Kultura

Amaroun
10.1.2011 20:47
Pc gaming(xbox, ps)
Nikde jsem tady nenašel sekci (aspoň jsem se koukal na ICEFIRE a D20) o PC gamingu a vzhledem k tomu, že jsem občasný hráč a PC gaming je dost rozšířená zábava v dnešní době, hodlám to napravit :-)
CO se týče mne mám pár oblibených sérii/her na které si najdu čas:
Total wary- výborná série a jedna z nej strategií co se týče bitev (taktická mapa je nic moc vzhledem k AI a k diplomacii)Oblíbené 1. Medieval 2; 2 Empire ; Napoleon... BTW: na Medieval vyšel mód na ICEFIRE téma
Fallouty- V poslední době Fallout New Vegas
Hearts Of Iron III- hodně náročná strategie s období WWII
Gothicy + Risen - dobré RPG jako cíp ( hlavně nádherně udělaný světy)
Zaklínač- nesmí chybět + má lepší příběh než sága :-D
A ty zbylí jsou Drakensang; Dragon age; dead space a HL2
Co očekávám: Zaklínače 2; Shogun 2 total war a Dead Space 2
A co jak je na tom ICEFIRE komunita ? Paříte někdy? nepaříte vůbec? :-) Případně jaké jsou vaše oblíbené hry?
17.6.2014 07:08 - Nachtrose
Taky hraju na pc defaultne za zenske postavy. Lip se na ne kouka. Ale zacalo to jeste mnohem drive, kdy treba v beat-em-up ci jinych hrach zenske postavy mi prisli tak nejak lepsi ( mezi me milacky patrili Chun-li, Cami, Taki, Sophitia, Kitana... )
9.7.2014 01:16 - Nerhinn
OK, možná nesdílíte nadšení Tumblru, nicméně mohlo by vás alespoň trochu zajímat o DA:I Q&A:

The Inquisitor
  • The British male voice actor for the Inquisitor is Harry Hadden-Patton, and the American male voice actor is Jon Curry.
  • The British female voice actor for the Inquisitor is Alix Wilton Regan, and the American female voice actor is Sumalee Montano.
  • The inquisitor will regularly be referred to by their surname, not just “Inquisitor.”
    The qunari pc’s body will be big, but smaller than Iron Bull.
  • Qunari use something other than helmets/hats.
  • The Inquisitor will definitely meet people who think they’re a holy figure, but how you react to that is up to you.
Character Creation
  • Scars and freckles will both be available in the character creation. (Update: freckles actually might not be, we’ve received contradictory answers.)
  • Heterochromia is not available.
  • CC is very complex — for instance, you can choose one color for the outer part of the iris and a different color for the inner iris.
  • Lots of lip options, but no body sliders.
  • As aforementioned, qunari pcs will get customizable horns.
  • They’re already working on creating game-appropriate lighting for the cc screen.
  • The CC will be before any major cutscene in the game.
Companions and advisors (and romance)
  • Both Cullen and Cassandra are straight romance options.
  • Scribbles has a cool accent… and is a bisexual romance option (probably).
  • The majority of romances are not concerned with race, but “a few” are.
  • You can talk to followers at your party base at any time, but not “ in the middle of a blood-soaked murderfield (of death)”.
  • Banter is supposedly going to be “Barney Stinson level of legendary”.
  • The interactive banter will time out if you don’t react to it and continue on its own.
  • You will be able to hug some of your companions/advisors.
  • "Major characters all track something similar to approval, but the system has changed to put more focus on what you are doing and what you say instead of grinding by constantly giving them gifts. Each follower does have their own set of goals they want to achieve and if you help them, they will appreciate it."
  • Similarly, if you piss them off, they might leave.
  • Approval for advisors works differently than approval for companions.
Combat
  • Combat settings will range from easy to nightmare, as in previous Dragon Age games, but there is not (yet, at least) a story mode.
  • You can only have up to one specialization in DA:I, unlike previous Dragon Age games.
  • Weapons are still restricted by class.
  • All rogues can use bows — there is no “archer” specialization.
  • No mabari in combat.
  • You’ll be able to quick travel to any Inquisition camps you’ve established in your current region, which allows you to rest and recover health.
  • There’s plenty returning abilities and spells from previous DA games, but a ton of new ones, too.
  • "Having control over fade rifts may provide some interesting possibilities in combat”.
  • Cross-class combos are back.
  • "Knight Enchanters were designed to let mages get up close and personal and the abilities in that tree encourage you to do so, including the ability to be effective at melee ranges. They’re different from Arcane Warriors, though. Less tanky."
  • Positioning, traps, and other preparatory manoeuvres are all available and even a good idea against some of the more difficult fights.
  • You can jump, but there won’t be complex climbing dynamics.
  • There is no weaponless combat, as in the DAO-style punching.
  • If you get into a fight with friendly, non-companion NPCs around, they will typically come and help out (presuming they’re warriors).
  • Certain specializations will affect moments in the story.
Miscellaneous
  • "Faith" and "leadership" are going to be major themes of the game.
  • The party base in Inquisition is going to be much grander than the camp from DA:O. “It’s the HQ of your entire Inquisition so there’s a TON of people in it to talk and interact with. You can customize your castle, rebuild some things, perform crafting and research etc.”
  • There will be all kinds of wild animals in the game, some hostile and some not, including (but not limited to): foxes, bronto, nugs, wolves, rams, birds, lizards, etc.
  • We will be visiting some kind of Dwarven settlement, but not Orzammar or Kal-Sharok.
  • Both Flemeth and Dagna will appear.
  • We may indeed see Gideon Emery again.
  • Your inquisition will unlock some opportunities in conversations.
  • In-game art differs depending on the country (it’s different between Orlais and Ferelden, for example) and you’ll be able to see how it progresses from being rustic/an early decorative piece to more refined work.
  • There’s a pre-made world state if you do not want to or are unable to use the DA Keep.
  • No flying mounts :.-(
  • "The bog unicorn is an undead horse which was killed by someone sticking a sword through it’s head… thus its horn is the sword that killed it".
  • No capes :.-(
  • Fast-travel is available between previously conquered Inquisition camps/keeps in a region.
  • PC will support both mouse/keyboard control scheme and controllers.
Oooooh, vypadá to, že nebudu muset modovat hru, abych se dostala do kalhot zrzavému templářovi. Supr :D
9.7.2014 07:42 - Assassin
Nerhinn píše:
Oooooh, vypadá to, že nebudu muset modovat hru, abych se dostala do kalhot zrzavému templářovi. Supr :D

