Kultura

Amaroun
10.1.2011 20:47
Pc gaming(xbox, ps)
Nikde jsem tady nenašel sekci (aspoň jsem se koukal na ICEFIRE a D20) o PC gamingu a vzhledem k tomu, že jsem občasný hráč a PC gaming je dost rozšířená zábava v dnešní době, hodlám to napravit :-)
CO se týče mne mám pár oblibených sérii/her na které si najdu čas:
Total wary- výborná série a jedna z nej strategií co se týče bitev (taktická mapa je nic moc vzhledem k AI a k diplomacii)Oblíbené 1. Medieval 2; 2 Empire ; Napoleon... BTW: na Medieval vyšel mód na ICEFIRE téma
Fallouty- V poslední době Fallout New Vegas
Hearts Of Iron III- hodně náročná strategie s období WWII
Gothicy + Risen - dobré RPG jako cíp ( hlavně nádherně udělaný světy)
Zaklínač- nesmí chybět + má lepší příběh než sága :-D
A ty zbylí jsou Drakensang; Dragon age; dead space a HL2
Co očekávám: Zaklínače 2; Shogun 2 total war a Dead Space 2
A co jak je na tom ICEFIRE komunita ? Paříte někdy? nepaříte vůbec? :-) Případně jaké jsou vaše oblíbené hry?
23.6.2013 09:05 - Colombo
Píše:
#Bohemia
Bohemia is biggest of the three major minor central European powers and possibly the biggest rival for the Imperial Crown that the Austrian Habsburgs seem to claim by right. Divided between German and Czech lands, Bohemia is large and rich but has larger and richer neighbors in Poland, Hungary and Austria.

*National Ideas
Bohemia starts with Bohemian Tradition giving it a 10% discount to Advisor Costs and a 5% bonus to Imperial Authority while it holds the crown.


  • Compacta of Prague: Tolerance of Heretics: +3: The Hussite Wars were a religious conflict that tore Bohemia apart, as proto-Protestant heretics gained influence in the region. The Compact of Prague signaled an end to these wars through a compromise on many interpretations of Catholic doctrine.
  • Elective Monarchy: Yearly Legitimacy +1: After the end of the Luxembourg dynasty in Bohemia, the nobles elected to submit to the neighboring Habsburg realm. They jealously guarded this right to choose their own king.
  • Wagenburg: Infantry Combat Ability: +5%: The Hussite armies made great use of wagon forts that supported their armies in battle. A square of armed wagons would defend the main troops while artillery pounded enemy positions, and then open for a counter-attack.
  • Letter of Majesty: National Revolt Risk -1: Issued by Emperor Rudolf in 1609, the Letter of Majesty guaranteed Protestants in Bohemia the right to practice their own religion without interference.
  • Hussite Legacy: Technology Cost -10%: The free thinking John Hus challenged the Catholic Church and Bohemian resistance started the 30 Years’ War. This is the sort of energy we can use to advance in other ways.
  • The Kutnohorian Deal: Stability Cost Modifier: -10%: The weakening of the monarchy in the 1480s served the nation well, and Bohemia’s nobles rarely resorted to the infighting that characterized other monarchies.
  • Czech Nationalism: Hostile Core-Creation Cost on us +200%: Surrounded by much more numerous Germans, Poles and Hungarians, the Czech people have maintained their language and culture for centuries. We’ll never die.
After fulfilling all of the Bohemian Ambitions, Bohemia also gets a +1 bonus to Leader Fire. A fairly balanced mix of ideas makes for a well-rounded nation that should hold its own against larger powers.

