Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
20.3.2010 11:46 - skew
Jack the Zipper píše:
Hej, pokud nejhorsi kritika kterou jsou dva schopni fanaticti kritici altaru vytvorit je
1) neni to dost jako wowko,
2) nepouzivaji spravne prekonanou psychologickou terminologii,
tak odvadi ten team docela dobrou praci ;)
Good one :D
20.3.2010 12:07 - Charles
Alnagu, díky. Trefa do černého a navíc vtipně podaná. To se cení. :-)
21.3.2010 01:35 - Zarahel
Mno jak to tak pozoruju...tak to jsem teda zvědavý...Podle mého mínění: Jestli opravdu doufají, že to bude mít nějaký větší úspěch asi těžce pohoří...ale nechám se milerád překvapit...
21.3.2010 01:56 - skew
Mě chvilkama přijde, že by to mohli propagovat klidně sebehůř a mělo to minimální vliv na prodej... Lidi buď mají svůj dračák a migrovat k něčemu jinému nebudou ať se stavíš na hlavu, nebo už dívno dračák opustili a moc velkou motivaci jít do druhýho dílu nemají (protože už mají jinej oblíbenej systém, protože si ze starýho dračáku odnesli traumata na celej život*, protože je nebaví fantasy). Jo, a taky je spousta lidí co se ani nekoukne na net (takže ty vycházející články jim jsou úplně putna).

Takže doufám že bude mít DrD2 nějakou reklamní kampaň i mimo net, ať se to dostane víc k lidem (těm co ještě rpg ehrají i těm několika, co budou ochotni udělat změnu).

* ahoj Jersone :-) (ale je to jen vtip, věřím že vůči dvojce jsi nezaujatý
EDIT: tím neříkám, že si myslím, že ji budeš hrát).
21.3.2010 08:26 - Jerson
Velmi souhlasím s tím, že vyjádření na netu jsou v podstatě jen pro takové geeky jako my, kteří ke hře (nebo místo hry) mají potřebu o RPG diskutovat na netu. Většina hráčů se k těmto netovým vyjádřením nedostane, a dokud neuvidí novou knížku se známým názvem v knihkupectví, které navštěvují, tak možná ani nebudou vědět, že se nějaká dvojka Dračáku dělá. Ještě je tedy možnost informovat článkem v Pevnosti, ale u ní netuším, kolik hráčů DrD si ji kupuje. (U Dechu Draka to bylo vcelku jasné, pokud je poměr stejný, tak to vidím tak, že o textech okolo DrD2 zatím ví jen tak 1 - 5% hráčů DrDo.

Traumata ... zpětně ani ne, jsou z toho zábavné historky. A je fakt, že jsem fantasy vlastně nikdy neměl rád, zabýval jsem se jí jen proto, že jsem chtěl hrát RPG a jiné než fantasy nebylo.
21.3.2010 11:05 - Zarahel
Tak v tom to mám méně "traumatizující". Já zas fantasy holduju...
Zase si tak nějak nedovedu představit scifi tématickou hru...nebo hru z reálného nebo jen mírně pozměněného prostředí...
21.3.2010 11:25 - Jerson
Nedovedeš si představit hru ve stylu Indiana Jonese? Sci-fi je na tom podobně jako fantasy, jednou nouhou stojí na realitě a druhou na fantastických představách. Ale často jde stejně jen o převlečenou realitu.
Ostatně uvidíme, jak moc fantasy bude DrD2.
22.3.2010 02:30 - sirien
noir píše:
...to bude průšvih. Ne že bych se moc orientoval mezi čtrnáctiletými, ale mezi 17-18 letými díky sestře pár známých mám

hhh. Nepřekvapivé, když máš v tvůrčí partě Ectheliony... nic proti nim přímo osobně, tvůrčího ducha rozhodně maj a i když mě nijak zvlášť neokouzlili, tak jejich díla nepatří zrovna ke špatným (rozhodně ne na české poměry), nicméně že by byli... ukázkovým příkladem meinstreamové tvorby, no...

