Kultura

Alek
9.8.2010 19:35
TV seriály
Hra o trůny se chystá do vysílání na jaře roku 2011. Jaká bude její konkurence? Poradí si HBO s vycházející hvězdou na produkčním poli stanicí Starz a jejími projekty Spartacus, Pillars of the Earth a zejména pak fantasy Camelot? V pozadí bude jistě číhat i projekt od tvůrců Tudorovců Borgias. Nebo bude největším oříškem sesterský projekt Boardwalk Empire? Či překvapí někdo jiný?

Vím, některé seriály se časově přímo nepotkají, ale to nemůže diskuzi nijak škodit a to tu tu jde hlavně. Takže se nenechte omezovat těmihle mými žblepty. :-)
16.1.2011 16:59 - Amaroun
Olorin píše:
klonovaný Imperátor, stále ničivější super-zbraně, Yuuzhan Vongové...

klonovanýho Imperátora bych ještě rozdejchal, ale ty vztahy jsou dost na hlavu, nehleďe na to že skoro každý dítě co má Luke nebo jeho sestra je Jedi anebo hrdina...
16.1.2011 17:18 - Olorin
Amaroun - a nebo to...
16.1.2011 21:37 - sarven
ja mám príbehy po E6 veľmi rád, najmä tie od timothy zahna. veľkoadmirál thrawn je skvelá postava. toto by som bral ako seriál, alebo film všetkými desiatimi. agresia vongov trpí na rôznorodú kvalitu autorov.
16.1.2011 21:53 - Lokken
sarven píše:
ja mám príbehy po E6 veľmi rád, najmä tie od timothy zahna. veľkoadmirál thrawn je skvelá postava. toto by som bral ako seriál, alebo film všetkými desiatimi. agresia vongov trpí na rôznorodú kvalitu autorov.

Další vyjádření, pod které se podepíšu :)
16.1.2011 22:06 - Alnag
Pod to já se podepsat teda nemůžu. Zahn možná píše docela slušně, ale příběhy po E6 jsou bráno celkově spíš ránou do zad klasické trilogii. Zatímco stará trilogie směřuje ke sjednocení světlé a temné strany v Lukovi a nový řád Jedi by tedy měl být splynutím obou (tak jako splynuly v Lukeovi), tak ve skutečnosti v pokračováních vidíme opět klasickou černou a bílou, všechno znova, Luke opět v pokušení, dokonce tam snad i někde padne na temnou stranu...

Prostě spisovatelská katastrofa.
16.1.2011 23:16 - Lokken
Alnag píše:
Prostě spisovatelská katastrofa.

I když tvůj názor nesdílím, musím ho respektovat. Některá "díla" (namátkou cokoliv od K.J. Andersona) jsou rozhodně "spisovatelská katastrofa". :)

Alnag píše:
Zatímco stará trilogie směřuje ke sjednocení světlé a temné strany v Lukovi a nový řád Jedi by tedy měl být splynutím obou (tak jako splynuly v Lukeovi), tak ve skutečnosti v pokračováních vidíme opět klasickou černou a bílou, všechno znova, Luke opět v pokušení, dokonce tam snad i někde padne na temnou stranu...


Tady asi záleží, jak si kdo ten vývoj po E6 dál představuje. Pro mě je ustanovení nového řádu jedi vlastně ukončením cyklu, takže může znovu začít ten koloběh černé a bílé, který je takovou hnací silou SW universa. Beru to jako pouť vždy po jině cestě, která má ale vždy stejný cíl.

Nejradší mám ale stejně éru KotORů :D
16.1.2011 23:17 - pipux
Žádná spisovatelská katastrofa, jen nastavovaná kaše.

V jakémkoliv příběhu se musí točit nějaká zápletka. To, že někdo neví, kdy zavřít příběh, je problém. Nové, uměle vytvářené příběhy pro franchise, která dávno vyčerpala svoji sdělnou hodnotu znamenají, že všechny postavy se mezi sebou málem zabijí/vyspí/zradí/rozejdou/znepřátelí/udobří/atd. ve všech možných kombinacích.

