Kultura

Amaroun
10.1.2011 20:47
Pc gaming(xbox, ps)
Nikde jsem tady nenašel sekci (aspoň jsem se koukal na ICEFIRE a D20) o PC gamingu a vzhledem k tomu, že jsem občasný hráč a PC gaming je dost rozšířená zábava v dnešní době, hodlám to napravit :-)
CO se týče mne mám pár oblibených sérii/her na které si najdu čas:
Total wary- výborná série a jedna z nej strategií co se týče bitev (taktická mapa je nic moc vzhledem k AI a k diplomacii)Oblíbené 1. Medieval 2; 2 Empire ; Napoleon... BTW: na Medieval vyšel mód na ICEFIRE téma
Fallouty- V poslední době Fallout New Vegas
Hearts Of Iron III- hodně náročná strategie s období WWII
Gothicy + Risen - dobré RPG jako cíp ( hlavně nádherně udělaný světy)
Zaklínač- nesmí chybět + má lepší příběh než sága :-D
A ty zbylí jsou Drakensang; Dragon age; dead space a HL2
Co očekávám: Zaklínače 2; Shogun 2 total war a Dead Space 2
A co jak je na tom ICEFIRE komunita ? Paříte někdy? nepaříte vůbec? :-) Případně jaké jsou vaše oblíbené hry?
Autorská citace #1
10.1.2011 21:09 - Flanker.27
Total War se okrajově probíral v historii vojenství, místama se tu zmiňovaly rpg jako neverwintery nebo Dragon Age. Mód Westeros pro MIITW jsem zkoušel, ale při načítání kampaně to spadne, tak bohužel.
Autorská citace #2
10.1.2011 21:21 - Arya
Momentálně mám rozehraný Fallout 3, Dead Space (ten mi ale záhadně zmizel z disku), Dragon Age, Mass Effect, Veneticu, Divinity II: Ego Dragonis, KotORy... To by byly RPGčka, ze strategií pak Galactic civilization a Sins of Solar Empire, pak ještě King's Bounty, ale to je něco ve stylu Heroesů, ne úplně strategie...
Autorská citace #3
10.1.2011 21:25 - Aqwarty
Autorská citace #4
10.1.2011 21:29 - Flanker.27
Uvidíme, jak budou vypadat ty dvě hry, co tu někdo před časem oznamoval.
Autorská citace #5
10.1.2011 21:31 - Amaroun
Arya píše:
Momentálně mám rozehraný Fallout 3, Dead Space (ten mi ale záhadně zmizel z disku),.......

Mass effect jak všechny bavil tak mne nechytl vůbec :-( ... Kotory jsem hrál před dlouho dobou, to snad bylo ještě na základce :-D a je to super hra, jediný co mne mrzelo bylo že jsem nemohl s Jedim skákat a dělat super komba :-D
A Divinity II vypadá zajímavě :-)
Aqwarty píše:
Co treba AGOT gamesu?:)

Sleduju a jsem zvědavej co se bude dít :-)
Autorská citace #6
10.1.2011 21:54 - sarven
HOMAM 3 a Warcraft 3 pretože stará láska nehrdzavie :) a CIVILIZACIA V lebo vlastne to iste. ale na ten total war sa chystám pozrieť...
Autorská citace #7
10.1.2011 21:59 - montezuma3
Heh, zrovna jsem si o "A Game of Thrones: Genesis" pročítal nějaké věci a říkal jsem si že tu na to založím vlákno. A ejhle někdo mě o pár vteřin předběhl. Není to sice přímo k této hře ale neva. Jinak Hra byla ohlášena na letošní rok. Takže snad se brzy objeví nějaké info a obrázky :)
Autorská citace #8
10.1.2011 22:06 - Amaroun
sarven píše:
CIVILIZACIA V

Civilizace jsem hrál snad všechny kormne pětky... už mne to nějak omrzelo a je míň času :( Navíc co jsem koukal u Bráchy... nepřipadalo mi %ze jsou tam nějaký velký změny...
Autorská citace #9
10.1.2011 22:10 - Thule
Total wary jsou pecka. Teda hlavně starší díly jako je Medieval 1 a Rome. Medieval 2 byl taky ještě celkem dobrej, ale ty díly po něm (Empire a Napoleon) stojí za starou bačkoru. Westeros mód jsem hrál a docela pěknej je. Jen je čistě o bitvách oproti klasickýmu M2TW. Nedaj se tam téměř stavět budovy a vylepšovat hrady a města.
Co jsem tu zatim nepostřehnul, že by někdo zmiňoval Mount and Blade a jeho datadisk Warband. Výborná RPG hra za rytíře kterej má svojí družinu. Buďto se můžete dát do služeb nějakého krále nebo si založit svoje vlastní království a dávat léna svým vlastním dužiníkům. Doporučuju tuhle hru
Autorská citace #10
10.1.2011 22:26 - Amaroun
Thule píše:
Empire a Napoleon

