Kultura

Kvalita článků vysvětlujících RPG

Jedné otázce můžete přidělit max. 10 bodů.
1. Článek o RPG na české Wikipediineutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body1.6
2. Článek na již mrtvém webu hrynahrdiny.czneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body3
3. Altarneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body3.4
4. web Mfantasyneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body4.1
5. Conan RPGneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body6.9
6. Dracidoupe.czneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body2.8
7. Hrdinové fantasy (web)neutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body1.3
8. Conlaiův blogneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body4
9. Černý rytířneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body5.4
10. d20 by Alnagneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body8.9
Fate 3e draftneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body9
John Wickneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body3
Autorská citace #42
2.2.2012 09:35 - Wild West
Ty wole...
http://cs.wikipedia.org/wiki/Fantastika

navrhuji jako kandidáta na nejšílenější vysvětlení příbuzného tématu ....
Autorská citace #43
2.2.2012 09:46 - Sparkle
QuentinW píše:
http://conlai.wordpress.com/2008/10/07/rpg-co-to-je/


Wau, tohle vypadá dobře.
Autorská citace #44
2.2.2012 17:17 - sirien
Sparkle píše:
Wau, tohle vypadá dobře.

Pokud toužíš po gamistickém vysvětlení soustředěném na konfliktní a bojové záležitosti, které naprosto nemá šanci zaujmout většinu holek nebo lidí orientovaných na příběhovou stránku nebo někoho staršího 20ti let, tak asi ano.
Autorská citace #45
2.2.2012 18:50 - Quentin
Někdo by měl konečně zrušit ten mýtus, že kde je boj, automaticky není příběh. Matrix, Piráti z Karibiku, Lethal Weapon, Die Hard, LotR, Dresden... 80% dobrejch filmů a knih...
Autorská citace #46
2.2.2012 19:01 - Colombo
Matrix? Die Hard?
Autorská citace #47
2.2.2012 19:05 - Me-dea
Colombo, každému co jeho jest. Mě se líbily hlavní postavy v Matrixu i Die Hard :-) I když u Die Hard jsem byla ještě malá.
Autorská citace #48
2.2.2012 19:14 - sirien
Quentin: To sem vůbec neřek. Jenže jde o to že když to prezentuješ někomu, kdo to nezná, tak to na něj prostě nepůsobí úplně ideálně.
Autorská citace #49
2.2.2012 19:16 - Colombo
Me-dea: já ti nevím, ale neřekl bych, že u Die Hardu jde o příběh, ale spíš o tom, jak Bruce Willis zase všem nakope zadky po tom, co ho málem zabijou. A skvělých hláškách.
Autorská citace #50
2.2.2012 19:16 - Quentin
Sirien: Noldo o topic vedle to taky hlásil, tak už jsem nevydržel :)
Autorská citace #51
3.2.2012 02:41 - Me-dea
Co, on byl v Die Hard nějaký příběh? ... Ne vážně, když pominu hlavní důvod, proč jsem to v mládí sledovala, jako akční dobrodružný příběh se mi to celkem dost líbylo. Ale který dnešní film má na prvním místě příběh? Pán prstenů? S jeho obřími bytvami a pěknou krajinou? Co to vlastně znamená mít na prvním místě příběh? Možná tak Gejsha (podle mě druhý nejlepší příběh všech dob, kniha je mnohem lepší, na prvním místě je u mě Černá labuť).

Sparkle, nebylo by možná hodit odkazy na ty jednotlivé pokusy o vysvětlení do té ankety? Já jen že ať se to nemusí hledat tady v diskusi. Dík.
Autorská citace #52
3.2.2012 08:35 - Wild West
Píše:
Bruce Willis zase

Bruce Willis poprvé, ty nevzdělanče.

Píše:
Co to vlastně znamená mít na prvním místě příběh?

Definuj "příběh".

Podle mne je Pán prstenů jeden z nejlepších příběhů vůbec. Die Hard má příběh taky, i když daleko jednodušší. Pán šel na oslavu a věci se trochu zkomplikovaly.
Gejsha a Černá labuť zajisté mají příběh taky.
Příběh neznamená, že se tam nesmí nic stát...
Autorská citace #53
3.2.2012 09:50 - Colombo
WW: 1. Die hard je tetralogie
2. moonlighting
Autorská citace #54
3.2.2012 10:18 - Wild West
Colombo:

1. No a? Quentin mluvil o prvním dílu.
2- Seriál Moonlight (asi ne měsíční blesk) byl vskutku dříve. Televizní, nízkorozpočtový, ne moc slavný, ale do značné míry akční. Začal se šířit televizemi až ex post, když byl Willis velikánská hvězda. Díky Die Hard, který změnil tehdejší pojetí akčního hrdiny a přinesl něco nového.
Ambice stran příběhu byly u tohoto filmu velmi skromné, ale od akčňárny málokdo očekává rafinovanější příběh.

Abych to tedy stočil zpět k tématu, od kterého jsem stále ještě zatraceně daleko.
Autorská citace #55
3.2.2012 10:25 - Nerhinn
Wild West: Moonlighting je správně. Blesk by to byl, kdybys tam přidal "n". Moonlight je seriál o upírech z roku 2007.
Autorská citace #56
3.2.2012 10:53 - Colombo
Co vím, tak Moonlighting byl dost slavný a Bruce si tim udělal jméno. Bylo to vtipné, semtam akční, postavené na ping pong dialozích (jako spousta seriálů). A ačkoliv původně komediant, si tam Bruce udělal i jméno jako akční hrdina.
Autorská citace #57
3.2.2012 11:07 - Wild West
Nerhinn:

Ah, sorry. Už si nic nepamatuju. Rozpadám se.
Autorská citace #58
3.2.2012 11:17 - Colombo
btw. nechceš napsat nějaký článek o magii?
Autorská citace #59
3.2.2012 13:08 - Wild West
Uf. Teď hlavně spisuju. A píšu o spisování.
V magii se věci moc nepohnuly. Furt to s tím drakem, kde jsou jen dílčí pokroky.
Autorská citace #60
3.2.2012 13:16 - Colombo
Pořád můžeš psát o magii v minulosti:) Arabská, Perská či Egyptská magie, alchymie a vůbec by určitě byla krásnou inspirací pro fantasy...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092715978622437 secREMOTE_IP: 18.191.5.239