Kultura

Amaroun
10.1.2011 20:47
Pc gaming(xbox, ps)
Nikde jsem tady nenašel sekci (aspoň jsem se koukal na ICEFIRE a D20) o PC gamingu a vzhledem k tomu, že jsem občasný hráč a PC gaming je dost rozšířená zábava v dnešní době, hodlám to napravit :-)
CO se týče mne mám pár oblibených sérii/her na které si najdu čas:
Total wary- výborná série a jedna z nej strategií co se týče bitev (taktická mapa je nic moc vzhledem k AI a k diplomacii)Oblíbené 1. Medieval 2; 2 Empire ; Napoleon... BTW: na Medieval vyšel mód na ICEFIRE téma
Fallouty- V poslední době Fallout New Vegas
Hearts Of Iron III- hodně náročná strategie s období WWII
Gothicy + Risen - dobré RPG jako cíp ( hlavně nádherně udělaný světy)
Zaklínač- nesmí chybět + má lepší příběh než sága :-D
A ty zbylí jsou Drakensang; Dragon age; dead space a HL2
Co očekávám: Zaklínače 2; Shogun 2 total war a Dead Space 2
A co jak je na tom ICEFIRE komunita ? Paříte někdy? nepaříte vůbec? :-) Případně jaké jsou vaše oblíbené hry?
17.3.2011 14:59 - Lokken
Jo, já si taky myslel že pobiju ty "rohatce" a bude konec. Příjemně mě to překvapilo.
17.3.2011 17:04 - Hrngz
Sebastian je podelanej fanatik.

Spis bacha na ten bug s tim, jak z vas Isabella a Sebastian vysavaji staty.
18.3.2011 23:03 - Naoki
Tak, a taky dohráno. Mám chuť si to zahrát po druhé (ale spíš kvůli tomu abych si vyzkoušel mága a některé jiné konce), i když nevím, jestli si nejdřív nepočkám na guide.

Faktem je, že hudba byla hodně slabá, na druhé straně jsem měl opravdu pocit, že to o čem rozhoduju se nějak projeví ve hře (i když docela často opravdu byly situace, které byly značně railroadované). A setkání s Alistarem to taky dost zabilo...
Dabing je každopádně vynikající. Nejvíc jsem se rozplýval nad Antivákama, kteří měli nádherný španělský přízvuk.
Na závěr si však neodpustím pár věcí: v jedničce Sten básnil o tom, jak svým mágům Qunari usekávají jazyky aby nikomu neublížili a tadyjednou bojují postraně Arishoka? A Leliana která v jedničce používala luk najednou přešla k dýkám? Jako WTH?
20.3.2011 11:22 - Sethi
Nu, dohráno. Nakonec ten systém vztahů nebyl takové drama, jako se zdálo na začátku. Na konci druhého aktu jsem měla většinu zamknutou na maximu, jen dva dezertéři v průběhu a na úplném konci, ale ty jsem stejně neměla ráda.

Celkově se mi to líbilo. Zrychlení, zjednodušení oproti první hře (například co se truhel, run týče). Boje se na jednu stranu zrychlily, na druhou zase protáhly. Nechápu, jak se jim to podařilo.

Obecně mi přijde, že se dost inspirovali u fanovských modů pro DA:O; pes na píšťalku, Merrill a Isabela, pořádné rozloučení před závěrečnou bitvou... a další. Řekla bych, že je to dobře.

No líbilo se mi to, ale na opakování to v nejbližší době nevidím.
20.3.2011 12:06 - Colombo
To já si raději zahraju Fallout 2 s Restoration fallout project. Ty vtípky co tam jsou, například Hubologisti:D Holt tam objevuju další věci, kterých jsem si jako dítě nevšiml.
22.3.2011 14:04 - Lokken
25.4.2011 14:39 - Gurney
Tak mě napadlo, máte nějaké "osvědčené" hororové hry, které by vás donutily aspoň odejít na chvíli od pc, "vydýchat" co jste právě odehráli?

Pro mě zatím vede F.E.A.R., špatný nebyl The Suffering, naopak mě zklamal Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth, kde po naprosto skvělém začátku v domě plném mrtvých kultistů nastupuje "zábava" ve stylu "zjisti co vývojáři chtěli aby jsi teď udělal a udělej to".
25.4.2011 15:54 - Nerhinn
Jen jsem o tom četla článek, ale rozhodně vím, že tohle není věc, kterou bych si zahrála - Amnesia.

Wikipedia píše:
The game features an unarmed protagonist exploring a dark and foreboding castle, while avoiding monsters and other obstructions as well as solving puzzles. The game was critically well received, earning two awards from the Independent Games Festival and numerous positive reviews.

