Kultura

Amaroun
10.1.2011 20:47
Pc gaming(xbox, ps)
Nikde jsem tady nenašel sekci (aspoň jsem se koukal na ICEFIRE a D20) o PC gamingu a vzhledem k tomu, že jsem občasný hráč a PC gaming je dost rozšířená zábava v dnešní době, hodlám to napravit :-)
CO se týče mne mám pár oblibených sérii/her na které si najdu čas:
Total wary- výborná série a jedna z nej strategií co se týče bitev (taktická mapa je nic moc vzhledem k AI a k diplomacii)Oblíbené 1. Medieval 2; 2 Empire ; Napoleon... BTW: na Medieval vyšel mód na ICEFIRE téma
Fallouty- V poslední době Fallout New Vegas
Hearts Of Iron III- hodně náročná strategie s období WWII
Gothicy + Risen - dobré RPG jako cíp ( hlavně nádherně udělaný světy)
Zaklínač- nesmí chybět + má lepší příběh než sága :-D
A ty zbylí jsou Drakensang; Dragon age; dead space a HL2
Co očekávám: Zaklínače 2; Shogun 2 total war a Dead Space 2
A co jak je na tom ICEFIRE komunita ? Paříte někdy? nepaříte vůbec? :-) Případně jaké jsou vaše oblíbené hry?
Autorská citace #21
11.1.2011 11:51 - Olorin
Thule - V ETW a NTW města nedobýváš, protože v 18. století už opevňování měst ztrácelo na významu (tvůrci to trochu zjednodušili, ale byl to logický krok). Jediné, čím si mohl město ve hře opevnit, bylo vybudováním řetězu pevností kolem města, to je ta slavná malinkatá pevnost. Navíc, ETW a dál, jsou po všech stránkách propracovanější, od taktiky po ekonomiku. Jediné co bych vytknul ETW je až velká nepřehlednost dění (obzvlášť po té, co získáte území i v Americe a Indii). Napoleon je ale suprový. Navíc teď v Shogunovi 2 se vrátí i zjednodušení na několik základních jednotek, takže není nač si stěžovat (kromě té umělé inteligence, ale to je problém série od jejího začátku).
Autorská citace #22
11.1.2011 12:56 - Thule
Mě spíš příjde, že ty starší díly byly víc propracovanější. Ale každej na to kouká jinak.
Jinak u nás na fóru totalwarforum.net víc jak polovina lidí souhlasila, že ETW se oproti předchozím dílům prostě nepovedl. NTW to sice o něco vylepšil, ale rovnat se jim taky nemůže.
Na Shoguna 2 se docela těšim. Snad bude dobrej.

Jinak v poslední době nejvíc hraju asi NHL 09. Škoda, že její pokračování už nejsou na PC
Autorská citace #23
11.1.2011 13:15 - Amaroun
Mne se libí na každym dílu něco, ale asi nejmíň mne bavily Rome total war
Olorin píše:
kromě té umělé inteligence, ale to je problém série od jejího začátku

V Shogunovi má být hodně dobrá umělá inteligence založená na Sun tzu - umění války... proto to taky několikrát odložili s tim %ze chtěj aby to bylo perfektní
Já mám NTW a ETW tu edici, takže tam mám všechny dlc... U NTW jsou dokonce jednotka Emperor´s own a jsou to elitní český jednotky :D a jeden z generálu je tam pra pra pra pra dědeček Karla Schwarzenberga... jak jinak Karel Filip Schwarzenberg :-D .. škoda že tam není maršal Radecký :-D
Thule píše:
nás na fóru totalwarforum.net

Tam někdy chodim... hele a máte nějaký webovky:.. zdá se mi že O TW serii neni žadná česká webovka- což je škoda (jenom nějakej blog)
Autorská citace #24
11.1.2011 13:49 - Thule
webovky byly myslím ještě za časů Rome, teď už jen Blog a fórum + něco na facebooku a twitteru.
Perfektní AI slibovali vždycky před vydáním dalšího dílu takže i teď to jsou pro mě zatim prázdný slova. Rád se budu mýlit
Autorská citace #25
11.1.2011 14:09 - Olorin
Amaroun píše:
U NTW jsou dokonce jednotka Emperor´s own a jsou to elitní český jednotky :D a jeden z generálu je tam pra pra pra pra dědeček Karla Schwarzenberga... jak jinak Karel Filip Schwarzenberg :-D .. škoda že tam není maršal Radecký :-D

