Kultura

Alek
19.11.2010 19:59
Fantasy komedie
Taky vám při tomto spojení vstávaj vlasy hrůzou, co to zas bude za trapnost? Mně teda jo, ale jen do chvíle, co jsem viděl trailer na film Your Highness. No dobře, zprvu jsem trochu váhal, ale pak jsem si ty nařachlý 3,5 minuty pustil znovu a pak zase atd.

Pořád si myslim, že to balancuje nad útesem, ale pokud dopadne celej film jako trailer, mohlo by to bejt zatraceně dobrý. Navrch si přihoďte Natalie Portman v pancéřovanejch tangách. Tohle by mohlo mít úspěch, ne?
Autorská citace #21
3.12.2010 13:42 - sirien
Molda píše:
e o to, jestli má postava v knížce o 2 gramy více vlasů než vybraný herec, který postavu ztvárnil a podobné hnidopišské nesmysly.

jenže to je přesně to o čem mluvim. To jestli má postava správnej sestřih podle knížky a jestli řekne nějakou repliku doslova nebo ne je naprosto nepodstatné, ve skutečnosti by to tak dokonce být nemělo. Ty filmy se příliš držej svejch knižních předloh, což vede k tomu že postrádají tempo, některé pasáže vyznívají naprosto špatně, některé scény ztrácí pointu která jim v knize byla dána textovým výkladem který do filmu nelze přenést.
Otrocké zpracování knižních předloh je prostě zlo.

Skutečně si přečti a pak se podívej na Stardust, tam to je udělané přesně tak, jak by to mělo vypadat (až na těch holywoodskejch posledních 5 minut, ale ty můžeme velkoryse přejít...)

(Going Postal sem ještě neviděl)
Autorská citace #22
3.12.2010 14:30 - Molda
Sirien: Jasně no, jak jsem psal, zrovna tyto knihy, které byly zfilmovány jsem ještě nečetl, takže ty rozdíly nebo případné chyby a špatná rozhodnutí jsem nemohl postřehnout a tak mě to celkem bavilo. Knížka bude samozřejmě lepší. Ale na druhou stranu to pořád nemění nic na tom, že to není zase tak strašné, aby se to zfilmování dalo považovat za chybu.
Autorská citace #23
3.12.2010 16:51 - sirien
Nevim, ale přijde mi že tam ty chyby musí bejt vidět i pro někoho, kdo knížky nečetl.
Vem si závěr otce prasátek - kdyť ten film fakticky končí třikrát za sebou a po poslednim konci tam je ještě nějakejch 5 nebo 10 minut kecání... totálně rozplizlej závěr, kdy se závěrečný klimax rozpadl do rozvleklé sekvence s oscilující gradací.
Autorská citace #24
4.12.2010 10:10 - Jerson
U Zeměploších filmů souhlasím se Sirienem - knížky mám rád, ale naprosto věrná kopie převedená do filmu není to pravé.
Autorská citace #25
4.12.2010 23:08 - Alek
Macejko píše:
Teraz som nepochopil - GoT prevzalo dekorácie po YH, alebo naopak?

A je správně, YH už je natočené, a hned po něm si zabralo Paint Hall HBO pro GoT.

Molda píše:
Já měl za to, že to bude fantasy či historický seriál. A on je to hodně šílený fantasy film :))

I já jsem myslel, že má jít o seriál a docela vážný. Taky jsem teda zíral :-)

ArUlric píše:
František Fuka? To je ten týpek co dělá titulky? Mám dojem, že jsem jeho jméno několikrát zahlédl v Cinestaru, když jsem se vzpamatovával ze zprzněných titulků :-X

Jj, to je on, asi nejvíc se "proslavil" překladem Indyho.

sirien píše:
Otrocké zpracování knižních předloh je prostě zlo.

Tesat tohle všem scénáristum do čela :-) Na druhou stranu, blbou předlohu nezachrání asi nic. Viz Harry Potter 7.1 - lidi, viděl jsem leccos, HP docela můžu, ale tenhle díl, to bylo v kině utrpení. Já naivka myslel, že Yates z tý podivný první půlky knížky vytvoří něco zajímavýho (u HP6 to ostatně docela dokázal), ale kdepak. Bylo to stejně nudný, jak knížka. Důkazem budiž to, že si po nějakejch 7 hodinách od zkouknutí nepamatuju skoro nic, co bych vypíchnul. Snad ještě ten úvod, ten byl docela působivej/dojemnej a Rickmanův nástup. Ale potom už nic. Nadále tak platí moje teorie, že jak HP opustí Bradavice, stojí to za prd...
Autorská citace #26
4.12.2010 23:46 - sirien
Mizerná předloha může vést k slušnému dílu - viz například Legend of the Seeker. Knížky sou hroznej shit, fakt děsivej, seriál je ale vcelku slušnej. Má místy své chybky a na dvou místech sem je chtěl kopnout za to že se nedržely předlohy, protože v předloze byly ty dvě věci asi jako jediný cool, zatimco v seriálu to totálně podělaly, ale jinak to zpracovali fakt slušně.

