Kultura

Amaroun
10.1.2011 20:47
Pc gaming(xbox, ps)
Nikde jsem tady nenašel sekci (aspoň jsem se koukal na ICEFIRE a D20) o PC gamingu a vzhledem k tomu, že jsem občasný hráč a PC gaming je dost rozšířená zábava v dnešní době, hodlám to napravit :-)
CO se týče mne mám pár oblibených sérii/her na které si najdu čas:
Total wary- výborná série a jedna z nej strategií co se týče bitev (taktická mapa je nic moc vzhledem k AI a k diplomacii)Oblíbené 1. Medieval 2; 2 Empire ; Napoleon... BTW: na Medieval vyšel mód na ICEFIRE téma
Fallouty- V poslední době Fallout New Vegas
Hearts Of Iron III- hodně náročná strategie s období WWII
Gothicy + Risen - dobré RPG jako cíp ( hlavně nádherně udělaný světy)
Zaklínač- nesmí chybět + má lepší příběh než sága :-D
A ty zbylí jsou Drakensang; Dragon age; dead space a HL2
Co očekávám: Zaklínače 2; Shogun 2 total war a Dead Space 2
A co jak je na tom ICEFIRE komunita ? Paříte někdy? nepaříte vůbec? :-) Případně jaké jsou vaše oblíbené hry?
27.6.2012 20:10 - Colombo
Něco z Paradox newsetleru:

Píše:
Crusader Kings II: A Game of Thrones?


Just checking- you all know about the Game of Thrones mod http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?610007-Mod-A-Game-of-Thrones for Crusader Kings II, right? A total conversion that transforms the game into a lovingly-crafted Westeros, with correctly named nobles and everything. Stunning. We love you, PC gaming community!


a tohle je zajímavé:

Píše:

It's true! VOID is a new, free gaming service by GamersGate. Play selected games for free, including Crusader Kings and Europa Universalis I & II, just by watching a couple of ads! Welcome to the future. Please enjoy your stay.

VOID is currently only available in the US and Canada, though expansion plans currently include Scandinavia.

Visit: www.gamersgate.com/void for more info
27.6.2012 20:38 - Naoki
GoT mod jsem si zahrál a upřímně chce to ještě hodně doladit. Po skončení rebelii už není moc co dělat, technologii odebrali uplně a Železné Ostrovy jakožto úplně jiná náboženská skupina nemůžou vést manželskou politiku.
27.6.2012 20:49 - Colombo
A což takhle si někdy zahrát CKII? nebo EU3?:) ve více lidech? Paradoxí hry jsou v multiplayeru boží:)
27.6.2012 20:59 - Naoki
Já jsem pro (CKII), a vím i o dalším co by do toho šel :)
27.6.2012 22:17 - Colombo
Každotýdenní víkendovky?
27.6.2012 23:43 - Naoki
Osobně bych dal přednost nedělím odpoledne (i když ono je to jedno vzhledem k tomu že za 2 týdny budu bez netu). Zkusím se ještě zeptat toho třetího.
Ale bylo by lepší kdyby nás bylo víc jak 3 :D
28.6.2012 08:02 - Colombo
Proto jsem řekl víkendovky, sám teď přes týden nemám moc času:)

3 je dobrý počet. Nejlepší MP, co jsem hrál, bylo ve třech lidech. Bylo to v EU3 a nějaké 17. st. bo jak. Scénář, kde už existují Mughalové (já), Rusko a Turecko je veliké. Tam jsme hráli "bitvu tří supervelmocí" a byla to největší prča.

Je pravda, že CKII tím, že člověk může hrát efektivně vazaly, se to hodně zlepšuje. (mnohem menší "win or die" přístup)
Více lidí se dost blbě organizuje. Ale když, tak by to chtělo spolehlivé lidi.

Btw. hádám, že 1.06 bez módů?
28.6.2012 08:45 - Naoki
No já jednou hrál MP kdy jsme každsý začínali za counta a v první hře nás bylo nějakých 15 hráčů, to bylo potom masakr :D

Tak ten třetí bohužel nemůže, pokusím se nalákat lidi na konkurenčním foru, ale myslím že ani tam se nám moc nepoštěstí.

