Kultura

Alnag
21.4.2010 14:55
Soundtracky
Pokud máte rádi soundtrackovou hudbu, tak vítejte. A aby řeč nestála, začneme otázkou - Který soundtrack v posledním půlroce vás nejvíce zaujal?
Autorská citace #1
21.4.2010 15:04 - Dracain
V posledním půlroce stoprocentně Avatar, ale ze všech nejvíc se mi líbí Nymanova hudba k filmu Piano.
Autorská citace #2
21.4.2010 15:11 - Merlin
Hudba nebyla špatná ani v Souboji titánů (nemluvím o tom, že zbytek filmu byla sračka a to i se zbytečnými 3D efekty)
Autorská citace #3
21.4.2010 15:18 - Gurney
Soundtrackovou hudbu poslouchám hodně rád (filmovou i herní), vždycky u ní přemýšlím jak by se dala využít ke hře a jakou navozuje atmosféru.

Co mě zaujalo v poslední době (byť je to někdy i staršího data): Mr. Brooks, Waltz with Bashir (Haunted Ocean), Public Enemies (několik kusovek ze třicátých let, pár víc "filmových" skladeb a Ten Million Slaves z traileru), Lord of War (to už je tedy starší), z herních pak soundtrack k Assasin Creed 2 (by Jesper Kyd, tohohle skladatele různých herních soundtracků vůbec můžu). Napíšu jak si vzpomenu na něco dalšího.

Alnag: Zajimá tě to kvůli poslechu a na inspiraci nebo hledáš něco určitého jako pozadí k hraní?
Autorská citace #4
21.4.2010 15:27 - Lokken
Gurney píše:
Assasin Creed 2 (by Jesper Kyd, tohohle skladatele různých herních soundtracků vůbec můžu

Yep, jeho soundtrack k Freedom Fighters je taky excelentní. K podpoře herní atmosféry (space opera), a vlastně tak vůbec používám soundtrack z Mass Effectu 2 (Jack Wall). A ještě mi z poslední doby utkvěl v paměti Inon Zur a jeho tvorba pro Dragon Age: Origin...
Autorská citace #5
21.4.2010 16:08 - Colombo
Tak co se týče herní hudby, tak vedou soundtracky k:
Black Moon Chronicles - průměrná hra, ale vynikající soundtrack, který se k tomu skvěle hodil. Zajímavým prvkem je sborové zaříkávání v některých písničkách.

Morrowind: krásná hudba, která dokreslovala šílené Morrowindské prostředí.

Arcanum: nádherná houslová hudba, sice trochu depresivní, ale krásně vykreslovala smutnou atmosféru měnícího se světa.
Autorská citace #6
21.4.2010 16:29 - Fibriso
já jsem si nejak poslední dobou obllíbil soudtracky k My Hime
Autorská citace #7
21.4.2010 16:33 - Dalcor
Sakra, který soundtrack mě poslední dobou zaujal? Jelikož poslední dobou nechodím mco do kina ani ho rychle nesdílím tak nemohu říct že by mě psolední dobou ěnco hodně zaujalo. Já furt točím stejné věci, nových moc nemám. Takže řekněme "Děti Duny". Zrovna nedávno jsem v hospodě zkoušeli život ve stylu Nick Hornby" Všechyn moje lásky" a sestavovali různé TOP 5. Soundracky mezi nimi. A fakt si nejsem jist.
Ale dobré téma :)
Autorská citace #8
21.4.2010 16:35 - Nerhinn
Tak zrovna hudba u nového Souboje titánů mě přiměla uvažovat o založení téhle diskuse. Nicméně když o tom tak přemýšlím, tak jako doplněk třeba k akčním scénám hraní by asi ušla - dramatická a monotónní. Na poslech samotný bych ji ale nedoporučila - přijde mi podobně nudná a "nápaditá" jako film samotný.

V poslední době mě okouzlil také již zmiňovaný soundtrack z Assassin's Creed 2.
A přímo ve hře se mi líbila hudba z Dragon Age (a při hraní RPG se osvědčila taky, ověřeno), ale opět na samotný poslech bych to neviděla - zpracování mi nepřijde příliš kvalitní (btw taky se vám zdá, že hlas zpěvačky v Leliana's Song je hrozně protivný?).

