Kultura

Alnag
11.7.2012 21:47
13th Age
13th Age - Jonathan Tweet a Rob Heinsoo (designéři s docela slušnou minulostí - i před 4e), a Pelgrane Press (což je dnes docela RPG hi-end, takové britské Paizo).

Autorská citace #1
11.7.2012 21:48 - Alnag
Když už jsme u těch zajímavých produktů, tohle mne skoro láká si to pořídit (i když jsem se zapřísáhl, že sběratelsky si už RPG pořizovat nebudu). Rozhodně je to ale další z hřebíčku do rakve D&D. Podobně jako Pathfinder a retroklony i tohle prostě odvádí část zákazníků jinam. (A možná i do lepších míst... uvidíme).
Autorská citace #2
11.7.2012 21:51 - Vojtěch
Jj, někde už jsem sem nadhodil a vypadá to, že se to hýbe. Rozhodně tohle řadím někam k produktům, které bych přinejmenším rád pročetl. Jsem zvědav jak to bude vypadat až se to bude rovnat s 5i (pokud ji dodělají) a (v nevím jak daleké budoucnosti s Pathfinder 2.0) a taky Dragon Age (který už myslím nabízí to, co zatím 5i, akorát se o tom moc neví :) ).
Autorská citace #3
11.7.2012 22:29 - alef0
Alnag píše:
Jak už kdosi kdesi poznamenal Heinsoo a Tweet měli šanci napsal D&D milostný dopis, když šéfovali jeho vývoji. Teď je na to krapet pozdě.


Som rád, že za tri mesiace sa sa Alnagove názory od vyššie uvedených posunuli spolu s väčším počtom informácií o projekte. Medzičasom mal 13th Age otvorený playtest, tweetujú (ehm) ako besní, tak dúfam, že sa to podarí.
Autorská citace #4
11.7.2012 23:26 - Alnag
Alef0: Neshledávám v tom nutně názorový rozpor. ;-)

EDIT: Abych to rozvedl. Šanci na milostný dopis kluci už měli a 13th Age bude v lepším případě hřebíček do rakve D&D a ne milostný dopis. To nutně neznamená špatnou hru, ba naopak. Ale jsem rád, že tak hlídáš kde jsem co říkal a jak jsem změnil názor. Je pravda, že po přečtení řady info mne to začalo zajímat víc.
Autorská citace #5
12.7.2012 02:08 - alef0
Oni pri troche šťastia to vytlačia skôr než D&D 5e.
Autorská citace #6
12.7.2012 05:55 - Vojtěch
Troše štěstí? Vzhledem k tomu, že s 5i nikdo moc nepočítá dřív než na GameCon 2013, tak bych čekal, že se jim to povede. Ono bude asi i lepší jako propagace neodhalit hru až na nějaké akci, ale jet tam už s něčím, co bude mít nějaký ohlas.
Autorská citace #7
12.7.2012 10:07 - Alnag
13th Age vyjde v září nebo v říjnu. D&DNext nejdříve příští rok...
Autorská citace #8
12.7.2012 10:56 - hadrian
Píše:
An early draft of 13th Age was playtested by more than 200 gaming groups around the world. The game will be published by Pelgrane Press when it is ready; which may be in September 2012, or a bit later.



S tím vyjitím v září nebo v říjnu bych nepočítal najisto, pokud mám věřit citaci z jejich stránek - jestli to bude jako u Diabla 3... ;-)
Autorská citace #9
12.7.2012 10:59 - Alnag
hadrian: Ano. Proto jsem psal září nebo říjen. Není to první hra, kterou Pelgrane vydává tímto předplatitelským modelem. Občas se to o měsíc zpozdí v tiskárně. Ale první nástřel PDFka (zřejmě bez grafiky) si můžeš v rámci předobjednávky stáhnout už teď. Takže to srovnání s Diablem 3... WTF?
Autorská citace #10
12.7.2012 12:25 - hadrian
EDIT:
Alnag: mě zaujalo to spojení "or a bit later", proto to (uznávám, ne příliš dobré) přirovnání k diablu 3 (pouze vtip, proto smajlík). Ale jak sám píšeš, je to 1. nástřel, to pédéefko - sami na stránkách uvádějí, že se nejedná o hotový produkt (některé kapitoly budou upravovat/dodělávat).

Bokem - koukal sem, že tam mají v povoláních mnicha, ale neviděl jsem Avengera ani Swordmaga, ach jo...
Autorská citace #11
12.7.2012 17:27 - Vojtěch
Hele, mám někam plácnout to PDFko? :)
Autorská citace #12
12.7.2012 17:37 - ShadoWWW
Jooo! :)
Autorská citace #13
12.7.2012 18:05 - Alnag
Sem s tím, ať vím jestli si to objednat. :)
Autorská citace #14
12.7.2012 20:34 - Vojtěch
Hele, jen jsem to prolétnul, ale vypadá to slibně. Myslím že jestli dotáhnou některé DMovací nástroječky, tak i pro 4Ečkaře to bude zajímavá volba.

Nástřel Pravidel
Feat List
Character Sheet
Autorská citace #15
2.8.2012 23:12 - ShadoWWW
Pokud někdo vážně uvažujete o koupi pravidel 13th Age, pak můžete využít slevu $5/£3, co jsem dostal na mail jako zákazník ProFantasy. Stačí, když si předobjednáte pravidla přes online obchod Pelgrane Press a zadáte voucher 6QZZAZ78.

(ProFantasy je autorem mapovacího softu Campaign Cartographer 3 a v srpnu vyjde v rámci Annual mapový styl, ve kterém se budou dát kreslit mapy 13th Age - viz ukázky níže).



Autorská citace #16
2.8.2012 23:48 - Colombo
Pěkná mapa
Autorská citace #17
2.8.2012 23:59 - sirien
Vojtěch píše:
Vzhledem k tomu, že s 5i nikdo moc nepočítá dřív než na GameCon 2013, tak bych čekal, že se jim to povede.

Za organizační tým Gameconu Ti mnohokrát děkuji za Tvou důvěru, ale obávám se, že tak hustý aby si podle nás WotC něco plánovali (zatím) nejsme ;)
Autorská citace #18
3.8.2012 05:08 - Vojtěch
Já myslel ten emerikn tentononc... nebo se to jmenuje gencon? -_^

Ale každopádně vám držím palec (i když pokud to s wizardy nedopadne a D&D logo koupí Altar, tak možná přijde vaše chvíle i z jiného úhlu, než se předpokládá)
Autorská citace #19
3.8.2012 15:32 - sirien
jj, GenCon.

Gamecon už jinak nějakou dobu není organizován Altarem, Altar už je nějakou dobu zainteresovaný jen jako jeden ze sponzorů. A Bouchi když sem s nim mluvil posledně se zrovna nezmiňoval, že by bylo v plánu skupovat Wizardy (i když s tim co teď dělaj budou asi za chvíli k odkupu dost lacino...)
Autorská citace #20
3.8.2012 20:34 - Vojtěch
*facepalm* Proč mě tu berou vááážněééé....

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093050003051758 secREMOTE_IP: 34.234.83.135