Kultura

Amaroun
10.1.2011 20:47
Pc gaming(xbox, ps)
Nikde jsem tady nenašel sekci (aspoň jsem se koukal na ICEFIRE a D20) o PC gamingu a vzhledem k tomu, že jsem občasný hráč a PC gaming je dost rozšířená zábava v dnešní době, hodlám to napravit :-)
CO se týče mne mám pár oblibených sérii/her na které si najdu čas:
Total wary- výborná série a jedna z nej strategií co se týče bitev (taktická mapa je nic moc vzhledem k AI a k diplomacii)Oblíbené 1. Medieval 2; 2 Empire ; Napoleon... BTW: na Medieval vyšel mód na ICEFIRE téma
Fallouty- V poslední době Fallout New Vegas
Hearts Of Iron III- hodně náročná strategie s období WWII
Gothicy + Risen - dobré RPG jako cíp ( hlavně nádherně udělaný světy)
Zaklínač- nesmí chybět + má lepší příběh než sága :-D
A ty zbylí jsou Drakensang; Dragon age; dead space a HL2
Co očekávám: Zaklínače 2; Shogun 2 total war a Dead Space 2
A co jak je na tom ICEFIRE komunita ? Paříte někdy? nepaříte vůbec? :-) Případně jaké jsou vaše oblíbené hry?
24.5.2011 20:38 - Felouen
Sethi píše:
Chainování ve Vagrant story mě přivádělo k šílenství, ale tam to byla alespoň výzva.

Jéé, ty znáš i takhle staré hitovky? No to je super! :) Já mám teď zrovna rozehranou Xenosagu, hrála jsi? (i když je to o jednu generaci dál, PS2)

@Zaklínač: Jo, ty různé styly boje mi přišly zajímavé, škoda jen že jich bylo tolik, takže to vypadalo spíše jako kdyby chtěli udělat na oko větší výběr než to pořádně propracovat, a jak Gurney zmínil že různé efekty nebyly popsané. Ale ze začátku mě to hrozně nadchlo, přeci jen několik různých stylů boje s mečem není jen tak v každém RPG. Pokud W2 to bude mít dobře propracované, tak bych se na ten systém ráda podívala.

Gurney píše:
Minimálně v povídkách to bylo popsané jako že potvory už jsou z velké části vyhubené a lidi už vlastně zaklínače potřebují dost zřídka. Tohle se objevuje i ve spoustě jiných her a beru to jako útlitbu akčněji naladěným hráčům, já bych se taky bez boje na každém kroku obešel.

Mě právě atmosféra moc nezapadala do té knížní série, četla jsem do to začátku čtvrté knížky (Lasičky?), i když je pravda že retrospektivně ta atmosféra v té hře mě chytla ze začátku a bavila (vlastně víc než ty knížky).
7.6.2011 20:32 - Felouen
Viděli jste teď Nintendo E3 conference stream? To byla ale naprostá bomba! WiiU vypadalo tak skvěle, a ty různé funkce co umí:D Půlku streamu jsme se na backloggery přetahovali o to, jestli to je jen kontroller k Wii nebo nová konzole, protože to tam nespecifikovali až tak jasně. A ty trailery! Nová Zelda! Kid Icarus s úžasným knight bossem a chlapíkem co by Jechotovy z oka vypadl. Super HD showcase japonská zahrada video s ptáčkem. Tuny věcí co WiiU umí a výborné nadcházející akční hry. Pokedex 3D a StarFox, u kterého se live streamují tváře vašich spoluhráčů nad jejich spaceshipami. No prostě žůžo!
9.6.2011 00:12 - Alnag
Blain (jiná diskuze) píše:
Mass Effect 3 je pro me naopak velmi ocekavana hra, protoze dvojka bylo nejlepsi RPG co jsem kdy hral.


A co teprve v kombinaci s Kinectem a hlasovými pokyny posádce (výběrem dialogů jejich čtením), co teď na E3 předvedl Microsoft.
9.6.2011 06:09 - Lokken
Alnag píše:
A co teprve v kombinaci s Kinectem a hlasovými pokyny posádce (výběrem dialogů jejich čtením), co teď na E3 předvedl Microsoft.

Pro zájemce - vše z E3:
Kinect press press conference
Walkthroug part 1
Walkthroug part 2
20.6.2011 22:46 - Lokken
Tak jsem si dnes konečně vyzkoušel Portal 2 cooperative.
Zkouška se poněkud protáhla. Na několik hodin.
Je to super, téměř jako být Alenkou za zrcadlem (portálem)! :)
21.6.2011 11:42 - Fibriso
co je moc, to je moc, tohle mi jako bedna nebere, kdyby to bylo na apríla, tak bych to pochopil: Mortal Pony Combat
wtf?
21.6.2011 15:01 - Nachtrose
Fibrisio: a kde bylo FINISH HIM! ? :-(
13.7.2011 10:14 - Gurney
Když už tu někdo (v diskuzi Něco pro zasmání, byť jsem ten zřejmě skrytý vtip doteď nepochopil..) vytasil Deus Ex 3 - komentovaný gameplay. Celkově se mi to moc líbí, hlavně grafický styl a možnost různého přístupu k problémům, vytknul bych tomu možná až přílišnou toleranci okolostojících NPC k dost podezřelým akcím jako "stavění" si cesty do vyššího "high security" patra.
13.7.2011 10:16 - Sethi
31.7.2011 13:40 - Alnag
Nachtrose píše:
Ciste ze zvedavosti: pustil se tu uz nekdo do noveho Zaklinace?


