Kultura

Amaroun
10.1.2011 20:47
Pc gaming(xbox, ps)
Nikde jsem tady nenašel sekci (aspoň jsem se koukal na ICEFIRE a D20) o PC gamingu a vzhledem k tomu, že jsem občasný hráč a PC gaming je dost rozšířená zábava v dnešní době, hodlám to napravit :-)
CO se týče mne mám pár oblibených sérii/her na které si najdu čas:
Total wary- výborná série a jedna z nej strategií co se týče bitev (taktická mapa je nic moc vzhledem k AI a k diplomacii)Oblíbené 1. Medieval 2; 2 Empire ; Napoleon... BTW: na Medieval vyšel mód na ICEFIRE téma
Fallouty- V poslední době Fallout New Vegas
Hearts Of Iron III- hodně náročná strategie s období WWII
Gothicy + Risen - dobré RPG jako cíp ( hlavně nádherně udělaný světy)
Zaklínač- nesmí chybět + má lepší příběh než sága :-D
A ty zbylí jsou Drakensang; Dragon age; dead space a HL2
Co očekávám: Zaklínače 2; Shogun 2 total war a Dead Space 2
A co jak je na tom ICEFIRE komunita ? Paříte někdy? nepaříte vůbec? :-) Případně jaké jsou vaše oblíbené hry?
5.11.2013 20:19 - Naoki
Píše se konec 17. století a Portugalsko je na vrcholku slávy. Koloniální a obchodní velmoc, nad jehož říší slunce nezapadá, vlastní území v každém kontinentě a má monopol v několika komodit. Leckdo si povídá že sedí na hoře zlata, a ve skutečnosti ani moc nepřehání.
Bohužel právě toto zlato se stalo zkázou říše. Portugalsko, který měl luxus bezpečnosti garantovanou svým tradičním spojencem Španělskem, se snažilo vyhýbat jakýmkoliv konfliktům, a postupem času zlenivělo. Lid nikdy žádnou skutečnou válku nezažil, největším dobrodružstvím vojáků byla šikana asijských divochů v honbě za koření. V těch řídkých případech, kdy se Portugalsko do nějaké evropské války vtáhnout nechalo (většinou vinou spojenců), ti kteří v ní bojovali byli Britové, jejiž území spadalo od několika století pod portugalskou korunou - důsledek šťastného sňatku. To oni prolévali krev, zatímco na domácí půdě všechny vrstvy společnosti vedly bohémský život, nikdy nedotčeny žádnou z válek.
Byla to právě jedna z takových válek, která se stala zvratným bodem. Španělsko, ve snaze zajistit si vůdcovské postavení v janovském centru obchodu, se na počátku 18. století vydalo na dobytí Korsiky, a Portugalsko poslušně následovalo. Na druhé straně konfliktu se však překvapivě vložila Osmaská Říše, která ovládla dvě třetiny arabského světa a pomalu ale jistě klepala na dveře Římu. Válka se táhla po několik let, snad desetiletí (těžko říct, když jí necitíte), a poprvé v historii se ukazovala jedna věc: ne jen že naši spojenci nezvládali válku vyhrát, ale dokonce se zdálo že jí prohrajou! Tváři v tvář této skutečnosti, a vzhledem k tomu, že jakákoliv válka je špatná pro obchod, rozhodl se Portugalský král uzavřít separátní mír s nepřítelem. Bez Britských jednotek však bylo Španělsko odsouzeno ke zkáze, a vskutku nedlouho poté kapitulovalo. Co však Portugalský král nepředpověděl bylo, že tímto krokem si připravil o aliance, která trvala víc jak 4 století, a zajistil si nepřátelství svých sousedů.
Portugalsko se ocitlo v situaci, kterou nikdy nezažilo. Poprvé v historii jeho nejbližší soused už nebyl skálopevným spojencem, ale potenciálním nepřítelem! Ani během doby protestantské hereze se necítili tak bezbranní! Bylo potřeba hledat nápravu co nejrychleji, a proto začali hledat nové spojence, někoho, kdo by jim kryl záda. Tato figura byla nalezena v podobě nedávno obnovené a centralizované Svaté Římské Říše. Velký a silný středo-evropský stát určitě zajistí naši bezpečnost. A tohle byla druhá velká chyba.
Co si portugalský král neuvědomil bylo, že ta nová velká středo-evropská země si už pouze svou existencí vytvořila spoustu nepřátel; nepřátel, kteří si brousili zuby na její území. Postupně začalo vyhlašování válek, a Portugalsko, ve snaze si zachovat toto nové spojenectví, vždy přispěchalo na pomoc. Jedna válka, druhá, najednou světě div se, vedli čtyři 4 (!) války najednou! Tohle opět vedlo k novému prvenství: bylo načase začít sbírat vojáky, co byly roztroušení po světě a přivést je do Evropy bojovat. A náhle se ukázalo, že naše nejhorší noční můry nás zdaleka nepřipravily na to co mělo přijít. Do jednoho z konfliktů se na straně nepřitele vložilo Španělsko, a to využilo sousedství k vypochodování s obrovskou armádou. Malé portugalské vojsko, které mělo bránit mateřskou zem, bylo okamžitě anihilované a nepřátelé pak mohli nerušeně dobývat území. Obyvatelé, kteří žili dekadentním životem, byli probouzeni v noci a přivlečeni na ulici sledovat pochodující armády, zatímco jiní vojáci rabovali domy. Ze dne na den se jejich životy radikálně změnily.
Tato událost otřásla celým impériem. Představa mateřské země jako ráje na zemi, jako nedobytného elysia, který nabízí život v přepychu komukoliv se tam dostane, už neplatila. Začaly masové povstání v koloniích, a armády, které byly na cestě zachránit hlavní město, se musely otočit zpět potlačit vzpoury, které hrozily rozštěpením země. A když Britové viděli tuto zkázu před nimi, rozhodli se zradit a svá vojska nechali na ostrovech. Portugalsko marně čekalo na spojence, jenž je nikdy nepřišli zachránit. V takové beznadějné situaci jim nezbývalo už nic jiného než kapitulovat a nechat si diktovat podmínky. A ačkoli se podařilo zachovat územní celistvost země, byli nuceni zrušit všechny aliance a zaplatit tvrdé reparace.
Tato porážka byla potupná. Idea nepřemožitelnosti, která po staletí se usadila v myslich lidu, byla totálně rozdrcená. Byla zranená pýcha obyvatel, poškozená obchodní síla, a zničené loďstvo. Král upadl do těžkých depresí a pár měsíců na to umřel. Velká Británie využila tohoto momentu chaosu a vyhlásila samostatnost, rozhodnutá stát se tvůrcem svého vlastního protestantského osudu, a nebýt komandovaná katolickým tyranem. Aby toho nebylo málo se jednoho všedního dne otevřela obyvatelům Lisabonu zem pod nohama. Lidi, co se modlili v katedrálach za mrtvého krále, byli rozdrcení padajícími kameny. Ti co měli to štěstí, že dostali venku, najednou viděli jak se zvedá vítr, a ohně, které vznikly zemětřesením, začaly hořet mnohonásobně větší silou. Plameny se zvedaly k nebesům, zavíraly únikové cesty a polykaly lidi po stovkách. Konečnou ránu připravila obrosvká vlna, která se přivalila z oceánu a srovnala se zemí půlku města. Lisabon bylo zničené, Božím soudem jenž na něj poslalo všchny čtyři živly.
Píše se rok 1731. Portugalsko je osamocené, zničené a ponížené. Jaká budoucnost může takovou zem očekávat?


