Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
17.1.2019 00:05 - Šaman
Lehce offtopic - taky nemám superhrdinský filmy moc rád, ale občas na nějaky narazím. První Avengers mi přišly super (aspoň první dvě třetiny, kde je méně heroické akce a více vtipných hádek mezi sebou). A Nolanovi Batmani taky dobrý.

Strážce galaxie vlastně neberu jako superhrdinský filmy. Daleko víc to vnímám jako hraný animák. :)
17.1.2019 00:06 - Jerson
efram píše:
Například je vědecky prokázáno, že žena i sebe lépe vycvičená není schopna primární agrese tak rychle jako muž.

Který muž byl pro tento "vědecký důkaz" použit?
Ale ne, to nebyla vážně míněná otázka.

Sirie, díky za vysvětlení. Disneyho nemám rád už dlouho, ale tohle je fakt hardcore.
17.1.2019 00:47 - sirien
Šaman píše:
Strážce galaxie vlastně neberu jako superhrdinský filmy. Daleko víc to vnímám jako hraný animák. :)

no... to ukazuje jak hrozně pokřivené je u nás vnímání komiksů a superhrdinů filmy kteří nejsou v daném směru nerdy :) Ale to je asi jedno.
17.1.2019 06:29 - Jarik
LokiB: Já teda MCU sleduji (jen filmovou, na seriály už nemám čas a někdy i chuť). Tak jsem se koukl na několik videí o Historii MCU a doplnil si i ta místa ze seriálů a filmů, která mi unikla.

Já jsem si MCU vybral po kresleném Spidermanovi a druhým Hulkovi. A sleduji to se stejnou "silou" s jakou si kupuji všechna rozšíření ke hrám, které mám v základu.
Platím tím u výrobce možnost další tvorby.
17.1.2019 08:51 - efram
Log 1=0 píše:


Díky za zhodnocení mého textu, nápodobně směrem k tvé argumentaci.
17.1.2019 09:44 - LokiB
No jo, když on je syn velký fanoušek komiksů, takže jsem na většinu těch filmů chodil s ním :) Teď už mu bude 18, takže můj doprovod tolik neocení, můžu si tedy dovolit ten luxus, že na to nebudu chodit. Ale jinak jsem viděl v podstatě všechno až někam k Iron Man 3, a pak takový různý výběr. Doctor Strange, ten poslední Thor a tak, první Captain America (ten nebyl špatnej). Ant Mana, Black Pantera, jsem už vynechal.
Z DC zase Aqua Mana, a vlastně všechny ty poslední shity o Supermanovi a Batmanovi.

sirien: měl jsem pocit, že jsme nějakou podobnou diskusi už měli a žes tam argumentoval, že by místo "něčeho" právě mohlo vznikat něco jinýho ... ale fakt je, že si to můžu plést, už je to další dobu.

Mně zas třeba opačně ta nová série Star Treku nevadila ... asi i proto, že mě původní starý Star Treky moc nebraly a víc jsem v mládí koukal na Deep Space 9 a Voyager ... jakkoli to taky nebyly žádný velký perly, ale spíš takový ST sitcomy :)
17.1.2019 10:24 - Log 1=0
Efram:
V poště máš tu rozsáhlejší argumentaci, ať neplevelíme vlákno.
17.1.2019 10:46 - Nachtrose
Sirien & všichni: vypada to, ze Lucasfilm zasáhnul a claim byl stažen.

https://youtu.be/5wn2jYlmvy4
17.1.2019 11:00 - sirien
Jak to říkala Bábi v Divadle krutosti? Forgiven, but not forgotten?

(Ještě vyhodit Kennedy i s jejím týmem a omluvit se za její výroky a možná budu i uvažovat že bych možná šel na IX. To dvojitý "možná" bohužel neni omyl.)
8.2.2019 14:12 - Jerson
Dokoukal jsem Dračák a Dračák 2 - nevím kolik na to vybrali peněz, ale hráči opravdu nejsou herci, natož dobří herci. A Příběh je bagrování hráčů jako prase.
8.2.2019 14:14 - Tarfill
Jojo, Dračák se v mém pohledu na kvalitu spíš zhoršil a ačkoliv jsem byl původně nadšený a taky jsem Gergonovi po jedničce přispěl na díl další, tak znovu už to bohužel neudělám...
8.2.2019 14:45 - Jerson
Je zajímavé, jak jsou lidé špatní herci, když se snaží hrát, a jak ti samí lidé můžou být výrazně lepší, když se o to nesnaží.

Jinak téma hráčky, která má doma problémy a mohlo by se jí pomoct, tedy takové vážnější, ve trojce hodí přes palubu i s dotyčnou - nemůže hrát, najdeme někoho jiného. Fakt super přístup. Loki zase bude možná prskat, ale kdybych byl jeden z těch, kteří mají doma problémy a k RPG od nich utíkají, tak vidět takový přístup spoluhráčů ve filmu fakt potěší :-/

Nemluvě o tom, jak se hráčům nic nedaří. Chceš psa? Smolík. Získat důvěru? Zapomeň? Zastrašovat? Poznat artefakt? Ani náhodou.
Ne že by to neodpovídalo DrD, ve kterém PJ taky ledacos zamítne (nejlépe pomocí tajně zfixlovaných kostek, zdravíme Matta), ale je pak vtipné přečíst si v diskusi, že na pravidlech vlastně nezáleží, protože se dají upravit.
8.2.2019 15:45 - Šaman
Dračáky jsem nedokoukal. Stejně jako třeba sestřihy z larpů, mi to přijde trapné. Kromě sestřihů či jednoho amatérského filmu, kde jsem sám hrál. To je sice taky trapné, ale naše :)

Ale přetáčení kostek, to není věc dračáku. V DrD pravidlech se nic takového nedoporučuje. Tam se jen píše, že PJ má vždy pravdu. Takže zamítnout to může a nemusí nic fixlovat.