...

Amnesia does not give the player access to weapons, giving them no defense against the gruesome creatures that wander Brennenburg Castle. As such, the player must use their wits to escape and hide from the monsters until they lose interest in finding the player. However, monsters are very capable of tearing down doors in their path and kicking obstacles out of the way. Players can also choose to hide in the shadows at the cost of slowly losing their sanity.
25.4.2011 16:36 - Gurney
Nerhinn píše:
Amnesia

To vypadá hodně lákavě, jen se trochu bojím aby se to nerozpadlo na podobně předskriptovanou záležitost s doočíbijícím railroadem jako Ctulhu. Vyzkouším.
25.4.2011 17:00 - noir
Kdysi pradávno jsem hrával hru Ecstatica (aspoň myslím, že se to tak jmenovalo) a atmosféra byla děsivá. Přežít tam nešlo, smrt číhala za každým rohem a byl jsem vyděšený skoro pořád. Navíc to mělo podivně znepokojivou grafiku-někteří padouši vypadali jako prasátka z medvídka Pú. Dnes si myslím, že to byla hodně psychedelická záležitost.
25.4.2011 22:51 - Thorar
Gurney píše:
Tak mě napadlo, máte nějaké "osvědčené" hororové hry, které by vás donutily aspoň odejít na chvíli od pc, "vydýchat" co jste právě odehráli?

Budeš se smát, ale tohle u mě před X lety dokázal Blood I. Pak už žádná jiná hra. Častokrát jsem to musel vypnout, rozsvítit a projít byt jestli jsem doma opravdu sám :-)
26.4.2011 00:37 - Fibriso
Portal 2
před chvílí dohráno, a je to naprostá masáž všech tři mozkových laloků,
Best. Game. Ever!
Seriously.
26.4.2011 00:42 - Sethi
Ano.

A Coop k tomu, It's like living a Pixar movie!
27.4.2011 01:10 - Blaine
Fibriso píše:

Portal 2
před chvílí dohráno, a je to naprostá masáž všech tři mozkových laloků,
Best. Game. Ever!
Seriously.

Sethi píše:
Ano.

A Coop k tomu, It's like living a Pixar movie!

A nebudu si to kupovat a nebudu a nebudu nebudu. Nemam na to cas! *place do polstare*
27.4.2011 01:54 - Nerhinn
Blaine: Spánek je nadhodnocený. Nebudeš litovat! :)
27.4.2011 02:25 - Gurney
noir píše:
Přežít tam nešlo, smrt číhala za každým rohem a byl jsem vyděšený skoro pořád.

Řekl bych že hororové hře neškodí trochu vyšší obtížnost, ale co popisuješ zavání spíš frustrací.
Thorar píše:
...Blood I...

Věřím, já si pamatuju jak mi ještě v dětském věku přišel Fallout 1 neuvěřitelně ponurý a brutální. Dnes je mi dost líto že už je pro mě ten dojem jen taková vzpomínka, to samé mrazení už u toho zažít nedokážu. Holt z toho člověk vyroste (nebo si možná pomocí televize a internetu zvykne na o dost horší věci) a pak potřebuje na vyvolání stejného pocitu silnější stimuly.
27.4.2011 06:21 - Lokken
Gurney:
Silenty Hill - mlha padá na ruiny malého městečka, a ty prostě musíš ven, ať už se mlhou toulá kdokoliv. Nebo cokoliv? Má to víc dílů, mě se líbila nejvíc asi dvojka.
The Thing - u téhle adaptace klasiky mě hodně dostávala kamera a prostředí sněhové vánice. A společníci, co se prostě občas měnili v monstra. Jó, to byly časy.
Ecstatica - jak píše Noir, originální a pekelně těžké...

Portal 2: Už abych měl svou kopii. Pátek nemůže přijít dost rychle!!!!
7.5.2011 20:58 - Jerson
Koukám, že Portalistů je tu docela dost :-) To abych si někoho na kooperativní hraní našel :-)

Jinak opravdu hororová hra byl druhý datadisk k F.E.A.R, kde jsem se v některých místnostech opravdu bál, a nejednou jsem vystřílel celý zásobník do přízraku, i když jsem věděl, že je stejně nezranitelný - ale proti strachu to pomáhalo.
11.5.2011 23:34 - Gurney
Zrovna zkouším Amnesiu a musím přiznat že potulování se po starém hradu kdesi v Prusku je... minimálně znepokojivé. Příběh je podávaný na papírech nalézaných v průběhu hraní a celé to má takový Lovecraftovský nádech, nevímproč to ve mě evokovalo vzpomínku na povídku Pes.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097862958908081 secREMOTE_IP: 34.228.239.171