Kultura

Alek
9.8.2010 19:35
TV seriály
Hra o trůny se chystá do vysílání na jaře roku 2011. Jaká bude její konkurence? Poradí si HBO s vycházející hvězdou na produkčním poli stanicí Starz a jejími projekty Spartacus, Pillars of the Earth a zejména pak fantasy Camelot? V pozadí bude jistě číhat i projekt od tvůrců Tudorovců Borgias. Nebo bude největším oříškem sesterský projekt Boardwalk Empire? Či překvapí někdo jiný?

Vím, některé seriály se časově přímo nepotkají, ale to nemůže diskuzi nijak škodit a to tu tu jde hlavně. Takže se nenechte omezovat těmihle mými žblepty. :-)
5.2.2011 20:40 - Colombo
Olorin: v poslední době jsem četl něco materiálů tvrdící, že vůbec nezáviselo na kvalitě jednotlivého římského válečníka. Výhoda byla v tom, že válečník na krátkém meči neměl co zkazit a Řím si jich mohl dovolit vyprodukovat ohromné množství.
5.2.2011 21:08 - Olorin
Colombo: To, co dokázal římský voják: rychlé dlouhé pochody; ženijní práce, jako stavba opevnění, cest, mostů; jeho velká univerzalita - mohl zastoupit prakticky jakékoliv jiné povolání v legii, včetně jezdectva -; disciplína. Řekl bych, že kvalita jednoho vojáka byla mnohem lepší, než jeho soudobých soupeřů, a jestli neuměl máchat mečem, ale jen zpoza krytu štítu bodat, tak proč ne, když se to osvědčilo? Samozřejmě se najdou větší borci, ale ti byli většinou zaměřeni jen na boj, nebo víš o tom, že by rytíř nebo samuraj dovedl stavět mosty? :-)
5.2.2011 21:36 - Amaroun
Olorin píše:
samuraj dovedl stavět mosty?
Ne, ale ovladál bezvadně umění sebevraždy a to tak dobře, že to nemusel předvadět pro obecenstvo dvakrát...

Btw když už jsme u těch válečníků. Co mne teď u dokumentu o obléhaní Vídně velmi překvapilo, že Jízdní lučištníci vystřelovali šípi v momentě, kdy všechny kopyta koně byli ve vzduchu - to byl nejpŕesnější způsob... absolutně si nedokážu představit jak to cvičili... musela bejt dřina.
5.2.2011 21:38 - Colombo
Valná většina jízdních lučištníků nikdy nevystřelila z koně.
5.2.2011 21:52 - Amaroun
Tak to teda nevim z jakýho zdroje to máš... Třeba takový Spahijové (Sipahi)- nebojovali skoro jinak... dokázali zneškodnit i velice obrnenýho Rytíře
5.2.2011 22:00 - Olorin
Nj, takoví Mongolové by o střelbě ze sedla mohli vyprávět. :-) Na jaký dokument ses to koukal? Já o obléhání Vídně viděl jen jeden a ten byl německy - bylo to o obléhání města roku 1683.
5.2.2011 22:10 - Amaroun
Na Přežít bitvu http://shop.abc.net.au/browse/product.asp?productid=775696
Neni to nic extra, ale přijemný připopomenutí dějin :-) na csfd bohužel neni topič.
5.2.2011 22:27 - Colombo
Amaroun: měl jsem na mysli jízdní lučištníky v Anglii, Francii, později i v Maďarsku...
Tamní záznamy ukazují počty jízdních lučištníků, ačkoliv fungovali na podobném principu jako dragouni.
5.2.2011 23:05 - Amaroun
Jasný.. nerozuměli jsme si :-)
6.2.2011 00:32 - Fibriso
porovnávat válečníky z různých koutů světa je holý nesmysl. le zcela logické, že samuraiové by na evropských bojištích dostali šeredně po hubě a naopak rytíři v plátovce by neměli v japonsku (v te době dosti zabažinatém moc velkou šanci (vyjma šance utopit se v bažině, ta je dosti velká :)
6.2.2011 08:34 - noir
Fibriso: Měls na sobě někdy samurajské brnění? Vážilo zbruba stejně jako plátovka. Navíc IMHO nebylo tak dobře rozložené - jen bylo o něco ohebnější.
6.2.2011 09:44 - Amaroun
Fibriso: Souhlasim že porovnávat některé válečníky je blbost.. Je to asi jako izraelský tank Merkava nebo Švédský tank Strv 3, který jsou dělaný do určitého prostředí. Jiné je samozřejmě porovnávat například polského husara x Nájezdník zlaté hordy... Husar x Tatar, Husar x Sipahi - taková koncepce by byla lepší a byla by založená na tom, že by se porovnavali reálne možní protivníci... Porovnávat např Moghula a Comanche je docela mimo.....
6.2.2011 11:40 -
Nuda... kdyby radši dělali klasická porovnání typu Jedi vs. Mandalorian :D
6.2.2011 11:45 - Lokken
Pan Nuda: Kdyby ses radši dokázal podepsat...
6.2.2011 11:54 - Nevada
Nic ze Star Wars nezmiňovat! Už nějakou dobu mám cukání udělat si SW maraton. Ale teď na to bohužel nemám čas.
6.2.2011 12:11 -
To byl jen vtip. ;) Tak pardon za flame.
6.2.2011 12:31 - Amaroun
http://www.youtube.com/watch?v=zks05QT06K4
Dneska jsem narazil na alternativní konec Red Dwarf VIII. série. Nemol jsem si odpustit hodit odkaz sem :-D
Nevada píše:
Nic ze Star Wars nezmiňovat! Už nějakou dobu mám cukání udělat si SW maraton. Ale teď na to bohužel nemám čas.


