Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
16.1.2019 15:48 - LokiB
Smutné :(
16.1.2019 16:20 - Jerson
Předpokládám,, že je to video, které si v autobuse nepustím. Může mi zatím někdo stručně převyprávět, o co jde?
16.1.2019 16:24 - efram
Jerson píše:
Spíše je otázka, pokud si holky vyberou nějaký vzor nezávislé extraschopné mladé ženy, která nikoho a nic nepotřebuje, zda budou spokojené a schopné najít si odpovídajícího partnera, nebo se změní preference i v tomto směru. Což zase souvisí se změnami mužských rolí v realitě i ve filmech a teď se do toho nechci pouštět. :-)



Na tohle téma se dá dohledat poměrně dost názorů různých odborníků. Některé například odvysílal DVTV a nebo ČRO. Výsledkem je, že přijímáním vzorců, které filmy ukazují, kdy ženské hrdinky jsou takové spíše chlapy s prsama než skutečné ženy, je dost ošemetné. Klasickým příkladem je rozdílnost vnímání světa muži a ženami. Třeba jen soutěživost je diametrálně odlišně pohlavími vnímána. To co muži považují za hru u žen z dlouhodobého hlediska může vést k nespokojenosti a depresím.
16.1.2019 16:24 - LokiB
Maník natočil fan film k SW.
Disney mu to nejdřív zakazoval, nedovolil mu crowfunding atd, on to stejně natočil a Disney si teď ten film nárokuje a veškeré příjmy z toho videa (reklam při shlédnutí na YT).

prostě se Disney chová jako zlá korporace bez citu, která jde jen po penězích a nedopřeje maníkovi 80 tisíc dolarů, které by si tím vydělal, Disney chce shrábnout všechno, do posledního dolaru.
Což dost lidí prudí.
16.1.2019 16:30 - Log 1=0
efram píše:
chlapy s prsama než skutečné ženy

Mohu se zeptat, jak se pozná skutečná žena?
16.1.2019 16:41 - efram
Log 1=0 píše:


pokud neodkážeš poznat skutečnou ženu, je to tvůj problém a moje vysvětlení ti nepomůže.

Log 1=0 píše:
Reakce uprostřed noci jsou o dost pomalejší, než během dne atd.
A už vůbec neplatí, že i když je nějaká dispozice určující v podmínkách pračlověka, je určující i v podmínkách extrémně odlišných. Jako může to tak být, ale nic nedokazuje, že to tak nutně je.


Všechny tyhle kecy jsou fajn dokud nedojde na lámání chleba. Stačí jen například rychlost reakcí ve vyhrocených situacích, napadení atd. Například je vědecky prokázáno, že žena i sebe lépe vycvičená není schopna primární agrese tak rychle jako muž. Proč to tak je je zřejmé. Ale samozřejmě má zase prim v jiných oblastech, kde je muž "podřadná" figurka. Různí pomatení studenti genderu se pak snaží o smazání těchto rozdílů. Příroda nejvíce těží z diverzity a snaha některých jedinců nás této diverzity zbavit je nesmyslná. Kolik minut na pomyslném číselníku vývoje lidstva zabírá gender.......více než zanedbatelné množství.

Tahle debata se stáčí už daleko víc do genderových sra*ek než byla původní diskuse.
16.1.2019 16:43 - Aeris
LokiB píše:
Maník natočil fan film k SW.
Disney mu to nejdřív zakazoval, nedovolil mu crowfunding atd, on to stejně natočil a Disney si teď ten film nárokuje a veškeré příjmy z toho videa (reklam při shlédnutí na YT).

prostě se Disney chová jako zlá korporace bez citu, která jde jen po penězích a nedopřeje maníkovi 80 tisíc dolarů, které by si tím vydělal, Disney chce shrábnout všechno, do posledního dolaru.
Což dost lidí prudí.


Myslím, že v tomhle výcucu chybí jedna zásadní informace - týpek natočil film ze svého a vydal ho online ZDARMA. Dokud ho někdo z Disney nenahlásil, tak to video nemělo žádný výnos pro nikoho, protože na něm do té doby nebyli žádné reklamy.
16.1.2019 17:10 - sirien
Všichni špatně :)

Týpek chtěl natočit fanfilm. Šel za Lucasfilmem aby se dohodl na podmínkách - Lucasfilm mu to dovolil, ALE za dost tvrdých podmínek (žádný crowdfunding, žádné zpeněžení ani do výše nákladů ani nic podobného atd.) Týpek se rozhodl že ok, že to je sice jako nevstřícný a nehezký, ale že to stejně udělá, protože to je hrozně cool a chce to.