Co ti na nich vadilo ? :-)
Autorská citace #11
10.1.2011 22:31 - Colombo
Civ 5 nestoji za instalaci. Klasická Colonizace u mne furt vede. Super je The Guild II, jakmile to plně opatchujete (na verzi 4.2.3 tuším, nebo nějak tak), sranda je, že můžete krásně povraždit konkurenci:)

EU III, furt říkam. Nový datadisk sice nestojí za to (zatím moc probugovaný).

Samozřejmost je Starcraft 2.

Velké NE pro nynější díly TW (nedosahují komplexity EU). Velké NE pro DA a Witchera (mám rád sandbox RPG). Velké ANO pro Space Rangers 2 (sandbox RPG)
Autorská citace #12
10.1.2011 22:44 - Amaroun
Colombo píše:
The Guild II

Hrál jsem před dlouhou dobou jedničku a ta mne bavila... do dvojky jsem se nedokázal zažrat.. nvm proč :-) Možná někdy zkusim(ty benátky)
Colombo píše:
EU III

Jo to je zajímavá hra ( Já mam ovšem radši Hearts of Iron)
Colombo píše:
lké NE pro nynější díly TW (nedosahují komplexity EU). Velké NE pro DA a Witchera

Tak TW ani nemaj dosahovat komplexity EU, ale kdyby dosahovali bylo by to boží :-)
Autorská citace #13
10.1.2011 23:02 - Olorin
Schválně kdo z vás hrál i Shoguna TW (první TW)? :-D Já jo, Warrior monks moji nejoblíbenější.

Jinak Mass Effect série, Elder Scrolls od Morrowindu, Total War krom Medievalu I, Diablo série, Mount & Blade, KotOR I, II, Jedi Outcast a Jedi Academy. Neverwinter nights, Fallout:NV, HL série etc. Prostě hrozně moc...

A to nemluvím o CoD, MoH a Operation Flashpoint a ARMA. Kromě sportovních her a pár výjimek, na co si vzpomenete. :-D
Autorská citace #14
10.1.2011 23:13 - Amaroun
Olorin píše:
Schválně kdo z vás hrál i Shoguna TW (první TW)? :-D Já jo, Warrior monks moji nejoblíben

Ja prosííím :D moje oblíbena jednotka byla Geisha... Měla 100% úspěšnost pri vraždě ne ? :D
Morrowind - nehrál , Oblivon- nuda příběh pro mne, ale super pro dobordruhy a prolízače dungeonu pokud jsi měl mód OOO...
Olorin píše:
Neverwinter nights, Fallout:NV

NWN dvojky jsou hodně povedený, ale ke konci jsem se začal ztrácet v příběhu, ale za to jsem porazil draka a obry zároveň!!!! Asi na 10. pokus :D Nikdy mi moc nešlo kombení kouzel...
FNV baštim znovu a znovu a tim že na to vycházej módy je to stále super :-)
A Hl je klasika :D
Autorská citace #15
10.1.2011 23:18 - Olorin
Jediný, kdo dokázal Geishu zastavit byla jiná Geisha. :-D Morrowind rozhodně doporučuju, teď hltám info kolem TES V: Skyrim (naneštěstí ve skouškovým :-D).

Hrál jste někdo i hry jako Pharaoh nebo Zeus? Budovatelský strategie, na tom jsem ulítával.
Autorská citace #16
10.1.2011 23:31 - Amaroun
Ja mám taky zkouškový, tak trošku to ventiluju právě na netu :D... to učení
O Skyrimu se už něco taky ke mne dostalo a docela to vypadá zajímavě....
Na Oblivionu co si pamatuju bylo spoustu dobrejch modů, některý dokonce přidávali Skyrim a dole na jihu pouštní provincii a Morrowind též.. Ja jsem rád hrál za zloděje, ale nikdy jsem nesehnal mód, který by zvýšil množství peněz nalezených v domech...
Autorská citace #17
10.1.2011 23:32 - Colombo
Jop, Pharaoh je pro mne vrchol série, Zeus jako druhý, díky možnosti útoku.