Takový příběh skončí, když ...
a) to přestanou znechucení fanoušci kupovat
b) se vyčerpají všechny obskurní kombinace kde-co-kdo-s-kým
c) staří fanoušci zemřou a noví se nechají snadno oblbnou remakem

... viz komixy o Batmanovi za posledních 70 let
16.1.2011 23:51 - Amaroun
Lokken píše:
Nejradší mám ale stejně éru KotORů :D

Já taky, ale kromne dvou komixu a her nic jiného neni ne ? :-)
16.1.2011 23:58 - Lokken
Amaroun píše:
kromne dvou komixu a her nic jiného neni ne ? :-)

Copak, padesátidílný comics je ti málo? :) Možná je lepší, že je jen pár dobrých kousků...
17.1.2011 13:52 - sarven
tú nastavenú kašu trochu vnímam pri vongoch. thrawn mi prišiel ako zaujimavý pohľad na impérium, ktoré mohlo byť dobré a spravodlivé. najmú v tych knižkách, ktoré opisujú mladého thrawna pred príchdom do cisárstva.

každopádne, lukom story končí a jej otvorenie je logické a nutné. luke nie je happyend o sile, on je dead end. posledný. takže celé otvorenie témy novej akadémie a pod je imho prirodzené.
toľko z filozofikcej stránky. zo spisovateľskej len zopakujem, že Thrawnove knihy sú príbehom lepšie ako pôvodne lucasove imho.
17.1.2011 14:47 - Gurney
sarven píše:
toľko z filozofikcej stránky. zo spisovateľskej len zopakujem, že Thrawnove knihy sú príbehom lepšie ako pôvodne lucasove imho.