Alnag píše:
Kolektivní nevědomí středoevropanů? WTF? Tady někdo viděl Junga hodně z rychlíku... :)

:D Junga a taky politologickou mapu Evropy, která podle lidí na Západě i lidí na Východě říká, že nic takového jako střední Evropa neexistuje (neexistovalo a ani nebude). Nacionalisti si můžou honit triko sebevíc, ale dokud se Evropa nebude dělit na EU/východní díry ale na Západ/východní díry, tak my tady budeme pořád v té nezápadní kategorii...
(EDIT: je to zvláště zábavné, když si uvědomím, že tihle zmínění nacionalisté co prosazují "střední" evropu jsou zároveň ti, co bojují proti EU protože nám bere "národní suverenitu a identitu" (ať už je pod těma pojmama cokoliv))

skew píše:
Good one :D

lame one, přesněji. Jak je u Sosiho poslední dobou bohužel zvykem - jeho hlodání se stává poněkud laciným.
Ujišťuju Tě, že až bude co kritizovat, tak se do toho milerádi pustíme. Bohužel, zatím ke kritice prakticky nic předloženo nebylo a bez objektu kritiky nebude ani kritika.
22.3.2010 02:33 - sirien
Zydar píše:
Zase si tak nějak nedovedu představit scifi tématickou hru...nebo hru z reálného nebo jen mírně pozměněného prostředí...

vidíš, mě už zase fanasy hry moc nebavěj. Každopádně když se ukážeš na nějakym conu tak Ti rád ukážu nějaké WoDčko nebo tak něco.
22.3.2010 18:48 - Zarahel
Sirien: Heh...no to by špatné být nemuselo. Ono nedovedu si to představit i zz důvodů, že scifi moc neholduju, ale zase bych se milerád koukl. Možná by to mohlo bavit...
22.3.2010 19:19 - sirien
Tak zrovna SF je fantasy koncepčně o dost podobnější, než pseudorealita nebo urbanfantasy.
Ale celkově mě to baví víc, tím jak je v tom settingu (i v SF, když se to nepřežene) pevnější základ (každý prostě intuitivně ví mnohem víc o fungování našeho, resp. futuristického na současnoti založeného, světa, než o fungování světa založeného na jakési společné představě minulosti nebo dokonce zcela odtrženého od reality) tak to je takové ucelenější...
23.3.2010 11:26 - Zarahel
Jo to jo. Máš v podstatě pravdu. Hmm jak jsi psal výše o těch conech...bude se konat nějaký v měsících budoucích na který stojí za to jet? ( Ono, v podstatě jsem nebyl na žádném :) )
23.3.2010 11:52 - sirien
Festival fantazie na začátku července (www.festivalfantazie.cz)
23.3.2010 12:29 - Zarahel
Díky mrknu na to...
23.3.2010 13:15 - pipux
sirien píše:
politologickou mapu Evropy, která podle lidí na Západě i lidí na Východě říká, že nic takového jako střední Evropa neexistuje (neexistovalo a ani nebude)

No, skoro :)
Ve středověku určitě žádná střední evropa neexistovala (svět se dělil na západní a východní, odvozoval se od Říma a Caříhradu ... a hranice byly typicky dost ostré), pojem "střední evropa" se objevil až v moderních dějinách; a má co dělat s emancipací menších států od konce 18. stol. Střední evropa není ale nějik dobře geograficky zakotvena (např. ČR, Lucembursko, Jugoslávie), takže zůstává spíše jen ideou mnoha kultur na malém prostoru.

"Střední evropa" říkáme tady u nás v česku, protože je nám srdci těžké, když nás západčani přiřazují k východnímu bloku a k soudruhům :)

"Sřední evropa" DrD II však pořád zůstává pomýlenou definicí :P
30.3.2010 08:48 - Lotrando
Jsem se těšil na odpověď ohledně té slovanské fantasy a zase nic ....

