Kultura

Argonantus
23.11.2010 11:29
Autorská citace #41
22.2.2011 16:05 - Fibriso
Chrochta: celkem logické, dělali to amíci, přece to nebudou dělat podle skutečnosti, to by byl trapas ... nesmí se to tak brát.
stejný případ je s Mission imposible odehrávající se v Praze, kdy vyleze na střechu pražského hradu, přeskočí 5 střech a skočí na národní divadlo (které je na druhé straně řeky, kurník, ja chci taky tak umět skákat) a po dalších pár domech dojde kousek k hlavnímu nádraží...

většina historických filmů dělané pro zábavu se nedá brát vážně... spíše žádný.
Autorská citace #42
22.2.2011 16:55 - noir
...a Marek Vašut, i když ho v tom filmu zastřelili, tak normálně žije dál!!! To je podle mě teprve skandální a typicky americké...
Autorská citace #43
22.2.2011 16:59 - Ebon Hand
Teda Fibriso jako sorry, ale tohle mi přišlo v MI naprosto boží, ty zkratky mezi domy. :-)
Nebo v XXX honička podél vody s tím člunem, kdy promptně přeskakovali přehrady, či měnili břehy.
Baví mě, že to jako divák znáš a oni ti filmovým klamem ukazují něco jiného.:-)

Nejvíce mě potěšila scéna z 80.let, myslm že z filmu Americký vlkodlak v Londýně, kde titulek hlásal "v Transilvánii" a na plátně byl záběr z podlobí na orloj.
Autorská citace #44
22.2.2011 17:13 - Fibriso
jo, já neříkám že je to špatné, jen že co ti filmaři dokážou místopisně vypláznout.
mě osobně se to taky přijd super, když koukáš a víš co to je a kde to je, a vidíš jak je to poskládané...když z Lipna skočí do Prahy a podobné :D
Autorská citace #45
22.2.2011 17:55 - Argonantus
Některé detaily odhalí pár Čechů. Ovšem je možná dobré si uvědomit, že Jeruzalém je slavný jako Paříž nebo New York, a zná ho kdekdo. V New Yorku se taky nedějí velké místopisné kraviny. A pokud se používá ikonická budova - abychom jako věděli, kde to je; v N.Y. se vždycky zabere socha Svobody, WTC nebo tak něco a v Paříži všechna okna hotelů koukají na Eiffelovku - pak dost dobře nemůže být vymyšlená ve studiu.
Autorská citace #46
22.2.2011 18:05 - Ebon Hand
V tomto případě si nejsem úplně jist, zda pro běžného hollywoodského filmaře je Jeruzalém slavné město na úrovni třeba NY. Myslím, že je slavné pro tebe, pro ně je slavné jako Bagdád, nebudou znát ani jednu budovu.
Autorská citace #47
22.2.2011 18:59 - chrochta
Já to taky tak neberu. Já se na to nedívám...

To s právem veta produkce jsem mohl tušit :( No, Američani.