Cullen byl sice v jedničce takovej nepovedenej zrzek, ale od dvojky je blonďák a vypadá to, že v tom chtějí pokračovat. Zajímavý je, že to vypadá jakoby měl být sice romanceable pro female charaktery, ale nikoliv companion. Tak uvidíme jak velkej prostor dostane.

Modovat se teď budou asi ženský postavy, vždycky jsem si říkal, že krátkovlasý černovlásky Biowaru hrozně jdou. Morrigan v Origins, Cassandra a female Hawke ve dvojce mi přišly skvělý, ale teď ty obrázky Cassandry a Morrigan z Inquisition jsou hrozný.

Nezbývá než doufat v povedený qunarijky:D

No, těším se. I když dvojka byla zklamáním, tak musím říct, že i tak mě dost bavila a v lecčem jedničku překonala. Ale některý věci, který mě na dvojce štvaly asi přetrvaj ("Weapons are still restricted by class.")
9.7.2014 10:38 - Nerhinn
Blonďák je snesitelná alternativa :)

Jinak Morrigan a Cassandra se mi naopak líbí víc. O to víc mě štve, že je Cassandra jenom straight :/

Dvojka byla pro mě taky zklamáním, nicméně právě zrovna to, jak udělali vedlejší postavy, se mi hodně líbilo. Dokonce oceňuji i existenci Sebastina, byť mi teda hrozně chybí možnost ho zabít.
9.7.2014 11:27 - Gurney
Nerhinn píše:
OK, možná nesdílíte nadšení Tumblru, nicméně mohlo by vás alespoň trochu zajímat o DA:I Q&A:

Přiznám se, že zrovna čekáním na nový Dragon Age moc nežiju a celkově jsem tý sérii dal asi dvacet hodin, abych nakonec zjistil, že mi novější Bioware věci moc nesednou. Ale co postuješ dělaj po hodně dlouhý době něco zajímavého...
9.7.2014 12:09 - Nerhinn
:D
Zrovna se mi na dashboardu objevily následující příspěvky, relevantní k aktuální diskusi:
Píše:
Those fucking straight boys don’t deserve Cassandra, all they could do was whine about how masculine her jaw looked, they don’t appreciate her, I WOULD HAVE APPRECIATED THE SHIT OUT OF HER.

Píše:
I hope they cut themselves on her cheekbones.

9.7.2014 12:53 - Assassin
No je to zvláštní. Bioware se nás snaží po dvě hry po vzoru Oberyna přesvědčit, že žádná jejich postava není čistě straight (ani Alistair, to by nemohl ohrnovat nos nad Anorou). A teď vytvoří téměř prototyp pro dívky atraktivní mužatky a odepřou jim ji... no jestli to náhodou není proto, že na tomto poli už bude mít románek s Lelianou... úsměvný, jak moc mě nezajímá, jakej ta hra bude mít příběh. Chci si piplat postavičku, stavět hrad, projít pár tajemných dungeonů (ve stylu DLC Legacy pro DA2) a poslouchat u toho geniálně napsaný banters!

Akorát pokud z toho chtějí mít epickou výpravu, neměli by mezi companiony strkat postavy jako je Isabela.