Ve skutečnosti není lepší, je to úplně jinej žánr. Můj dojem z jediného Zahna, kterého jsem četl (Allegiance) je, že filmy jsou prostě heroic sf/fantasy s jasně vymezeným dobrem a zlem, ale Zahn se s tím prostě nemůže úplně srovnat a cpe do toho příběhu pasáže kde se snaží odůvodnit tu heroičnost filmů nějakými "logickými důvody" a štěstím na straně hlavních postav. Hodní darksideři (Allegiance) a spravedlivé Impérium (pasáže, které mě odradily od Thrawna) je dle mého další výsledek "žánrové nekompatibility" jeho knížek a filmů.
17.1.2011 15:15 - Lokken
Nechci tu Zahna nějak bránit, ale Allegience je (asi) jeho nejhorší kniha, navíc napsaná pro jiné nakladatelství a podle trochu jiných požadavků než zbytek jeho SW tvorby. Jak mám jeho ostatní knihy docela rád, tak Allegience mě moc nebavila.
17.1.2011 16:45 - noir
Četl jsem jen od Z. jen takovou tu trilogii, která vyšla nejdřív v příšerném překladu s děsivými obrázky. A bylo to špatné, hloupé a přeplácané. Přišlo mi to hodně jako současné SW hry- vše, co bylo ve filmech se tu muselo násobit. Klony postav, zbytečné nové "staré" technologie a vždycky nový McGuffin jako to, co vyhraje díl. Ble.
17.1.2011 17:38 - Blaine
noir: pod ten tvuj posledni prispevek se podepisu.
17.1.2011 19:19 - Fibriso
Thrawnova trilogie se oprvadu vymyká běžným SW, a ten konec mi přijde takový neslaný nemastný, jakoby se chtěl thrawna zbavit a nějak nevěděl jak...
23.1.2011 13:34 - Macejko
Spartacus: Gods of The Arena - epizóda 1: Vynikajúce. Nový hrdina, noví záporáci a vôbec všetky nové postavy sú predstavené s ľahkosťou a zaujmú už na pôde prvej päťdesiatminútovky. Najviac pozornosti ale na seba strhne samotný prequelový charakter seriálu a z neho vyplývajúce úvodné rozostave...nie šachovnice - a že je teda prekvapujúce! Aréna, s ktorou sme sa viac než dôkladne zoznámili v prvej sérii, sa ešte iba stavia, Crixus nie je ničím iným než vzpurným galským otrokom bez akéhokoľvek výcviku a disciplíny, Ashura vidíme ako gladiátorského nováčika, Oenomaova žena ešte žije a sám Oenomaus je stále gladiátorom, zotavujúcim sa zo zranení od Theokola... a Batiatus a Solonius sú priatelia! Som náramne zvedavý, kam sa dej bude uberať v nasledujúcich dieloch. Myslím, že prekvapenia nám budú nadelené mierou vrchovatou. A ešte drobná poznámka: som veľmi rád, že po otravnom britskom prízvuku Jaime Murray už nie je ani vidu, ani slychu. (9/10)
5.2.2011 16:09 - derfel
Pokud by jste si chtěli zkrátit čekáni na seriálové zpracování soubojů ze ságy doporučuju akční dokumenty smrtící válečníci (Deadliest Warrior). V každém díle se tým doktorů, vědců, a odborníků na bojové techniky daného válečníka snaží zjistit kdo by vyhrál v souboji - např. ninja vs Spartan, samuraj vs. viking, Apač vs. gladiátor. Pomocí zkoušek zbraní - různý sekání do vepřového, hovězího gelových figurín a různých boj. technik vytvoří počítačový program a nasimulují 1000 soubojů - kdy vyhraje v ve víc procentech vyhrál ( na konci každýho dílu je hraný souboj). Myslím že dokumenty jsou dobrý i v tom, že si člověk udělá představu o účinnosti různých zbraní.
5.2.2011 17:00 - Flanker.27
Tuším, že jsem z toho viděl jeden díl, Rangers vs. Specnaz. Na můj vkus to bylo moc na "šokující" efekt, jako vytvoření figuríny vč. vnitřností a pak její nasledné rozsekání apod., navíc ty jednotlivý testy nebyly ve stejnejch podmínkách (jako že ruskej granát strkali do starý pračky (jako simulace auta) zatímco u americkýho nasimulovali místnost. Ale zaujal mě dost odlišnej vzhled příslušníků obou jednotek. Zatímco Rangers docela připomínali klasický fitnesáky s velkym svalovym objemem, Specnaz byli takový sporý ale šlachovitý tak, že měl člověk pocit, že by o ně zlomil bodák.
5.2.2011 18:10 - Night of Triumphator
Správný člen Spectnaz musí mít vymakané především nohy. Skok z místa je u nich docela klíčová testovací dovednost (alespoň podle Suvorova)
5.2.2011 19:31 - Olorin
Deadliest Warrior jsem viděl a je to podle mně dost o ničem. Hlavně proto, že ignorují základní taktiky obou stran. Proto bylo jasné, že řím. legionáře porazí mughalský válečník, protože legionář byl sám a proto mu byl jeho velký štít k ničemu, když nestál ve formaci s ostatními legionáři. To samé by se stalo i makedonskému falangistovi, kdyby stál osamoceně. Co na tom, že právě tito válečníci vybojovali ty nejtvrdší bitvy a dobyli velkou část tehdy známého světa, když kvůli naprosté ignoraci příslušných kritérií je porazí nějaký nepřítel, jehož armáda by pravděpodobně v reálu od nich dostala na budku, ale byla lépe individuálně vybavená (ve většině případů to znamenalo být pohyblivější).
Kdyby ukázali jak by si proti sobě vedli celé armády, tak by to podle mého bylo mnohem prospěšnější.
Jedinou výhodu vidím v tom, jak říkáš, že můžeme vidět účinnost zbraní.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.066841125488281 secREMOTE_IP: 3.140.198.43