--------------------------------------------------------------------------------

Zbývá mi přibližně 80 let herního času, moc se těším na to jak se to bude vyvíjet dál. EU4 je nádherná hra :D Jinak za dva týdny výjde nový expansion na CK2 tak začnu připravovat Let's Play. Očekávejte víc informací do týdne.
13.11.2013 10:20 - Naoki
24.11.2013 11:38 - Nerhinn
Na Europu Universalis IV je teď 50% sleva na Steamu.
19.1.2014 01:34 - Gurney

Pomalu na čase zase zahrát ME1...
15.4.2014 06:24 - Nachtrose
Spatne spravy pro Wrold of darkness MMO.
11.6.2014 23:33 - Gurney
Nerhinn píše:
Hlavní hrdina je cca. čtyřicetiletý loser Aiden, který je zároveň fixer, tj. nechává se najmout na různé ilegální aktivity, většinou nějaké kombinace zločinů (od krádeží až po násilné zločiny) a hackování. Jeho kariérní volby zapřičiní smrt jeho neteře, takže po zbytek hry se prochází po Chicagu ve snaze ji pomstít, neschopný uvědomit si, že největší vinu na jejím osudu nese sám. Dostává se to až do téměř sebeparodických okamžiků, kdy ho vyfuckují i další postavy ve hře ("Your niece? And why exactly should I care?")
Hra trpí velkým zástupem neduhů, především příběhových. Můj tip je, že vývojáři prostě byli příliš líní a spokojili se s "uděláme Assassin's Creed s hackováním" coby hlavní zápletkou. Výsledkem je sebestředný monologující pokrytec coby protagonista, hromada na sebe se vršících klišé a nelogičností coby příběh a... já nevím, mě to prostě hrozně frustrovalo. Chlap chodí po městě, aby zabraňoval zločinům, a po cestě k místu činu jednoho člověka přejede, dva zraní, způsobí tisícidolarové škody a chlapa, co chtěl někoho znásilnit, zmlátí a nechá ho ležet na místě. Jo, příště si to násilník určitě rozmyslí. Po cestě domů pak Aiden vybere konto chlapíkovi, co se léčí s rakovinou. Občané Chicaga ale svého samozvaného ochránce zákona mají rádi. Jo, jasně. Aidenovu sestru, která ví, že je Aiden vrah a že zapřičinil smrt její dcery, PTSD jejího syna, únos jí samé a další rodinné katastrofy, a přesto se na něj nezlobí, nebudu radši komentovat, nadávání jsem si užila dost při hře.
tl, dr: Rozhodnutí stáhnout Wolfensteina a koupit Watch Dogs bylo tragické. Ta hra nestojí ani za stažení. Wolfenstein je super :)