Harry Potter... no, nevim nevim, nicméně k tomu sem se už vyjádřil ve Filmových peckách. Kdyby si mě četl, mohl sis ušetřit peníze a utrpení.
Každopádně Harry Potter 7.1 MOHL být dobrý film. Začal bych zhruba takhle:
- vyškrtat všechny retardovaný natahováky scén a totálně zbytečný záběry. Film se scvrkne na 2/3, nicméně whatever, dobrej film nemusí mít dvě a půl hodiny, hodina a půl může s klidem stačit
- vzít akční scény při svatbě, při zajetí u malfoye, při útěku z ministerstva atd. a místo odfláknutýho odbytí v deseti vteřinách je protáhnout, dát jim skutečně akční vyznění, aby to byl trochu akční film a ne pseudopsychologická blitka v níž je akce nutné zlo. Dát tomu trochu akční choreografie, pár hlášek, dobarvit efekty, aby to mělo šťávu a ne aby to vypadalo jako mávnutí rukou následované výbuchem silvestrovské petardy, doplnit nepřímou bojovou magii a zaklínadla, aby to působilo jako souboj čarodějů a ne jako bitka teenagerů co po sobě házej práskací kuličky.
- čas který jsem ušetřil v bodě 1 (spousta desítek minut, takřka hodina, vzpomeň si, takže si teď můžu fakt vyskakovat) věnovat:
-- Voldemortovi (každý film MUSÍ mít hustého záporáka a ne jen nějakou bezbarvou figurku na pozadí) - víc rozvést jeho ďábelský plán, aby divák věděl, co vlastně dělá - v knížce k tomu je relativně dost podkladů, další lze vymyslet. Představit ho jako geniálního stratéga, kterým má být. Ukázat jeho zlovolnost v interakcích s podřízenými, kteří jeho temný plán vykonávají, a ne jen u jedné nudné scény s jednou zajatou čarodějkou. Ukázat ho jako opravdu mocného čaroděje například při nějakém rituálu.
-- Retrospektivám a Brumbálovi. Úplně chyběl jeho popis z mládí, jeho snaha za mlada získat moc, jeho vztah k tomu druhému černokněžníkovi, vysvětlit podrobně, kudy ta mocná hůlka vlastně putovala, což by mi nabídlo prostor k další fakt husté akční scéně, podobné té, která byla na konci pětky - souboj Brumbála a třetího ze tří mágů nejvyššího levelu v tom světě.

Celý ten film bych založil na dvou dějových osách, jedna by byla ta co tam teď je, osekaná o hovadiny a trochu vytuněná, druhá by byla historická retrospektiva vedlejších postav a toho světa samotného.

Takhle by ten film mohl být nechutně geniální. Bohužel, dopadl jak dopadl.
Autorská citace #27
5.12.2010 09:50 - Alek
No jo koukam, že Filmový pecky mi nějak utekly, sic jsem je dřív sledoval. No nevim, stejně bych ti asi nevěřil a šel na to... a litoval :-) Yates u mě prostě vzbudil velké naděje.
Autorská citace #28
5.12.2010 12:27 - Thule
Mě se naopak HP7 líbil. Dokonce u mě patří k tim nejlepším dílům o HP. Možná je to, ale tím že je to zrovna nejčerstvější zážitek. A taky tím, že jsem očekával tak jako vždy u HP, že první polovinu děje se nic neděje a všechno je až v tý druhý. Tady je akce od začátku do konce. Jen co tomu ubírá body je, že pro ty co nečetli a neviděli předchozí dily, tak z toho asi moc nepochopí o co tam jde. A další mínus je ten českej dabing, to je něco otřesnýho! Už se těšim na druhou část
Autorská citace #29
5.12.2010 19:37 - sirien
Můj nejčerstvější dojem z HP7 byl zhruba: "kurva, kdyť já tu sedim jen protože tu sem s přítelkyní a úplně náhodou sedíme vedle její kamarádky a nějakého jejího kluka se kterými pak budeme chtít zajít na pivo a nějak se mi nechce jim všem navrhnout že se zbalíme a vypadneme, protože tenhle shit se dá snadno dokoukat na compu... bohové tohle je taková nuda, fakt chci panáka."

Thule píše:
Tady je akce od začátku do konce. Jen co tomu ubírá body je, že pro ty co nečetli a neviděli předchozí dily, tak z toho asi moc nepochopí o co tam jde. A další mínus je ten českej dabing, to je něco otřesnýho!

