Kultura

sirien
4.3.2013 23:35
protože jsem to tu začal sprostě zneužívat jako diskusi k překladovému klíči pro můj překlad Fate 3e Core, tak TADY je do záhlaví odkaz na kopii překladového klíče. Dokument je uzavřený, ale povolil jsem komentáře, ale kdyžtak ocením spíš příspěvky do diskuse ať se to tu dá rozebrat veřejně.

Diskuse k Fate Core
- Překlad Fate Core

Diskuse k FAE
- Překlad FAE
17.7.2014 11:40 - sirien
York: možná. Ptal jsem se soukromě "známých firem" a buď neměli zájem nebo čas.

Sparkle: IMO je tenhle focus na fantasy nesmysl. Všichni myslí že fantasy je klíčová, protože velké hry jsou fantasy. Pravda je že kauzalita je pravděpodobně spíš opačná, jak jsme už řešili jinde.

Pokud chceš dělat fantasy Fate pro současné hráče fantasy tak asi fajn, ale pokud chceš dělat Fate implementaci pro širší publikum, zvolil bych nějaké pop kulturní téma, dal bych mu nějakou cool stylizaci a rovnou do něj vepsal implementace jednotlivých pop zdrojů.

Např upíři sou tradičně cool a easy na implementaci, holky je maj čert ví proč rády (experimentálně jsou u nich upíři druzí hned za Jersonovými nácky), rovnou tam napíšeš implementace pro True blood, Vampire diaries a Interview plus co já vim dalšího (opíšeš to nějak nenápadně abys minula copyright, viz úvod FAE) a rovnou tím hitneš fanoušky VtM/VtR.

Co dál teď letí... AGoT. Zkřížit s Pendragonem, přidat Artuše, přihodit Knights tale.

Battlestar/Babylon 5 pro pop"hard" sf fanoušky...

Atd
17.7.2014 11:45 - Pepa
@Sparkle: Vážně se podívej na ten Age of Arthur. To je vážně mnohem lepší než Freeport...
17.7.2014 12:34 - Gurney
sirien píše:
...upíři sou tradičně cool a easy na implementaci, holky je maj čert ví proč rády (experimentálně jsou u nich upíři druzí hned za Jersonovými nácky)...

True story :)

Btw dle mého jsou strašně neoceněné Indiana-Jonesovské příběhy na téma v-archeologii-vzdělaní-dobrodruzi hledají relikvie/odhalují starověká tajemství & bojují proti záporákům. Tenhle žánr je hrozně přístupný a netřeba ho nijak zvlášť vysvětlovat (prakticky každý intuitivně zná klišé s tímhle žánrem spojená a dá se tam nacpat prakticky libovolné množství supernaturálna (včetně upírů...nebo Cthulhu :) i nácků. Krom toho se v podstatě bez úprav může odehrávat kdekoli mezi cca 1850 až po současnost (a s menšími úpravami i předtím nebo třeba ve space-opeře).
17.7.2014 15:58 - Sparkle
sirien píše:
Pokud chceš dělat fantasy Fate pro současné hráče fantasy tak asi fajn, ale pokud chceš dělat Fate implementaci pro širší publikum, zvolil bych nějaké pop kulturní téma, dal bych mu nějakou cool stylizaci a rovnou do něj vepsal implementace jednotlivých pop zdrojů.


Naprostý souhlas, nicméně chci se na začátku nakopnout něčím, co by mě hodně bavilo. Kromě toho si myslím, že jakmile se zvládnou uklohnit pravidla pro heroickou fantasy se všemi jejími atributy, přehodit to na Indiana Jones-style setting už bude piece of cake.

Pepa píše:
@Sparkle: Vážně se podívej na ten Age of Arthur. To je vážně mnohem lepší než Freeport...


jj mám to v to-read-listu :)

Gurney píše:
Btw dle mého jsou strašně neoceněné Indiana-Jonesovské příběhy na téma v-archeologii-vzdělaní-dobrodruzi hledají relikvie/odhalují starověká tajemství & bojují proti záporákům.


Jj tohle je boží. Mě zase láká antika, staré řecké báje a pověsti, tam by taky nebyl moc potřeba vymýšlet setting :)
17.7.2014 18:35 - LZJ
Sparkle píše:
Já si ještě nejsem jistá, jestli ten magický systém co ve Freeportu je, je dobrý.

Měl bych dotaz mimo překlady - jaký je konkrétně ten magický systém ve Freeportu? Nebo jsou někde stručné popisy sepsaných magií pro Fate 4e. Přece jen hrajeme fantasy a tam by magie být měla, tak mě zajímá, co už existuje. Ale zase si kvůli tomu zatím kupovat knížku nechci.
17.7.2014 19:23 - sirien
(prosím prosím diskuse k Fate a FAE jako ke hrám směrujte do patřičných diskusí - odkazy jsem dal do záhlaví. Díky)
24.7.2014 15:00 - sirien
Ve Fate se občas zaměňují jména postavy a hráče (takže tam v příkladech vznikají různé vtipy typu "Landon si změnil aspekt" když by tam logicky mělo být "Lenny změnil Landonovi aspekt"

Ptal jsem se na to Freda a ten prohlásil, že to osobně považuje za nezajímavé a nepodstatné, ale NEpovažuje to za chybu - záměna hráče a postavy mu je prostě volná.
Pár dalších lidí tam napsalo, že jim to je taky ukradený plus někdo sem tam i psal že si toho ani nevšim.


Otázka je - tam kde jsem si toho všimnul, má smysl to "opravovat", nebo to mám nechat napokoji a řídit se Fredovým názorem že tohle nikoho nezajímá?
24.7.2014 15:13 - York
Nech to napokoji. Jeden čas jsem tohle v pravidlech vypisoval fakt důsledně a nedalo se to pak moc číst.
16.9.2014 22:07 - sirien
Závěrečná verze Core a FAE, tedy v0.5 (se skutečně ukončeným klíčem a se zkorekturovanými překlady a prostě se vším, ready-to-PDF pokud to PDF někdo někdy vytvoří) jsou v podstatě hotové (a půjdou ven nejspíš tento týden...)

System Toolkit budu překládat jako Systémové nástroje.

Teď jsem si System Toolkit poprvé podrobněji prošel a rovnou předešlu že jeho překlad nejspíše nebude mít rychlost prvních verzí Core a FAE - je toho hafo (180 stránek takřka čistého textu) a času mám teď dost míň než začátkem roku.

Aktuálně přemýšlím, že ho dokonce budu vypouštět ven po kapitolách... ještě uvidim.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073158025741577 secREMOTE_IP: 35.175.172.94