Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
6.3.2010 17:46 - sirien
Bouchi píše:
a to takovou, kdy jsou milestones oceneny rovnomerne a jejich casovy harmonogram je rozvrzen plusminus po mesicich

...to je skutečně... mimo moje schopnosti dál komentovat. Takhle zadavatelsky-friendly se projekty prostě nechovají. Ale tak divim se že mě to po těch n předchozích zkušenostech vlastně ještě překvapuje.

alef0 píše:
...teoretické/fiktívne tvrdenie...

moje tvrzení o mém názoru není teoretické ani fiktivní, je to deklarace skutečnosti že se o minimálně šesti lidech domnívám že jsou několikanásobně kompetentnější.

alef0 píše:
..a kritika naprázdno...

V dané výměně nebyla žádná kritika obsažena, přečti si ji znovu.

alef0 píše:
...a žiadne príklady.

...protože jsem je všechny už jmenoval a nebaví mě znovu a znovu vyjmenovávat několik kauz kolem DrD, následně kolem DrD+, věci okolo Gameconů předtím než to převzal Gandalf.

jinými slovy opět se snažíš z pozice politicky korektního jazyka působit nad věcí a místo toho co píšu shodit mě osobně, očividně si RPG F praktiky taháte všude s sebou. Až na to že tentokrát jsi se ve svém nadšení přestřelil až trochu moc.
6.3.2010 17:56 - Alnag
Pety: Takový mail mi nedošel. Mám nicméně také ICQ (napsané v mém profilu, dá se poslat i PMka s uvedením nějakého kontaktu na sebe). Jenže to bys k tomu nesměl přistupovat s apriori předpokladem, že svět stojí proti tobě. Napiš mi jméno svého účtu a kam ti můžu poslat resetované heslo.

Pety píše:
Mimochodem pokud je predpoklad urcite schopnosti asociace podle tebe hranicni pripad netikety tak nevim co uz podle tebe neni.


Kecy. Každý normální člověk se umí podepsat stejně. Nevím, jestli si chceš jen hrát na zajímavého nebo je to zkouška, jestli ti tu projde sockpuppeting, ale v zásadě mne to až tak nezajímá. Jeden účet nebo jeden anonymní nick mi připadá jako normální. K blbnutí s nicky není důvod (a ze Sosáčka si nelze brát ani špatný příklad.)
6.3.2010 18:02 - Pety Z Lesu
nick:pety

Kontakt:apetruzela at centrum dot cz

Promin ale:
Zaslání nové zprávy
Zasílat zprávu může pouze přihlášený uživatel.
Registrovat

ICQ nepouziwacz

Emaily byly dva..tot jedno
6.3.2010 18:07 - Alnag
Pety píše:
Zasílat zprávu může pouze přihlášený uživatel.


Což je tam ale jen pár dní - poté, co pár anonymů nepochopilo, že musí taky připsat kontakt, když čekají, že dostanou odpověď. A když to začaly ostřelovat spamboty. Heslo je na cestě, dej vědět, kdyby nedorazilo (i že dorazilo).
6.3.2010 18:12 - Bouchi
sirien píše:
několik kauz kolem DrD
Teeda, takze ja jsem zodpovedny i za kauzy probehle v dobe, kdy jsem Altaru jeste nesefoval ci jsem v nem dokonce jeste ani nepracoval? Co se clovek jeste nedovi...
sirien píše:
věci okolo Gameconů předtím než to převzal Gandalf
To uz je pro zmenu temer mimo moje schopnosti komentovani. Takze ja jsem neschopnej, protoze realizace tech zmen, co se naplanovaly uz pred a v prubehu GC08 po nasbirani dvouletych zkusenosti s a) novym mistem, b) novymi programovymi prvky, probehla na GC09, ktery byl uz pod Gandalfovym vedenim. Vis houby o tom, kolik z nich by se realizovalo, pokud bych vedeni Gandalfovi nepredal. (Ano, bylo by jich mene, vzhledem ke Gandalfovym lepsim podminkam - je v Praze a ma tam primo po ruce dalsi potrebne organizatory; to jsem ovsem nikdy nepopiral.)