Četl jsem předchozí knížky (některé dokonce vícekrát)
Viděl jsem předchozí filmy
Neznám cs dabing, zásadně se mu vyhybám, byl sem na originále.

Nic ve zlym prosím, ale můžeš mi říct, KDE tam byla nějaká AKCE? Zmatené pobíhání sem tam s bouchajícíma petardama okolo které trvá cca dvacet vteřin od začátku do konce a nemá ani žádnej slušnej kontext se zbytkem filmu neberu jako akci.
Případně by mě ještě zajímalo, CO by tam jako člověk co HP nečetl měl nepochopit, v celém tom filmu nic nesdělili. Bylo tam pár narážek, nicméně ty ani nic nepředávaly, pouze člověku, co knihu četl, připomněly, že tam něco takového bylo, to je tak všechno.
Co se tam děje nelze dost dobře pochopit, protože shodný dojem většiny kinosálu byl, že se tam celou dobu vlastně neděje vůbec nic.
Autorská citace #30
5.12.2010 21:03 - Thule
Například Godrikův Důl. Tam akce určitě byla. Pokud ne tak nevím co si pod akcí představuješ, leda tak Ramba kterej kosí nepřátele po stovkách. :-)
Nepochopí třeba o co tam v celým filmu jde, jaká je hlavní zápletka.
U vás to bylo takový, ale u nás v ČB jsem se s žádnýma negativníma reakcema nesetkal. A s každým co jsem o tom mluvil tak tomu se ta 7 líbila.
Ale proti gustu ...... každýmu se líbí něco jinýho
já jen vyjádřil svůj pohled na HP
Autorská citace #31
5.12.2010 21:21 - Arya
Okej, teď si řekl jednu akční scénu, jenže předtim a potom spousta nudnýho balastu. Nezáživný a naprosto zbytečný scény. Ano, byly tam akční scény, ale film jako celek byl nudnej a o ničem. Akce od začátku dokonce tak vážně není, jen nějaký scény, který to jakštakš oživí, aby člověk vážně neusnul. Já to místy vážně nedávala a zavíraly se mi oči. Sirien si tam na mě naférovku lehnul a párkrát skoro usnul. Kamarádka s kámošem tam akorát jedli a jen to jim zabránilo následovat Siriena. Co jsem mluvila s dalšíma lidma, tak těch pár chvil, kde se něco dělo, je probralo a chvíli aspoň dávali pozor, pak zase pomalu upadali do apatie, usínali, nebo kecali. Režizér měl udělat jeden film, nudný scény vynechat a celý to udělat úplně jinak...
Autorská citace #32
5.12.2010 21:50 - Alek
A tak jako ony tam akční scény jsou, na můj vkus možná dokonce až moc (naše trio neudělalo skoro nic, aby přitom nebylo napadeno). Problém je spíš s tím zpracováním/odfláknutím.

Nás bylo v kině málo (poledne, dlouho po premiéře, titulky), tak se z toho nedá moc co usuzovat, ale lidi se nebavili mezi sebou, to zas ne. Každopádně já už se taky těším na druhej díl (i když včera jsem docela pochyboval), protože i ta část v knížce byla mnohem lepší (aby tak ne :-).
Autorská citace #33
6.12.2010 00:51 - sirien
Thule píše:
Pokud ne tak nevím co si pod akcí představuješ

Tak třeba závěr pětky byl fakt hodně hustej

Napadení Naginim byla asi jediná rozumnější akční scéna, ale přišla mi hrozně... odbytá. Což je ostatně můj dojem z celé akce v sedmičce, což je důvod proč na ní koukám nějak skrz prsty - v porovnání s předchozíma dílama působí hrozně druhořadě

Alek: Jo, Potter je sympatickej dokud to je brakové čtení jakési nanynky bez sebevědomí. V okamžiku, kdy Rowling dostala dojem, že je skutečně spisovatelka, se z těch knížek začala dost rapidně vytrácet jejich hlavní deviza - rychlé tempo, jednoduchost, přímost. Všechen ten balast co tam začala přidávat když z jakéhosi nepochopitelného důvodu začala mít dojem, že umí psát, to začal děsivě rozmělňovat a kazit, z jednoduchého nenáročného čtení se pak stávaly knížky kterejma se člověk musel prohryzávat skrz nudné pasáže a ty pokusy o autentickou psychologii byly dost nedůvěryhodný.
Poslední "čistá" knížka byla trojka, čtyřka už byla nahlodaná, pětka byla kapku k užrání, šestka se pak dala relativně snést, ale trpěla tim že vlastně neměla začátek ani konec, jen spolu s pětkou překlenovala z Voldyho příchodu ve čtyřce do kataklizmatu v sedmičce, sedmička pak je dvousečná - prvníma dvěma třetinama sem se prožíral jak pes trávou, několikrát sem myslel že to snad fakt ani nedočtu, poslední třetina pak chytla spád a dojel sem to na jeden zátah. I když od Potterovi reinkarnace (heh, sorry za spoiler :D ) se mi chtělo z celého rozuzlení zvracet.