Hraješ to ještě nebo už jsi to vzdala?

Nerhinn píše:
Chlap chodí po městě, aby zabraňoval zločinům, a po cestě k místu činu jednoho člověka přejede, dva zraní, způsobí tisícidolarové škody... Po cestě domů pak Aiden vybere konto chlapíkovi, co se léčí s rakovinou...

Hej, to nezní úplně jako by za to mohla ta hra :) Btw funguje aspoň to že na tebe někdo po podobných excesech zavolá policajty?

Píše:
...chlapa, co chtěl někoho znásilnit, zmlátí a nechá ho ležet na místě...

O těch vigilantských misích jsem měl pochybnosti už z videí. Jako čistě gameplayově mi přijdou vymyšlený dobře, ale když se člověk jenom na vteřinu zamyslí nad tím jak probíhaj, nemůže se ubránit dojmu mentálně narušeného jedince co si hraje na Batmana (plusový body za what the fuck just happened!? celé scény když pachatele namístě střelí do hlavy, ale aspoň to není jediný možný řešení). Jako doufal jsem že když můžeš mobilem hackovat semafory, zvládneš aspoň (anonymně) vytočit 911.

Jak rychle se hýbe reputace sucks.

Díry v ději bohužel taky nedokážu posoudit a na tohle jsem se přece jenom docela dost těšil, takže si to aspoň zatím nechci spoilnout.

Jinak koukal jsem se na nějaká nespoilující videa a musím uznat že Aiden je fakt weirdo (nejhůř to vyznívá, když je na scéně s tou hackerkou, to jsem si říkal že holka musí být fakt hodná a nejspíš sama má retardovanýho brášku, když se k tomuhle individuu chová tak hezky :) *

Zas ale na druhou stranu musím říct, že jsem docela zvyklej na předěly z her kolem roku 2000, kde se nekoná žádná mimika obličeje a všechny ty postavy vypadaj v tý starý grafice mnohdy velice stylizovaně, takže že se týpek blbě tváří a daboval ho po večerech programátorův brácha je věc přes kterou se dokážu přenést.

* žádný spoily na téma jestli spolu budou něco mít nebo ne pls

Jo a Trevor je naprosto skvělá postava, která prostě občas jde za hranu, ale obvykle je to spojený s tak bizarní a zvrhle vtipnou situací, že je těžký k němu nemít vůbec žádný sympatie. Navíc GTA prostě maj tuhle odlehčenou, gonzo atmosféru, narozdíl od Watch Dogs, který se berou docela vážně.
12.6.2014 00:06 - Colombo
Píše:
Navíc GTA prostě maj tuhle odlehčenou, gonzo atmosféru

Co vím, tak GTA se ještě berou vážně, oproti Saint Rows, prý to stojí za to.
12.6.2014 00:53 - Nerhinn
Gurney píše:
Hraješ to ještě nebo už jsi to vzdala?

Dohráli jsme to. Nakonec.
Gurney píše:
Hej, to nezní úplně jako by za to mohla ta hra :) Btw funguje aspoň to že na tebe někdo po podobných excesech zavolá policajty?