Ten 47. pěší pluk (Kinského) je sice hezký, ale jinak dobrá polovina Habsburské armády byl složena z českých (moravských) oddílů.
Ještě aby tam Karel Filip Schwarzenberg nebyl, Radecký naproti tomu v té době ještě nebyl moc slavný, proslavil se až později, takže asi proto tam není. ;-/
Oni toho vždy moc nakecají, osobně té AI moc nevěřím...
Autorská citace #26
11.1.2011 15:08 - Amaroun
No ja jsem se nikdy moc o Napoloenský války nezajímal a docela mne překvapilo, že dva Generalové co plánovalu u Lipska byli tak trošku češi (zajímavý přitom Nacionalizmus nemám rád).... No tak přece porazily Napoleona :-D :-D sice s 100 K přesilou ale stejně :D , ale Napoleon - to už něco znamená :-D
Autorská citace #27
11.1.2011 21:09 - austin
Umělou inteligenci slibovali vylepšit s každým dílem, ale alespoň dle mojí zkušenosti výsledek nikde. Zvlášť v MTW a RTW mi i při nejtěžší obtížnosti AI pravidelně prováděla sebevražedné útoky s generálem, i když je pravda že ETW byl o něco lepší a Napoleona jsem nehrál tak třeba už se krapet posunuli..
Autorská citace #28
11.1.2011 22:05 - Naoki
Umělá inteligence v NTW je prý taková, že když si necháš to rozmíštění jednotek na začátku, spustíš souboj a nic neděláš tak stejně vyhrajeě
Autorská citace #29
11.1.2011 22:22 - Olorin
Možná na nejnižší obtížnost.
Autorská citace #30
11.1.2011 22:23 - Amaroun
Naoki píše:
Umělá inteligence v NTW je prý taková, že když si necháš to rozmíštění jednotek na začátku, spustíš souboj a nic neděláš tak stejně vyhrajeě

Hele tak to v Medievalu 2 taky ... Cílem je minimalizovat ztráty... Kua tak Microekonomie mi leze na mozek.. Ovšem teď hraju mulťák Empiru a že by se některý hráči lišili od AI to ne... Myslel jsem že do MP přijdu jako totální looser a zatim mam asi z 8 zápasu 6 vyhranejch..... Zvlášť oblíbena taktika hračů je si udělat lehkou pěchotou kůli kolem asi 4 odpalovačú raket a 4 mortarů, takže vznikne jakási pevnost... No začátek jsem měl ve ztrátách protože tyhle čertoviny přestřelej celou mapu, ale jakmile jsem rozmistil jizdni delostrelectvo a rozumně oddálil od sebe jednotky neměl šanci a všiml jsem si, že dost oblíbeným národem jsou Rusáci ( Já hraju za prušáky)
A taky zásadní chyba co dělají je že podceňujou řadovou pěchotu....
Autorská citace #31
12.1.2011 10:48 - Aqwarty
NTW co se inteligence tyce je docela vysoko. Naopak, kdyz budes stat na kopci ve vyhodne pozici, nepritel bude cekat a nebude provadet sebevrazedne utoky. Vyhrat jste mohli jen minulych dilech, kdy za timeout bylo viteztvi. Doporucoval bych nenechat se ovlivnit nazorem lidi, pro ktere hra byla prilis slozita a stala se jim permanentni frustraci.
Autorská citace #32
12.1.2011 11:02 - Colombo
TW příliš složitá?:) lol:)
Autorská citace #33
12.1.2011 12:48 - Amaroun
Colombo píše:
TW příliš složitá?:) lol:)

Znám pár takovejch lidí...
Autorská citace #34
12.1.2011 13:03 - austin
jestli je TW složitý, tak bych chtěl vědět, co je potom taková Europa Universalis nebo Hearts Of Iron:D
Autorská citace #35
12.1.2011 13:11 - Colombo
EU je lehoučká, tam nemáš většinu toho micromanagmentu a posouváš jen armádama (tam nemusíš řešit řetězec velení) a pak jen posíláš panáky (zase, nemusís je přímo řídit, jen pošleš diplomata/obchodníka/špióna).
Taková Victoria..., kde nejen musíš řešit globální ekonomiku, ale ještě musíš dávat pozor, jestli ti blbci kapitalisti nezavřou kvůli krátkodobému propadu trhu nejvýkonější fabriku, takže ti zůstanou jen ty nejméně výnosné (které sponzoruješ kvůli možnosti sebezásobování během války, kdy se ti konkurenční trhy uzavřou), kam se přesune většina z té zavřené továrny, načež skončíš na mizině.
Autorská citace #36
12.1.2011 13:15 - austin
jo jasně, když se v tom po nějaký chvílí rozkoukáš není to problém, ale začátek rozhodně není tak jednoduchej jako třeba v TW
Autorská citace #37
12.1.2011 14:07 - Amaroun
Ehm trošku trapný se předhánět v tom co je složitější ne?
Aqwarty navíc píše že hra je složíta pro některé lidi....
Autorská citace #38
12.1.2011 14:59 - austin
Neberu to jako nějaký předhánění, jen jsem se nad tím pozastavil, protože mně osobně TW nikdy složitá nepřišla...
jinak nevíte někdo jestli pokročili s Westeros modem? nemotivoval je třeba seriál k pokračování ve vývoji?:)
Autorská citace #39
12.1.2011 15:56 - Aqwarty
Austin: Sorry, je to predhaneni a honeni si ega ;-)
Jinak ja jsem fanda TW uz od prvniho Shoguna, a co se tyce promakanosti, tak si myslim, ze jim to funguje moc pekne. Treba kdyz clovek zkousi principy vyctene z "De bello gallicum" :)
Autorská citace #40
12.1.2011 16:11 - Olorin
Trocha hnidopišství a honění si ega :-D: Správně to je De bello gallico. Předložka "de" se pojí s 6. pádem.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096534013748169 secREMOTE_IP: 3.87.133.69