Týpek to udělal. Ten film získal dost pozitivní ohlasy, protože je fakt dobrej.

Následně někdo z Disney přišel a bez ohledu na jeho předchozí dohodu s Lucasfilmem prohlásil, že ten film porušuje jejich autorská práva (na základě toho že hudební stopa je podobná originální a jde tedy o "derivative work" - bez ohledu na to že si týpek najmul na hudbu vlastního skladatele a derivative work je by definition povolená tím že mu vůbec povolili udělat fanfilm, protože fanfilm je derivative z podstaty věci). Šlo přitom o manuální nahlášení, nikoliv o algoritmus. Disney na základě toho řekl, že si film "nárokují" - tzn. film který měl být z podstaty nezpeněžený bude teď muset mít "aktivované" reklamy a všechen příjem z těchto reklam půjde jako zisk pro Disney, a ten týpek co to vytvořil za vlastní prachy z toho neuvidí ani cent bez ohledu na to, kolik za to sám zaplatil.

Ten film tímhle způsobem nemůže vydělat víc než pár desítek tisíc dolarů, což je pro Disney absolutní nic (zatimco pro toho týpka by to byly aspoň z většiny zaplacené náklady).

Týpek i přes tenhle jejich přístup chce udělat další díly (za vlastní prachy).
16.1.2019 17:29 - efram
sirien: tohle snad ani nejde slušně komentovat
16.1.2019 17:44 - LokiB
sirien: jj, tvůj popis je přesný, moc jsem to zjednodušil :)

obecně ... Disney je třeba i v právu, ale morálně je to prostě pochybení a není mi jasné, proč Disney stojí za to stát se nenáviděnou společností a etalonem korporátní nenažranosti a nepochopení fanoušků toho, co požrali.
16.1.2019 18:04 - Aeris
LokiB píše:
obecně ... Disney je třeba i v právu, ale morálně je to prostě pochybení a není mi jasné, proč Disney stojí za to stát se nenáviděnou společností a etalonem korporátní nenažranosti a nepochopení fanoušků toho, co požrali.


Z toho co jsem četl a slyšel z mnoha různých zdrojů za posledních pár let ohledně tematiky copyrightu a trademarků, tak je velice důležitý rozdíl mezi copyrightem a trademarkem v tom, že trademark vlastník MUSÍ hájit, vždy a ihned, jinak o něj automaticky může velice rychle přijít, pro copyright tohle ale neplatí. Hudba jako taková je téměř vždy trademarknutá, proto většina takovýchto debaklů a sporů je kvůli hudbě.

Jestli tomu tak skutečně je a zrovna v tomhle případu, netuším.
16.1.2019 18:58 - sirien
Aeris jako spotřebiteli a zejména jako fanouškovi mi to je ukradený, za SW v jakékoliv podobě nedám už ani cent a pravděpodobně je budu shittalkovat kudy projdu a lobbovat u lidí aby je bojkotovali taky protože fuck them and don't care.
16.1.2019 19:38 - Jerson
Když to cctu, tak si říkám - v jakém roce "začala" historie Shadowrunu, a kdy tedy bude možné najmout si nějaké týpky, aby zjistili, kdo konkrétně v dané megakorporaci může za takové rozhodnutí, a nějakým exemplárním způsobem ho odstranili? Možná by ani neboli třeba platit je výnosy z takových fan filmů, třeba by to někteří shadowruneři udělali i zadarmo.
16.1.2019 19:54 - Šaman
Cyberpunk by měl být už letos, takže stačí vytvořit mod :)
16.1.2019 20:39 - sirien
...jo, tak podle jeho posledního vyjádření ještě pocestě stihli vyhrožovat tim, že pokud se bude cukat, tak mu nechaj sestřelit celej YT channel (tzn. že mu jakožto profesionálnímu YTerovi zrušej celý živobytí).

...já tak strašně doufám, že ep. IX vyhoří jak Tokio v '45 a totálně zabije celou Disneym za 4 miliardy koupenou franchizu jejim sestřelenim do naprostý bezcennosti, fakt.
16.1.2019 22:47 - LokiB
sirien: Zasloužili by si to ... ale bylo by to tedy Pyrrhovo vítězství :/
16.1.2019 23:02 - sirien
Když zvážim veskrze nijakost VII (která byla awesome, protože předtím nebylo dlouho nic a před tím nic byly prequely), totální shitovost VIII a průměrnost a zpatlanost ROne a Sola... vlastně ani ne.