Otázka je to již stará a notně vyčpělá, ale nemůžu si pomoct. Witcher 2 mne nenadchnul. (Bavil mne mnohonásobně méně než jednička.) Za prvé je vidět, že je to udělané primárně pro konzole. Úplně jsem viděl, jak držím ten konzolový ovladač. Za druhé už tam není možnost koukat shora jako v jedničce (ano, jsem odkojený na strategiích a ten 3d shooter pohled mne neba), příběh docela šel, ale bylo takové... meh, krátké a lineární.

No prostě... konzole = zlo, která zabilo pravou podstatu PC hraní.
31.7.2011 15:05 - Colombo
Rozběhl někdo Kotor 2 na Windows 7? Vygooglené tipy nepomáhají. Můj grafický čip (intel HD bo jak) je na to moc nový či co.
24.9.2011 12:38 - Nachtrose
http://www.swtor.com/media/trailers/companion-characters

Jak to tak hezky podane vypada, nebudou spolecnici takova tragedie, jak jsem se z pocatku obaval. Ted mi zustava jen doufat, ze ten malej kapucin ( nekdo zbehlej mi urcite doplni spravne jmeno ) bude pro bounty huntera ;-)
24.9.2011 13:27 - Sosáček
Intel HD nic neumi, je to totalni smejd a je ocekavatelne, ze na nem nepujdou zadne hry, kde autori specialne nemysleli na obchazeni jeho podradnosti.
6.10.2011 11:37 - Nachtrose
Na dalave padla zminka o Neverwinteru pro fb, tak kdo chce, muzete si me pridat ;-)
6.10.2011 15:20 - noir
A jak se na FB jmenuješ?
6.10.2011 18:11 - Nachtrose
Noir: Zde
7.10.2011 12:54 - Almi
NO, já mám fb jen kvůli testování toho Neverwinteru. Z toho důvodu se omlouvám všem, které jsem si nepřidal..mám ten jen lidi co ho hrajou taky. Jinak se fb (stále) vyhýbám..
11.11.2011 10:51 - Gurney
Dohrán Deus Ex: Human Revolution.

Dojmy velmi pozitivním, musím vyzvednout povedený leveldesign - v objektech si připadáte jako že doopravdy hledáte způsob jak se prosmýknout korporátní budovou nebo laboratoří namísto obvyklejšího šmejdění po velmi zjevném dungeonu nebo rovnou v rámci nepokrytě lineárních koridorů. Výborné jsou i charaktery a příběh (nicméně ne každý si ho stoprocentě užije - spousta nakonec docela důležitých detailů není explicitně zmíněna cutscénách, ale je nutné prohrabávat předevší maily a zasazovat si věci do kontextu), který byť je docela lineární tak mi paradoxně přišel mnohdy volnější než ve velkých rpg hrách, snažících se za kažkou cenu o awesome momenty. Husté jsou občas konspirací střižené narážky na reálné skutečnosti jako pololegální operace žoldáků Blackwateru nebo epidemii SARS.

Po celou hru se také lze potkat s nápadnými (v příběhu se v podobném kontextu objevují hráčům jedničky dobře známé prvky jako agentův osobní pilot, AI s vyššími cíli, killswitch a mnohé další) i méně nápadnými odkazy na původní Deus Ex, bohužel se tu ale občas najdou odkazy nepříliš žádoucí - například Detroit vypadá velmi podobně jako New York v díle prvním, včetně ulic odnikud nikam a umělých nepřekročitelných zátarasů na hranici mapy. Vytknul bych i natvrdlost a absenci taktiky nepřátel ve chvíli, kdy po vás aktivně pátrají (především koncept užívání větracích šachet coby úkrytu je pro ně zcela nepochopitelný) a také pocit marnosti, který vás přepadá ve chvíli, kdy podrobným průzkumem lokace odhalíte nějakou konspiraci, ovšem ať mačkáte interakční tlačítko sebevíc, váš avatar se o často pro současné dění velmi závažné skutečnosti odmítá podělit, ať už s policistou stojícím o tři metry dál nebo se svým "přítelem na telefonu". Úplně největším zklamáním je ale odfláknutý závěr - ve chvíli finálního zvratu, kdy má nastoupit nejzběsilejší tempo jste vrženi do mise, která by se hodila spíš jako tutoriál a navíc jako by chyběl dost zásadní kus závěrečného videa, takže je sice naznačeno jakou budoucnost jste zvolili lidstvu, ale jinak dobře našlápnutý příběh hlavního hrdiny vyzní do ztracena.
11.11.2011 11:50 - Nerhinn
Já jsem naopak styl poslední mise uvítala. Jelikož jsem celou dobu hrála stealthově, moment, kdy jsem dorazila do toho posledního komplexu, byl tím, kdy jsem toho měla akorát tak plné zuby. Když jsem tam vcházela, vážně jsem si říkala: "Žádné plížení, žádné 'nikdo mě nesmí vidět schovávat těla', prostě je postřílím, už toho mám dost." A nemusela jsem, super :)
Jinak moje dojmy... hudba je výborná. Poslouchám ji doteď. A hlavního hrdinu by mi nevadilo sledovat i ve spánku. Pokud by mluvil ze spánku. Nicméně... já vím, že to asi patří k žánru, ale dozvědět se něco víc o Jensenově osobním příběhu by bylo fajn. Celou dobu se někam žene a najednou *klik* - jdeme se věnovat metaplotu. Trochu frustrující. Ale tak ono to asi frustrující být má.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077413082122803 secREMOTE_IP: 44.214.106.184