Kultura

Amaroun
10.1.2011 20:47
Pc gaming(xbox, ps)
Nikde jsem tady nenašel sekci (aspoň jsem se koukal na ICEFIRE a D20) o PC gamingu a vzhledem k tomu, že jsem občasný hráč a PC gaming je dost rozšířená zábava v dnešní době, hodlám to napravit :-)
CO se týče mne mám pár oblibených sérii/her na které si najdu čas:
Total wary- výborná série a jedna z nej strategií co se týče bitev (taktická mapa je nic moc vzhledem k AI a k diplomacii)Oblíbené 1. Medieval 2; 2 Empire ; Napoleon... BTW: na Medieval vyšel mód na ICEFIRE téma
Fallouty- V poslední době Fallout New Vegas
Hearts Of Iron III- hodně náročná strategie s období WWII
Gothicy + Risen - dobré RPG jako cíp ( hlavně nádherně udělaný světy)
Zaklínač- nesmí chybět + má lepší příběh než sága :-D
A ty zbylí jsou Drakensang; Dragon age; dead space a HL2
Co očekávám: Zaklínače 2; Shogun 2 total war a Dead Space 2
A co jak je na tom ICEFIRE komunita ? Paříte někdy? nepaříte vůbec? :-) Případně jaké jsou vaše oblíbené hry?
3.3.2011 09:57 - Colombo
dáváš blbý odkaz, tenhle je správný:
Skyrim
3.3.2011 21:38 - Fibriso
nádhernej příklad (opačnej) je worlds II, grafika skoro k sežrání , ale je NUDA NUDA NUDA... pochybuji že si po zahrání kdokoli k tomu ještě nekdy znova sedne...
uvidíme co vypadne ze Skyrimu

starší hry maj holt něco do sebe, teď jsem se vratil k Ufo
3.3.2011 21:43 - Colombo
u Ufa se mi vždycky strašně líbilo zničitelné prostředí. Nejlepší v tom bylo X-com: apocalypse. Hromada zápalných i výbušných nábojů do všeličeho, trhaviny co můžou srovnat půl budovy.
A když jsou ufouni zakopaní za rohem? Rozstřelím zeď i s ufounem nebo si udělám alternativní vchod. Je ufoun zakopaný na balkonu a z tama odstřeluje? V jiných hrách neřešitelná situace (nejde vidět a tak ho nejde trefit, jen víte, že z tama střílí), tady prostě sejmete půl budovy a ta když spadne ho vezme sebou:)
3.3.2011 23:47 - Fibriso
jop, ale melo to i sve negaivni stranky: zdemolovana budova a ufoun zaseklý někde kam se už nejde dostat a pozice jaksi postarší...
15.3.2011 17:04 - Sethi
DA2.

Nový Friendship/Rivalry systém vztahů ve mně budí zoufalství.

Elfové se mi moc líbí. Qunari ve mně budí pocit, že jsem se dostala do nějakého absurdního dílu Legacy of Kain, kde je třeba bojovat s mnohočetnými klony Kaina.

Nový Friendship/Rivalry systém vztahů ve mně budí zoufalství.

Souboje jsou sexy.

Nový Friendship/Rivalry systém vztahů ve mně budí takové zoufalství, že nemám odvahu to hrát...
15.3.2011 17:54 - Naoki
V čem to budí zoufalství? Ve mě zase budí zoufalství to, jak je tolik sidequestů, že člověk má dlouho pocit že se nic neděje...
15.3.2011 18:35 - Fibriso
zase tolik jich není, a to rivality/friendship mi přijde taky ne moc dobrý krok
DA2 je dobrá hra, ale rozhodně ne výborná
speciálné souboje jsou naprosto dementní...

i když teď me naprosto dostala do kolen hra Battle of los angeles, něco tak otřesného nepamatuji od dob barbie adventures, ale ta se neprodávala za 10$...Bleeeargh
doporučuji vyhnout se zdaleka
15.3.2011 19:53 - Nerhinn
Dohráno.
-Narozdíl od jedničky nemám chuť si to zahrát znova.

-Společníci jsou výborní, z těch jsem byla opravdu nadšená. U nich jediných jsem měla pocit, že moje hra má nějaké následky (ale nejlepší hůl ze hry za to stála :)
-Zrychlení soubojů mi taky přišlo OK. Je to takové akčnější... a víc si to užívám, než do někoho neustále střídavě šít Cone of Cold.
-Obličeje jsou výborné. Tohle je snad poprvé, co jsem se téměř spokojila s nabízenou tváří.
-Dabing je prima, u obou pohlaví. Narozdíl od takového ME, kde pánům fakt nezávidím Sheparda-muže :-P

-Hudba... eh, no, nic moc. Vemte skladby z jedničky, náhodně je rozhoďte a přidejte k tomu jeden nový popěvek. A pak něco, co vám hraje, když jste na pláži, co připomíná Kotory. Když se hrálo na pláži.
-Dost mě otrávil Isabelin glitch (pokaždé, když ji odendáte z družiny, sníží vaši rychlost o 5%, pokud jste mág nebo warrior. Nutnost tohle každou chvíli opravovat konzolí... bleh.)
-Co mě otrávilo totálně, je... nemožnost cokoliv ovlivnit. Celou dobu jsem měla intenzivní dojem, že ať udělám cokoliv, na celé věci to nic nezmění.
-Nostalgie z jedničky je totálně zabitá setkáními s postavami z jedničky. Zevran, Leliana, Sandal... OK, po totálně zbytečném setkání s králem Alistairem se mi chtělo zvracet.

