Kultura

Alek
9.8.2010 19:35
TV seriály
Hra o trůny se chystá do vysílání na jaře roku 2011. Jaká bude její konkurence? Poradí si HBO s vycházející hvězdou na produkčním poli stanicí Starz a jejími projekty Spartacus, Pillars of the Earth a zejména pak fantasy Camelot? V pozadí bude jistě číhat i projekt od tvůrců Tudorovců Borgias. Nebo bude největším oříškem sesterský projekt Boardwalk Empire? Či překvapí někdo jiný?

Vím, některé seriály se časově přímo nepotkají, ale to nemůže diskuzi nijak škodit a to tu tu jde hlavně. Takže se nenechte omezovat těmihle mými žblepty. :-)
27.10.2017 12:06 - York
Shako píše:
Je tu někdo, kdo to dokoukal aspoň jednu sérii nebo klidně obě?


Viděl jsem obě a přišlo mi docela škoda, že to zařízli. Je to trochu jako Crusade u Babylónu 5 - zřejmě to prostě některejm divákům nesedne. To ale ještě neznamená, že to je špatný.
27.10.2017 13:32 - Element
Ja jsem videl vsechny dily, kdyz to vychazelo, bavilo me to a neprislo mi to spatny. Jen si z toho teda uz nic nepamatuju krome toho, ze me mrzelo, ze to utnuli. Je to ale jiny nez klasicky SG nebo Atlantis, mozna proto se to nechytlo.
27.10.2017 13:56 - sirien
SGU je naprosto příšerná zpatlanina co zkusila - nadějně - zkřížit SG s BSG a dodat do toho alien feeling kterej měla mít ale neměla SGA a skončila s tim, že si ze všeho vyžrala to nejhorší a ještě k tomu přidala hromadu vlastních chyb.

Ten dokumentární feeling se zvrhnul do naprosto příšernýho tempa dobrýho tak na proklikávání, členové posádky maj bejt výběr elity (jinak by se vůbec nedostali na tu stanici, odkud na Destiny skočili), ale chovaj se jak banda debilů, zápletky byly zpatlaný (Lucian alliance tam byla totální WTF) a často totálně pitomý (Destiny - loď co přežila miliony let bez nás - se řítí do Slunce! OMFG, co budeme dělat - od první minuty bylo jasný, že si de pro refuel a od tý minuty sem celej ten dvoudíl byl už jen totálně znuděnej...) a celý to trpí na to že se to vlastně nemůže rozhodnout čim to chce bejt.

Potenciál to mělo stejně ohromnej nebo i větší co SGA a mohla z toho být nová legendary sága ke které by se lidi vraceli po desítkách let (tak jako Babylon 5 nebo Farscape) a nějakym nepochopitelnym způsobem se to podařilo proplejtvat násobně víc, než u toho SGAčka.
27.10.2017 13:58 - sirien
(Mimochodem kdo kde vyhrabal tuhle diskusi místo týhle diskuse?)
27.10.2017 14:43 - Element
s vyhledavanim na kostce je v klidu, ze vubec neco nasel.

nicmene kdyz do praveho horniho boxu napises serialy, vyskoci ti tenhle thread nad tim tvym, takze moc hrabani asi potreba nebylo.
27.10.2017 17:37 - sirien
Máš namysli jakože nenašel diskusi, co byla možná pořád ještě někde v boxu aktualit a našel nějakou, co byla už věčnost zapomenutá?

Nebo máš namysli jakože po kliknutí na Diskuse (jako na každym webu) neodhadnul, že diskuse o seriálech budou v sekci Kultura (jako na každym fóru) a pak v té sekci v tom naprosto běžnym řádkovym výpisu diskusí (přehlednějšim než na většině fór, se 4x2 možnejma řazeníma a výpisem na 1 stránku co umožňuje snadné ctrl+F) nenašel diskusi, o které věděl, že tu je?

Jako Kostka má své problémy co se týče orientace, ale ty se týkají spíš rozřazování některých článků do bohužel výlučných kategorií a některých fakt hluboko zahrabaných funkcí - tohle stěžování si na přehlednost diskusí když to tu je strukturované úplně stejně jako kdekoliv jinde je fakt hrozná lenost.

Normálně řeknu Dukolmovi, aby tu všem na pár dnů vypnul pravej box aktualit i políčko "vyhledat" a to najednou bude překvapenech lidí, co doteď žili jen z bonusové extra pohodlné funkcionality Aktualit co najednou zjistěj, že tu vůbec ta struktura je a že se dá úplně normálně používat a že to tu funguje jak na libovolnym PHP BB fóru.
27.10.2017 18:34 - Element
Me je to celkem jedno, jen jsem se nudil v praci a videl jsem tu tvoji hlasku "(Mimochodem kdo kde vyhrabal tuhle diskusi místo týhle diskuse?)" coz me prislo usmevny vzhledem k tomu, jak tragikomicky tu to vyhledavani je, ze se v tom budes jeste stourat. Muzes o tom treba napsat jeste 5x A4, ale fakt, ze tahle diskuze vyskoci nad tou, kterou ty by sis predstavoval proste nijak neokecas. Takze asi zas tak moc "nehrabal". Kazdopadne whatever, mate to tu jak to chcete a komu se to nelibi nemusi sem chodit.
27.10.2017 22:56 - Shako
York, Element: Dík, aspoň vím, že to utnuli.. kdybych to náhodou dokoukal až do konce. Jsem myslel, že to jsou uzavřené série.

Sirien: Hele, mě fakt nezajímá, co je na tom špatně od někohom, kdo to zabalil po pár dílech. Mě zajímal názor těch, co to sledovali, když to bylo nové a nebo se k tomu dokázali vrátit později a dokoukat aspoň sérii.