Osobně nemám dojem že by Star Wars potřebovaly neustále nové filmy, aby dokázaly žít dál.
16.1.2019 23:22 - Log 1=0
Efram:
Mohl bych reagovat na každou s tvých vět, a většinou dost ostře. Ten text obsahuje tolik argumentačních faulů, nepravdivých tvrzení, matení pojmů a podobných věcí, že by to vystačilo na dlouho. Ale jediné, s čím naprosto souhlasím, je tvrzení, že by to tady nikoho nezajímalo. Takže se omezím na pouhé konstatování komplexní vadnosti tvého příspěvku.
16.1.2019 23:29 - LokiB
No a já bych dobrý SW film či hru viděl rád. Ono každé dva roky zas není tak úplně neustále :)

Čistě pro zajímavost ... jako první jsem viděl SW V, v němčině, v roce 1987, páč otec jednoho spolužáka pracoval v Československé Televizi a vzal nás tam na oslavu narozenin a pouštěl nám to z nějaké videokazety... nerozuměl jsem z filmu ani slovo, ale celkově mě to dost odbouralo, páč ve srovnání s Tanečkem přes dvě pekla a Mufem ze Studia Kamarád to bylo opravdu někde jinde ... a to univerzum se mi zalíbilo :)

A v současnosti bych ocenil dobrý SW film třeba namísto superhrdinský filmů, kterých mám plné zuby (onehdá jsem se podíval na ty poslední Avengers: Infinity War a aniž bych chtěl na filmy, které se zjevně líbí hodně lidem, nadávat, tak mi to přijde jako ... pro mě nevhodnej film, abych to řekl kulantně. Fakt je to celkově o ničem, logiku to nemá a jen neustálá akce, aby lidi neměli čas přemejšlet, ze které jsem unavený; to samé jsem měl u Thora a mnoho jsem jich ani neviděl). Čímž neříkám, že mezi superhrdinskými filmy nemůže být nějaký dobrý, ale nemám potřebu vidět další. A koneckonců se to líbí jiným.

u SW jsem se zatím vždycky těšil na další film a pokaždé jsem moc doufal, že se to třeba povede a bude se mi to líbit. Jo, je to série zklamání ... a přesto jsem se nepřestal těšit. Ok, u E-VIII už teda jsem se teda moc nehnal a vlastně jsem se už spíš bál, jak špatné to bude.

Takže jo, máš pravdu, že ve skutečnosti asi žádný díl nebyl to pravé ořechové a že se asi dá bez dalších žít. Jen mi to přijde škoda. Nic tím nezískám, že film nebude ... protože moc nevěřím, že místo toho začnou točit lepší filmy.

A teď EA zrušila další hru. Předtím SW 1313.
16.1.2019 23:55 - sirien
Loki: Chodit na Infinity war když a) nemáš rád komiksové superhero filmy a b) nejsi fanoušek MCU je... nerozumné :) Infinity war je vrcholem celé předchozí meta-gradace a stojí na tom že všechny ty postavy už znáš a minimálně větší část z nich máš nějak rád.

Podbně nerozumné je chtít něco místo nich - oproti kecům něktrých kritiků ty filmy ve skutečnosti jiným dobrým filmům nijak nepřekáží. Ostatně jeden z mých velmi mála oblíbených kritiků to vyjádřil vcelku trefně.

Nicméně jako já asi chápu co chceš říct a asi i souhlasim. Problém je v tom slově dobrý. Dobrejch věcí bych ocenil víc - třeba nějakej dobrej Star trek. (Vlastně vůbec nějakej Star trek, protože ta nová timeline mi rozhodně jako Star trek nepřipadala, jen jako něco co Star trek hrozně vykrádá - takovej šváb z MIB - sice to nosí Star trekovou kůži, ale Star trek to neni). Podobně dobrý Star Wars se nějak nezdaj bejt v nabídce. A v obou případech když fanouškům dojdou nervy a dou udělat něco pořádně (Axanar, Vader...) tak za to dostanou od Hollywood korpů po držce.

Jako Marvel filmy nemusíš mít rád, ale jako nějak si neumim moc představit že by nějakej fanoušek šel udělat Marvel fanfilm a že by ho šel Marvel takhle zpražit (a kdyby to zkusil Disney tak by mě poměrně překvapilo kdyby ho Marvel nepraštil přes jeho nenažraný krysí prsty).


(Btw. Thor a následně Infinity war byl fakt blbej výběr... spíš zkus Iron mana (prvního), první Captain America vcelku ujde, druhej (Winter Soldier) je fakt dobrej a Guardians of the Galaxy sou dost vpohodě...)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086515188217163 secREMOTE_IP: 44.204.65.189