EDIT:
-Romance byla ale prima. První polibek se mi hrozně líbil :)
15.3.2011 21:00 - Lokken
Tak já taky přidám své dojmy:

- společníci jsou super - povahou, animacemi i dabingem
- příběh celkem ok, nic co by mě nějak naštvalo a docela se mi líbila provázanost všeho se vším
- hudba - Inon Zur to dost odflákl, pokud se tím vůbec zabýval
- souboje trochu víc konzolové, ale zase méně tupého vybijení, takže tady jsem také spokojen
- romance sice s americky korektními postelovými scénami, ale jinak dobré

Měl jsem dost nízká očekávání, takže jsem byl v zásadě spokojen. Alespoň jsem si ukrátil čekání na ME3!
15.3.2011 22:05 - Sosáček
Ale tak jo.

Na to ze slibovali rozhodnuti nic moc -- clovek se vetsinu casu jenom diva, a nema sanci nic ovlivnit. Taky ty souboje totalne zabili -- jsou sice vizualne hezky, ale nepratele jsou brutalne zjednoduseni, chodi po vlnach a hrajou podle jinych pravidel nez postavy, a nemaji charakter -- vsichni nepratele jsou stejni, jen se lisi tim, ze quanari a darkspawn nemaji asassiny ale maji magy, zatimco templari nemaji magy ale maji assassiny, kdezto otrokari maji vsechno! uzo.

Ale zas, nejlepsi osobni pribehy postav od dob Tormentu, srovnatelne s KOTORem 2 (a torment je svaty gral, kteremu se da jenom priblizovat). V porovnani s ME2 kde byly zajimavy postavy asi tri z dvanacti je to tady fajn.
16.3.2011 22:11 - Sosáček
Isabela: So, how good is Donnic? Is he cocksure?
Aveline: (Sighs) Just... get it out of your system.
Isabela: Did he curl your toes?
Isabela: Pudding your peach?
Isabela: Dampen your Divine?
Isabela: Kaddis your Kate?
Isabela: Praise your Maker?
Isabela: Explore your Deep Roads?
Isabela: Gray your Warden?
Isabela: Shank your Jory?
Isabela: Or did he cup your joining?
Isabela: How about "satisfy a demand of your Qun."
Aveline: Yes, all right? He is an incredibly proficient lover. Happy?
Isabela: Whoa! Thats a little personal.
17.3.2011 00:26 - Sethi
Souboje se mi líbí hodně. Jsou svěží a sexy.

Samotná ta myšlenka F/R se mi líbí - přijde mi ale, že je v procesu tak nedotažená, že mají společníci spíš tendence plácat se v té šedé střední zóně, která je prostě.. nežádoucí. Teď to řeším velmi opatrnou politikou skládání party (připouštím, že hrát bez mága mě v deep roads málem zamrzelo, ale vytrvám) a paranoidní hustotou ukládání pozic.
17.3.2011 02:28 - Arya
Jedinej, s kym jsem měla problem ohledně F/R, byl Fenris, hrála jsem za mága a kolikrát se mi u něj stalo, že se mi během 5 minut 4x změnilo rivality, friendship, takže byl pořád v tý divný šedý zóně...
17.3.2011 09:01 - Naoki
Tak jak to řeší Sethi to musím řešit i já a faktem je, že to funguje, ale je to nesmírně otravné.
Já pro změnumám největší problémy u Aveline a Sebastiana, i když možná je to opravdu tím, jak je pořád beru ve společnosti s lidma, u kterých se prostě musím chovat pragmaticky.
Ale bes companion ever Varric (i když Fenris má dost libový příběh).
17.3.2011 09:14 - Sosáček
Otazkou je, jestli by nebylo zabavnejsi proste roleplayovat a nechat ty NPC at te maji nebo nemaji rady. Prinejhorsim te v prubehu hry zradi a ty je zabijes ... toe toho.
17.3.2011 09:46 - Sethi
Centrální Mozek Loďstva píše:
at te maji nebo nemaji rady

To je v pořádku, ať si mě třeba nemají rády (Sebastiana se mi z nějakého důvodu podařilo během půl hodiny interakce prorazit hluboko do červené). Ale to plácání se v šedivé je strašné.
17.3.2011 12:01 - Sosáček
A kvuli tomu nemas odvahu to hrat, jo?
17.3.2011 13:08 - Arya
Centrální Mozek Loďstva píše:
Prinejhorsim te v prubehu hry zradi a ty je zabijes


Nemůže se Ti stát, že když budeš mít rivality na max, tak postava zradí, nebo odejde. Funguje to tam trochu jinak než v jedničce... A občas by se i hodilo mít spíš rivality, než friendship, protože pak postava dostane výhodnější schopnost. Pouze třikrát za hru se Ti stane/může stát, že postava odejde. Dvakrát s tim nic neuděláš, je to příběhový, jednou to ovlivní Tvoje rozhodnutí. Jinak měj všechny v červený a je to jedno. Dokonce jde i romance v červený zóně...

Naoki píše:
největší problémy u Aveline


Tak tady jsem něměla problém ani v nejmenším... Mám jí pořád s sebou stejně jako Varrika a postupně mi její ukazatel vyjel až na maximum modrý, občas to trochu spadne, ale neměla jsem s ní problém...
17.3.2011 13:19 - Naoki
Teď jsem to u ní taky spravil, holt jediný kdo mi zůstal v šedém je Sebastian a s tím v této chvíli už nic neudělám...
17.3.2011 14:11 - Naoki
Tak oprava: koukám že budu mít ještě dost prostoru :) příjemně mě to překvpailo že to neskončilo po druhém aktu

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089607000350952 secREMOTE_IP: 3.90.33.254