Vřele doporučuju Děti nilu, což je velmi kvalitní budovatelská strategie, která sice není o tom plánování jako byl Zeus a Pharaon (paradoxně, Zeus mě skrze nutnost používání Roadblocků a princip maximalizace populace v obytné čtvrti naučil hrát Pharaona), případne Caesar (ačkoliv tam právě nepřítomnost roadblocků to dělala lehce chaotické), ale je to taky sranda (dá se tam taky útočit a mnohem víc se hraje na globální mapě, hodně povedená ekonomika, vyřešená mnohem realističtěji.

TW: Jop, o tom mluvím. Vrcholem série byl první Shogun a druhý Medieval (tedy druhý díl TW serie, ne Medieval II), hlavně s datadiskem. Tam byla dostatečná komplexičnost, nemusel tam člověk nahánět nepřátele jako v Rome, bylo to takové pěkné a vyřešené, právě ve stylu deskovky, což je super. Ale ty nové, bleh...:/ hlavně ta AI.

Morrowind byla bomba, pro mne vrchol serie, ale o tom se už mluvilo jinde. Oblivion se mnohem víc soustředil na technologie, grafiku atp. než na naplnění světa, příběh a hratelnost. Mám prostě rád, když příběh plyne pozvolna a mám čas si všechno vychutnávat, ne když se furt někde oběvují věže nepřátel a všichni se strašně rychle šplhají výš a výš na nesmyslnou úroveň. Vzhledem k tomu, že jsem to hrál "svačinově", jel jsem na spešl build, který měl sice vysokou úroveň, ale ne vysoké bojové skilly (spíš zloděj a vrah + kouzla na iluzi), měl jsem s hrou obrovské problémy. Tak jsem se na to vykašlal a všechny věže jsem proběhl s neviditelností (stačí na 10 sekund a blikat)
Doufám, že Skyrim si vezme to nejlepší z Morrowindu a Oblivionu.
Autorská citace #18
10.1.2011 23:40 - Olorin
Zatím to vypadá, že si Skyrim vezme něco spíš z Fallout:NV, co by mi zase tak nevadilo (perks). Třeba poslední Napoleon TW se mi zdál docela dobrý, sice stále čekám, kdy někoho konečně napadne udělat Thirty years war: Total war, ale zatím jsem se sérií spokojen (snad kromě AI).
Autorská citace #19
11.1.2011 00:05 - Molda
Tak určitě souhlas s Total War sérií, Shogun jsem bohužel nehrál, dostal jsem se k té série když vyšel Medieval 1. Nejvíce mě bavil Medieval 1 a 2 a Rome. Nemůžu si pomoct, ale Empire a Napoleon mě po chvíli omrzel, sám nevím proč, protože i toto historické období mám celkem rád a herně to nebylo špatné.
Jinak těžko říct, kolem her se tak nějak motám už spoustu let a za tu dobu jsem hrál a oblíbil si velké množství kousků, jenže jelikož mě má paměť nemá ráda, na spoustu věcí si nevzpomenu.
Ale tak namátkou Fallout, Gorky 17 (velmi nedoceněný skvost), Half-Life, Elder Scrolls, Mass Effect, Dragon Age, Mount & Blade, Final Fantasy, Gothic, SW:Kotor, Red Alert, Age of Empires 1 a 2, Baldurs Gate (i skvělá verze pro PS2, která byla daleko akčnější a pro více pro masy než pro hardcore hráče a každopádně odlišný zážitek než jiná pc verze, ale nemůžu si pomoct, bylo to geniální a i po tolika letech by spousta vývojářů mohlo této hře závidět fyzikální engine, vodu... :)
Autorská citace #20
11.1.2011 11:42 - Thule
Amaroun: Nový TW jsou oproti starým takový nedodělaný a odfláknutý. Tvůrci se v nich zaměřili na grafiku ale absolutně odflákli hratelnost a takový ty drobnosti co dělali ze Starých ty nej strategie. Vem si jen to jak jsi třeba v Rome nebo MTW2 dobýval města a hrady. V ETW je to absolutní výsměch. Města jsou tam udělaný jako malinkatá pevnost. Prostě v porovnání s předchozími díly je to pro mě veliký zklamání a nedovedu úplně přesně vysvětlit proč. Chybí tomu prostě to kouzlo

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073904991149902 secREMOTE_IP: 54.87.17.177