Kultura

Felouen
11.9.2009 17:03
Žhavé novinky mířící do kin
Tak napadlo mě, že bychom mohli sem postovat různé novinky, které míří do kin a vypadají lákavě, ne totiž každý pravidelně chekuje program kin a tohle je skvělý způsob jak se podělit a upozornit na zajímavé kousky. A nemusí ani mířit do kin k nám, vítané jsou i věci, které k nám nikdy nedorazí, protože jsou na Netu lehce dohledatelné a stažitelné.:)

Nové filmy:

Bacha, kouše!/Jennifer's Body: Středoškolačky. Sex. Příšery. Lesby. Zabíjení. Přál by si snad někdo ještě něco více? :D
Tak ještě jednou. Stačí říct, že „jde o film, ve kterém ta černovlasá kočka z Transformerů souloží s každým, kdo se k ní přiblíží.“ Krásná středoškolačka Megan Fox totiž není člověk a rozhodla se vyvraždit celou svou třídu a zároveň si s každým pořádně užít - i se svojí nejlepší kamarádkou. Takže všichni hurá do kina (datum ještě nebylo určeno, v USA to vyšlo už v září) a nebo na direct download/torrenty. Podívejte se na úžasný trailer zde Vrrrr. Doporučuji nejprve cenzurovaný dole a teprve pak necenz. I když má pocit, že nejspíše ty trailery tam omylem switchly, protože ten necenzurovaný mi příjde lepší a drsnější (a je delší).

Staré:

Tak teď 24. září k nám dorazí Gamer, což potěší všechny všechny milovníky akčních stříleček, multiplayerových her a nových technologií (Augmented Reality příchází!!:D) - je to totiž o budoucnosti, kde hráči hrají multiplayerovou hru Slayers, ve které pomocí svých pohybů a mysli ovládají reálné lidi - vězně, kteří prošli výcvikem(nejspíše) a jako třeba v Counter Striku a jimi podobných hrách běhají kolem se zbraněmi v nebezpečných situacích a snaží se přežít.
Trailer na Gamera

No a druhá lahůdka je Dorian Gray, filmová verze slavné knížky. V Anglii vyšel na krásné datum: 09.09.09., zatímco my si na něj ještě počkáme, pokud tedy u nás někdy vůbec vyjde. Příběh asi není nutno představovat, film se totiž prý docela drží předlohy, takže kdo nezná, stačí shlédnout trailer. Podle kamarádky co to shlédla prý ale vynechali skoro všechnu homosexualitu, která je v knížce, aby byl více "public friendly" a kladli větší důraz na dramatickou lásku, což je podle mě velká škoda. :D
Dorian Gray Trailer

A pak ještě by mohl všechny fanoušky anime zaujmout film na téma slavného Blood: The Last Vampire, který mne ale moc neuchvátil, i když pár věcí se animku hodně podobá. Jo a vyšel v červnu. :D
Trailer
Autorská citace #61
20.9.2009 16:09 - Alnag
Sirien píše:
Neo v Matrixu mi moc jako Ježíš nepřijde, ale jsem ochotný uznat že banda pseudointelektuálů pitvající umělecké dílo podle pravidel která si svévolně stanovili jako metodologicky použitelná tam tu paralelu najít mohla - i kdyby tam byla tak ne tolik aby mě to rozptylovalo.


Neo v Matrixu je stejný archetyp jako Ježíš a totiž ten mesiášký. Ten, který je hybatelem změn, který mění tvářnost a uspořádání světa. To není pseudointelektuálskost, to je fakt. :D
Autorská citace #62
20.9.2009 16:16 - Faire
Logičnosti nelogičnosti, mě na filmu nesedla přemíra násilí, které bylo občas zobrazeno z mého pohledu samoúčelně (proměna, testy zbraní...), nesnesitelný hlavní charakter a nikdo, komu bych mohl fandit. Chris byl příliš divný, takový... osobnostně amorfní (což může být dobré zobrazení mimozemšťana, ale moc mě to nechytne), o hlavním hrdinovi jsem mluvil, protihráči byli divní (hlavně ten žoldák, choval se spíše jako mafián), proměna charakteru na konci (květiny, zdánlivá vyrovnanost) divná. Technologie byly samozřejmě velmi líbivé. Silové pole bylo přítomno, ne? Námět příběhu zajímavý. Hodnocení asi tak 6/10.