Cili opet placas nepodlozene bludy. Uz to zacina byt tak nejak obehrane.
6.3.2010 18:13 - alef0
Skúsim ešte raz, a konkrétnejšie. Aby som vyjasnil, čo som predošlým postom chcel povedať (citujem doslova:)


Sirien: Tak zrovna osobně znám... z hlavy se mi vybavuje... šest lidí co nejsou v týmu DrD2 a ve které bych vzhledem k jejich zkušenostem, vědomostem atd. měl mnohonásobně větší důvěru. To že je Ty anebo Bouchi osobně neznáte není nijak objektivní argument.

Alef0: Kde sú výsledky projektov ľudí, ktorých spomínaš? (Konkrétne mená nechcem, lebo ich aj tak nepoznám, stačia produkty/dôkaz aktivity).

Sirien: moje tvrzení o mém názoru není teoretické ani fiktivní, je to deklarace skutečnosti že se o minimálně šesti lidech domnívám že jsou několikanásobně kompetentnější.

----------
Pýtal som sa toto: Ak sú to erudovaní a schopní ľudia, niečo po nich ostalo, ako inak sa dokáže, že sú schopní dokončiť začaté dielo? Na dobré slovo? Na odporúčanie?

To, že si o ich kompetencii presvedčený, ti neberiem (ja som tak isto presvedčený o kompetencii vývojového tímu DrD2), ale keď to používaš ako argument o ,,kvalitnejších vývojároch", tak by som rád videl objektívny argument a príklad v podobe odkazov. Ak si ho už uviedol vyššie a nevšimol som si ho, prosím, upozorni ma na to, hoci debatu čítam dosť pozorne.

Píše:
jinými slovy opět se snažíš z pozice politicky korektního jazyka působit nad věcí a místo toho co píšu shodit mě osobně, očividně si RPG F praktiky taháte všude s sebou.

Eh? Z ktorých mojich konkrétnych príspevkov máš pocit, že ťa zhadzujem?

Nie, ja mám zatiaľ len pocit, že ty si wannabe teoretik, ktorý napíše niečo zdanlivo inteligentné a erudované a tvári sa ako znalec (,,takto sa projekty nerobia", ,,je tristné, že toto nevieš") Akonáhle sa začnem pýtať na racionálne argumenty či dôvody, ktoré ťa viedli k tvrdeniu, odpovieš ďalšou dávkou zdanlivo inteligentných výrokov. Cyklus sa opakuje, príklady žiadne a keď ti očividne došli argumenty, zareagoval si folklórnou podpásovkou v podobe animozity voči RPGFóru (dovolím si ťa upozorniť, že je tu už druhýkrát :-)

To neber ako urážku, ale ako upozornenie na môj postoj k tebe (na ktorý mám právo). Stále čakám na inteligentnú debatu a nejaký náznak, že ma z toho omylu vyvedieš, tak hádam odpoveď na moju otázku to zlepší.
6.3.2010 18:17 - Peekay
Sirien, nezabudni prosim odpovedat na moju priamu otazku.
6.3.2010 18:46 - sirien
Bouchi píše:
Teeda, takze ja jsem zodpovedny i za kauzy probehle v dobe, kdy jsem Altaru jeste nesefoval ci jsem v nem dokonce jeste ani nepracoval? Co se clovek jeste nedovi...

To skutečně doufáš, že princip obchodní značky působí pouze, pokud s sebou nese kladné reference? Zodpovědný za to nejsi. Ale zároveň se za dobu Tvého působení neodehrálo nic, co by mě přesvědčilo, že by nastala změna.

Píše:
Eh? Z ktorých mojich príspevkov máš pocit, že ťa zhadzujem?

třeba ten ze kterého jsem citoval ty tři body, které jdou úplně mimo pointu toho co jsem psal?