Na začátku je samozřejmě vidět, že se snaží představit "setting" a moc se jim to nedaří. A ten úvodní railroad (a Deus ex machina ala Lucianská aliance) je prostě dost špatný. Mě zajímá, zda to má cenu koukat poté, co již je jasný, jaký je setting a jedou se jednotlivé příběhy... protože mi zatím přišlo, že když se člověk prokouše (prokouká) tím začátkem, tak to začíná fungovat. A přesně ty věci, které tomu vyčítáš, tak už tam později nejsou.
27.10.2017 23:24 - sirien
Shako: já to ve skutečnosti nakonec v podstatě i dokoukal celý. A ani původně sem to nezabalil "po pár dílech", ale až někde ve dvou třetinách první série - resp. tam tenkrát byla vysílací pauza a já se k tomu už pak po ní nevrátil, zbytek sem zrychleně dokoukal až pozdějc. Ale asi máš menší nároky, protože to co sem psal mě tam lezlo krkem až do konce (ano, postupně to ustoupí a je tam toho míň, nicméně je to tam pořád. A některé body - např. elitní posádka chovající se jak debilové - ani moc neustoupí*.)

A mimochodem uzavřený to je - oni věděli předem že je zatnou, takže ten příběh na konci uzavřou.

Jinak problém je, že to co píšeš o chybách začátku pak dál vesele pokračuje - cokoliv co zkoušej udělat nakonec udělaj blbě, resp "jim to nejde". Ty nahozený zápletky v podstatě až do konce nemaj plynulej vývoj a různě křečovitě přeskakujou, kdeco se tam řeší různejma "deus ex machina" intervencema nebo něčíma náhlejma wtf hnutíma mysli atp.


Jestli to má smysl dokoukat... kde si a jak moc Tě to žere? Jestli si viděl 2 díly, tak se na to možná rovnou vybodni. Jestli si jich viděl už kolem 10 a nemáš chuť s tim rovnou seknout - mít to 4+ sérií tak řeknu ať s tim sekneš, ale takhle to klidně dokoukej, ono to moc dlouhý neni (myslim že asi 44 dohromady nebo tak nějak - dvě celý série).



* V tomhle udělalo SGA o dost lepší práci. Jak tam Rodney zjebe ty svoje dva podřízený za nezodpovědnej průzkum a vysvětlí, že co si dovoluje on si oni dovolit nemůžou, protože on to po sobě taky umí uklidit, zatimco oni ne a musí to za ně pak uklízet někdo jinej, je třeba naprosto super a v SGU podobný věci hrozně chyběj - teda, on ten doktor z SGU taky neni moc Rodney v tomhle směru a moc po sobě neuklízí, ale...
27.10.2017 23:46 - Shako
Jsem v nějaké 11. díle (půlka první série). Na začátku mě hodně žral ten "survival" - hledáme energii, vodu, vzduch... plus chceme zpět... to jsem fakt přemýšlel, že to vypnu (ale věděl jsem, že po pár epizodách jsem vypnul kdysi...). V tomhle třeba souhlasím, že všechny tydle věci uměla třeba BSG výrazně líp. Ale pak to přestalo resp. je to významně potlačené a není to ústředním námětem celého dílu. Průzkum základny (v SGA) resp. lodi v SGU už je v pohodě. Spojení se zemí dostalo nějakou rozumnou hloubku. Přestal se tam objevovat O'Neill, který tam byl hlavně proto, aby tam byl... nikoliv, aby tam udělat něco zajímavého nebo aspoň hodil nějakou hlášku. Spor evil vědce a good plukovníka už taky nabral nějakou šeď. Dohromady už to dává tradiční seriálový návyk, kdy po dokoukání jednoho dílu si chci hned pustit další.

Tak mě zajímalo, zda je to jen náhlý výkyv a pak to zase jde dolů... a já budu dalších 10 dílů čekat, zda se to zlepší. A nebo už to aspoň drží tudle úroveň, na které už to nechci vypnout. Občas si sice řeknu, že BSG byla lepší...pak si řeknu, že už jsem ji viděl dvakrát a todle je pořád SG, které jsem neviděl a koukám dál.
28.10.2017 00:36 - sirien
BSG sem sledoval, když vycházela a byl sem nadšenej (teda, první jednu dvě série). Teď sem jí znovu rozkoukal s Cemi a jako... strašně zestárla. Ani ne tak vizuálem nebo tématama nebo tak, ale námětama a laděnim. Jak tenkrát byla revoluční tou stylizací a feelingem a morální šedostí a tim že tam byla i politika a náboženství a chybující postavy (oproti Star treku a i Star gatě a v podstatě i oproti Babylonu 5)... tak dneska to už prostě nemá tu sílu.

Tehdy to bylo něco a BSG to přinesla a oživila a rozdmýchala, ale dneska po všech těch Dark Matter a Expanzích a hromadě non-space přízemnější scífek co maj totéž už to prostě nepůsobí a i v tý první sezoně mi půlka dílů přijde k uzoufání nudnejch a pitomejch :/

Druhá půlka dílů je teda pořád vpohodě a dobrá, to zas aby to nevypadalo - jen prostě že už to taky neni tak awesome jak to kdekdo pamatuje - a zatimco Cemi to nebere protože už to zná odjinud, mě to zas dost kazí to že vim jak dementě se některý věci vyvinou... třeba ta scéna s Tighovou manželkou u cylon detektoru mi přišla při znovuzkouknutí fakt na přesdržku.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.066781997680664 secREMOTE_IP: 44.206.227.65