Kultura

Amaroun
10.1.2011 20:47
Pc gaming(xbox, ps)
Nikde jsem tady nenašel sekci (aspoň jsem se koukal na ICEFIRE a D20) o PC gamingu a vzhledem k tomu, že jsem občasný hráč a PC gaming je dost rozšířená zábava v dnešní době, hodlám to napravit :-)
CO se týče mne mám pár oblibených sérii/her na které si najdu čas:
Total wary- výborná série a jedna z nej strategií co se týče bitev (taktická mapa je nic moc vzhledem k AI a k diplomacii)Oblíbené 1. Medieval 2; 2 Empire ; Napoleon... BTW: na Medieval vyšel mód na ICEFIRE téma
Fallouty- V poslední době Fallout New Vegas
Hearts Of Iron III- hodně náročná strategie s období WWII
Gothicy + Risen - dobré RPG jako cíp ( hlavně nádherně udělaný světy)
Zaklínač- nesmí chybět + má lepší příběh než sága :-D
A ty zbylí jsou Drakensang; Dragon age; dead space a HL2
Co očekávám: Zaklínače 2; Shogun 2 total war a Dead Space 2
A co jak je na tom ICEFIRE komunita ? Paříte někdy? nepaříte vůbec? :-) Případně jaké jsou vaše oblíbené hry?
5.12.2011 10:47 - Nachtrose
A co chces slyset? Ze je to wowko lehce rizle mass effectem s lightsaberama a to cele v blede modrym?
5.12.2011 12:27 - Quentin
Zajimalo by me treba, jak jsou udelane jednotlive ability. Je to jako ve warhammeru, kde máš hromadu útoků a všechny dělaj titěrnej efekt (armor buff, armor debuff, damage buff...) a přestože při hraní vypadáš jak klavírista, tak jsou to jen dvě postavičky, co stojí proti sobě a mlátí se po hlavě.
Nebo je to spíš jako Diablo 3, kde plánujou bar jen o šesti abilitách, které ale mají nějaké výrazné efekty (stun, AOE, teleport, odkopnutí etc.)
A nebo je to jak wow, kde je oboje a musíš mít 35 keybindů, abys v pvp všechno stíhal (aspoň tolik jsem jich měl já na DKčku)
Tedy dvě otázky; Jak moc je to o skillu? A jak moc jsou ty boje statické?


Co svět, je přístupnej celej od začátku (sandbox) nebo tě jen vlečou nějakym příběhem? Jsou tam zóny s různym lvlem jako ve wowku? Taky to souvisí s powerlvlem, je možný bojovat s někym o deset úrovní vejš? Je to hodně instancovaný nebo se většina věcí děje v otevřenym světě?

A hlavně(!), je dost prostoru pro world pvp?
5.12.2011 12:45 - Nachtrose
Tak k pvp se moc nevyjadrim, to je mimo moji zonu zanru. A o openworld pvp jsem slysel jen to, ze je tam i misto pro orgie a la Tarren mill. Jinak s trooperem jsem mel na lvl 21 asi 12+ aktivnich utocnych abilit, jeden buff a par "stanci". PvE boje jsou zatim spis staticke, u mne byl standard: zapalny granat, pribehnuti, cone-area utok a pak podle toho, co zustalo stat. Ale hral jsem vanguarda, coz je tankovaci trooper na kratkou az zadnou vzdalenost.

Sandbox asi nehrozi vubec, nebo jen velmi malo. I kdyz jsem kolem lvl 17 dostal vlastni lod, tak jsem nemohl litat uplne dle libosti a navic maji jednotlive planety ruzny lvl rozsah, podobne jk zony ve wow.

A jeste doplnim, ze minimalne na strtu se nepocita s podporou addonu a maker.
5.12.2011 12:46 - Naoki
1) Ty se ptáš na věci z hlavně late-contentu. To samo o sebě není špatné (sám bych se rád takovévěci dozvěděl), ale na základě zkušeností z bety ti odpoví málokdo (já se třeba kvůli nedostatku času a progressu Rganarose HC dostal pouze na lvl 11).

2) http://www.torhead.com/ WoWhead pro SWtOR. Chceš-li znát skilly, questy, talenty, mrkni tam.

3) Ability jsou jako ve WoW. Máš tam takové, které maj titěrný efekt, plus další s omg-wtf efektem. Specialitou SWtOR jsou abitily, které mají různý efekt podle druhu protivníka (př.: když je nepřítel obyčejný mob daj mu knockback a stun, když silnější mob pouze knockback a když elitka nic). To se ale projeví spíš v pve.

4) Battlegroundy mi připadaly jako ve wow: běžím běžím, mela mela, a pak buď jsem mrtvej nebo capuju. Arény jsem nezkusil ale duely byly statické (bodejť by ne, když na tom lvlu jsem měl tak 2-3 použitelné ability)

5) Svět je hodně lineární. Máš startovní lokaci (která závisí na classu místo na rase), pak hlavní město, pak jediný případ kdy si vybíráš ze dvou planet a pak postupuješ z jedne planety do druhé podle lvlu (podobně jako azeroth [dva kontinenty] -> outland -> northrend). Velikost těch planet neznám.

6) V prvních dvou lokacích nepotkáš člověka opoziční frakce, v těch dalších ano.

