Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
Autorská citace #1
16.8.2009 13:37 - Felouen
Já bych řekla, že to záleží na každém jak to pojme, pro mě jsou nejhorší věci, které se mi nelíbí, ať už jsou populární a slavné či ne. Zatím asi nejhorší věc co jsem viděla a dá se zařadit do fantastiky, byl nějaký divný horor na moři, kde výletníci na člunu našli opuštěnou výzkumnou loď a snědli na ní ryby z lednice, které doopravdy byly vzorky nějakých ufounů. No a pak už to jelo, všichni začali vylučovat divná vajíčka dolními otvory, ze kterých se začali rodit vodní monstra a jeden kluk, který toho snědl nejvíce, se rovnou proměnil v hnusnou potvoru. Takže jsem to radši vypla, nemám gore věci zrovna v lásce.
Autorská citace #2
16.8.2009 14:51 - Colombo
a co Dungeon siege a Režisér, jehož jméno se mezi milovníky filmu nesmí vyslovit. Zajímalo by mě, kde po tom všem bere tak ohromné rozpočty...
Autorská citace #3
16.8.2009 14:56 - Felouen
Kdo je ten pověstný Ty-Víš-Kdo Režísér? :D
Autorská citace #4
16.8.2009 15:02 - Colombo
já to nechtěl, ale musím...
UWE BOLL!!!
Autorská citace #5
16.8.2009 15:02 - Nachtrose
Dungeon siege jsem myslim nevidel jeste. Asi budu muset doplnit ;-)
Autorská citace #6
16.8.2009 15:11 - Sethi
Já jsem nikdy nenašla odvahu se na žádného Bolla podívat. Když jsem se dočetla, že měl v plánu zfilmovat něco postaveného na Legacy of Kain, myslela jsem, že mě na místě raní mrtvice. Naštěstí to byla zpráva stará dva roky, tak už ho to snad přešlo...
Autorská citace #7
16.8.2009 15:12 - Felouen
Tak to jsem od něj viděla jen trailer na BloodRayne a upoutal mou pozornost tak trochu tím příběhem, ačkoliv vypadal dost lacině a BR se chovala úplně jinak než v té hře. Ale většina filmů podle her, co jsem slyšela, byly propadáky (a naoapak)...až na vyjímky.
Autorská citace #8
16.8.2009 15:15 - Sethi
Tak nejlepší je Alien vs. Predator... Film podle hry podle filmů...

Překonává to snad už jen komixové vydání Constantine - komix podle filmu podle komixu.
Autorská citace #9
16.8.2009 15:17 - sirien
Popravdě řečeno mi celá ta averse na věci podle věcí (...věci podle věcí podle věcí) přijde spíš stupidní, než cokoliv jinýho...
buď se ty věci podařej nebo ne, co sejde na tom kde se vzaly.
Autorská citace #10
16.8.2009 15:19 - Colombo
ale averse vůči Bollovi je v pořádku.
Autorská citace #11
16.8.2009 15:33 - Felouen
No podle mě averse na cokoliv z prinicipu, že to či ono je to či ono, není dobrá věc, ať už to jsou averze na konkrétní osoby (ať už režiséři, zpěváci či autoři), žánry (např. manga versus anime) či skupiny lidí (jako třeba hudební kapely). Tím pak se každý ochozuje o věci jen proto, že si myslí, že by to mohlo být špatné.
Autorská citace #12
16.8.2009 15:36 - noir
sirien: No, ona ta verze vůči Bollovi (je to tak špatný režisér, že mi nestojí ani za tu přehlásku) má jasné příčiny. Řekl bych, že tou nejzásadnější je jeho neomalené vykrádání jiných autorů. Na těch filmech je tak příšerně vidět jeho režisérská neinvence a jasně cítit "inspiraci", že to není úplně snesitelné. A ano, jsou horší režiséři i studia, ale Boll si vlastní zásluhou vytvořil kultovní status.
Autorská citace #13
16.8.2009 15:51 - Colombo
noir: kdyby ty jeho filmy byly dobré, tak by mi vykrádání moc nevadilo. To je naprosto regulérní tvůrčí činnost, to vykrádání...
Autorská citace #14
16.8.2009 15:54 - sirien
noir píše:
sirien: No, ona ta verze vůči Bollovi

A tak aversi vůči konkrétnímu režisérovi/herci/scénáristovi/producentovi chápu. Stupidní mi připadá Sethino neustále omílané vztekání nad "film podle hry podle filmu poodle komixu bla bla bla" - prostě mi uniká co sejde na tom že někdo dělá nějakou adaptaci z adaptace. Není to snaha o šílenou kopii, je to prostě nové dílo které se něčím inspirovalo.
Autorská citace #15
16.8.2009 15:55 - noir
Colombo: Kvalita tak trošku souvisí s originalitou. Když se člověk osmkrát za minutu práská do hlavy, kde že už úplně stejnou scénu viděl, dost to zážitek z filmu narušuje :o)
Autorská citace #16
16.8.2009 16:00 - Colombo
Noir: Kvalita vůbec nesouvisí s originalitou. Pokud ta scéna tam byla oprávněná, nebyla tam jen nalepená, ale má naprosto zásadní důvod v tom zkopírovaném filmu být, pak to zážitek z filmu nenarušuje.
Autorská citace #17
16.8.2009 16:04 - Sethi
Rozlišuj vztekání a pobavení, prosím.

Mimo to, oba dva uvedené příklady byly k pláči, a to právě až za tím druhým přetvářecím zlomem. Jak Constantine film, tak AvP hru považuju za... to lepší, na co se dá narazit.
Autorská citace #18
16.8.2009 16:05 - Felouen
Třeba takové vykradené scény, které mají být parodie a opravdu rozesmějí. Ty krásně umocňují zážitek.

EDIT: Reakce na Colombův přispěvek.
Autorská citace #19
16.8.2009 16:15 - noir
Colombo: Nesouhlas. V moderním umění, což film je, se originalita cení jako jedna ze tří nejdůležitějších vlastností dílo. Pleteš si citaci s kopírováním. Pokud někdo úmyslně odcituje vyprávěcí postup z jiného filmu, nebo použije někým využitý vizuál s úmyslem něco tím říct, je to naprostém pořádku. Nicméně vykradení scény s tím, že tam a tam to bylo cool, tak to tam napálím taky, to je trapné a kvalitu filmu to snižuje. Už jen proto, že krádež snižuje další hodnotu díla - a tou je pravdivost.
Autorská citace #20
16.8.2009 16:18 - Colombo
noir: ty asi moc moderní umění neznáš co? Vykrádání je naprosto běžnou záležitostí. V uměleckých kruzích se tomu říká "inspirace".

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09765887260437 secREMOTE_IP: 3.238.161.165