Jinak jo, 1.06 (nebo nejnovější verze co do té doby výjde) bez módu (bude ještě nějakou dobu trvat než je doladí)
28.6.2012 09:02 - Blaine
Colombo: Hmm, to zni zajimave, uvidime jestli bude ten mod dobre udelanej. CK2 jsem koupil v akci na Steamu, jinak bych je nekupoval, me touhy po Grand Strategiich splnuje EU3. Ale docela me bavi, jedine co nesnasim na te hre (ostatne jako i na dalsich Paradoxich hrach) je neuveritelne dlouhy loading. U ktereho si muzu skoro jit uvarit nejake jidlo.
Ohledne MP - zkousel jsem, nefunguje mi to, protoze nemuzu rict, kdy budu online. Nastesti je nas vic milovniku GS od Paradoxu, takze poradame obcas LANku ve ctyrech lidech.
Nase posledni venture byla EU3 od 1399 do 1465, ja jsem hral za Hansu, platil jsem valky Byzantske risi, Bohemii a Bavorsku.
Docela dobra hra, skoda, ze jsme od te doby nemeli cas se k ni vratit.
28.6.2012 09:23 - Nerhinn
Extended Cut ME3 konec vylepšuje, byť nenapravuje. Ale tak zatímco předtím pro mě byla snesitelná jediná možnost (ze tří), teď jsou tři (ze čtyř). Zelená je však ještě větší stupidní nechutné zombie zlo.
28.6.2012 09:47 - Shako
Z paradoxich her jsem zkouseli akorat HOI po siti. Vzdycky to byla dobra zabava, ale nikdy jsem se uz nesesli ve stejnem poctu, aabych to dohrali. K CK2 jsem zatim nedostal, tak mozna casem... :-)
22.11.2012 01:37 - Nerhinn
Na Steamu jsou podzimní slevy. Kotor I&II jsem pořídila za 4,73Eur. Just FYI.
23.1.2013 12:34 - Colombo
Zkouší někdo Salem? Co na to říkáte?
23.1.2013 12:39 - Me-dea
Mě dost odradila grafika (ehm koně ehm) a mnohem zajímavěji podle mě vypadá don't Starve
23.1.2013 12:43 - Colombo
Tak, Don't Starve je single player hra... kde se nevytváří města atp... to bych spíš vzal nějakou Stranded, případně Wayward a podobné jiné survival hry. To bych řekl, že je blíže žánru jako Salem.

Nebo si nemyslela žánrově-specifickou hru?
23.1.2013 13:25 - Me-dea
Já hrála akorát Haven and heart, což je od lidí co dělali na Salemu, akorát předtím. A přijde mi to lepší než Salem, hlavně s vylepšeným klientem.

Že je Donť Starve singleplayer jsem netušila, škoda no :-(
23.1.2013 13:27 - Colombo
Pokud vím, Don't Starve není takové to "budovatelské" atp., sandbox typ hry, ale poměrně úzce a krátce vymezená survival hra, kde se odemykají další charaktery atp.
J, Salem je svým způsobem přímým pokračováním Haven and Heart.
23.1.2013 13:29 - Me-dea
Aha, tobě jde hlavně o budovaní a tak, já měla na mysli právě spíš ten Survival + nějaké to budování.
25.1.2013 12:08 - Blaine
Colombo: Salem je docela zabava, ale nemam na nej tolik casu, ktery by si zaslouzil. Mozna az budu nekdy nemocny, tak se zase pripojim a pokusim se perzit a vybudovat si nejaky pekny settlement. Co jsem videl za problemy v tu dobu, kdy jsem to nejaky cas hral (asi tak tyden v pulce srpna), byl nedostatek jistych surovin, ktere jsou nutne potreba (koukam se na vas podzimni listi!) a to, ze proste neni zadna mapa a neco, kde bych mel nejaky pocit, kde jsem v tom svete. Ale stejne jako v HnH jsem mel ten tizivy pocit strachu pokazde, kdyz kolem nekdo sel. Co bylo podle me uplne nejhorsi bylo to, ze jsem byl asi dvakrat vyhnany ze sveho maleho skromneho kempu medvedama. A protoze jsem nemel skilly na lov nebo dokonce na pouzivani strelnych zbrani, tak i kdybych si koupil nejaky gear za stribro, tak by mi to bylo uplne k nicemu. A co me nakonec uplne odradilo, proc jsem to znovu nespustil po tech desti dnech bylo skutecne to, ze jsem nemel zadny kontakt s dalsimi lidmi, protoze od tech cestujicich jsem utikal a k zadnemu settlementu jsem se nedostal, protoze jsem nevedel, kde ho hledat.
25.1.2013 12:22 - Colombo
Blaine: jo, sem se svou postavičkou taky celkem nahraný, bo mi kolem tábora pobíhá agresivní had:D

Btw. strach před každým, koho sem viděl... to mi připomíná ultimu online:D

Taky na to nemám čas. Ale mám pocit, že to chce spíš časté hraní, než dlouhé. Pokácet stromy, udělat humus, pohnojit pole, zasadit a tři dny nemáš co jiného dělat.

Kdyby nás tu bylo víc, možná bychom nějakou partičku a komunitu zvládli udělat. Já se teď snažím do nějaké dostat. Když tak poreferuju, jak je na tom spolupráce.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093117952346802 secREMOTE_IP: 44.202.183.118