Kultura

Amaroun
10.1.2011 20:47
Pc gaming(xbox, ps)
Nikde jsem tady nenašel sekci (aspoň jsem se koukal na ICEFIRE a D20) o PC gamingu a vzhledem k tomu, že jsem občasný hráč a PC gaming je dost rozšířená zábava v dnešní době, hodlám to napravit :-)
CO se týče mne mám pár oblibených sérii/her na které si najdu čas:
Total wary- výborná série a jedna z nej strategií co se týče bitev (taktická mapa je nic moc vzhledem k AI a k diplomacii)Oblíbené 1. Medieval 2; 2 Empire ; Napoleon... BTW: na Medieval vyšel mód na ICEFIRE téma
Fallouty- V poslední době Fallout New Vegas
Hearts Of Iron III- hodně náročná strategie s období WWII
Gothicy + Risen - dobré RPG jako cíp ( hlavně nádherně udělaný světy)
Zaklínač- nesmí chybět + má lepší příběh než sága :-D
A ty zbylí jsou Drakensang; Dragon age; dead space a HL2
Co očekávám: Zaklínače 2; Shogun 2 total war a Dead Space 2
A co jak je na tom ICEFIRE komunita ? Paříte někdy? nepaříte vůbec? :-) Případně jaké jsou vaše oblíbené hry?
14.6.2014 00:14 - Quentin
Píše:
A jaky meli duvody? Vzdyt chlapi taky chteji hrat pc hry s zenckymi protagonistkami, zvlast 3rd person hry, ze.

Taky ve většině her, kde to jde, hraju zenskou.

Assassins creed ale má od prvního dílu chlapa, ten kostým je na něj dělanej, je to silnej vizuál. Jestli bych kvůli penězům měl řešit, jestli mít ženskou nebo chlapa, tak dělám samozřejmě znovu chlapa. Nepřijde mi to nijak nepochopitelný.
14.6.2014 00:35 - York
S ženskejma je skutečně potíž. Před deseti lety nám ještě prošel skript, kterej ženské dělal z chlapů (po animační stránce ;-)), dneska v době mocapu to už moc nejde.
14.6.2014 06:48 - Vojtěch
Nerhinn píše:
*můj osobní tip je, že kdyby tam byla ženská, museli by (1) vystřihnout díru do kostýmu, aby byl vidět výstřih =>práce! a (2) naanimovat prsa, aby se věrohodně pohupovala =>práce! Takže já je chápu.


A nejhorší je, že když to neudělají, tak se bude tvrdit, že sice hrdinku přidali, ale je nějaká plochá.
14.6.2014 10:41 - Blaine
Nerhinn: Jestli jsem to spravne pochopil, tak to jde o necem jinem.

Jde o coop mise, ktere se hraji ve 4ech lidech. Vsichni ale u sebe vidi hlavniho hrdinu - Arna. Vzdy hrajes za nej. Ale ostatni te vidi jinak, jako dalsi assasiny, protoze oni jsou take Arno.
A problem Ubisoft ma s tim, ze pokud bys chtela nastavit svuj coop vzhled jako zenskeho assasina, tak by museli udelat nejak jinak animace te postavy. Ale ty bys u sebe videl animace Arna, ne te zeny. Ale u ostatnich by byla videt zena. A to proste nedokazali udelat vcas a rychle.
Takze to neni o tom, ze by chteli zakazovat zenske assasiny, ale proste posrali to sdeleni lidem. Nevim, jak velky problem by bylo zobrazovani jinych animaci (protoze uprimne zensky a muzsky assasin se bude hybat trochu jinak v par detailech), kdyz ty budes delat jiste pohyby s Arnem, aby to bylo plynule prevedene. Hlavne se domnivam, ze jim nedoslo, ze by to mohl byt problem (ano, ale dalo se trochu cekat, hlavne kdyz potom odpovidaji developeri a ne PR lidi, kteri by se z toho mozna dokazali vykecat) a tak nad tim ani nepremysleli. Nevim, jestli nemaji v tymu nejake zeny, ktere by jim rekli, ze v soucasne herni kulture si s tim jenom serou do sveho produktu, protoze nasiraji lidi, ale chapu to tak, ze nejake designery ani nenapadlo, ze to bude potiz.
Celkove je to fuck-up PR. Pravdepodobne tedka budou hodne rychle delat na tom, aby to treba narvali do nejakeho patche nebo tak. Na PC jenom samozrejme...
14.6.2014 10:42 - Blaine
QuentinW:
14.6.2014 11:57 - Sosáček
Quentine, tyve, kdybys nebyl ten typek co (jako jedinej koho znam) furt dela ty vtipy o znasilneni, pouziva "vrat se do kuchyne" vtipy a nestavi schvalne rpgcka aby v nich zeny byly second-class citizen, tak bych to bral asi jinak.

Ale takhle te mam chut prastit.

