Kultura

Dalcor
20.8.2011 12:15
Otázky k pravidlům Pathfinder RPG
Toto téma tu asi chybí. Otazky a odpovědi k Pathfinderu.Vůbec se o Pathfinderu málo mluví - on se imho asi ani moc u nás nehraje. Díky /ne/dostupnosti oproti WOTC a WW produktů.

Máte-li tedy nějaké otázky, tak pokud je budu schopen zodpovědět, tak je zodpovím. Nebo Vojta, Nebo někdo jiný kdo PFRPG hraje.
Autorská citace #41
23.8.2011 08:13 - noir
Basic attack bonus.
Autorská citace #42
23.8.2011 08:41 - Vojtěch
Arcane Strike a damage navíc na cokoli, co vezmeš do ruky za cenu pouhé swift akce. Neužiješ to při charge a jiných full round akcích, ale jinak je to fajn možnost. Na power attack beztak ještě nemáš BAB a na focus také ne, takže volba je jasná, když chceš sekundovat válečníkovi. Beztak s tou swift akcí jinak zas tolik nepracuješ na téhle úrovni. Lingering performance a extra performance by se také mohly hodit.

Co takováhle postava dovede za blbiny (na první pohled ne úplně zřejmé věci)?

Feint - sice na to nemá žádné featy, ale co? Má dosahovou zbraň, takže se často dokáže nějakému tomu protiútoku vyhnout. A jestli je protivník obratný, tak tě mají všichni rádi, jestli není, tak přinejmenším zloděj, pokud nějakého máte.
Flank - a díky kopí s celkem slušným dosahem.
Aid - když se to sečte třeba s flankem a podporou, tak je to +5... to už je sakra znát myslím.
Diplomacy a sense motive - díky versatile performance jsou to od druhé úrovně věci, co máš namachrované a jesště v nich je skill focus, takže z jalové krávy vymámí tele a jentak ho někdo nepodfoukne. Další performance co umožní třeba přístup k bluff se také hodí.
Magická zbraň - ano, Arcane Strike by mohl pomáhat proti některým druhům DR.
Hlídaný porstor - vytváří prostor o obvodu 5x5 čtverců, ve kterém ten, kdo opouští nějaký z těch obvodových čtverců jinak než úkrokem, akrobacií atd. chytí protiútok. Spoustu nepřátel tím zarazíš v rozletu, nebo alspoň klepneš přes prsty.

Colombo: Base Attack Bonus.

Obyčejné kopí můžeš mít taky (místio oštěpů třeba), ale dosah je někdy lepší (v úzké chodbě dosáhneš přes někoho atd.) a na potvory s dosahem se pak lépe útočí (když se pokoušíš proběhnout kolem někoho s dosahem 10 ft na kontakt, tak chytíš protiútok ty, tkahle je to plichta :) )

Dva featy Arcane Strike je za první úroveň, Skill Focus dostává zdarma půlelf do začátku (chtěl jsi půlelfa, ne? Jsem líný se podívat).

Ještě se můžeš rozhodnout si vzít bonus za favoured class, tedy jeden hp navíc, jeden skill point navíc (Perception? Knowledge?), nbo další kolo performance (alternativa z Advance Player Guide).
Autorská citace #43
23.8.2011 09:15 - Dalcor
Říkám +1 k dmg je nezajímavé, pokdu si vezme lingering performance, tak první kolo strává hraním a boostuje své kámoše, pak se nakrkne ajko správný skald vezme své krátké kopí a ještě 2 kola těží z těchto bonusů...
A než Arcane Strike tak později Vital Strike.
Autorská citace #44
23.8.2011 11:22 - Colombo
tak se mi stáhli i ostatní příručky a juknul jsem se a moc se mi k tomuhle charu ty ostatní nehodí. Hlavně ten arcane fighter bo jak, moc strachu atp., tedy nevypadá jako ten pozitivní týpek co vypráví balady. Skald zase zní moc tuze a řve při zásazích, což mi taky s tou mou představou trošku hapruje. Jinak díky za char:)
Autorská citace #45
23.8.2011 11:51 - Vojtěch
Tak nemusí to být zrovna řev jak medvěd, může to být vítězné zavýsknutí, nebo zvolání nějakého toho hesla. Arcane Duelist... nepůsobí on PROTI strachu (nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte!)? :) ... ale ztrácí bardic knowledge a ten ti k postavě zrovna jde.