Ale dají se snadno upravit. A kdo říká, že ne, ten je upravuje dodnes.
8.2.2019 16:07 - LokiB
Jerson: ehm ... bude víkend, nehroť to :) už takhle jsem od tebe poprskaný až hamba.
Jestli máš na tenhle typ videí nároky, aby citlivě zprostředkovávaly a řešily i neherní témata, jako genderovou vyrovnanost, násilí v rodiny, sebevraždy středoškoláků, zbytnění a agresivita boje za práva menšin, osud celebrit, které se znelíbily davu ... máš na to jistě právo.

Otázkou je, proč do toho příspěvku k videu montuješ osobní nonsens insultaci DrD, které věci, co kritizuješ, nijak nepodporovalo. Jo tak, tys měl kdysi smůlu na PJe, který to dělal .. eh, running away, it's back again! :) Je to už to takový running joke, že?

Dračák 3 jsem shlédnul. Je hodně amatérské, neherci neumí hrát a chybí tomu dramaturgie. Jako funny věc mě to neuráží, mám celkem v oblibě amatérské spolky ochotníků :)
8.2.2019 16:37 - Gurney
Jerson píše:
Nemluvě o tom, jak se hráčům nic nedaří. Chceš psa? Smolík. Získat důvěru? Zapomeň? Zastrašovat? Poznat artefakt? Ani náhodou.

Tak nejmenuje se to Dračák pro nic za nic.
8.2.2019 17:11 - Šaman
Tak psa získal na druhé úrovni skoro každý. Tuším že byla šance 85%. A pak samozřejmě každou další, takže toho hraničář prostě měl.
8.2.2019 17:27 - LokiB
Šaman: v 1.6 je takto
Pes
Hraničáři jsou zpravidla provázeni psy. Jsou to jejich pomocníci i přátelé. Ale ne
každý má svého psa hned od začátku - někdy se musí dobrý pes dlouho hledat.
Každý hraničář má 40 % šanci, že bude mít psa. Hod si k%, a pokud ti
padlo nejvýš 40, podívej se do Tabulky psů.
Pokud jsi neuspěl, nezoufej. Opakuj tento hod při každém přechodu na vyšší úroveň a používej stejnou tabulku, dokud se ti nepodaří najít psa, který tě bude provázet.
8.2.2019 17:43 - Šaman
Ou… aha, tak TAKHLE to bylo před úpravou. :)

U nás měl rozhodně 40% na tu štěkající hlídací krysu. Nejspíš 30% na stopovacího, protože na bojového bylo určitě 15%. (A pamatuju jednoho hlídacího s jedničkou na životy. Takže jeden nebo dva, teď to nechci hledat. Hladit ji směl jen ten hraničář a elfka zlodějka, ostatní by ji pritom mohli rozmáčknout. Ale skřety vyštěkala zcela spolehlivě. Ostatně stejně jako bandity… pocestné… veverky… podezřelého brouka… velký keř… :)
8.2.2019 18:15 - Jerson
Loki, rozhodně nechci, aby takové amatérské zábavné filmy řešily nějaká hlubší témata jako problémy rodině. Nicméně když ve druhém díle měli scénu, že by bylo dobré podpořit zakřiknutou hráčku, která má doma problémy, a ve třetím díle řeknou, že tahle hráčka má doma problémy, takže si najdou někoho jiného, působí to na mě fakt blbě.
Taky sis spolu se Šamanem mohl povšimnout, že fixlování kostek jsem přisoudil Mattovi. Ve filmu Dračák mi prostě jen nejde do hlavy, proč všechny tyhle hody nastavili tak, že nevyjdou, tedy na tu nejnudnější variantu. Nevím co podle tebe DrD nepodporovalo, ale zbytečně hody na schopnosti, které neměly šanci uspět, to v nich bylo běžné. I to, že hráč nevěděl zda neuspěl v hledání proto, že nebylo co najít, nebo proto, že si PJ hodil málo.

Přijímání nových členů do skupiny je stejně trapné jako v reálné hře, ale třeba Gamers to řeší alespoň vtipně.
8.2.2019 22:44 - LokiB
Jerson píše:
I to, že hráč nevěděl zda neuspěl v hledání proto, že nebylo co najít, nebo proto, že si PJ hodil málo.


To je asi spíš do debaty o DrD. Na tom, že hráč nevěděl, jestli nebylo co najít, nebo kvůli hodu, neshledávám stále v typu her, jako je DnD/DrD nic špatného ... nehodí se to do každé hry, pro některé typy je to vysloveně nevhodné, ale to neznamená, že je to univerzálně chyba.

Proč tak nastavili ve scénáři hody nevím, podle mě je to výsledek absentující dramaturgie a ne úlitba herní předloze.

Šaman: 40% měl na to, že vůbec bude mít ... když jo, tak se pak házelo % jakého.
To jen pro upřesnění.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.064621925354004 secREMOTE_IP: 52.90.40.84