohodlí, tohle je fakt ukázka toho jak věc která má být navíc vede k tomu že si lidi jen stěžují, protože si pak úplně odvyknou používat standard.

Jinak point taken ohledně těch odkazů na překlady... odkazy na diskuse k Fate/FAE by se ale hodily
Autorská citace #92
5.9.2014 14:37 - Gurney
sparkle píše:
Jak bys tohle udělal na Kostce?

Linknul přímo ty celé tři diskuze co tu o Fate Core jsou nebo požádal o nové klíčové slovo "Fate", případně "Fate Core" (viz. Alnag). Nevyhrožoval že jestli věci nebudou jak chci, neudělám XYZ :)
Autorská citace #93
5.9.2014 14:53 - sirien
Exkluzivně na zakázku bylo právě upraveno vyhledávání. Aktuálně funguje líp jak na php bb. Enjoy
Autorská citace #94
5.9.2014 15:35 - Jerson
Na mobilu mi místní vyhledávač nenajde vůbec nic.
Autorská citace #95
5.9.2014 16:20 - Sparkle
Teď to vypíše pouze diskuse, které to slovo mají v názvu. Už to nevyhledá fulltext. Což je asi o něco lepší než předtím, to je pravda. Ještě kdyby to umělo primárně na prvních místech hodit ty topicy co to mají v názvu, a za to ty, co to mají v textu?
Autorská citace #96
5.9.2014 16:28 - Sparkle
Gurney píše:
Linknul přímo ty celé tři diskuze co tu o Fate Core

Ne. Pokud ke každé položce v sekci "Stáhni si" bude separátní link na samostatnou diskusi o konkrétním PDFku, někam na externí web, tak se z toho zblázním já i čtenáři. Navíc si vem, že těch PDFek ke stažení tam bude víc, nejen Rozcestí / FAE / Core, ale i třeba Příběhy Impéria Lite, Alefův slovenský překlad FAE. Když ke každýmu dám separátní link na jinou diskusi, z nichž půlka bude vést na Kostku a druhá půlka na rpgf, tak to bude vypadat úplně idiotsky. (Ono celé tohle schizma dvou webů co se nedovedou sjednotit idiotské je, přiznejme si, tak proč do toho zatahovat ještě nováčky).
Autorská citace #97
5.9.2014 17:57 - sirien
Taková vděčnost za tak příkladně bleskovou admin intervenci do zdroje... Jinak pořád značně lepší výsledky než php bb vyhledávání. A hází to diskuse i články. Fulltext máš nahoře, ale fulltext nefunguje na žádném webu, kdo ho touží používat používá google už jen tak z reflexu. Detaily viz disuse Kostky jsou vrženy.
Autorská citace #98
5.9.2014 18:27 - Sparkle
Ještě mě napadlo, k těm jednotlivým pdf souborům v sekci "Stáhni si" mít vždy odkaz "Domovská stránka autora", tím pádem bude to schizma, že něco bude odkazovat tam a něco onam, působit přirozeně. Sirien si tam tím pádem hodí Kostku, Quentin svůj blog, atd. co vy na to?
Autorská citace #99
5.9.2014 18:54 - York
Jako návštěvník stránky bych rozhodně preferoval direct linky na stažení a odkaz na zdrojovou stránku případně za to do závorky.

edit: BTW není moc dobrý nápad dávat číslo verze do názvu souboru ke stažení, právě proto, že je pak třeba updatovat odkazy. Lepší je dát číslo verze až dovnitř.
5.9.2014 18:55 - Vojtěch
Konečné řešení by asi bylo přiřazovat k diskuzím keywords, jako je u článků asi, což ale není quick-fix :(

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.098305940628052 secREMOTE_IP: 18.207.240.205