Ohledně těch lidí - jeden z nich je přímo zaměstnanej v game-designové firmě (překvapení, znám i lidi odjinud než z Altaru... tolik k těm kecům že nemám zprostředkovanej přímej pohled na tvorbu her a vedení tvůrčích herních projektů v profi stylu a tak...), dál jsem myslel SEBa, který je naprosto elementární příklad člověka, který je silně nespolehlivý, dokud se mu nezaplatí (protože má tolik aktivit, že ty neplacené prostě střídá. Poslední dobou ho nicméně vidím odvádět placenou práci - mimochodem, haha, v dost velké game-designové firmě - a dělá to zcela svědomitě a s výbornými výsledky (a to i v porovnání se zahraničními odděleními té firmy)), dalším člověkem jsem měl namysli například Jersona (ve kterého mám mnohem větší důvěru než kohokoliv v DrD2 týmu), o tom co udělal on se snad bavit nemusíme...

(tahle diskuse by byla o dost míň unavující kdyby se neřvalo "citation needed" pokaždý, když někdo řekne cokoliv co je protistraně nepohodlný, občas mi ta fráze přijde jako institut poslední naděje při absenci argumentů)

Ohledně toho co kdo vytvořil - kromě Jersona a Errica mi nijak nepřipadá, že by v týhle zemi mohl někdo uvést příklad něčeho, co vytvořil - od autorů DrD přes autory dalších vydaných RPG až po autory RPG Kuchyně nebo jiných indie projektů cs scény, protože kromě SS a CPH mě žádná z těch věcí neokouzlila natolik, abych ji považoval za pozitivní referenci, takže co se tohodle týče, tak je pro mě autor např. HF a někdo kdo ještě nic netvořil na stejný úrovni.

PK: Popravdě nevim jakou, Tvoje posty jsem zcela automaticky přeskočil, tenhle sem chytil jen protože je jednořádkovej a sjely mi po něm oči. (a hodlám přeskočit i ty další, jedna z drobností které mě velmi potěšily po odchodu z RPG F bylo, že jsi zmizel z mého virtuálního prostoru a nemám jediný důvod Tě do něj zahrnovat zpátky víc než je nutné jen protože ses najednou rozhodl přijít sem k nám na návštěvu)
6.3.2010 19:05 - wlkeR
Celý svět stojí před mým vzdušným zámkem a neúnavně do něj mlátí kladivy. Řekněte mi, v čem je vedle vize zasvěcené komunity spolupracující s tvůrci nějaké předpokladatelně slušné inovace, všechny osobní spory stranou?
Konstruktivní bejt zadarmo nikdo nechce, ale v opačném směru se tu už prokecaly hodiny a hodiny drahocenného času. A já jakožto člověk zaujatý nápadem druhé verze DrD, bez ohledu na jeho predispozice či jak se tomu nadává, mám pomalu chuť jít raději číst Twilight fanfikce než ... tohle.
6.3.2010 19:11 - Erric
Sirien: Jsem zvedavy jak bys ty lidi z tech gamedesignovych firem dokazal zaplatit z penez ktere bys vydelal na vydani RPGcka:o) Jo aha uz vim, ty bys prodal tech 1600ks mesicne:o)) (BTW SEB ale imho neni designer v EA, dela na marketingovem, neni liz pravda?)
6.3.2010 19:15 - Alnag
Kýblohlav píše:
Řekněte mi, v čem je vedle vize zasvěcené komunity spolupracující s tvůrci nějaké předpokladatelně slušné inovace, všechny osobní spory stranou?


V tom, že tvůrci jsou tajnůstkářští (asi se bojí, aby jim někdo nesebral kredit) díky čemuž je jakákoliv možnost spolupráce s komunitou z povahy věci nulová. (Což mi připomíná, že třeba nová Paranoia se psala právě s pomocí komunity. No nic... to bylo tam za oceánem, kde věci fungují úplně jinak.)
6.3.2010 19:24 - Bouchi
sirien píše:
Ale zároveň se za dobu Tvého působení neodehrálo nic, co by mě přesvědčilo, že by nastala změna.
No, podle logiky, kterou tu demonstrujes, je sef firmy neschopnej jak v pripade, ze nezvladne vest nejaky projekt sam, tak v pripade, ze vedeni konkretniho projektu sveri nekomu, kdo pro to ma lepsi predpoklady. Tudiz snazit se te presvedcovat je ztrata casu (zvlast kdyz nemam duvod a potrebu te presvedcovat - co bych tim asi tak ziskal?)