(a nemluvime o tech 60 kg)
14.6.2014 13:07 - Quentin
Zrovna já proti ženskejm nic nemám, nijak je neomezuju ani nešikanuju a většinu času ani o pohlaví jednotlivých osob neuvažuju. Můj největší prohřešek jsou tak maximálně ty klišé v rpgčkách, který beztak vycházej ze zdrojů (reallife středověk a sword and sorcery estetika)

Ale tak když řekli, že by museli udělat 8000 tisíc animací jen kvůli ženské, tak bych jim to odpustil. Nevim, kolik je peněz udělat tolik sukní a pláštíků, ale zní to jako dobrej argument, ne?
14.6.2014 13:10 - Colombo
14.6.2014 13:22 - Quentin
Colombo: Tak to je pochopitelný, když patchem vyhodí gay vztahy, co už ve hře jsou, a ještě se vymlouvaj na píčoviny :D

V assassins creed je to něco úplně jinýho, ne? Nebo oni nějak failnuly to výmluvu; co přesně řekli? Nebo je to lež a přidělat assassinky by bylo easy?
14.6.2014 13:27 - Alnag
Aneb, proč v Tomb Raideru nemůžu hrát za chlapa? Je zvláštní, nezaznamenal jsem, že by se totéž řešilo ve hrách, kdy je hlavní hrdinka žena. Dvojí metr?
14.6.2014 13:57 - Colombo
Píše:
Tak to je pochopitelný, když patchem vyhodí gay vztahy, co už ve hře jsou, a ještě se vymlouvaj na píčoviny :D

To bylo ve skutečnosti ono PR fopa. Oni to totiž takhle napoprvé formulovali.

Jakmile se tohle rozplázlo všude možně, tak přišli s vysvětlením. Ta hra nikdy nepodporovala gay vztahy, jen jeden char měl chybně nastavené pohlaví. A to patchli. Do příště slíbili, že další verze bude regulérní gay vztahy podporovat.
14.6.2014 14:19 - Nerhinn
Alnag: Jednoznačně. Jen si vzpomeň na ty zástupy žen, co protestovaly, že v Maxi Paynovi nemůžou hrát za ženskou. Je to nefér svět.
14.6.2014 15:39 - York
Proč vlastně vůbec někdo dělá hry, kde se hraje za chlapa, když za ně nikdo hrát nechce? :)
14.6.2014 19:33 - pipux
Kdybych jenom byl Oberyn Martell, schopný tamhletoho benevolentního pohledu na muže/ženy ... neboli proč zavrhovat polovinu těch krás, co bůh stvořil?
16.6.2014 10:51 - Sadako
Na druhou stranu, když už si člověk ve hře může vybrat chlap/ženská, většinou skončí s ženskou - nemohu se totiž zbavit dojmu, že ženské dělají tak nějak hezčí, míněno jako ksichty, chlapi mívají nezřídka obludné držky.
16.6.2014 10:54 - Quentin
+1
I když u mě to asi rozhoduje, že většinou těm postavám během hry koukáš na zadek :)
16.6.2014 11:07 - Colombo
Píše:
I když u mě to asi rozhoduje, že většinou těm postavám během hry koukáš na zadek :)


nebo na prsa (Trespasser)

Píše:
Na druhou stranu, když už si člověk ve hře může vybrat chlap/ženská, většinou skončí s ženskou


Jo a pokud je na výběr chlap/ženská/ještěrka, končím s ještěrkou:/
16.6.2014 11:34 - Sadako
Ještěrka samozřejmě vede. První hraní Morrowindu: "Hej, já můžu být ještěrka?! Další rasy si nechte!"
16.6.2014 11:54 - Blaine
Prvni hrani Morrowindu: omg cool temny elf, jiny nez vsichni ostatni.
Dalsi hrani Morrowindu: Dark Elf masterace for the win!
Prvni hrani Oblivionu: No tak muj super temny elfe, pojdme se stat vladcem tohohle kusu sveta.
Druhe hrani Oblivionu: Tak a ted si zkusim ukecat kazdeho Deidru, bwhahahaha. S temnym elfem.
Prvni hrani Skyrimu: Temni elfove, bwhaha... omg coze? Z nas jsou bezdomovci? Omg vikingove nas nemaji radi? POJDME JE VSECHNY VYHLADIT, MOJI SOUKMENOVIC!
16.6.2014 14:45 - Sadako
...no a za Dunmery pak bylo další hraní. Prozkoušeni pak na chvíli postupně i kočky a další dva elfí poddruhy a posledně zas temní elfové. Ano, jsou cool.
A Skyrim časem vyzkouším, mj. proto, že se mi líbí, jak tam udělali právě temné elfy, jsou tak správně hranatí. Ne jako v Oblivionu, kde vypadali jako kříženec mezi Altmer a Bosmer, který spadl do kádě s dehtem.

Ale ještěrky jsou prostě nejvíc ňuňu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10065293312073 secREMOTE_IP: 54.234.184.8