Kultura

Alnag
4.10.2011 19:18
Dungeons & Dragons 5e (spekulace)
Sbírka spekulací na téma: nová edice Dungeons & Dragons.

V této diskuzi Margareth Weiss píše, že podle jejích informací (z druhé ruky) Monte Cook pracuje na nové edici D&D.

Obecně se má za to, že by nová edice (nebo výrazná reedice 4e) mohla vyjít u příležitosti 40. výročí D&D (což by připadlo na rok 2014).

---
15. července 2014 vyšla nová edice Dungeons and Dragons. Diskuzi k novým pravidlům naleznete ve vláknu Dungeons & Dragons 5e (II).
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #1
4.10.2011 19:30 - Naoki
Co budou 2-3 roky na 4e vydávat? :D
Autorská citace #2
4.10.2011 19:32 - Alnag
Naoki: Dobrodružství a víc fluffové věci? Podobně jako v závěru cyklu 3.5e.

Nicméně, docela vtipné je tohle. Víte co vyšlo na konci produkčního cyklu 3.5e? Tohle:



A víte, co má vyjít 15. května 2012? Tohle:



:))
Autorská citace #3
4.10.2011 20:15 - ShadoWWW
Řekl bych, že Monte Cookova práce na 5E je veřejným tajemstvím. Být tato situace před dvěma roky, tak bych to viděl na update na 4.5 Ale po vydání Essentials mi nepřipadá reálné, by chtěli 4E znovu oživovat.*

A přitom je to škoda. DnD 4E je IMHO nejlepší DnD za celou historii. Jistě někomu nesedne. Zvláště na začátku byla 4E hodně mechanická na úkor fluffu. A taky mi přijde, že autoři na začátku přesně nevěděli, jak vytvářet publikovaná dobrodružství a teprve teď mají jasnější představu.

To, co se ukazuje jako zárodek 5E, mi připadá jako hodně retro 2E. Osobně to vidím tak, že zůstanu u 4E minimálně do příchodu Pathfinder II a pak... se uvidí.

----------
*Dodatek: Však někteří hlavní autoři 4E už u Wizardů nepůsobí. Essentials bylo dítě Mikea Mearlse, a když se Essentials neosvědčily... co teď?
Autorská citace #4
4.10.2011 20:20 - Alnag
Tak ono ten nástup na 5e bude i dílem toho, že Essentials nedopadly jak bylo očekáváno (což mne osobně až tak nepřekvapuje, protože ty zase žily z mýtu, že existuje nějaké "nové" publikum, přitom to prodávají pořád těm samým lidem).

Ale osobně taky nejsem z Monte Cookova 2e retro klonu nadšen.
Autorská citace #5
4.10.2011 20:23 - Quentin
To já střídavě hraju odnd a 4e a nedokážu se rozhodnout. Jestli se jim to povede skloubit, tak budu šťastnej jak blecha :)
Autorská citace #6
4.10.2011 20:35 - Vojtěch
Survival guide byla podivnost. Rady jak nešlápnout do díry, ale pravidla nic, věci které byly tak nějak všeobecně známé starým kozákům a neužitečné nováčkům, kteří nebývají náklonní koupi zbytečností.

Alespoň že WotC došlolo, že příběhy táhnou, ne jen mechanika. Královna ostružin je příjemná věc.
Autorská citace #7
4.8.2016 16:10 - moganus
Ahoj,

chceme zase hrát a přejdeme na 5E jen nechápu Zdatnostní bonus - když je postava zdatná v dané zbrani, dovednosti atd. přičítá se vždy její bonus nebo jen jednou? Kdy se přičítá jen jednou?

Děkuji za odpověď
Autorská citace #8
4.8.2016 16:39 - Demonica
S dovolením přesměruji tvůj dotaz do aktuální diskuze.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.067874908447266 secREMOTE_IP: 107.23.157.16