Kultura

Amaroun
10.1.2011 20:47
Pc gaming(xbox, ps)
Nikde jsem tady nenašel sekci (aspoň jsem se koukal na ICEFIRE a D20) o PC gamingu a vzhledem k tomu, že jsem občasný hráč a PC gaming je dost rozšířená zábava v dnešní době, hodlám to napravit :-)
CO se týče mne mám pár oblibených sérii/her na které si najdu čas:
Total wary- výborná série a jedna z nej strategií co se týče bitev (taktická mapa je nic moc vzhledem k AI a k diplomacii)Oblíbené 1. Medieval 2; 2 Empire ; Napoleon... BTW: na Medieval vyšel mód na ICEFIRE téma
Fallouty- V poslední době Fallout New Vegas
Hearts Of Iron III- hodně náročná strategie s období WWII
Gothicy + Risen - dobré RPG jako cíp ( hlavně nádherně udělaný světy)
Zaklínač- nesmí chybět + má lepší příběh než sága :-D
A ty zbylí jsou Drakensang; Dragon age; dead space a HL2
Co očekávám: Zaklínače 2; Shogun 2 total war a Dead Space 2
A co jak je na tom ICEFIRE komunita ? Paříte někdy? nepaříte vůbec? :-) Případně jaké jsou vaše oblíbené hry?
16.2.2011 17:34 - montezuma3
olala, to vypadá jako špatná realtime strategie. Já myslel, že to bude tahovka.
16.2.2011 17:41 - Olorin
montezuma3 píše:
olala, to vypadá jako špatná realtime strategie. Já myslel, že to bude tahovka.

Právě.
1.3.2011 16:37 - Jerson
Zná tu někdo z vás World of tanks? Je to (stále ještě) betaverze zadarmo, v červnu vyjde plná hra, která bude zadarmo, jen některé věci jsou placené (ale dá se v pohodě hrát i bez nich)

Má to pár nedostatků, ale jinak je to velmi dobrá kooperativní hra.
2.3.2011 09:43 - Magus
Viděli ste nový gameplay trailer na Skyrim? To bude maso že?;)
Promiňte, ale nemůžu dát odkaz..
2.3.2011 09:56 - Colombo
ani ne, vypadá to moc oblivionsky, než morrowindsky.
2.3.2011 11:15 - Magus
Proč myslíš?
Když pominem krásnou grafiku, tak soubojovej systém je mnohem rozvinutější a všechno nevypadá stejně jak v Oblivionu.
Prostě nedokážeš poznat z tak krátkýho traileru jak bude hra vypadat. Krom grafické stránky.
2.3.2011 11:55 - Colombo
Magus: teď jsi uhodil hřebíček na hlavičku, jaká hra je poznáš až po tom, co si ji koupíš a zahraješ (překonáš první zážitek). Pak může být jakákoliv, jde o to, aby měla dostatečný WOW efekt, který se žel nedělá jinak než grafikou.
A k tomu spousta dnešních her degenerovala. Například onen oblivion. Proto říkám, že to vypadá moc oblivionsky. Moc akčně, moc WOW. Něco co přinde a odejde a nenechá ti čas na to, aby jsis to vychutnal.
2.3.2011 12:36 - Quentin
Skyrim vypadá awesome!

Colombo: Jen grafika? Co třeba Minecraft?
2.3.2011 12:44 - Quentin
Píše:
A k tomu spousta dnešních her degenerovala. Například onen oblivion. Proto říkám, že to vypadá moc oblivionsky. Moc akčně, moc WOW. Něco co přinde a odejde a nenechá ti čas na to, aby jsis to vychutnal.

neni tohle kravina, kdyz jsou lidi, co hraji oblivion a wow i 5 let?
2.3.2011 13:13 - Magus
S tím taky zrovna nesouhlasím. Dobrej trailer neznamená špatnou hru.
No a taky doufám a předpokládám že TES V nebude akční adventura, která se dohraje a pka už to nikoho nezaujme.. Doufám že to bude Morrowind- plno questů a příběhových zvratů ale s lepší grafikou, takže to bude vypadat víc realisticky.
Jak bylo v traileru: Dech, obraz se třese při běhu, nebo celý to míření tím lukem bylo krásně udělaný. V čemž vidím problém, že to asi nerozjedu na PC, takže to budu hrát na PS 3..
2.3.2011 13:24 - Colombo
QuentinW: všimni si rozdíl mezi WoW (World of Warcraft) a WOW efekt (uau). Nutné nezaměňovat tyto dvě zkratky.
Mimo to porovnej Morrowind a Oblivion. Morrowind je starší a přesto se hraje. Řekl bych, že je dokonce hranější. V Oblivionu prostě není co dělat, v Morrowindu můžeš furt plnit hromadu questů. Máš obrovskou linii v každé guildě, warové, kouzelníci, zlodějové, assasíni (potud ve více-či-méně osekanější verzi to má i Oblivion), chrám, imperial kult, imperial legion, velké domy (tady ++), pár questíků pro upíry atp. Samozřejmostí je hromada one-time questů. Podle mého velmi nepřesného a vztahem k Morrowindu ovlivněného názoru, má Oblivion polovinu questů co Morrowind.
Právě na rozdílu Morrowind vs Oblivion vidím degeneraci série.
Minecraft je trošku příklad jinde. Obecný trend totiž neznamená, že neexistují vyjímky, nehledě na to, že proti tomuto trendu jde poměrně silná indie scéna.
Ale všimni si, taky na trend v Total Waru a jiných hrách. Ten směr k zupe dupe grafice s tím, že zbytek jde do kytek je znatelný. Jinak on Oblivion, stejně jako nový Fallout atp. jsou hry, které těží zejména z modovatelnosti. Porovnej to se starým Falloutem, který lidi hrají pořád, aniž by ho nějak modovali.