O podobnostech mezi Neem a Ježíšem mluví i křesťané, kteří jinak tyhle analogie nemají moc rádi :D Samozřejmě platí jen do určitého stupně. Archetyp je to IMHO shodný. U Chrise to bylo dost vzdálenější.
Autorská citace #63
20.9.2009 16:18 - sirien
A tak já nepopírám že jeho příběhová úloha je adekvátní k Ježíši - očekávaný hrdina který přichází aby zachránil všechny ostatní. Co mi v tom prvním a jediném Matrixu chybí je ta náboženská stránka věci... proti stejnému archetypu nemám ani slovo, ale přímé přirovnání mi jde trochu proti srsti...
Autorská citace #64
20.9.2009 16:19 - Faire
Ta náboženská stránka tam zcela evidentně je - proroctví, víra v hlavního představitele, znovuzrození / vzkříšení + odkazy typu Sion.
Autorská citace #65
20.9.2009 16:58 - noir
Sirien: Rozhodně je vždy nutné dodat ke slovu intelektuál ono pseudo, bez toho by to ani nešlo.
O dalších dílech bych nerad mluvil, ty jen opakovaly znovu vyslovení. Neo je ale Spasitelem hned v prvním díle a to tak jednoznačně, že to ani jednoznačněji nejde. Ostatně to jasně řekli i bráchové Wachovští, tak jaké další zbytečné řeči.

Ohledně modulu: No byl na povrchu lodi, musel odolat mikrometeoritům, tření při průletu armosférou, extrémní rychlosti, radiaci atd. Ale raketa ho sejmula. Když měli materiály na exoskelet, kterým moc neotřásly ani tři rány z Barretu. Ano, to je velmi pravděpodobné.
Autorská citace #66
20.9.2009 17:36 - Sosáček
v lagrangove bode muzes v zasade jen tak viset, kdyz se ti chce. vetsinou se teda obiha kolem, ale videt muzes.
Autorská citace #67
20.9.2009 20:57 - sirien
noir píše:
Sirien: Rozhodně je vždy nutné dodat ke slovu intelektuál ono pseudo, bez toho by to ani nešlo.

ale šlo, ale nevyjadřovalo by to to co jsem chtěl vyjádřit :)
Jinak je "pseudointelektuál" mé oblíbené slovo pro neoblíbenou skupinu lidí :)

noir píše:
O dalších dílech bych nerad mluvil, ty jen opakovaly znovu vyslovení.

mňo... tk pokud chceme být opravdu přesní, pak Matrix žádné další díly nemá a je VELKÁ škoda že žádné další díly nemá, určitě by to byly úžasné filmy, ale bohužel je NIKDO NIKDY NENATOČIL

Každopádně nevim, to schéma "legenda říká že přijde hrdina který zachrání svět" je v příbězích běžnější a hnedka ho vztahovat k náboženskému Ježíšovi mi nesedí.
Jako - s ledovým klidem řeknu, že legenda o Ježíšovi je vymyšlená přesně podle tohoto ověřeného narativního schématu, to jo. Ale nějak mi prostě nesedí brát Ježíše jako původní archetyp (hlavně protože ve skutečnosti vůbec původní není)

noir píše:
Ostatně to jasně řekli i bráchové Wachovští, tak jaké další zbytečné řeči.

fakt? Sem nevěděl. V tom případě pokud to bereš takhle tak ok, na to se nic říct nedá.
Jinak můj dojem z filmu samotného (tj. bez těhle side info) je spíš to co píšu v odstavci výše.

noir píše:
No byl na povrchu lodi, musel odolat mikrometeoritům, tření při průletu armosférou, extrémní rychlosti, radiaci atd. Ale raketa ho sejmula. Když měli materiály na exoskelet, kterým moc neotřásly ani tři rány z Barretu. Ano, to je velmi pravděpodobné.

