Kultura

Amaroun
10.1.2011 20:47
Pc gaming(xbox, ps)
Nikde jsem tady nenašel sekci (aspoň jsem se koukal na ICEFIRE a D20) o PC gamingu a vzhledem k tomu, že jsem občasný hráč a PC gaming je dost rozšířená zábava v dnešní době, hodlám to napravit :-)
CO se týče mne mám pár oblibených sérii/her na které si najdu čas:
Total wary- výborná série a jedna z nej strategií co se týče bitev (taktická mapa je nic moc vzhledem k AI a k diplomacii)Oblíbené 1. Medieval 2; 2 Empire ; Napoleon... BTW: na Medieval vyšel mód na ICEFIRE téma
Fallouty- V poslední době Fallout New Vegas
Hearts Of Iron III- hodně náročná strategie s období WWII
Gothicy + Risen - dobré RPG jako cíp ( hlavně nádherně udělaný světy)
Zaklínač- nesmí chybět + má lepší příběh než sága :-D
A ty zbylí jsou Drakensang; Dragon age; dead space a HL2
Co očekávám: Zaklínače 2; Shogun 2 total war a Dead Space 2
A co jak je na tom ICEFIRE komunita ? Paříte někdy? nepaříte vůbec? :-) Případně jaké jsou vaše oblíbené hry?
13.4.2015 18:15 - Vojtěch
Že by BG nepřekonal ani Planescape? :)
13.4.2015 19:24 - Alwaern
Ne, Planescape je v řebříčku o pomyslný půlstupeň níže. Jinak jsem si musel zakázat Pillars of Eternity a všechny další RPG tohoto roku, jinak tu zpitomělou zkoušku nikdy nedám. :)
13.4.2015 20:59 - Colombo
Ne moc ohlášenou? Po tajmu vypuštěnou? Ve kterém světě žiješ?
16.6.2015 06:21 - Lokken
16.6.2015 08:32 - Nachtrose
Osobne se vic tesim na XCOM2.

Welcome back, Commander.
16.6.2015 10:46 - Lokken
Nachtrose: Na ten se těším taky a vedle Dishonored si ho asi taky jako jediný hned po vydání koupím. Trailer na XCOM2 byl ale (stejně jako Fallout 4) uveřejněn už před E3, proto jsem ho tam nepřidal.
16.6.2015 11:12 - Nachtrose
Fallout 4 tam máš ;-) Btw. tohle je link na debatu nad gameplay demem.

/edit: u mne bude XCOM2 jasná koupě ještě v pre-orderu ( jestli bude ). Btw. Pipboy ke collectors edici Fallout 4 je taky hezká hračka.
16.6.2015 15:24 - Jerson
Zatím hraju datadisk k X-COM jedna, takže dvojku si koupím, až bude ve slevě.
16.6.2015 16:25 - Nachtrose
Jerson: hrajes vanilla? Protoze Tobe by se mohl libit The Long War mod.
29.8.2015 07:06 - Colombo
Může mi někdo pomoct, proč bych měl Pillars of Eternity dát druhou šanci?

Podle steamu mám 104 minut času... něco sem načetl na internetu... a jsem naprosto znechucen. Chci, aby se mi to líbilo, ale hra mě nenechá.
29.8.2015 07:56 - Vojtěch
Někomu se líbí, někomu asi ne. Podle toho, co tě na tom znechucuje.
29.8.2015 08:08 - Colombo
1. Připadá mi, že hra poměrně dost vyžaduje minmaxing, jinak se obtížnost výrazně zvyšuje,
2. Kvůli špatně zkonstruovanému systému, je hraní za jeden char obtížné ne-li nemožné. (encountery jsou konstruované na počet characterů, nescalují se a expy se nerozdělují, jen je nějaký malý trinket)
3. Nesmyslné staty, které jsou nesmyslně využívány (npř. might je "moc", a to fyzická, psychické, kouzelnická, ale v rozhovorech je might vždycky jenom fyzická síla)
4. hra je celkem dost přizoomovaná a nedá se víc odzoomovat

Připadá mi, že soubojový systém je dost komplikovaný a neintuitivní, to samo hromada kouzel atp. A hra není schopná dodat dostatek informací před tím, než je hráč nucen provést rozhodnutí. Předkládá některé dost unikátně pojmenované a profilované classy, aniž by byla schopna nějak rozumně vysvětlit, jaké že to ability mají (třeba debilní náhled na ty jejich ability by byl dobrý). Tak samo si vybíráš staty, aniž by ti bylo pořádně vysvěteno, jaký to má vlastně efekt. Což v momentě, kdy se podíváš na nějakou příručku tvorby postavy na internetu a tam je napsáno, že nemá smysl něco nemaxovat... huh...
29.8.2015 08:19 - Vojtěch
Mě to odzoomovat jde, i když nevím, jestli je to dost. Jinak pokud hraješ na nižší obtížnost, tak je tam zpravidla nápověda a doporučení, vyznačené efekty kouzel, případně v rozhovorech požadavky na odpověď. Baldur's Gate a spol nikdy nebyly moc na solo hraní. Mylel jsem, že jsem tam i viděl někde hlášeno, že to má být o taktizování s grupou.
29.8.2015 09:46 - Colombo
Ok, tak já to zkusím ještě jednou.

Předtím sem si rozjel poloboha smrti, s classou kněze boha smrti. Tak nějak sem rozhodil pár bodů. Podle toho, jak se ukazoval s kroužkovkou a válečným kladivem to vypadalo, že to bude clerik jako DnD klerik. Ale co tady čtu, tak klerik je prý celkem squishy a kouzla nemá taky nijak zajímavá. A death polobůh (či jak se to jmenuje) je prý z nich nejslabší (moonlight je dost OP, prý).

Tak já to zkusím ještě jednou.

Je to vtipné, předtím chvástali, jak prý neexistujou špatné buildy a build-locky.

Vzhledem k tomu, že sem přešel z nového Shadowrun:HK, mám na to jejich chvástání trochu jiný názor.
29.8.2015 10:51 - ShadoWWW
Mě ta hra taky vůbec nechytla.
29.8.2015 11:18 - Vojtěch
Nevím, jestli je potřeba to lámat přes koleno. Já se vezu po příběhu a celkem se bavím, ale každého asi bude lákat něco jiného.
29.8.2015 11:37 - Alwaern
Jak jsem hrozně moc chtěl vyzkoušet PIllars of Eternity, když jsem viděl gameplay u známého...nějak mě to nechytlo, prostě tam nebyl ten *klik*.

Zato ale zkusím Sword Coast: Legends :)
2.9.2015 15:57 - Sadako
Hm. Mně Pillars všichni hrozně chválí, ale já po zhlédnutí pár gameplayů a zjištění, že to má level cap 12 usoudila, že Pillars koupím až v nějaké ultramegaslevě, dřív ani náhodou - mj. i proto, že to dělal Obsidian a u nich se nevyplácí hrát hry příliš brzy po vydání.
2.9.2015 16:20 - Vojtěch
Už se má objevit přídavek.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085079908370972 secREMOTE_IP: 52.91.67.23