sirien píše:
dalším člověkem jsem měl namysli například Jersona (ve kterého mám mnohem větší důvěru než kohokoliv v DrD2 týmu), o tom co udělal on se snad bavit nemusíme...
Jerson ovsem AFAIK tvori svym tempem, ktere si sam urcuje, nevime tedy, jak by to vypadalo, pokud by tvoril RPG na zakazku a s nutnosti dodrzovat terminy a harmonogram. (A zda by vubec byl ochoten neco takoveho vzit - nebo to je jeden z tech tri, o kterych jsi psal, ze by to za penize vzali?)
6.3.2010 19:38 - sirien
Erric píše:
Sirien: Jsem zvedavy jak bys ty lidi z tech gamedesignovych firem dokazal zaplatit z penez ktere bys vydelal na vydani RPGcka:o) Jo aha uz vim, ty bys prodal tech 1600ks mesicne:o)) (BTW SEB ale imho neni designer v EA, dela na marketingovem, neni liz pravda?)

Yep, dělá jeden ze segmentů marketingu. Nicméně viděl jsem některé (a hrál jsem některé) jeho game-designerské RPG práce. Nemesis byl například velice, velice zajímavý počin. Bohužel, SEB má nechutný zlozvyk nevěřit vlastním pracem - kdykoliv vymyslí něco nového, pár měsíců na to ho napadne že to je celé shit a radši to založí do šuplete, nemajíc další motivaci to jakkoliv dokončovat. Nicméně to co různě vytvářel mělo velice vysokou úroveň. Jen to nikdy nepublikoval (kupodivu nepatří mezi lidi kteří by se potřebovali svou prací veřejně chvástat)

EDIT: zapomněl sem k téhle citaci ještě:
ohledně toho placení - podle mojí zkušensoti nemusíš těm lidem platit plnou mzdu natvrdo, když po nich chceš něco co se týká jejich zájmu a když jim dáš zajímavé zadání. Jak jsme se tu bavili s alefem, je více typů motivací a málokdy působí jen jedna jediná. Nabídkou peněz nastartuješ zájem, a průběžně pak peníze pomůžou udržet zájem ve chvíli, kdy ostatní motivace poleví. V principu by to pro ně byl spíš takový přivýdělek takovou sympatičtější brigádou.

Bouchi píše:
nevime tedy, jak by to vypadalo, pokud by tvoril RPG na zakazku a s nutnosti dodrzovat terminy a harmonogram.

nevíš tohle, nevíš támhleto, nevíš toho spoustu. No a co? Hodláš čekat věčnost dokud nenajdeš někoho už kompletního pro své použití? (pokud to je personální strategie Altaru, tak by to dost vysvětlovalo, např. DrD+ 10ti leté zpoždění...)

Najdeš lidi kteří splňují co nejvíc a prostě to zkusíš a deš do toho naplno.
A nechodíš pak po fórech a nesnažíš se přesvědčit nějakého Siriena o kdovíčem nebo s ním diskutovat o svém projektu, protože když svému týmu a svému projektu věříš, tak ho nepotřebuješ obhajovat před někým, kdo Tvojí práci nijak neovlivňuje a už vůbec netvoří Tvojí cílovku a vůbec je očividně předpojatej nevěřit jakékoliv Tvé snaze. Na takové lidi prostě kašleš a zkoušíš je přesvědčit tím, že se svým projektem uspěješ.

