Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
19.4.2010 15:49 - Merlin
pety: ano je statický a drží zbraň nelogicky. v této situaci by ji měla držet sklopenou a nebo před sebou :) (ale to by nebylo náležitě vidět)
19.4.2010 18:41 - Bouchi
sirien píše:
skupina sleduje v dálce vypálenou vesnici nad kterou poletuje drak. Hm. Nemůžu si pomoct, ale ten tasenej meč je pro takovýho draka skutečně výhružnej
A co takhle treba jina interpretace? Napr. "skupina specha lesem na pomoc horici vesnici a kdyz se dostanou na kraj lesa, zjistuji, ze pricina pozaru je ponekud jina, nez cekali".

Merlin píše:
v této situaci by ji měla držet sklopenou a nebo před sebou
A o jakou situaci podle tebe jde?
19.4.2010 19:15 - Jerson
Bouchi píše:
A co takhle treba jina interpretace? Napr. "skupina specha lesem na pomoc horici vesnici a kdyz se dostanou na kraj lesa, zjistuji, ze pricina pozaru je ponekud jina, nez cekali".

Ač vím, že jsou i obrazy, které umožňují různé výklady a právě ta mnohoznačnost je činí zajímavými, tak v tomto případě mám dojem, že to nebude zrovna to pravé.

Jinak já na prvním obrázku viděl postavu v jeskyni a ne v lese, a na druhém
maníky koukající někam do dáli.
To "spěchá" a "zjišťují" v tom nikde nevidím, taky bych řekl, že spíše "stojí a čučí."
(A osobně si myslím, že Ecthelionům jdou obrázky, kde toho pohybu moc není, třeba jejich autoportréty jsou dost dobré, ale nevzpomínám si na nějaký akční. Asi projdu jejich tvorbu.
19.4.2010 19:16 - sirien
Bouchi píše:
A co takhle treba jina interpretace? Napr. "skupina specha lesem na pomoc horici vesnici a kdyz se dostanou na kraj lesa, zjistuji, ze pricina pozaru je ponekud jina, nez cekali".

v tom případě jediné: zoufalost. Ten obrázek vůbec nevyjadřuje nějakou emoci, stres, spěch, překvapení... nic. Pokud by to bylo takhle, pak to je FAKT zlý.

Bouchi píše:
A o jakou situaci podle tebe jde?

To je tak trochu podstata problému. Ono se dají najít vysvětlení, proč ten meč drží jak ho drží, ok, nicméně... ten obrázek sám neřiká nic.
19.4.2010 19:21 - noir
Ten člověk především drží meč jako pometlo. Možná je to tedy uklízečka, kterou onen lesní tvor právě zaklel i s výbavou do člověka-bojovníka na 4. úrovni... Nic věrohodnějšího mě opravdu nenapadá.
19.4.2010 20:02 - Bouchi
Jerson píše:
taky bych řekl, že spíše "stojí a čučí."
No vsak, pote co dobehli na okraj lesa stoji a ziraji na to nadeleni. (Ty bys neziral, kdybys misto ocekavane bandy zharu videl nad vesnici poletovat draky?)

sirien píše:
Ten obrázek vůbec nevyjadřuje nějakou emoci, stres, spěch, překvapení... nic.
Takze kdyz tam to prekvapeni vidim, je chyba ve mne, ze? :-)

Ale fasccinuje me, jak se tak najednou vsichni teprve ted pustili do kritiky dvou obrazku, ktere na DrD2 webu visi uz dva mesice.
19.4.2010 20:11 - noir
Bouchi: Draci jsou výš než oheň, tudíž je zřejmě viděli dřív než plameny, ne? Jako obyvkle ses ale zasekl u toho nejméně podstatného...

A ty obrázky už se tu komentovaly, například to udělal hned na začátku Almi. Ta reakce ale pochopitelně mířila na to, že o obrázcích pojednával poslední update DrD2 blogu.
19.4.2010 20:22 - sirien
Bouchi píše:
(Ty bys neziral, kdybys misto ocekavane bandy zharu videl nad vesnici poletovat draky?)

FAKT ne. Minimálně ne jak kokot na kraji lesa kde mě může takovej drak hezky zahlínout.

Bouchi píše:
Ale fasccinuje me, jak se tak najednou vsichni teprve ted pustili do kritiky dvou obrazku, ktere na DrD2 webu visi uz dva mesice.

Pokud Tě to fascinuje, pak to znamená, že máš dojem, že tu Altaří produkci věnujeme nějakou extra pozornost a neustále sledujeme co je nového... což docela překvapuje mě, měl jsem totiž dojem že víš, že tady u nás neni v kurzu ani tak Altar, jako spíš WotC a WW.
19.4.2010 20:33 - Shako
Kdyz uz se tu tedy resi tak zavazne veci jako obrazky, tak taky prihodim svuj nazor:)

Obrazek s drakem mi pripada vcelku v pohode.
Scenu chlapka s mecem nekde uprostred cehosi moc nechapu.
Obrazek vypalane vesnice taky vcelku ujdu, ale zase nic uchvatneho na co bych nekolik minut koukal, kdyz se na to podivam...
19.4.2010 20:36 - Bouchi
noir: Ty postavy vychazeji z lesa, jestli sis nevsiml. V takovycxh pripadech clovek casto vidi napred pres sebe a pak teprv vys, na oblohu, ze?
A jestli je vytka, ze postavy stoji a cuci, ta nejmene podstatna...

