Kultura

Alnag
11.7.2012 21:47
13th Age
13th Age - Jonathan Tweet a Rob Heinsoo (designéři s docela slušnou minulostí - i před 4e), a Pelgrane Press (což je dnes docela RPG hi-end, takové britské Paizo).

Autorská citace #21
10.8.2012 03:18 - Vojtěch
Pár odkazů s novinkami:

Současný stav pravidel (Mnicha asi z core vyřadí, monstra budou mít damage spíš pevně dané a bude se házet jen na specialitky).
Preview rozložení
Zběžně o čem to má být
Interwiew s Robem Heinsoo o 13th Age rozšíření
Autorská citace #22
10.8.2012 07:37 - Nachtrose
The game’s default setting, the Dragon Empire, is protected by dragon-riding knights and wizards who maintain the empire’s magical ley lines.

Zacina se mi to libit :-D

A trosku off-topic: CC3 jsem zkousel a nejak si s nim nerozumim :-/
Autorská citace #23
10.8.2012 09:05 - Colombo
tož, vypadá to pěkně. Kde se dají stáhnout pravidla?
Autorská citace #24
10.8.2012 09:09 - Nachtrose
O stranu driv.
Autorská citace #25
10.8.2012 10:57 - Alnag
Ty fonty v preview náramně připomínají 3e Forgotten Realms. Aby si kluci nenaběhli...
Autorská citace #26
10.8.2012 11:56 - Colombo
Ty ikony atp. vypadaly super, pak jsem se ale začatl a...

zas jen blbé DnD...

a zas mi žádná klasa úplně nesedí:/

Asi se budu muset přepólovat.
Autorská citace #27
10.8.2012 17:11 - Vojtěch
Alnag: nedáš ten link na pravidla do záhlaví?

Colombo: ono to má být D&D alespoň feelingem a cíluje to na 4E a 3E lidi, co chtějí příběhovější hru, tak asi nic jiného čekat nejde, ale zase vyzývají lidi, aby si půjčili mechaniky, co se jim líbí.

Co bys konkrétně od povolání chtěl?
Autorská citace #28
10.8.2012 17:24 - Colombo
Měl jsem představu Welšského druida-barda. Takový bard s dlouhým lukem (Welšan!) a non-combat bardskou magií.
Ale jak čumím na ty píničky, tak tam nic noncombat (klidně i nějakou "combat", ale víc "druidskou") krom charmu snad není. Hrůza. To je tak v každém DnD? Kde jsou charmy? Ovládání počasí? Ovlivnění těla a hlasu? Iluze, halucinace? Komunikace se zvířaty?
Autorská citace #29
10.8.2012 18:02 - Vojtěch
V 13th Age prohlásili, že pravidlově řešit má cenu jen boj, protože se tam vyžaduje nějaká ta mechanická podpora, ale okolní věci jde ponechat příběhové. Po ovládání počasí atd. Se podívej v rituálech - str. 175 pokusných pravidel.
Autorská citace #30
10.8.2012 18:07 - Colombo
au
Autorská citace #31
10.8.2012 18:50 - Vojtěch
No jo... zas neco chtějí delat jinak. Druid by spolu s mnichem a nějakým chaos shamanem (jejich nový výtvor) měl být součástí toho rozšíření, co slíbili (spolu s multiclassy atd.). Těžko říct, jestli to bude něco víc pro tebe. Osobně si myslím, že tady by se to asi řešilo nejen skrz rituál, ale i skrz napojení na ikonu druida. Rozhodně bych ocenil, kdyby pro rituály byly širší návody, ale v celku asi chtějí hráče spíš dotáhnout k tomu, aby si škrtli lvl 4 attack a pak popsali jak zpívá větru a když začne tančit, tak se k němu vítr přidá a přižene oblaka a zvedne je nahoru aby z nich začala padat voda, nebo snad roztančí kapky vody?
Autorská citace #32
11.8.2012 16:23 - sirien
já nevim co všichni maj. Podle mojí zkušenosti i boj lze odehrát narativně a nepotřebujete tam žádnou zvláštní mechanickou podporu. Tyhle kecy by si mohly nechat od cesty a říct to narovinu: hele, žádnej systém tam moc nepotřebujete, ale upřímně - vy si prostě chcete hodit kostičkama a v boji to bejvá nejzajímavější, tak my vám tam nějaké ty kostičky dáme a vy se budete tvářit že to bez toho nešlo, aby nám nepřišlo že děláme zbytečnou práci, ok?
Autorská citace #33
11.8.2012 16:36 - Alnag
sirien: Ne všichni GMové jsou tak dobří jako ty.

Po hlubším zvážení... tak dobrý není nikdo. :D
Autorská citace #34
11.8.2012 17:03 - sirien
Alnag: Tak jako jasně, ale nemusíš to říkat tak veřejně, zase bych nechtěl ostatní demotivovat od snahy, víš co.

Každopádně se hrdě hlásim k tomu že já si těma kostičkama sem tam fakt rád hodim :)
Autorská citace #35
11.8.2012 17:14 - Vojtěch
Hele, na správnej DýendDý fýlink tam musí být soubojový systém ;)

... a tady mu oficiálně píší loveletter.
Autorská citace #36
12.11.2012 23:49 - ShadoWWW
V půlce října sice vyšla už pátá verze eskalované edice, ale tu se mi nepodařilo sehnat, tak pro zájemce nabízím k nahlednutí aspoň čtvrtou verzi. (Naposled tu byla postovaná první verze, takže přece jen posun. :-))
Autorská citace #37
18.1.2013 09:37 - Nachtrose
Ma s tim uz nekdo herni zkusenosti? Premyslim zkusit v pristi 4e hre pouzit Escalation dice, jelikoz nam boje dost vaznou na tom, ze proste nepadaji kostky. Ale RAW mi to prijde jako celkem neferova vyhoda pro postavy. Myslite, ze je to lepsi takhle, nebo ze by se mel bonus vztahovat i na monstra?
Autorská citace #38
18.1.2013 17:37 - Vojtěch
Nemám, ale přemýšlím o tom udělat nějaký test, vzhledem k tomu, že současná verze by měla být už +/- finální, jen bez rozložření na stránky, obrázků a tak. Šel by někdo do toho?

Jinak Escalation Dice by mělo vyvažovat to, že mostra v 13th Age se už počítají jako by měli od začátku bitvy +1 k útoku proti postavám, ale neposouvá se jim bonus. Bossové by mohli z Escalation dice benefitovat taky, takže bych ho klidně dal možnost použít Solo monstrům a elitám možná dal vyšší stálý bonus. postavy se taky musí snažit tlačit na pilu, nebo jim Dice nezvedneš, takže když budou jen tak šudlat boj, tak jim ho můžeš i snižovat, pokud monstra projeví extra heroismus...
Autorská citace #39
25.5.2013 02:20 - Vojtěch
Tak předplatitelé už mají finální PDF. Teď už jen dát ten open game :-)
Autorská citace #40
25.5.2013 09:47 - Sparkle
Sobota 22. 6.?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088011026382446 secREMOTE_IP: 54.163.221.133