7) S někým o 10 úrovní výš je možné bojovat pouze když on půjde na starou lokci (aspoň myslím). Co se world pvp týče nevím. Budou pve/pvp servery, ale jak jsou planety udělany a jestli tam jsou nějaký sanctuary to vůbec netuším
8.12.2011 11:40 - noir
A pakže hraní na kompu není umění: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2071296/Time-lines-The-mouse-tracks-gamers-play-PC-games--hours-hours.html
11.12.2011 20:38 - Gurney
Pokud jste zvědaví na další hru od Bioware a čekáte na nějaké rpgčko s hustým příběhem tak si dejte pohov. Novým projektem vývojářského studia, které se proslavilo novátorským zpracováním RPG her se skvělým příběhem se vytasilo s plánem na strategii Command&Conquer, která se nadšeně vrací ke notně vyčpělým kořenům této série. A "příběh"... ano, je tam:

The game is set in a near future where global peace is a real possibility. However, with all the world's leaders attending a peace conference, a terrorist attack wipes out the entire cadre of politicians and diplomats, leaving nothing but each country's generals remaining to guide the world forward. Given their area of expertise, the generals quickly bring warfare back in vogue.

Odkaz

A když už jsem u Bioware, nový gameplay trailer na ME3. Na jednu stranu, ne že by nebyl hustý, pěkně akční a tak, ale začínám se připravovat na to, že poměr rpg vs. těžce naskriptovaná řežba se mi asi moc líbit nebude.
13.12.2011 12:00 - Nachtrose
Pro ty, co se chystaji na SWTOR a jeste nikde nepatrali, tak veysina cz/sk kpmunity by se mela stehovat na Legions of Lettow ( sw-fans prominou pripadne zkomoleni ).
13.12.2011 12:23 - Quentin
Dik za tip!
13.12.2011 13:35 - Nachtrose
Jeste doplneni: LoL je pvp, ti kdo radsi pve server jdou, zda se, na The Red Eclipse. O RP serverech netusim nic.
13.12.2011 13:58 - Naoki
Mno, třeba hardocore pve guilda TTH jde na LoL...
13.12.2011 16:07 - Nachtrose
Naoki: to je mozny, ale ti co jdou cilene na pve server, tak jsem videl prevazne na TRE. Treba ve wow bylo na pvp serverech taky zpousta ciste pve gild.
14.12.2011 09:10 - Blaine
Nacht: Dobre, takze vim, kam nejit. Alrighty. Zkusim rozhodit sve site mezi svymi znamymi jinych narodnosti a zjistit, kdepak bude hrat Hordacka strana Shadowmoonu (pre-migrace), hlavne lidi z Obscurum. Myslim, ze par z nich jeste porad WoW hraje.
Dalsi veci je - vyplati se koupit si SWtOR na jeden mesic? Jakoze koupit si na Vanoce a volno kolem svatku hru a pak ji hrat jenom zlehka behem ledna? Nebo je to jenom pro full HC nebo full casual hrace? Ja jsem takovy semi-HC, kdyz uz na to nemam cas/naladu a mam vic konicku, nez muj volny cas dokaze uspokojit. Prece jen herna, dve kazdotydenni RPG, pravidelny wargaming a nejake ty karetni hry (a to do toho nepocitam hospody a poker) jsou dobre time-sinkery.
Anebo si mam jenom zase na mesic zaplatit WoW, zablbnout si 2-3 tydny a pak to v klidu zase odinstalovat?
14.12.2011 10:25 - Nachtrose
Blaine: tezko rict z meho pohledu. Nejvic jsem mel lvl 21, de facto za 4-5 dni hrani ( 6+h/den? ). Jsou tam dva raidy, neco instanci a warzony. A pak ten zbytek jak qiesteni, grindeni, crafteni a tak. Spis zalezi na tom, jak jsi velky fanda SW a posledni generace BW her. Jestli ti nebude vyrazne chybet tech cca 40€, tak to zkus. Osobne je pro mne vyraznym plus temer uplne namluveni a spolecnici. Konecne zase po dlouhe dobe mam z pribehu i neco vic, nez zabit 30x tohle, prinest 20x tamto a pak jeste udelat postaka mezi body A, B a C.
11.4.2012 13:20 - Nachtrose
Hode lidi tu laka oldschool, at uz si pod nim predstavuji cokoli. Narazil jsem na jednu snad zajimavost, ktera dnes vychazi a ukazuje oldschool tak, jak ho zase znam ja. Takze pro vsechny kobkoprolezace: Happy gaming!
Legend of Grimrock
11.4.2012 13:22 - Slávek
Už jsme objednal a pro ne EN je zde tohle :
https://mobile.twitter.com/mondycz
11.4.2012 13:29 - pipux
Nachtrose: výborně, Dungeon Master v hezčím provedení.

Přidám tip na freewarový The Dark Mod - first person sneaker, inspirované sérií Thief, v kabátku Doom3 enginu (stencil shadows!). Zatím k tomu vyšlo cca pět desítek samostatných misí; víceúrovňová kampaň je v přípravě.
11.4.2012 13:30 - klaymen
Legend of Grimrock mam predobjednany z gog.com, uz len pockat na upgrade PC aby som to mohol aj poriadne hrat.
11.4.2012 13:31 - Colombo
Ja su teda zvědavý na Risen 2, to pirátské prostředí vypadá mile.
Yarrrrrr
11.4.2012 13:37 - Slávek
Hlavně je tam i zbraně na střelný prach což je málo kde. Zas ale trochu se bojím odtučňovací kůry co jsem četl není vše k prospěchu věci.
4.5.2012 22:52 - Gurney
Recenze na Grimrock na Metagame.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090415954589844 secREMOTE_IP: 44.222.249.19