Kultura

Alek
9.8.2010 19:35
TV seriály
Hra o trůny se chystá do vysílání na jaře roku 2011. Jaká bude její konkurence? Poradí si HBO s vycházející hvězdou na produkčním poli stanicí Starz a jejími projekty Spartacus, Pillars of the Earth a zejména pak fantasy Camelot? V pozadí bude jistě číhat i projekt od tvůrců Tudorovců Borgias. Nebo bude největším oříškem sesterský projekt Boardwalk Empire? Či překvapí někdo jiný?

Vím, některé seriály se časově přímo nepotkají, ale to nemůže diskuzi nijak škodit a to tu tu jde hlavně. Takže se nenechte omezovat těmihle mými žblepty. :-)
7.2.2011 10:49 - Flanker.27
Thule: Škoda že to neumím napsat tak jako ty :))
7.2.2011 17:28 - montezuma3
Thule píše:
SS a Viet Cong proti sobě opravdu bojovali.

Nojo, ale SS v té době už asi nepoužívalo stejné zbraně jako na začátku druhé světové.
10.2.2011 02:30 - Molda
Nevím jestli už o tom tady byla řeč, ale všem bych určitě doporučil seriál Jericho. Vím, že každý má svůj vkus, ale pro mě jeden z nej seriálů, který jsem kdy viděl. Po první sérii i přes poměrně velkou sledovanost byl seriál ukončen. Díky obrovským protestům fanoušků, peticím, zasíláním mnoha tun oříšků do sídla televizní stanice CBS (pro pochopení potřeba vidět seriál) nakonec ještě vyšla zkrácená 2.série a poté byl seriál definitivně ukončen. Velká škoda.
Mrkněte sem
Video má sice skoro 4 minutky, ale stojí za to.

Bojím se, že stejné to bude s Game of Thrones. Sledovanost bude solidní, ale ne tolik, aby to vydrželo na více než 1 max 2 série :(
10.2.2011 21:11 - JAIME
Nevada: tak to se přidám
12.2.2011 23:28 - Sethi
Downton Abbey.

Britské, svižné, elegantní. Drama bez hysterie, charakterní... charaktery. Báječná Maggie Smith.

A proradní padouši. Jak já je nesnáším.
12.2.2011 23:43 - Nevada
Zajímavě se jeví i britský seriál The Fixer. Viděla jsem první díl a líbilo se mi to hodně.


JAIME píše:
Nevada: tak to se přidám

No, jestli se Ti bude chtít táhnout se až do "Dorne"... :o)
13.2.2011 00:14 - Olorin
Přiznám se, že mě viktoriánská Anglie moc neláká, ale Maggie Smith je moje oblíbená herečka, takže tomu možná ještě dám šanci. ;-)

Viděli jste někdo Případy bratra Cadfaela? Starší a dobrý, zasazený do stejný doby jako Pilíře Země.
13.2.2011 12:44 - Flanker.27
Samozřejmě. Dokonce bych řekl, že Pilíře Země se v moha věcech u Cadfaela inspirovaly. Stejně tak z jiného díla edith Pargetterové nebeský strom, kde jde také o stavbu katedrály...
13.2.2011 12:48 - noir
Tak Fringe má momentálně 3,7 milionu diváků a řekl bych, že pojede z kopce ještě strměji. Proč se dívat na seriál, jeho tvůrci ho mají rozepsaný na 6 sérií, když je víc než pravděpodobné, že nebude ani čtvrtá? Zůstane zase jen další pachuť nezodpovězených otázek...
14.2.2011 15:36 - Sethi
Musím říct, že pilot Pillars of the Earth pro mě moc pilotně nefunguje. Osmdesát takřka identicky vypadajících postav bez jakéhokoli úvodu, který by je specifikoval, hromada informací bez jakékoli kotvy, uspěchaný děj, který má stěží šanci se nějak vstřebat.

Ale Bob the Builder se mi líbí.
14.2.2011 16:33 - Olorin
Jo, děj tam poskakuje jak jankovitá kobyla na letní louce, ale kulisa je jasně daná. Syn anglického krále Jindřicha I. princ Vilém umírá při námořním neštěstí v Lamanšském průlivu. Jediným dědicem je Jindřichova dcera princezna Matylda, ale po smrti Jindřicha I. se za krále prohlásí jeho synovec a Matyldin bratranec Štěpán. A mezi nimi oběma pak propuká patnáct let trvající válka o nástupnictví. Do toho se začíná stavět katedrála v Kingsbridge (ta je ale fiktivní), kolem které se točí většina patálií hlavních hrdinů. Pravdou je, že ani mně postavy příběhu během sledování seriálu nijak nepřirostly k srdci a popravdě mi bylo jedno jak dopadnou. :-)
14.2.2011 16:42 - Sethi
Jako to není o tom, že bych nechápala, co se děje. Ale kdybych byla o něco méně trpělivý divák, asi se na to vybodnu.

Připouštím, že mě u toho drží hlavně ta stavba katedrály (a pár pěkných chlapů... ano, je jednoduché mě zaujmout =) ), to politikaření a vraždění kolem jen zdržuje.
14.2.2011 18:47 - Olorin
Tak kdyby to bylo jen o stavbě katedrály, tak by to byla docela nuda. :-)
15.2.2011 20:51 - Sethi
(spoiler)
Postavili ji! \o/
(/spoiler)
2.4.2011 16:07 - Sethi
Tak The Borgias vypadají pěkně. Pilot zaujal, budu sledovat dál.
2.4.2011 20:31 - Alek
Nestraš. Že by měla Hra o trůny opravdu konkurenci? :-)

BTW, co říkáte na Camelot? Pilot je už pár týdnů venku.
2.4.2011 22:46 - Arutha2321
Na Borgias i na Camelot si počkám, až bude odvysílána celá série. Nesnáším čekání na nové díly. :/

Nejradši bych to tak udělal i u Hry, ale vím, že toho nebudu schopný. ;)
3.4.2011 00:37 - Alnag
Camelot po pilotu fajn... uvidíme co druhý díl.
3.4.2011 01:21 - sirien
Alnag: Srsly? Seriál co má na CSFD 54% (>60) (pravda že že z 45 hodnocení a na IMDB 80%, takže buď to zatim hodnotila divná skupina nebo to je silně americky laděný...); ale hlavně, seriál kde je rytířem kulatého stolu černoch? To je stejně děsný, jako když má černoch hrát severského Heimdalla.
Komentáře k tomu vypadaj dokonce tak tragicky že bych se možná i na ten pilot mrknu čistě ze zvědavosti, ale nějak moc mě to teda netáhne...
3.4.2011 01:36 - Alnag
Sirien: Pokud je pro tebe rozhodující hodnocení na ČSFD, nijak ti ho nenutím. Navíc, viděl jsem jen pilot. (A třeba Fringe po prvním dílu vypadal výborně a jak to dopadlo...)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091455936431885 secREMOTE_IP: 13.58.150.59