Jinak přehlídl jsem něco zajímavého na Sebastianovi? Kromě toho, že má hezkou zbroj a v rámci jeho questu se dá potkat Leliana (v Origins mi přišla divná, ale od DLC Leliana's Song jí fandím)? Mně vždycky přijde takový nedotažený, když postava prostě navždy odejde, protože s tebou nesouhlasí (stalo se mi u dvou). Ale naopak mi přijde super cool, když postava odejde a dál má velkou roli v příběhu (například se jako Fenris, kterýho celou hru tahám sebou přidá k nepříteli...:D)
9.7.2014 13:08 - Nerhinn
Příběh mě zatím taky nijak zvlášť nezajímá. Na dvojce bylo dobré "piplání postavičky", charaktery, rozhovory a vztahy. Co se příběhu a gameplaye týče, přišla mi horší než jednička. Takže abych se vyhnula zklamání, tak se u trojky těším na ty první věci a u těch druhých se nechám překvapit.

No, Sebastian je bigotní věřící, se kterým může hráč skončit v chaste marriage... a který ti, když nepopravíš Anderse, řekne, že si teda jde domů pro armádu, aby tě zničila (v tu chvíli mi chyběl renegade interrupt). Já jsem ho nesnášela od první chvíle a při druhém gameplayi ho nechala v kostele, nicméně jsem ráda za tu variabilitu, kterou přináší.

Btw, když dáš Fenrisovi dost dárků a straníš mágům, můžeš pak na konci téměř sledovat, jak se spisovatelům škvaří mozek, když vymýšlí, jak si loajální Fenris odůvodní, že s tebou jde bojovat za mágy :D

EDIT: Mužatky? Ale no tak.
13.8.2014 13:06 - Nerhinn
Nový trailer a nové překvapení k DA:I



22.8.2014 09:57 - Quentin
http://store.steampowered.com/app/49520/


Borderlands 2 ve slevě!

Budete někdo hrát?

22.8.2014 10:31 - kin
Kupovali jsme si s kámošema na g2play "game of the year" edici - tedy všechna DLC za cca 450kč na steam. Jestli chceš hrát co-op, klidně se domluvíme ;-)
22.8.2014 15:37 - Gurney
Mám to v plánu, ale než se k tomu dostanu zvládne steam ještě nejmíň dvě slevový akce :)
22.8.2014 15:41 - Nachtrose
BL2 mam, ale zatim bez DLC.
22.8.2014 18:19 - shari
Nerhinn píše:
You will be able to hug some of your companions/advisors.

Kyyaaaaaaa! :3
Tak už vím, jak bude vypadat 90% mých interakcí s postavama. :D

Nerhinn píše:
Nový trailer a nové překvapení k DA:I

Hawkeeeee... *_*
Tak... Vypadá to velmi dobře. Jen doufám, že to zas neposunou. Ale tak... tu dovolenou jsem si vzala snad s dostatečnou rezervou. :D
23.8.2014 17:21 - Lokken
Dishonored ; Game of the Year edition (všechny DLC) za 8,49 EUR na streamu!

Oh yeah!
24.8.2014 08:56 - wlkeR
shari píše:
Nerhinn píše:
You will be able to hug some of your companions/advisors.


Já hraju Risen 3 a zatim jsem já v cutscéně hugnul sestru a mě hugli 3 krakeni. Ale jináč super :D
24.8.2014 09:06 - Gurney
To je náhodou od téměř čistě mužské splečnosti v Gothicu 1 (duchovní předchůdce Risenu) docela prudké zlepšení :)
24.8.2014 09:31 - Nerhinn
Z Risen 3 jsem viděla první asi půlhodinu gameplaye a musela jsem odejít/byla jsem odejita, protože můj odpor k... všemu a zejména sestře prý kazil mému bratrovi zážitek ("Už tak musím ignorovat 80% všeho a s těma zvukama, co tady vydáváš, to je hrozně těžký.")
29.8.2014 17:21 - Colombo
Co si myslíte o Age of Decadence?
29.8.2014 17:39 - pipux
Age of Decadence je zřejmě hrou s druhým nejdelším vývojovým cyklem, hned po Duke Nukem Forever :)
AoD je oficiálně ve vývoji cca od roku 2007. A když se podíváš na dataci některých grafických konceptů, tak se tam našly i kousky z r. 2004-2005. Proto mohou někteří lidé k AoD přistupovat značně kriticky.
Kdy to vyjde? Cojávím, posledně říkali konec roku 2014.

AoD má slušně zpracované dialogy a systém boje, takže za mě rozhodně palec nahoru. Herně to ponejvíc připomíná Wasteland 2 se zvýšenou obtížností.

Jestli si chceš udělat vlastní názor, tak existuje ke stažení free demo, a pak backer beta, pro předplatitele.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092819929122925 secREMOTE_IP: 44.200.26.112