Kultura

Amaroun
10.1.2011 20:47
Pc gaming(xbox, ps)
Nikde jsem tady nenašel sekci (aspoň jsem se koukal na ICEFIRE a D20) o PC gamingu a vzhledem k tomu, že jsem občasný hráč a PC gaming je dost rozšířená zábava v dnešní době, hodlám to napravit :-)
CO se týče mne mám pár oblibených sérii/her na které si najdu čas:
Total wary- výborná série a jedna z nej strategií co se týče bitev (taktická mapa je nic moc vzhledem k AI a k diplomacii)Oblíbené 1. Medieval 2; 2 Empire ; Napoleon... BTW: na Medieval vyšel mód na ICEFIRE téma
Fallouty- V poslední době Fallout New Vegas
Hearts Of Iron III- hodně náročná strategie s období WWII
Gothicy + Risen - dobré RPG jako cíp ( hlavně nádherně udělaný světy)
Zaklínač- nesmí chybět + má lepší příběh než sága :-D
A ty zbylí jsou Drakensang; Dragon age; dead space a HL2
Co očekávám: Zaklínače 2; Shogun 2 total war a Dead Space 2
A co jak je na tom ICEFIRE komunita ? Paříte někdy? nepaříte vůbec? :-) Případně jaké jsou vaše oblíbené hry?
Autorská citace #81
10.2.2011 07:57 - Lokken
Říkal jsem si, kdo všechno se mě za ten post pokusí ukamenovat :) To Diablo 2 na třetím místě a zařazení Kingdom Hearts do Top 10 mě vážně rozesmálo.
Autorská citace #82
10.2.2011 08:21 - Gurney
Kingdom Hearts jsem si vpravdě musel vygooglit. A když jsem to udělal, tak jsem se teprve začal divit :)
Autorská citace #83
10.2.2011 08:24 - Lokken
Gurney: To jsme byli dva :D
Autorská citace #84
10.2.2011 08:35 - Flanker.27
Takovejch žebříčků by se jistě našlo požehnanaě a každej tu bude mít svoje vlastní preference. Já bych třeba na první místo dal NWN a klidně bych zařadil i dvojku, ME se mi taky víc líbila jednička. A kde je Wizardry VIII?
Autorská citace #85
10.2.2011 08:44 - Olorin
Flanker.27 - Ono by se toho našlo víc, jak už jsme psali víš, třeba Deus Ex, Planescape: Torment, Morrowind, Arx Fatalis... Je jasné, že každý má ten svůj žebříček postavený podle jiných kritérií, proto se nebavím o pořadí, ale některý RPG byly natolik zásadní, že by se o nich mohli alespoň zmínit, když už je nezařadili na Top 10.
Autorská citace #86
10.2.2011 08:46 - Amaroun
ME2 není rpg, ale spíš akční hra s prg prvky... Tohle je doopravdy hodně nepovedený hodnocení, chybí NWN 2, Gothic 2, Zaklínač a hlavně hlavně nechápu co tam dělá Fallout 3, když FNV je nejryzejší RPG za poslední roky :-)Olorin píše:
Planescape: Torment

Já mám pocit, že Planescape: Torment vyšel ještě před rokem 2000, ale asi fuk je to skvělá hra, stejně jako většina od Black Isle.
Autorská citace #87
10.2.2011 09:01 - Lokken
Amaroun píše:
ME2 není rpg, ale spíš akční hra s prg prvky...

Myslel jsem si, že to tu zazní. Tady dost záleží na tom, co kdo chápe jako definici PC RPG. Pokud je to důraz na spoustu možností rozvoje postavy (skill trees), tak tady ME2 docela zaostává, ale pokud je určujícím prvkem příběh, vliv na okolí, atmosféra, NPCs apod., tak zase zaostává např. to Diablo. Já osobně jsem s pojetím ME2 spokojen a za RPG jej považuji. Uvidíme jak dopadne ME3, které má být podle některých zdrojů víc "RPG heavy".
Autorská citace #88
10.2.2011 09:21 - Amaroun
Jo určitě zaleží jak to bereš a jsou o tom velký spory co je a co není rpg... Například lidi ze sousedního d20 by asi měli vědět jak vypadá pravý RPG :-)... Například Fallout 2 je imho takovým neryzejším příkladem rpg (Planescape: Torment; F1 , BG1 a 2). Těch možností jak tu hru hrát je strašně moc, včetně rozhovorů atd.
Myslim si, že ME2 má moc svazujících prvků. CO se týče Diabla, tak tam už vůbec- považuju to spíš za akční rubačku :-)
Autorská citace #90
10.2.2011 09:59 - Colombo
Arcanum

Grafika je jedna věc. Druhá věc je, jestli to bude víc jako Morrowind (velký svět, spousta frakcí, ke kterým se dá přidat) nebo Oblivion (akční, menší svět, jen pár guild a questů, hrůza v podobě přepísknutého level scalingu, konzolové obládání uměle prodlužující herní dobu-prodávání předmětů například, mergnuté skilly)
Autorská citace #91
10.2.2011 10:23 - Olorin
Jo, TES V taky sleduju. ;-)