Jinak ty archetypy jsou samozřejmě zdarma na Paizu ;)
Autorská citace #46
23.8.2011 11:57 - Colombo
Vojtěch: ah, tady je to taky zdarma. Já stáhl nějaké 1,5 giga příruček z Švédského Přístavu.
Autorská citace #47
23.8.2011 12:31 - Vojtěch
Jo, ale na Paizu jsou správně odkazy atd. (na prvních verzích PDF Corebooku třeba nefungovaly a mají opravené chyby).
Autorská citace #48
23.8.2011 12:33 - Colombo
ah, takže to nebyl problém blbě otagovaného PDFka, ale ofiko problém, to je "milé"... Hlavně povolání jsou příšerně otagovaná.
Autorská citace #49
23.8.2011 13:52 - Vojtěch
No právě. První verze PDF byla dost zaneřáděná co se odkazů týče (featy jsou také v binci, nehledě na to, že byla nějaká ta errata, třeba paladinovo smite evil). V Bestiáři prvního výtisku dokonce pár věcí chybí (třeba vícenásobné útoky lukem u Solara). Zakoupivší lidé si samozřejmě mohou stáhnout PDF opravené.
Autorská citace #50
23.8.2011 14:08 - Colombo
ah, zjevně opravená verze byla v tom 1,5 gigovém paklu. Já si totiž stáhl ještě zvlášt core příručku.
Autorská citace #51
23.8.2011 14:43 - wraiths
otázečka, může druid používat věci(prsteny,amulety,pláště) i po "Přeměně". Například druid-panter s pláštěm chameleon power mizí pronasledovatelů, či druid-medvěd s prsteny (péříčkového dopadu + levitace) znovu napadne svého soupeře,jenž ho odtlačil do propasti s vidinou jeho zkonu?
Autorská citace #52
23.8.2011 14:44 - Colombo
Hmm, a jak by to mělo vypadat? Jinak si to nedovedu představit.
Autorská citace #53
23.8.2011 14:51 - wraiths
Colombo: přesně nějak tak :-D. Díky, takže asi už mám otázku vyřešenou "selským rozumem".
Autorská citace #54
23.8.2011 14:54 - Hugo
wraiths nevim jak v PF, ale v DnD 3/3.5 fungovaly pri polymorfech a podobnych kotrmelcich veci tak, ze co apriori nemohla mit postava v novem tvaru s sebou se "enkapsulovalo" do noveho tvaru a bylo nepristupne... Cili vtomhle pripade by se z prstenu stal kus medvedi tlapy, ktery by sice jako by nasazen byl, ale nemohl by fungovat (evidentne to fungovalo selskym rozumem muze medved nosit prsten? nemuze!)
Autorská citace #55
23.8.2011 15:02 - Vojtěch
Amulety, pláště a podobné věci na tobě zůstanou a splynou s novou formou. Věci, co fungují nezávisle na aktivaci, jako Cloak of Resistance, poskytují myslím bonus i nadále, ale zbroje třeba zmizí (protože z kroužků, šupin atd. se stane kůže – na to je speciální očarování, které ze zbroje vlastně udělá zbroj šitou na zvíře). Věci jako Spell Storing Ring aktivovat asi nejdou (teď se nemůžu podívat na podrobnosti).
Autorská citace #56
23.8.2011 15:04 - wraiths
Hugo: zas je nasnadě, muže nosit kůň chrániče holení- "šlachovky"(bracelet of speed) asi může. takže v obou podobách by to šlo.

btw. to se asi bude DM divit proč si postava kupuje podkovy Zephyra a přišívá si je na rukavice a na druhým parem si podráží boty. :-))
Autorská citace #57
23.8.2011 15:09 - wraiths
Vojtěch: jo přesně tohle jsem chtěl vědět :-)) cloak of resistance, jen jsem nechtěl aby jsi nad tím dumal ty :-)). on prsten infravidění by se mi totiž hodil na to tvé combo s netopýry :-))
Autorská citace #58
23.8.2011 15:09 - Dalcor
Tak těžko jako medvěd budeš aktivovat něco co ke spuštění potřebuje POWER WORD.
Autorská citace #59
23.8.2011 15:14 - Colombo
Dalcor: leda že by se to zkombinovalo s mluvícími ústy, ne?
Autorská citace #60
23.8.2011 15:39 - Fibriso
Pravidla jso v tomto dost specifická, předměty fungují, předměty jež je nutné aktivovat sice taky sice fungují, ale "meldnou" se, takže je není jak aktivovat.

brnění se stane nefukčním, ale jeho magické vlastnosti stále fungují (tj má li breastplate +3) tak má základní AC (při dex +0) +9
při proměně na medvěda se brnění stane součástí medvěda a fyzicky nefunguje (a nefunguje ani postih a Max Dex), ale magicky stale ano: takže pak má AC +3 (a natural se s tímto stackuje)
Pokud je Brnění očarováno "Wild" tak se přizpůsobí jeho nové formě a stále funguje i s normálním AC bonusem i omezením max Dex a postihy (armor check penalty)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082180023193359 secREMOTE_IP: 3.141.198.146