Většinou právě ne. Když někoho srazíš, většinou ti jenom klesne reputace (něco za zranění, dvakrát něco za zabití). Policajty na tebe volají až tehdy, kdy vytáhneš zbraň a vytrvale kolem sebe střílíš (a i tehdy ti dají šanci tomu dotyčnému vytrhnout telefon a zastrašit ho - za to ti mimochodem reputace neklesne).
Gurney píše:
nejhůř to vyznívá, když je na scéně s tou hackerkou, to jsem si říkal že holka musí být fakt hodná a nejspíš sama má retardovanýho brášku, když se k tomuhle individuu chová tak hezky

Jojo, scéna s hackerkou byl ten přelomový moment, od kdy jsem hru začala nenávidět. "Tak ty seš ženská, jo? Tak to moment, ty lhářko (nelhala, btw)! Teď tady pěkně dokážeš, že patříš mezi kluky (a to tak, že se povzneseš nad to, že tě držím pod krkem. Žádná sebeobrana, žádné projevy nevole. Drsný holky to vydržej), jinak!"
Jako vážně. Věděla jsem, že si Aiden o sobě myslí, že je good guy, takže by jí nejspíš neublížil... moc, ale tak, jak po ní vyjede, většinou začínají takové ty scény v parku/výtahu/apod. Jako už předtím jsem valila oči, co všechno mu odpustí sestra, po téhle scéně jsem ale byla úplně vzteklá.

EDIT: Teda, doufám, že mluvíme o té samé scéně. Právě jsem si uvědomila, že on se k ní chová jako hovado celou dobu a ona si to celou dobu nechá líbit.

Btw, Saints Row IV je výborná blbina :)
12.6.2014 00:59 - Colombo
12.6.2014 16:37 - Gurney
Nerhinn píše:
Teda, doufám, že mluvíme o té samé scéně. Právě jsem si uvědomila, že on se k ní chová jako hovado celou dobu a ona si to celou dobu nechá líbit.

Já jsem koukal na několik takových a bohužel nevím odkud (ty cutscenes maj dohromady přes čtyři hodiny), ale přišlo mi že pokaždý když se tam s ní objeví na scéně to začíná tím že do ní ryje a chová se jako prvotřídní dickhead, ona to přejde jakoby nic, řekne mu něco pěknýho a pak spolu jsou na nějakou akci. Ve výsledku pak na mě ty rozhovory působily spíš jako Aidenovy terapeutický sezení. Ale kdoví, třeba je to všechno jenom v jeho hlavě, hackerka je ve skutečnosti jeho psychiatrička a celý je to takový střízlivější E.Y.E: Divine cybermancy :D
12.6.2014 17:59 - Sadako
Colombo píše:
Co vím, tak GTA se ještě berou vážně, oproti Saint Rows, prý to stojí za to.

Saints Row je ultimátně boží. Teda, třetí a čtvrtý díl, první neznám a druhému poněkud podráží nohy technické zpracování, konkrétně bugy.
13.6.2014 12:02 - Blaine
Gurney: tomu, ze by to bylo jako E.Y.E. tady nikdo neveri. Nooope. je to jenom blbost.
13.6.2014 12:27 - Gurney
Tak E.Y.E je mind-screw naprosto nedosažitelných rozměrů :)

EDIT
Nerhinn píše:
5 Really Good Reasons Why It’s Fine For Women To Be Underrepresented In Video Games

To je reakce na ubisofťácký "proč nemůžeme mít v novém AC hratelné ženské charaktery?"
13.6.2014 19:12 - Nerhinn
Gurney: Tak tak :)
13.6.2014 19:49 - Gurney
Z toho mám takový hodně smíšený dojmy. Na jednu stranu je to fakt blbá výmluva, ale na tu druhou stranu si říkám jakej outrage by nastal, kdyby upřímně řekli že maj scénář kde je hlavní hrdina muž a nestyděj se za to. Ale o tom asi někde jinde než po netu...
13.6.2014 20:38 - Nerhinn
Však to je OK. Jen ta výmluva byla debilní.
13.6.2014 22:10 - Sosáček
A jaky meli duvody? Vzdyt chlapi taky chteji hrat pc hry s zenckymi protagonistkami, zvlast 3rd person hry, ze.
13.6.2014 22:24 - Nerhinn
Píše:
Instead, Ubisoft has delivered four male heroes, and an awful lot of nifty costume changes - cloaks, mainly. 'It (a woman) was on our feature list until not too long ago, but it's a question of focus,' Ubisoft director James Therien explained. 'So we wanted to make sure we had the best experience for the character. A female character means that you have to redo a lot of animation, a lot of costumes.'*

His fellow director, Alex Amancio, agreed 'We have customisable assassins. It’s not like we could cut Arno...our main character...so the only logical option, the only option we had, was to cut the female avatar.'

*můj osobní tip je, že kdyby tam byla ženská, museli by (1) vystřihnout díru do kostýmu, aby byl vidět výstřih =>práce! a (2) naanimovat prsa, aby se věrohodně pohupovala =>práce! Takže já je chápu.
13.6.2014 23:19 - Sosáček
heh

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087983846664429 secREMOTE_IP: 44.213.75.78