Já se snad nedočkám.
15.4.2010 15:07 - skew
Kraťounká novinka o ilustracích.

http://drd2.altar.cz/vyvoj/ilustrace
15.4.2010 21:21 - sirien
gchm... kamarádi v dobách střední si podobný črty matlali do sešitů mikrotužkou, odlomenym kouskem mikrotuhy a gumou když se nudili a už fakt neměli co dělat, obvykle jim to přes celou A4 nezabralo ani jednu češtinu... pro dobro své bránice budu věřit, že to takhle vypadá z titulu fanovsky nehonorované práce.
16.4.2010 09:18 -
Ilustrace mi nevadí, dokonce se mi celkem líbí. Možná jsem ješte příliš mladý a nemám tak zručné spolužáky. Celkem se těším i na pravidla, určite je zkusím.

DrD jsem hrál jenom s jedním PJ, proto nevím jestli to bylo jen o jeho přístupu nebo kvuli pravidlum, ale neměl jsem z toho zrovna zážitek. Nikdy jsem tak přesne nepochopil jak se to vlastne hraje, protože PJ vždycky jen řek' "hoď si na percenta potom ješte k6 aha, tak ješte jednou" a pak jen "to se nedá, to by se ti nepodařilo ani v tomto světe" "zlomil si si ruku" nebo "z křoví vyběhl obrovský medvěd" a umřelo mi za velmi krátký čas velmi mnoho postav. Druhá věc byla, Že jsem chtěl hrát třeba pulčíka který má opravdu popudlivou povahu a proto se rozhodl stát zuřivým bojovníkem, a měl Charismu 16 a Inteligenci asi 14(na kterých mi pramálo záleželo) a Sílu 12 (co byl bonus jen 0 a to mě sklamalo)"protože jsem si to tak naházel". Když mi ho poprvé zabili, tak mi PJ řekl že si mužu místo nej udělat zlodeje, ale k sakru proč bych měl hrát pulčíckého zlodeje, když prostě chci hrát pulčíckého berserkra nebo jak se to tam menovalo. Bylo to hodně stereotypné, ale 80% lidí co to zkusí hrát si vystačí s elfem-hraničářem (podle vlastní zkušeností se spoluhráči).

Tak pro mě je DrD systém který nepřeje pulčíckým barbarum, ani krollím kouzelníkum atd. Možná že to byla jen chyba PJova a třeba dvojka bude zajímavá.

DND 4e jsem zatím neprostudoval dostatečne a DND 3.5e hrávám a jsem celkem spokojený. Nebaví mne sice hledat v knížkách co které kouzlo přesne dělá, ale někdy stačí jen se dohodnout s DM a vymyslet si to. Atmosféru si vytvoří hráči sami. Když jim na ni záleží, tak budou zombiím říkat umrlci a baronum urození páni jestli se jim to líbí... Jestli potřebují návod k tomu jak se ta atmosféra vlastně vytváří tak to tak potom jim asi nepomuže žádná knížka, možná spíš kdyby se rozdávaly expy za správná oslovení. Tím samozřejmě ale netvrdím, že se mi atmosféra DrD II jakou si zatím představuji podle těch stránek nelíbí. Vymyslet a propracovat vlastní setting je rozhodně náročné, ale hodně z těch které už vyšli se dá upravit podle vlastního gusta.

Tím chci říct, že když mi systém nabídne dostatek prostoru pro vlastní nápady (i když nebude perfektne vyvážený) a když si budu moct jednoduše upravovat pravidla tak ho budu hrát rád (tak jako mechaniku d20 napasuješ skoro na cokoliva nesklame). Bohužel, jestli je DrD opravdu pro děcka kolem 15 let (ne že bych já byl o moc starší) které znají jen WoWko a říkají tomu fantasy tak bude mít hodně nalinkovaná pravidla.
16.4.2010 09:53 - Lotrando
Nedostatečné vymezení kompetencí vede k tomu co popisuješ, pro tak staré hry jako je DrD je to docela charakteristické. Popravdě mi ale přijde, že si na vás spíš PJ něco dokazoval, i to stále propírané DrD lze hrát jinak, chce to to ale hodně zkušenou skupinu, která se dokáže odlepit od stereotypu. V tomhle jsou novější systémy lepší, ale ani tam ti nepomůže ani svěcená voda, pokud je GM blb :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10694003105164 secREMOTE_IP: 184.72.135.210