Každopádně ano, pokud je první díl sedmičky jen balast na prachy a rozpočet si nechali na sedmičku, tak by další díl mohl být sakra hustej. Mohl. Nicméně po tomhle už nehodlám riskovat a nejdřív do kina pošlu nějakého zvěda, aby mi poreferoval, jestli to stojí za to nebo jestli to sou stejně vyhozený prachy jako na 7,1.


(mimochodem, když sme u nepochopitelného důvodu, proč si Rowling začala myslet že je spisovatelka, teď sem znovu dočet Píseň pro Lyu (nejen sbírku, ale i tu povídku samotnou) a musim říct, že nechápu, jaktože nezná mnohem víc lidí GRRM - minimálně jeho SF práce sou naprosto geniální a z Písně pro Lyu mám (opět) už asi dvě hodiny slušnou depresi
Autorská citace #34
6.12.2010 08:49 - Quentin
SPOILER:

sirien píše:
I když od Potterovi reinkarnace (heh, sorry za spoiler :D ) se mi chtělo z celého rozuzlení zvracet.


Ty seš retard, to sem nežral.
Autorská citace #35
6.12.2010 08:59 - Olorin
Já sice nejsem k HP tak kritický, ale poslední dva díly už mě taky dost nebavili (z konce 7čky jsem stejně znechucen, jako ty siriene :-D). Na druhou stranu mě nebavil ani první díl, jednak jsem ho viděl v kině dřív, druhak jsem ho začal číst docela pozdě, prostě jsem na něj byl asi už moc "starý". Mně spíš začal vadit už ten stále stejný koncept, který už v Relikviích nebyl, ale tam došel autorce dech celkově, takže to stejně zaplácla nudnou vatou, a sice - Harry začíná u svého strýce, tam se nudí, ob díl se mu podaří provést nějakou lumpárnu, pak jede do Bradavic, tam se celý rok nic moc neděje, a pak teprve těsně před koncem škol. roku odhalí nějakou skrytou pravdu, kterou nějakým štěstím vyřeší...., a pak jede zpět ke strýci. Když se nad tím zamyslíte, tak takový průběh mají prakticky všechny HP knihy. :-)
Autorská citace #36
6.12.2010 09:16 - noir
Je to čtení určené pro pubertální a čerstvě adolescentní mládež - a vy se divíte, že vás to nebaví? A co Martínek se ztratil, u toho jste se náhodou nenudili? Když čtete knížky pro děti a jste dospělí, někde něco musí skřípat...
Autorská citace #37
6.12.2010 09:19 - Sethi
Řekla bych, že dobře napsaná dětská knížka bude člověka bavit vždycky. Vždycky se ráda vracím k Paní Láry Fáry a Mikulášovým Patáliím...
Autorská citace #38
6.12.2010 09:21 - Olorin
noir - To je ovšem zvláštní, že se mi druhý, třetí, čtvrtý a docela i pátý díl líbil. :-) Á propos myslel jsem, že to je mezigenerační četba, když to čtou jak děti, tak i dospělí.
Autorská citace #39
6.12.2010 09:30 - Chmur
Píše:
(mimochodem, když sme u nepochopitelného důvodu, proč si Rowling začala myslet že je spisovatelka, teď sem znovu dočet Píseň pro Lyu (nejen sbírku, ale i tu povídku samotnou) a musim říct, že nechápu, jaktože nezná mnohem víc lidí GRRM - minimálně jeho SF práce sou naprosto geniální a z Písně pro Lyu mám (opět) už asi dvě hodiny slušnou depres

Rowlingová možná není "dobrá" spisovatelka. Nicméně je komerčně jedna z nejúspěšnějších všech dob. A před tím mám respekt, i když mi Harry Potter taky přijde jako splácanina.
Autorská citace #40
6.12.2010 09:49 - noir
Ušatá: Hm, třeba Mikuláše jsem si jako kluk neskutečně užíval, ale teď mě obdobně silně nudí. Snad jediná věc, kde se bavím, je Bylo nás pět.

olorin: Protožes byl věkově zřejmě blíž cílové skupině? Je-li ta kniha mezigenerační nevím, ale nechápu, co baví pětadvacetileté na knížce o prvním "cicmání". (Vysvětlivka: já si HP přečetl kvůli sestře, byla to jediná věc, o které komunikovala. První díl mi přišel zábavný, druhý jako nastavovaná kaše a ty další už mě nebavily skoro vůbec).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091479063034058 secREMOTE_IP: 3.238.84.213