http://www.youtube.com/watch?v=uRCOb_KVY0s
:-D Potom je ještě skvělej LOTR
http://www.youtube.com/watch?v=ApHSNPeelSk&feature=related
6.2.2011 20:42 - montezuma3
Fibriso píše:
porovnávat válečníky z různých koutů světa je holý nesmysl.

O to jde, stavět proti sobě ty, kteří se nikdy nestřetli. Ty šílený kombinace se mi na tom líbí. Viking vs Samuraj, Mafie vs Yakuza, SS vs Viet Cong... Důvod a výsledky jejich zkoumání jsou dost o hovně. Ale baví mě sledovat všechny ty zbraně, jejich účinky a využití. Nebýt tohoto pořadu, vůbec by mne nenapadlo, že je maquahuitl tak účinná sečná zbraň. Co všechno existuje za zbraně a jak se používají. Nebo že se dá s mariňáckou lopatičkou rozseknout hlava šejdrem na jednu ránu. :D
6.2.2011 23:10 - Flanker.27
montezuma3: Jen poznámka, některý z těchto kombinací se střetnout mohly či dokonce střetly, příslušníci SS třeba po válce zhusta sloužily v cizinecký legii, kde se dostali do Vietnamu a bojovali s tehdy ještě Viet Minhem u Dien Bien Phu.

Což ovšem nemění můj celkem skeptický názor na tento pořád, který jsem byl uvedl dříve.
7.2.2011 10:37 - Thule
SS a Viet Cong proti sobě opravdu bojovali. Hned po válce spoustu SSáků šlo k cizinecký legii a ta bojovala v budoucím Vietnamu.
Moc pěkná knížka o tom je Ďábelská garda. Je prý psaná podle skutečnosti.
http://knihy.abz.cz/prodej/dabelska-garda-1
Němci v CL měli sovou vlastní jednotku a ta měla docela dobrý vojenský výsledky. Jenže pak byla rozpuštěná kvůli veřejnosti protože ta jednotka se neštítila používat stejný praktitky jako Viet Cong (zmrzačování, civilisti jako lidský štíty atd).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085184097290039 secREMOTE_IP: 3.145.156.46