Amaroun: Vyšel těsně před koncem roku 1999, takže s lehce přimhouřeným okem sem už patří. :-)
Autorská citace #92
10.2.2011 11:53 - Flanker.27
Těžko hodnotit co ještě rpg je a co ne, poslední čisté bylo podle mě Wizardry VIII, akční stránka se od té doby stává pořád důležitější, případně i strategická, jako v NWN 2 a DA: Awakening.
Autorská citace #93
10.2.2011 12:07 - Fibriso
ano, to diablo tam jako Rpg je dosti vtipné :)
na druhou stranu nikdo tady ani nepílp o Baldurs gate :)
Mass effect je skutečně velmi dobré i když ne tak uplně "pure" rpg
co se týče Fallout, tak Fallout 2, nikoli 3
Autorská citace #94
10.2.2011 12:19 - Quentin
Co vám nesedí na Diablu 2? Mají to být hry za posledních 10 let, tak to tam patří. Pravda, už se to skoro nedá hrát, ale když to vyšlo, tak to byla pecka jak sviň. Nějaké to čestné místo v síni slávy si zaslouží.
Autorská citace #95
10.2.2011 12:30 - Colombo
Když je tam diablo, Mass efekt a Fallout 3, tak bych tam dal i Warcraft III, to má taky hodně blízko RPG:D
Autorská citace #96
10.2.2011 12:56 - Quentin
Colombo: A co podle tebe je RPG, když ne Diablo, Mass Effect a Fallout? Tos vyřadil akční, příběhové i sandboxové hry :-)
Autorská citace #97
10.2.2011 12:58 - Colombo
QuentinW: Colombo rozlišuje Fallout a "Fallout", Fallout 3 patří do kolonky "Fallout":P
Autorská citace #98
10.2.2011 13:11 - Flanker.27
Podle všeho se zdá, že DA 2 bude asi jako ME 2, teda víc akční než rpg. U ME 2 to nevadí, tam to ze samotný náplně je celkem logický pojmout jako střílečku, ale tady by nějaká rubanice ala Diablo vadila.

QuentinW: Ovšem pravdu nemáš, páč Diablo 2 se hraje pořád.
Autorská citace #99
10.2.2011 13:21 - Amaroun
QuentinW píše:
co podle tebe je RPG, když ne Diablo, Mass Effect a Fallout? Tos vyřadil akční, příběhové i sandboxové hry :-)

Napíšu co napsal jeden člověk pohybující se okolo Fallout série - Já bych to asi líp nevystihl:
"V RPG musí hráč signifikantní vliv na příběh. na to je ME2 skutečně málo větvený. "Loot & stats & three way story game" není RPG. Cesty, jimiž může hráč jít, musí být zcela diferencované a hráč musí mít možnost promítnout své postoje do chování svého avatara. A herní svět na to musí reagovat.

Mnozí překládají Role Playing jako hraní role, ale nelze to takto doslovně chápat. Tato role nesmí být hráči předhazována, nýbrž hráčem tvořena. Samozřejmě technologické i tvůrčí omezení vede k svazování hráče do mantinelů tvůrčích záměrů, ale tyto mantinely musí být dostatečně široké. Hráč má být tvůrcem svazován co nejméně. Čím méně je ve své svobodě konání svazován a čím širší dopad na herní svět hráčovo (potenciální) konání má, tím více je hra RPG. Statistiky, loot a další typické prvky jsou už jen prostředkem k dosažení mechaniky diferenciace světa a/nebo motivace k hraní, neboť člověk z přirozenosti nerad setrvává na místě. "

Flanker.27 píše:
DA: Awakening

DAO mne moc nechytlo, ale Awakening měl docela pěkný příběh. Oběvili se tam zajímavější protivníci. Ikdyž obtížnost se na druhou stranu snížila....
10.2.2011 13:23 - Molda
Diablo a Fallout tam rozhodně patří (Jen bych tam dal místo F3 spíše New Vegas). Pokud tu někdo tvrdil, že Mass Effect je RPG kvůli příběhu, tak to je potom RPG i Half-Life třeba? Mass Effect je skvělá hra, to bezesporu a moc jsem si oba díly užil, ale když tu tvrdíte, že Diablo a Fallout nejsou RPG, tak v tom případě ME není RPG ani náhodou. Ale každý má samozřejmě svůj pohled na věc.
Ale čekal jsem, že ten top 10 žebříček bude sestavený hůře. Podle mě je solidní, nechybí tam BG, NWN,Fallout, KOTOR, Elder Scrolls, Diablo, Gothic, ME, Dragon Age, takže jsem s jejich výběrem celkem spokojený. Chápu, že tam třeba nezařadili od jedné hry X dílů, beru to tak, že když je tam alespon jeden díl určité série, je to pocta té sérii jako takové.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088612079620361 secREMOTE_IP: 3.94.102.228