mňo, musel odolat ZESPODU, když už chceme být přesní, protože do té lodi zapadal.
Každopádně mikrometeory - nevim nevim, vzhledem k realističnosti pojetí bych řekl že necestovali FTL tak že by přímo prorazili "c", takže kdoví jestli musel odolávat mikrometeorům a tak.
Nicméně mikrometeor sesdola je věc jedna, průrazná raketa do běžícího motoru je věc druhá.
Autorská citace #68
20.9.2009 21:13 - Blaine
Sirien: Bohuzel, kdyz se rekne pseudointelektual, tak je mi to blizsi k tobe nez k Noirovy, ale je fakt, ze se v tehle komunite pohybuji jenom velmi kratce, tech par mesicu asi jeste nestaci:P
Autorská citace #69
20.9.2009 21:18 - sirien
Blaine Ten výraz neni ani tak moc můj, používá se obecně, a moc na mě nesedí... budeš si za tímhle účelem najít asi nějakej jinej ;)
Autorská citace #70
20.9.2009 21:28 - Blaine
Sirien: Ani bys neveril tomu, ze mi na tebe sedi, minimalne v tom, jak jsi ochotny se dohadovat kvuli kazdy blbosti a vzdy mas evidentne pravdu, i kdyz se to druhe strane nezda a vzdy jsi ochotny sve tvrzeni podlozit nejakou uzasnou veci, kterou sis nekde precetl. To je skoro podstata pseudointelektualstvi. Nebo aspon tak jak ho vidim ja:P
A hlavne me dostava jakou mas teorii prakticky ve vsem. Pripada mi, ze jsi musel stravit HODNE casu s intelektualnimi kolegy v kavarne/cajovne diskuzi o "meaning of life and stuff" >:)
Autorská citace #71
20.9.2009 21:51 - sirien
To je velice zajímavý dojem, vzhledem k tomu kolik témat cíleně ignoruju protože o nich nevim nic nebo jen málo nebo protože mě nezajímají...
Autorská citace #72
20.9.2009 22:20 - Gurney
Tak zrovna jsem dojel z Districtu a celkově se mi líbil. Souhlasím s výtkami že je totálně nelogický že by ta loď nebyla trvale "osídlená" obrovským vědeckým týmem, dál mě štvalo že nebylo pořádně vysvětlený (tedy bylo stylem "prostě nějaká epidemie") proč ta loď nouzově přistála a proč ji Chris nezprovoznil za ty tři měsíce co jen tak visela nad zemí. A že se do centra MNU jen tak prostříleli úředník a mimozemšťan s možná vojenským výcvikem (ale spíš ne, ve filmu mele Chris něco o tom že nebylo v plánu nikoho zabít) mi nepřijde omluvitelný tím že měli nějaký strašně powerful guny (kdyby se s tím třeba nemuselo mířit tak bych to bral, ale že je každá trefa smrtící podle mě pro likvidaci ochranky v celé budově nestačí). Že se museli propašovat s ne zrovna nenápadnýma zbraněma přes checkpoit z districtu 9 až k té budově radši ani neřeším.

Diskuzi jaktože se odpojený řídící centrum se dá sejmout raketou moc nechápu, to je jako vyčítat osobnímu autu že se dá rozstřílet gattligem z devatenáctýho století. To řídící centrum asi těžko bylo určený pro nějaký výsadky, spíš bych ho bral jako takový klíčky k lodi a zároveň totálně nejnouzovější záchrannej modul.
Autorská citace #73
20.9.2009 22:53 - Max
Gurney píše:
To řídící centrum asi těžko bylo určený pro nějaký výsadky, spíš bych ho bral jako takový klíčky k lodi a zároveň totálně nejnouzovější záchrannej modul.


Zvláštní, že to uvádíš jako argumenty "postradatelnosti", právě tam bych očekával bytelnost, spolehlivost a ochranu cestujících za každou cenu.
Autorská citace #74
21.9.2009 10:00 - Jerson
noir píše:
Artefakt je však schopen ji narušit-když se použije, může i slabší strana vyhrát válku, nebo ghettizovaní BEMíci vyjít pryč, vstříc nebesům.

Takže už to napíšu - takhle fungují i reálné artefakty, Enigma je jeden příklad za všechny a můj oblíbený.
Zadruhé - pokud si nevšiml, tak emzáci díky němu nebyli spaseni a konec zůstal otevřený. Rozdíl proti všem jiným použitím artefaktů se mi zdá obrovský.

noir píše:
Ten důstojník byl pobvěřený jejím vojenským velením-podléhaly mu desítky transportérů, vrtulníky, stovky až tisíce vojáků. A on tam pak osobně nahání blbečka s divnou rukou? A přestože je to profík, tak od začátku odmítá poslouchat rozkazy nadřízeného a chová se jako psychopat, čímž ohrožuje svůj profit? Je to houby profík, ale laciná karikatura rasisty-pravičáka-militaristy. Nemá jinou motivaci, než být nesympatický. Brrrr.

Myslíš jako Rommel, který se zabýval tím, že řídil dopravu? Lidí, kteří začali jako žoldáci, dostávali se výše a výše, ale stále si berou věci osobně a neodkládají zbraň jsou z reálného světa. Zrovna tenhle týpek vypadal přesně jako ten jedinec, jakého bych si takhle představoval. Profík ano, ale ne profík vleitel, ale profík žoldák.

Max píše:
Kontakt s lodí se dá vysvětlit tím, že jim z podzemí nefungovala wifina (navíc si nad lodí postavili bungalov z vlnitýho plechu ... amatéři :)

Kontakt s lodí se dá vysvětlit tím, že neměli palivo. Ok, beru, že tak málo paliva na tak velkou loď je trochu podivné, ale reálně existují i podivnější věci. Snad jen ta antigravitace - bral jsem, že je to prostě cool efekt, jediný v celém filmu.