No a když zabrousím zpátky k filmům, tak hudba v Shutter Island je výborná. Ale (jde o VA) brala bych ji spíš jako odrazový můstek pro poznávání nových skladatelů, než jako poslouchatelné album.
Autorská citace #9
21.4.2010 16:42 - Blaine
Na pristi sezeni jsem si sehnal soundtrack k Dawn of War 2, potrebuju epickou hudbu k velke bitve.
Autorská citace #10
21.4.2010 16:46 - Nerhinn
Btw, co se tak koukám, tak za rok 2010 mě zatím zaujala jen dvě alba, a to Mass Effect 2 (asi tři hezká témata a zbytek nechávám z nostalgie, protože hru zbožňuju) a Shutter Island, viz výše.
2009 je na tom o poznání lépe, i když nevím, co je z které části roku. Každopádně Watchmen, True Blood, Star Trek, DA:O, AC2 (všechno to nejsou perly, ale nadprůměr asi jo) a hlavně Angels&Demons a milovaná BSG: Season 4.
Autorská citace #11
21.4.2010 16:57 - Colombo
A jak bych mohl zapomenout na soundtrack k Blizzardím hrám, zpracovaný v kompilaci Echoes of War.
Autorská citace #12
21.4.2010 17:09 - Merlin
každopádně u mě vyhrává Conan :)
Autorská citace #13
21.4.2010 17:20 - Gurney
Merlin píše:
každopádně u mě vyhrává Conan

Jestli myslíš první film tak jeden z nejlepších soundtracků vůbec, pecky jako Anvil of Crom nebo Atlantean Sword by neměly chybět u žádné sword&sorcery.
Autorská citace #14
21.4.2010 18:13 - Merlin
Gurney: samozřejmě, že myslím klasiku :) - barbar conan. Dodneška ji poslouchám jako poslechovku na pc
Autorská citace #15
21.4.2010 20:35 - Geralt
V současných trendech se neorientuji, ale pokud bych měl něco doporučit, tak moc příjemně se poslouchá soundtrack k prvnímu dílu Baldur's Gate. Obzvlášť pak ty nebojové pasáže. Škoda jen, že jsou jednotlivé stopy tak krátké (1-2 min.), jinak by se daly využít i k podbarvení hry.

Z filmových bych zmínil soundtracky Johna Powella k Bourneovi, tedy přinejmenším ty první dva (Identity, Supremacy). To spíš pro osobní poslech než ke hraní.
Autorská citace #16
22.4.2010 08:41 - Dalcor
Tak to vypadá že si seženu soudntrack k Assassin Creed :)
Autorská citace #17
22.4.2010 09:18 - yokuzava
Posledni dobou jsem slysel akorat soundtracky ke vsem trem WoW :) Tak asi tak. Jinak se mi libi soundtracky k Underworldum a Animatrixu.
Autorská citace #18
22.4.2010 10:59 - Nerhinn
Btw začínám si dávat pozor na skladby, které se jmenují Earth :)

Assassin's Creed - 01 - Earth
Gladiator - 04 - Earth
Autorská citace #19
23.4.2010 12:45 - skew
Black Moon Chronicles +1, ale na samostatné poslouchání musím mít náladu. Spíš vzácně.

Dawn of War 2 je geniální, obzvlášť rád mám patnáctou stopu.

Stronghold crusader.

Ke hře jsme jednou zkoušeli hudbu z Planescape - Torment. Sice jsou to krátký songy, ale pro navození tajemna bezva.

Z filmů skoro cokoliv, k čemu dělal hudbu Hans Zimmer, ačkoliv jeho skladby jsou si dost podobné, myslím.
Soundtrack k Vikingům je ok, ale mrzí mě, že trochu víc nevytřískali z prvních 45 vteřin téhle skladby.
Autorská citace #20
23.4.2010 13:20 - pety
Filmove soundtracky:Sunshine,Hurtlocker,Moon,Wanted
Pisnickove:Watchmen,Jackie Brown(Across 110th street!!!)Departed

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087203979492188 secREMOTE_IP: 3.14.130.24