Neuzurpuju si právo na jedinný správný názor, cokoliv se vám nelíbí označte za kecy, mě za rozumbradu, co se do všeho sere a nechte to být.
2.3.2011 13:42 - noir
Abych ukázal, že jsem nestranný, tak výjimečně souhlasím s Colombem - mě taky přišel Morrowind znatelně zábavnější a promyšlenější než Oblivion. Sice bez cool efektů a trávy lechtající nohy, ale zase s atmosférou a něčím navíc.

Přiznávám ale, že to může být tím, že jsem ho hrál mladší a tedy nadšenější...
2.3.2011 13:50 - Colombo
diky, mam vanoce^_^
2.3.2011 14:08 - Magus
S Falloutem souhlasím na maximum. Sice jsem hrál F3 ale dohrál jsem to, objevil všechny lokace a fakt už není co dělat! Mám F3 radši než f2 jen prvních 15 hodin hraní.. Pak to bez DLCéček hrát nejde.
Morrowind a Oblivion srovnávat nemůžu protiže jsem hrál TES III jen jenou u kamaráda..(mě to z nějakých nepochopitelných důvodů nejde stáhnout:/ Stáhnu to, cracknu to a pak to nejde spustit:/ Takže pokud víte co s tím prosím o radu)
Ale například Shivering Isles je DLC na Oblivion a tam je to všechno mnohem propracovanější a tak trochu líbivější.
2.3.2011 16:28 - Gurney
Mě se trailer na Skyrim líbil moc a mnohem víc si vážím plot-related questů s dopadem na hlavní děj a nějaký hustý příběh se zvraty než tuny nesouvisející činnosti s přinejlepším kosmetickým vlivem na herní svět.

Že je nějaké rpg moc akční jako bych v poslední době slyšel pořád a nemůžu se zbavit dojmu že mít ve své době stejné technologické možnosti jako dnes, věci jako Deus Ex, System shock nebo Morrowind by byly stejně akční jako třeba Mass Effect 2.

Ona asi vždycky byla tráva dřív zelenější..

EDIT: Jediný s čím souhlasím s kritiky nových her je že posun k mangoidnímu grafickýmu stylu fakt sucks (DA 2 mi přijde právě jako taková oběť tomuhle trendu) a o to víc si vážím právě toho traileru na Skyrim, kde "s&s hlavní hrdina" zcela přízemně dává drakovi na držku (doslova :).
2.3.2011 16:50 - Colombo
Píše:
Že je nějaké rpg moc akční jako bych v poslední době slyšel pořád a nemůžu se zbavit dojmu že mít ve své době stejné technologické možnosti jako dnes, věci jako Deus Ex, System shock nebo Morrowind by byly stejně akční jako třeba Mass Effect 2.

S tím se dá dost dobře nesouhlasit. Morrowind měl ve své době taky WOW grafiku, ale to nic nebránilo beshedě propracovat i jiné věci.
2.3.2011 23:12 - Magus
Gurney píše:
kde "s&s hlavní hrdina" zcela přízemně dává drakovi na držku (doslova :)


Jo jo, to S&S provedení se mi moc líbí;) Vypadá to že můj orvní hrdina až si Skyrim koupím se bude jmenovat Conan nebo Arnold:D
2.3.2011 23:53 - Colombo
magus: můj se bude jmenovat už tradičně Manganistan Draselný
3.3.2011 09:21 - yokuzava
Hral jsem celou serii TES, nejrozsahlejsi mi pripadal Daggerfall ale nejhratelnejsi Morrowind. Oblivion uz byl vic o grafice a modech, ktere tu jiz byly zmineny. Trailer na novou cast jsem nevidel, taky se zacina ve vezeni? :D
3.3.2011 09:47 - Magus
Yokuzava: Tak to musíš napravit, je to opravdu povedený totiž.(odkaz)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086357116699219 secREMOTE_IP: 3.226.254.255