To je dojem který z Tebe fakt nemám. Bohové, kdyť Ty dokonce napíšeš, že se tím co píšu už nebudeš dál zabývat a ani ne dvě stránky na to už zase odpovídáš na to, co píšu!
6.3.2010 20:10 - Bouchi
sirien píše:
Najdeš lidi kteří splňují co nejvíc a prostě to zkusíš a deš do toho naplno.
No vsak. Lidi jsem nasel, jdeme do toho za oboustranne akceptovatelnych podminek, a opravdu nemam potrebu te presvedcovat o jejich kompetentnosti (ostatne jsem to ve teto diskusi AFAIK ani nedelal). Zato ty evidentne trpis neprekonatelnym nutkanim opakovane presvedcovat vsechny okolo o nekompetentnosti autorskeho tymu DrD II. (BTW, vi se tu vlastne, co jsi v souvislosti s DrD II prohlasoval pred rokem a mesicem, konkretne po Asterionconu?)
sirien píše:
Bohové, kdyť Ty dokonce napíšeš, že se tím co píšu už nebudeš dál zabývat a ani ne dvě stránky na to už zase odpovídáš na to, co píšu!
Nojo, no, je to tezky, kdyz v skoro kazdem dalsim prispevku vyrobis nejaky jeste absurdnejsi blabol.
Ale mas pravdu, koneckoncu na Kostku nejspis nechodi az tolik lidi z cilovky DrD II ci jinych altarich produktu, takze by pripadna skoda zpusobena tim, ze nekdo nebude brat tve placani (a vytahovani, jak hluboko vidis do zakulisi Altaru i veskerych jeho projektu) s takovou rezervou, jakou si zaslouzi, mela byt zanedbatelna.
6.3.2010 20:39 - sirien
Bouchi píše:
a opravdu nemam potrebu te presvedcovat o jejich kompetentnosti

...každopádně máš potřebu se mnou diskutovat i poté co ses toho zřekl. Zajímavé.

Bouchi píše:
BTW, vi se tu vlastne, co jsi v souvislosti s DrD II prohlasoval pred rokem a mesicem, konkretne po Asterionconu?

AFAIK obecně nikoliv.
6.3.2010 20:43 - wlkeR
Alnag: Ah, pravda, tohle jsem nepostřeh. Ale na druhou stranu, kdo by se chtěl svěřovat bandě saní, co si při pouhej zmínce o DrD, Altaru, a bůhvícosetuještědrbe brousej příbory? :/
6.3.2010 20:51 - Alnag
Kýblohlav píše:
Ale na druhou stranu, kdo by se chtěl svěřovat bandě saní, co si při pouhej zmínce o DrD, Altaru, a bůhvícosetuještědrbe brousej příbory? :/


Jako pokus dobré, ale oni by se přece mohli svěřovat někde jinde, nějaké jiné komunitě, která je méně "nabroušená". Nebo to znamená, že žádná taková komunita neexistuje (no to by potom snad bylo lepší to ani nepsat, ne?). A ostatně... není dobrým brusným kamenem neurčitost a nejasnost? A tak...
6.3.2010 21:10 - Bouchi
sirien píše:
Bouchi píše:
BTW, vi se tu vlastne, co jsi v souvislosti s DrD II prohlasoval pred rokem a mesicem, konkretne po Asterionconu?
AFAIK obecně nikoliv.
OK, necham na tobe, jestli to tu zopakujes verejne, aby byl obrazek o tvem postoji k DrD II uplnejsi.
6.3.2010 21:25 - sirien
Bouchi píše:
OK, necham na tobe, jestli to tu zopakujes verejne, aby byl obrazek o tvem postoji k DrD II uplnejsi.

některé věci... se vyvinou v jiné věci. A já narozdíl od Tebe nemluvím o svých projektech veřejně, dokud nejsou natolik hotové, aby bylo co říci. Pokud k tomu chceš něco dodat sám, klidně můžeš. Nebudu to komentovat. Alespoň ne teď. Bez ohledu na to, jestli to dokončím nebo ne, chci nadále pracovat v klidu, ve kterém jsem pracoval doteď, bez hromady komentářů a rejpalů okolo.
6.3.2010 21:32 - noir
To jako že Sirien vyrábí vlastní Dračí doupě II? Chlapi, není trochu dětinské (z obou stran) na veřejné diskuzi nakousnout nějaké téma a pak to nedoříct?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10962820053101 secREMOTE_IP: 54.166.170.195