Max píše:
Situaci, kdy bojového robota (a vzhledem k arzenálu to byl bojový a ne těžební robot) rozstřílí lidské zbraně, vidím jako tank, kterého zničí banda vřískajících a poskakujících opičáků s kamenama.

Není tak velký problém. Uvědom si, že my máme obranu proti zbraním, které používáme. Americké letouny jsou neviditelné pro americké radary a tak podobně. Antimateriálová puška má prostě kinetickou energii, se kterou si musí obrana tak či onak poradit. Robot budngoval i po dvou zásazích, což mi vůbec nepřišlo jako špatný výkon.

Každopádně včera jsme na tom byli se slečnou, která se z ukázek vyjádřila "to je kravina, na to nejdu", ale pak se jí to docela líbilo.
Viděl jsem mnoho horších filmů a byl jsem mnohokrát zklamán, ale Districtem nikoliv.
Autorská citace #75
21.9.2009 14:17 - sirien
Gurney píše:
a proč ji Chris nezprovoznil za ty tři měsíce co jen tak visela nad zemí.

To mi hodně mlátilo do očí. Ale čistě teoreticky třeba potřeboval nějakou blbou ale velmi zásadní komponentu nebo surovinu nebo něco co v ní nebylo k dispozici, ale dalo se sehnat na Zemi. Nebo to třeba zkoušel, ale potřeboval hromadu času na to to udělat, takže to prostě nestihl - přemístění na Zemi by ho v takovém případě nejspíš dost zpomalilo...

Gurney píše:
A že se do centra MNU jen tak prostříleli úředník a mimozemšťan

To přestane být nesmyslné ve chvíli, kdy si to přestaneš představovat jako vojenský objekt - prostě se prostříleli do víceméně kancelářské budovy s laboratořema v podzemí, asi stejně složitý jako když banda zlodějů vtrhne do banky...

Jerson píše:
Snad jen ta antigravitace - bral jsem, že je to prostě cool efekt

Tak naprosto teoreticky můžeš takové levitace dosáhnout i bez výdeje energie... pokud byla loď z relativně lehkých komponentů a rozumně vůči těžišti měla umístěný prázdný prostor "plný" vakua, tak by se celková hmotnost dost razantně snížila. Teoreticky mohli mít prostě technologii která ji tam držela pasivně...
Autorská citace #76
21.9.2009 16:47 - Gurney
Max píše:
Zvláštní, že to uvádíš jako argumenty "postradatelnosti", právě tam bych očekával bytelnost, spolehlivost a ochranu cestujících za každou cenu.

Já ale neříkám že je postradatelná, ale že plánovaně ten modul téměř nikdy loď neopustí (možná jen když "zadokuje" někde na domovské planetě, tak se odpojí a pak funguje jako ty klíče). A předpokládám že uvnitř tý lodi je chráněnej docela dobře (aspoň vůči vlivům letu ve vesmíru, pokud to není válečná loď na což nevypadala, tak není důvod kteroukoli její část chránit proti jakýmkoli zbraním)
Autorská citace #77
21.9.2009 20:01 - noir
Jerson: Už jen krátce k té vojenské stránce operace.

Právě proto, že šlo o soukromou firmu, která musela pořádně dbát na PR, museli být tak vysoké funkce jako plukovník vybírány fakt pečlivě. Film na jednu stranu ukáže davy aktivistů, kteří mají vše monitorovat - ale pak už je nikdy nepoužije.

Plukovník byl velitelem celé vojenské operace - říká se to hned na začátku, když W. mluví o kovbojích. Teda není to stoprocentně průkazné, ale na mě to tak působilo dost přesvědčivě. Když W. kontroluje posádky, plukovník odmítne dost arogantně rozkaz poprvé. To beru. Ale když se pak snaží W. zabít, jde proti sobě, on je přece placený za úspěch, ne?

Ta operace byla monstrózní - šlo o vystěhování 1, 8 milionů bytostí! Pod dohledy kamer, aktivistů a dalších. A firma si na velení vybere psychopata? Pro mě je to děsně laciné.
Autorská citace #78
21.9.2009 20:33 - Sosáček
Nojo. Takovyho psychopata nechat delat neco tak dulezityho. To je, jak kdybys udelal topolanka nebo paroubka premierem! To by se nikdy nestalo!

:D
Autorská citace #79
21.9.2009 20:38 - noir
Nebo Maddoffa (nevím, kolik má čeho) šéfem korporace..
Autorská citace #80
21.9.2009 21:05 - sirien
noir píše:
Právě proto, že šlo o soukromou firmu, která musela pořádně dbát na PR

Hah. Nemusela, měla (ve filmu nevyslovený, ale z kontextu poměrně očividný) monopol daný vládami. PR sux.
Ze života je takových příkladů poměrně dost.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087047100067139 secREMOTE_IP: 3.14.141.228