Kultura

Amaroun
10.1.2011 20:47
Pc gaming(xbox, ps)
Nikde jsem tady nenašel sekci (aspoň jsem se koukal na ICEFIRE a D20) o PC gamingu a vzhledem k tomu, že jsem občasný hráč a PC gaming je dost rozšířená zábava v dnešní době, hodlám to napravit :-)
CO se týče mne mám pár oblibených sérii/her na které si najdu čas:
Total wary- výborná série a jedna z nej strategií co se týče bitev (taktická mapa je nic moc vzhledem k AI a k diplomacii)Oblíbené 1. Medieval 2; 2 Empire ; Napoleon... BTW: na Medieval vyšel mód na ICEFIRE téma
Fallouty- V poslední době Fallout New Vegas
Hearts Of Iron III- hodně náročná strategie s období WWII
Gothicy + Risen - dobré RPG jako cíp ( hlavně nádherně udělaný světy)
Zaklínač- nesmí chybět + má lepší příběh než sága :-D
A ty zbylí jsou Drakensang; Dragon age; dead space a HL2
Co očekávám: Zaklínače 2; Shogun 2 total war a Dead Space 2
A co jak je na tom ICEFIRE komunita ? Paříte někdy? nepaříte vůbec? :-) Případně jaké jsou vaše oblíbené hry?
16.12.2019 13:35 - Nachtrose
Diablovku Baldur's gate? o.O
16.12.2019 13:59 - obbivan
Nachtrose kdysi vyšla na PS2

https://en.wikipedia.org/wiki/Baldur%27s_Gate:_Dark_Alliance
14.5.2020 15:28 - ShadoWWW
Bylo ohlášeno vydání remasterované verze Mafia 1+2+3, respektive ofiko oznámení bude 19.5.
14.5.2020 17:51 - exi
GTA V je na Epicu týden zadarmo (v knihovně zůstane napořád). Ten ale jaksi neustál nápor a momentálně nefunguje.
15.5.2020 08:22 - ShadoWWW
Díky Microsoft Store už uniklo i pár screenshotů a tvrzení, že příběh Mafia 1 bude původní, ale lehce rozšířený.
15.5.2020 08:49 - exi
Bude to remake, takže fungl nova grafika a asi lehce pozměneny, jak píšeš. Zbytek budou remastery.
18.5.2020 21:15 - ShadoWWW
Další počítačová hra založená na D&D 5E: Solasta.

V následujících letech by takových her měla být celá řada.
19.5.2020 09:28 - Shako
ShadoWWW píše:
Další počítačová hra založená na D&D 5E: Solasta.


Zajímavé jsou ty 3D souboje. A dostřel/dosah se pak počítá ve 2D mřížce a nebo taky v 3D? :-D
13.6.2020 19:01 - exi
BG III jde do early accesu v srpnu + nový trailer.
20.8.2020 17:59 - Kosťa
Něco málo nového k BG III předběžný přístup byl oznámen na 30. září, nebudou všechny postavy a max lvl na EA je 4 celý video ZDE
28.8.2020 13:01 - exi
Na Epicu je zadarmo kolekce Shadowrun her a Hitman z roku 2016. Seznam konkrétních věcí je tady.
28.8.2020 13:39 - LokiB
Před pár lety jsem si všechny tyto Shadowrun hry odehrál ... a jako na to, že je to PC hra, je to celkem zábava a má to i příjemný feeling Shadowrunu.
Příběhy a postranní questy nejsou všechny nějak úžasné, ale neurazí.
28.8.2020 14:09 - Jerson
Dohrál jsem Wolfensteina: New Order, a opět jsem si uvědomil, proč tak nesnáším railroad a ilusionismus, hlavně ve střílečkách. I těch pár hlavních hnusáků musím zabít jediným možným způsobem, a to ještě jako debil, kdy dávám možnost říct poslední slova a odpálit granát, a sadistickou dozorkyni nemůžu zabít vůbec.
Ke konci mě scéna "tak jsme tě (opět) chytili, teď ti ublížíme, ale ty se z toho na poslední chvíli dostaneš a budeš bojovat dál" už naprosto neuvěřitelně srala (bez pardonu).

A to se v recenzi píše něco o skvělém příběhu. Kecy, jen a pouze kecy.

Když uvážím, že jsem musel čekat čtyři roky, než budu mít počítač, na kterém to spustím, jsem fakt zklamaný.
28.8.2020 14:22 - LokiB
Jerson: a u filmu ti nevadí, že nemůžeš konec změnit?
28.8.2020 15:02 - Jerson
Film je pasivní zábava. Ale věř mi, že když občas vidím hlavního hrdinu, který se se záporákem vybavuje nebo neúčinně pere, místo aby ho jejdřív kopnul do koulí, pak ho nakopal do hlavy a nakonec do něj vyprázdnil zásobník, což bych udělal já, tak jo, vadí mi to. A strašně mi vadí, že to nemůžu udělat v PC střílečce, zejména když tohle můžu provádět během celé hry, ale jedině u vybraných nepřátel ne.
28.8.2020 15:29 - LokiB
To mi připomnělo scénu z Life of Brian :)

Francis: It is symbolic of our struggle against oppression.
Reg: It's symbolic of his struggle against reality.

Jako jo, s některými nedostatky reality je těžké se smířit, ale u některých je to pohodlnější pro psychické zdraví. Máš mou podporu za lepší filmy a hry, také při nich často trpím :)
28.8.2020 16:13 - Gurney
Jerson píše:
Dohrál jsem Wolfensteina: New Order...

Co na to říct... minul ses s žánrem po technické (skorolineární FPS) i příběhové stránce (pulp, kde záporáci mizí ze scény, aby se s nimi hrdina znova setkal pozdêji... předvídatelný spoiler: v pokračování). To co chceš umí prakticky jen trpg s dobrým GMem a hráči nevycvičenými k pasivnímu přijímání předpřipraveného příběhu.
28.8.2020 19:14 - efram
Jerson píše:
Dohrál jsem Wolfensteina: New Order, a opět jsem si uvědomil, proč tak nesnáším railroad a ilusionismus


nehraj hry co tě nebaví a máš klid
28.8.2020 19:19 - malkav
Jerson: Naprosto souhlasím s tím, že filmy jsou plné absurdních hovadin. Jen tedy doufám, že toto: "... místo aby ho jejdřív kopnul do koulí, pak ho nakopal do hlavy a nakonec do něj vyprázdnil zásobník, což bych udělal já ..." nepovažuješ za ultimátní kombo a píšeš to jen obrazně ;)
Ale zrovna "Doomovky" (Wolfensteinovky) jsou zcela jasný railroad už z podstaty, ne?
28.8.2020 19:23 - efram
Jerson


hele a mas jistotu ze to tvoje likvidační kombo je fakt likvidační. Kolik borců už jsi takhle sestřelil? Aspoň ve snu (?). Ono třeba ta kopačka do mezinoží není vůbec tak snadná záležitost jak podáváš a jak to ukazují ve filmu. A výsledek je poměrně nejistý A to ti řekne každej středně vzdělanej instruktor sebeobrany.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072658061981201 secREMOTE_IP: 54.165.122.173