sirien píše:
Minimálně ne jak kokot na kraji lesa kde mě může takovej drak hezky zahlínout.
OK, beru na vedomi, ze siriena nikdy nic nedokaze prekvapit a vzdy bleskove reaguje.

sirien píše:
měl jsem totiž dojem že víš, že tady u nás neni v kurzu ani tak Altar, jako spíš WotC a WW.
Proto me prekvapuje, ze tady uz tri stranky rozebirate ilustrace, ktere jsou zname uz dva mesice.
19.4.2010 22:48 - Merlin
Bouchi: já nekritizuju cizí obrázky...to nedělám téměř nikdy, nicméně popisuju jaké z nich mám pocity, nebo co pro mě odrážejí.
Když si představím situaci prvního obrázku: Muž? vstupuje do nějakého potencionálně nebezpečného prostoru a přitom drží meč jako svícen (rozuměj, aby mu neosvítil obličej a oči) a proti němu stojí nějaká postava (řekněme elf či víla)...Muž? je zaskočen či překvapen a přesto tam stojí jak jojin, nebo není překvapen a potom nechápu že tam stále stojí jak jojin. Buď z něj musí vyzařovat odhodlání a klid (pak by měl meč spuštěný, ale připravený...jako při setkání s někým, kdo není nejspíš nebezpečný, ale...) nebo opatrnost a obezřetnost hodná válečníka (pak by měl meč před sebou, aby kryl potencionální útoky a dal tak najevo svou nebezpečnost)....možná by pomohla studie chování zvířat a primitivních kmenů (či genů v nás). Dáváš v případě nejistoty před sebe zbraň, ceníš zuby, zvětšuješ se, barvíš či nafukuješ a hrbíš.
19.4.2010 23:58 - wlkeR
Nu, vyjádřím se takto: MNĚ se ty obrázky líbí. Ale JÁ mám výtvarný vkus knihomola co se právě prožral svým čtyřicátým dílem Vampire Chronicles.
Tzn, jak je vidět, pro zbytek populace budou asi těžko skousnutelné :D
20.4.2010 00:39 - Jerson
Bouchi píše:
Ale fasccinuje me, jak se tak najednou vsichni teprve ted pustili do kritiky dvou obrazku, ktere na DrD2 webu visi uz dva mesice.

já si jich teprve teď více všiml, předtím jsem myslel, že to jsou jen nějaké skicy, tak jsem jim nevěnoval pozornost.
20.4.2010 02:45 - kin
Mě na tom nejvíc vadí, že ten cápek s tím mečem má hrozně velkou ruku...
(obrázek s elfkou)

Na tom dračím obrázku mi přijde divná ta ruka s tím lukem (je taková ustřižená, divně vystupující, prostě mi tam nesedí a připadá mi rušivá), a cože to vlastně drží ten chlápek napravo? Nějak nechápu co to má být...
20.4.2010 10:19 - sirien
Bouchi píše:
Proto me prekvapuje, ze tady uz tri stranky rozebirate ilustrace, ktere jsou zname uz dva mesice.

ále, to si neber, větší hovadiny tu rozebíráme i mnohem, mnohem dýl...

Bouchi píše:
A jestli je vytka, ze postavy stoji a cuci, ta nejmene podstatna...

no, u obrázku pro navození atmosféry a dokreslení pravidel heroic fantasy bych to nebral zrovna jako "nejméně podstatná výtka". Nějakou akci ne? Dynamickou scénu - útěk, boj, zděšení z netvora, vrhání se do nebezpečí... ale stát a čučet? gehm...
20.4.2010 11:12 - Bouchi
sirien píše:
no, u obrázku pro navození atmosféry a dokreslení pravidel heroic fantasy bych to nebral zrovna jako "nejméně podstatná výtka"
To rekni noirovi, ne mne. On mi na mou odpoved Jersonovi tykajici se "stani a cuceni" napsal "Jako obyvkle ses ale zasekl u toho nejméně podstatného..."
20.4.2010 14:08 - noir
Bouchi, nepochopils. Přečti si znovu mou odpověď - týká se toho, jestli je důležité , nač se zírá. Že obrázek nemá dynamiku a postavy stojí jako stohy sena, je jiná věc.
20.4.2010 14:32 - Bouchi
noir: Sorry, ale kdyz Jersonovi napisu Bouchi píše:
No vsak, pote co dobehli na okraj lesa stoji a ziraji na to nadeleni.
a ty na to reagujesnoir píše:
Draci jsou výš než oheň, tudíž je zřejmě viděli dřív než plameny, ne? Jako obyvkle ses ale zasekl u toho nejméně podstatného...
, tak ti opravdu do hlavy nevidim, abych poznal, ze "nejmene podstatnym" tedy nemyslis to, ze "stoji a cuci" (kdyz prave a jedine o "stni a cuceni" pisu - takze u ceho jsem se podle tebe vlastne zasekl?).
20.4.2010 15:02 - noir
Bouchi: Už to neřeš, jako obvykle ses zasekl na nepodstatném (proč postavy čučí), a ne na tom, že ilustrace se ke hře nehodí, jsou statické, bez výrazu a šmrncu.

Seš manažer, soustřeď se na to hlavní - jedním z tvých primárních úkolů je odlišit důležité od nepodstatného.
20.4.2010 19:22 - Shako
noir píše:
Seš manažer, soustřeď se na to hlavní - jedním z tvých primárních úkolů je odlišit důležité od nepodstatného.


Krasne, ze to vsichni vite lip jak Bouchi, co ma vlastne delat.:-D Todle se mi na te debate fakt libi.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096431970596313 secREMOTE_IP: 18.232.88.17