Amíci nebudou dělat místopisné chyby v N.Y., Washingtonu, Friscu, Chicagu a dalších vlastních městech, která předpokládaní konzumenti znají. Ze stejného důvodu české historické filmy lepší kvality budou odpovídat české realitě a polské (velko)filmy polské, respektive litevské, běloruské a ukrajinské realitě. Cokoli jiného by byla sebevražda. Ale očividné blbosti, zvlášť v "živých" historických věcech (prastarý dvojdílný "Antonius a Kleopatra" či "Ben Hur" je případ odlišný), dost... nepotěší.
Autorská citace #48
22.2.2011 19:13 - Argonantus
Ebon: S ohledem na počet křesťanů a židů ti garantuji, že je to pro ně jedno z nejslavnějších měst mimo Ameriku samotnou. Množství židů mezi filmaři je dokonce velmi nadprůměrné. Možná každý nezná Raymonda de Triploi a vychytávky průběhu třetí křížové, ale prakticky každý zná Zeď nářků nebo Chrám Božího hrobu. Takže Scott docela zariskoval.
Autorská citace #49
22.2.2011 19:20 - Colombo
ano, v polských historických filmem vždycky vyhrajou poláci. Vždycky! A ostatní to v učebnicích mají špatně, protože podle polských učebnic tam vyhráli poláci!
Autorská citace #50
22.2.2011 20:04 - noir
Argonantus: Obávám se, že se mýlíš. Izrael se nevešel do top americké 20 nejnavětěvovnějších destinací a celosvětově se pohyboval před pár roky kolem 60. místa (asi 2 miliony turistů za rok). A co jsem slyšel, tak příliš turistů rok od roku klesá. Pro srovnání ČR (a tedy primárně Praha) má víc třikrát tolik... Ebon pravdudí.
Autorská citace #51
22.2.2011 20:45 - Argonantus
Noire, být Žid, tak víš, jak je to se Západní zdí a být katolík, tak se chytáš stejně automaticky na Chrám Božího hrobu. I když je znáš jen z fotky.
Autorská citace #52
22.2.2011 21:04 - noir
Argo: Ne. Fakt ne. Ty čísla myslím mluví úplně jasně. Jen Řím má dvacetkrát tolik návštěvníků než celý Izrael...
Autorská citace #53
22.2.2011 23:00 - Argonantus
*pokrčení rameny*
Autorská citace #54
23.2.2011 08:28 - noir
Argo: Pokud tě to zajímá, tak klasickým zdrojem informací, který používají všichni, kdo se aspoň trošku o cestovní ruch zajímají, jsou ve zkratce ročenky UNWTO. AKtuální k dispozici zde: http://www.unwto.org/facts/eng/pdf/highlights/UNWTO_Highlights10_en_LR.pdf
Autorská citace #55
23.2.2011 09:38 - chrochta
Noire, jedna věc je návštěvnost a druhá věc je známost daného místa. Že jsou u Káhiry pyramidy vím, ale nějak nemám chuť se tam jít podívat. Totéž celý Blízký východ, severní Afrika... a spousta dalších míst (v Paříži jsem byl - ale na Eiffelovce či v Louvru ne. Proč taky?).
Autorská citace #56
23.2.2011 09:42 - noir
chrochta: takže rozeznáš Damašskou bránu od Brány Milosrdenství?
Autorská citace #57
23.2.2011 10:24 - Argonantus
Noir:

Já měl na mysli zejména Zeď nářků a Chrám Božího hrobu. Případně Skalní chrám - ono není v Americe taky málo muslimů. I tyhle tři objekty byly ve filmu špatně; respektive, zcela absentovaly na místech, kde by je šlo očekávat ("ukažte mi místo, kde zemřel Kristus"). Damašskou bránu a Bránu Milosrdenství rozezná, pravda, spíše ten turista.
Autorská citace #58
23.2.2011 10:34 - Argonantus
Mimochodem, ikonický obrázek z wikipedie
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Jerusalem_Dome_of_the_rock_BW_14.JPG
ukazuje přesně podle očekávání Skalní chrám (fakt ho nepřehlédnete), je z něho trochu patrný i ten svah před hradbami (mnohem horší, než vypadá; je to z protějšího kopce), a za Skalním chrámem jsou dvě šedavé kupole Božího hrobu.
Autorská citace #59
23.2.2011 12:52 - Ebon Hand
Obávám se, že Američanům přisuzuješ vlastnosti a znalosti, které nemají. Američané jsou v první řadě američané, takže je zajímají věci uvnitř státu a vše ostatní je podružné.
Noirova čísla mě nepřekvapují, očekával jsem je. Takže zůstávám u svého původního názoru.
Autorská citace #60
24.2.2011 09:10 - Argonantus
Ebon Hand:
Jestli něco po léta odmítám, pak je to paušální názor na Američany. S jistou zkušeností s nimi. Je jich 300 milionů a liší se stejně dramaticky, jako obyvatel albánského venkova od londýňana z City. Rozsáhlá armáda venkovanů ze Středozápadu je zřejmě pro účely této debaty na Noirově straně. Nicméně já mám na mysli zejména židy z New Yorku a okolí, kde je pomalu druhý Izrael; nebo americké katolíky, kterých také není málo. No, a pak jsou ti muslimové. Najde se jich bezpečně dost na to, aby je studiové pojetí Jeruzaléma poněkud zarazilo.

Možná mne zmlsali někteří pečlivci maniakální, jako třeba Cameron s Titanikem, kde byla řešena věrohodnost každé vidličky. Nebo Spielberg, který také kecá naprosto minimálně ve vojínu Ryanovi nebo v Schindlerově seznamu. Udělat si studiovou Omahu nebo Osvětim podle svého by byla tak trochu provokace.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090387105941772 secREMOTE_IP: 54.81.33.119