23.6.2013 09:51 - Blaine
Kopce, vsude jsou kopce! Protoze jsem za Ceske kralovstvi hral pred delsi dobou (je to moc jednoduche - znic Rakousko, tvuj nejblizsi souper je az Francie), tak si uz nevybavuju, jak tezke bylo srdce Ceskeho Kralovstvi dobyt.
Ty National idey jsou dost dobre, ta Tolerance of Heretics hnedka ze zacatku pomuze v mid-game hodne a Letter of Majesty je fakt dobry porad. A Hussite Legacy? Genialni vecicka.
23.6.2013 10:54 - Colombo
Blaine: A ještě Maďarsko a Polsko. A zlatá horda, když za ni hraju já:D
23.6.2013 13:56 - Naoki
Určitě to je zajimavý národ za který hrát, spíš se ale bojím těch dynamic eventů, jestli jich tam bude dost...
23.6.2013 16:28 - Colombo
Naoki: myslím si, že to úrovně EU2 nedosáhne. Ostatně Johan jasně řekl, že EU2 byla chyba.
23.6.2013 17:04 - Blaine
Colombo: Polsko? Slabe Polsko? Madarsko? To si taky vzdycky sezvejkam s Ceskym kralovstvim. To nejsou poradni souperi. Nikdy mi neprisli jako velci souperi. Zlata Horda je zase dost daleko a je neprijmna jenom pokud se siris na vychod moc. V tu chvili, kdy se k ni dostanes, aby te mohla ohrozit jsi uz tak silny, ze te nemohou ohrozit. To i ta Francie je neprijemnejsi.
Ale smaozrejme vzdy pocitam s tim, ze mi zustane Cisar, protoze diky tomu muzes pekne prudit v Nemecku a sosat dobre nemecke provincie.
23.6.2013 17:21 - Naoki
Nevím jak vy, já za Česko se vždy snažil vytvořit unitární Holy Roman Empire a se štěstím se mi to dařilo když se objevili protestanti. Poté už žádný soupeř nebyl na úrovni.
23.6.2013 17:58 - Colombo
Já v Evropě nikdy moc nehrál. Co si pamatuju, tak Irsko, Bretaň, Dánsko nebo Norsko, pak někdy Maďarsko a spíše Mameluky, hordy, Novgorod, rád sem hrál za Japonsko, než ho rozdělili. Takže je milé, že jak Mameluci, tak Hordy, budou promakané (ostatné, sám Johan rád hraje za Mameluky a v novinářském multiplayeru s 20 hráči z dev teamu a novinářů hrál Johan za nějaký chanát a dost ostatní trollil). A vůbec, celý systém s Monarch pointy vypadá více než dobře.
23.6.2013 23:44 - Naoki
To já zase na Evropu nedal dopustit. Nebo spíš na Španělsko. Sjednotit Iberský poloostrov (take that Portugal!) a kolonizovat obě ameriky + sever Afriky... well, talk about megalomanic
14.8.2013 13:25 - Blaine
Tak EU4 koupena, vcera jsem ji pustil na 2 hodky a jsem s ni spokojeny. Zmeny jsou vetsinou k dobru (novy trade system, odpadnuti slideru) a bude zajimave se naucit spravnou rovnovahu, jak vyuzivat zdroje potrebne na techovani a dalsi dulezite akce.
Admin/diplo/mil power a jeho rozlozeni na ruzne akce dela ze stability sekundarni zajem, ktery neni tak dulezity jako byl v EU3, napriklad bych si asi budu drzet 0-1 maximalne na 2, narozdil od trojky, kde bylo dulezite ji dostat vzdy na 3ku.
Test za Anglii rika: Nebojuj s Francii na kontinentu, blbce, vycerpa te to.
Test za Portugalsko rika: dobyj si par kousku Maroka a pak jed na obchod, obchod a jenom obchod. A potom na relativne rychlou kolonizaci.
Diky tomu, ze techovani neni zavisle na ekonomice statu se lze soustredit ciste na drzeni vojska/flotily a dalsi veci, ktere je treba platit a rozmyslet, co techovat a kdy.
Hra neni jednodussi, to rozhodne ne. Je jenom dost jina jak predchozi.
14.8.2013 16:44 - Colombo
J, defacto hráč dostal 3 nové důležité suroviny a vzhledem k omezení diplomatických vztahů a rozšíření diplomacie je ta hra mnohem více o managmentu rozličných zdrojů.

Války udělali díky tomu, že nepotřebuješ jen manpower na doplnění vojska, ale ještě za to i platíš, mnohem nákladnější, což je jen dobře. Nový system ideí je hodně zajímavý.

Btw. nemuset platit za doplňování vojsk u hord je prima:)
protip: se sousedy prakticky dobré vztahy uzavřít nejde. Politika bude nejspiše trochu rozlezlejší (tak samo nejrůznější domakané "threaths" and "rivals")
14.8.2013 16:53 - Blaine
Colombo: Ano, vypada to, ze pri delsim hrani a nejakem delsim planovani se bude vyplacet delat koalice proti silnejsim narodum. Napriklad takove Cechy spolu s Madary a Benatkami by se mohli pekne oprit do Rakouska a mohli by ho valecne moc pekne vycerpat. Uplne jina mechanika je i volba papeze - coz se napriklad tebe teda netyka.
14.8.2013 17:08 - Colombo
Bude, počkej pár let:D

Ty koalice jsem trošku nepochopil, jak mají fungovat.
14.8.2013 17:10 - Colombo
btw. nevíš, kde můžu u sebe najít tu hrozbu?
14.8.2013 17:26 - Blaine
V nejakem diplo menu pod znakem normalne, musis si akorat dat - "View my own country" nebo neco takoveho.
14.8.2013 19:51 - Colombo
Píše:
I'd say a Military Idea set is most important for small nations -- the smaller your nation, the more ridiculous amount of Military points you'll find yourself holding (due to lack of rebellious provinces to treat harshly, lack of armies that need generals, etc), and a set of ideas is a good sink for that. Second up, Economics or Diplomatic, unquestionably.

Jestli je to pravda, tak je to fakt super. Tohle by mohlo umožnit malým národům držet se vojensky na úrovni.
15.8.2013 07:45 - Naoki
ještě jsem bohužel neměl možnost si pořádně zahrát, ale už pomalu uvažuju o nějaký lets play od CK2, importovat save, až po EU4. Byl by zájem?
15.8.2013 08:11 - Colombo
Jako že ty uděláš lets play?
15.8.2013 08:47 - Naoki
jj, budu hrát hru, postnu AAR a čtenářům dám možnost rozhodovat na základě ankety (třeba jakou zemi hrát, jak hrát, jakým směrem a jakým způsobem expandovat, atd.)
15.8.2013 09:53 - Colombo
Tak lets play nebo AAR?:) (nahrané video nebo psané?:))
Mám takový pocit, že AAR je lehčí, než Lets play, protože sem viděl spoustu dobrých AAR, ale jen pár dobrých lets play.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10258984565735 secREMOTE_IP: 3.91.249.156