Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
3.1.2019 19:11 - malkav
LokiB:
Dlouhé vlasy mají přece holky.
Modré tričko přeci nosí kluci.
Holčičky nosí přeci náušnice.
Ty jako nenosíš podpatky?
To je klučičí tričko.
Kluci, tam máte autíčka ... a holky, tam máte panenky.
Ty jako nemáš svůj tablet?
Ty se těšíš do školy? - Neboj, to tě rychle přeje.
Vaši holka se těší do školy? A ještě ji baví matematika???

... tolik vlastní zkušenosti s formováním člověka společností ... bohužel je to tu pořád ...

EDIT: Ale pardon za výrazný off-topic ... to už moc společného s filmem asi nemá.
3.1.2019 19:13 - LokiB
shari: ne, opravdu ... co se činností týče, tak nikdo neříkal, co je vhodné pro mě a co pro ségru. většinou jsme v dětství dělali věci společně :)

a dnes to tedy ani kolem sebe nepozoruju. ale jako jo, může to být opravdu moji sociální bublinou

malkav: tohle všechno jsi slýchal kolem?
hele, že máma kupovala ségře jinak barevná a jinak tvarovaná trička jsem v dětství vnímal, ale nebylo k tomu žádné zdůvodňování a já se neptal :)

taky já šel do školy v roce 1980 a to se věci řešily trochu jinak.

navíc zas pak, na konci puberty, když byla revoluce a pak vypukla 90. léta, tak bylo všechno vzhůru nohama ... dlouhý vlasy nosili všichni až na skinheady, náušnice měl kde kdo, a leckde, holky zahazovaly podpatky a emancipovaly se, nosily klučičí trička.
+ teda já se těšil do školy vždycky :)

kolem byla většinou dost svobodomyslná společnost, kdy si moc už nenechal do ničeho od druhých mluvit, a sám taky druhým do těhle věcí nekafral.

ale jak jsem psal, věřím, že to někde stále je a možná i rozšířené ... jen mimo moji zónu
3.1.2019 19:49 - shari
LokiB píše:
ale jako jo, může to být opravdu moji sociální bublinou

souhlasím
3.1.2019 19:51 - sirien
York: Testováno v USA a Z a S Evropě. A ano přesně to tím chci říct, můžeš si to najít sám, google scholar znáš, diskutovat o tom tady na Kostce nijak netoužim, můžeš se kdyžtak jít zeptat vedle třeba Invicta
3.1.2019 21:56 - Colombo
Vzory chování, ať už předávané explicitně ("chlapi nebrečej") nebo implicitně (pozorováním okolí) tu samozřejmě jsou a mají výrazný vliv. To ovšem neznamená, že tu nejsou nějaké baseline biologické preference.

Podoba vzorců chování je do značné míry daná ekonomickou situací. Teď sem četl článek, kde popisovali Japonskou společnost. Zatímco v drtivé většině vyspělého světa je residence po svatbě (post-marital residence) neolokální (tzn. residence nového manželského páru je vzdálená od obou rodičů), v Japonsku je poměrně vysoké procento patrilokální (tzn. ona residence je v blízkosti otce manžela či přímo ve stejném baráku). Zdůvodňují to komplikovanou ekonomickou situací a vysokou cenou nemovitostí.
3.1.2019 22:24 - Boldrick
:-)
V SR je chlapec bez vyvinutého penisu, rodiče ho vychovávali jako holku, na radu nějakýho MUDr. šamana. V cca šesti letech (nepamatuju si to) se celá výchova začala hroutit. Byl v TV v nějakým hrozným pořadu. Tam byli psychologové, kteří potvrdili, že je to nesmysl, že genderové uvažování je tak hluboko, že je nezměnitelné. Proto nepředěláte homosexuála.

Ženy dokáží to samé co muži... ale.. jsou slabší, kdyby nebyly už dávno by konkurovali power lifterům, bojovali by v MMA s muži, skákali do stejné výšky, apod. Doufám, že nikdo nenapíše, že to dělají. Ano dělají, ale ve své kategorii. Ve všem co není o síle můžou být stejně dobré, např. sovětské či kurdské odstřelovačky a spoustu dalšího ze života.

Ženy reagují na jinou výšku/hloubku zvuků (dokázáno, vyzkoušejte si to, až budete mít děti, jestli teda nebudete s nějakou emancipovanou, která vás zapojí po svém :-) ). Mě probudí dětský brekot zhruba za deset patnáct minut, probudí, ještě se musím k tomu dítěti dostat :-) Žena je u něj nejdéle za tři minuty :-)
A ještě několik rozdílů.

Já vidím problém v tom, že se snažíme o rovnost pohlaví (což nechápu) místo o rovnoprávnost.
A krásně to dokazují výše zmíněné filmy. Rypleyová byla ženská, ale svou úlohou na lodi rovnocenná mužským. Ale nebyla jim rovna měla tam být a měla tam být jako žena, možná proto nakonec přežila.
:-)
3.1.2019 22:31 - York
Boldrick píše:
Já vidím problém v tom, že se snažíme o rovnost pohlaví (což nechápu) místo o rovnoprávnost.


Řeč ale nebyla ani o rovnoprávnosti a ani o rovnosti, ale o tom, jestli se můžeš vžít do nějaké postavy (role, situace, případně osobnost).

Jasně, nikdy ze mě nebude Elon Musk, ale to mi přece nebrání představovat si a přemýšlet o tom, co bych na jeho místě dělal, jak bych se cítil a podobně.

Samozřejmě to vždycky jde jen do určitý míry, protože nemáš znalosti, postavení, fyzický předpoklady a další vlastnosti dotyčný osoby. To ale neznamená, že by to nemohlo jít vůbec.

Abych byl přesnej, tak Shari původně řekla, že se nedokáže s mužskou postavou ztotižnit - ale to s tím úzce souvisí.
3.1.2019 22:32 - sirien
Boldrick píše:
svou úlohou na lodi rovnocenná mužským. Ale nebyla jim rovna měla tam být a měla tam být jako žena

Asi úplně nechápu co chceš říct?
3.1.2019 22:38 - Boldrick
RPG jsem hrál jen s několika ženami či spíše dívkami. Jejich chování a řešení problémů bylo krapet jiné. Méně bojovali, věci řešily, z mého pohledu, složitěji, ale jim to smysl dávalo a mě nakonec taky, jen to byla, pro chlapa, delší cesta, každopádně to bylo super.
Určitě si, do určité míry, každý dokáže představit sám sebe v jiné postavě, ale kluk nikdy nezahraje holku stejně jako holka a naopak.
Uvažování EM si představit dokážeš, uvažování ženy nikoliv (nejsi-li transsex.).
3.1.2019 22:41 - Boldrick
to sirien: napsat to nedokážu.
Rypleyová byla ženská, už jenom jak se svlékala ze skafandru :-) Teď si jenom vybavit nějakou ženskou hrdinku. Wonder Woman je chlap sice kozatej, ale chlap.
3.1.2019 22:43 - York
Boldrick píše:
Uvažování EM si představit dokážeš, uvažování ženy nikoliv


To musí bejt docela záhul, žít ve světě plném mimozemšťanek ;-)
3.1.2019 23:13 - Log 1=0
Boldrick píše:
V SR je chlapec bez vyvinutého penisu,

Co je SR?
Boldrick píše:
genderové uvažování je tak hluboko, že je nezměnitelné. Proto nepředěláte homosexuála.

Sexuální orientace s genderem jistě souvisí, ale takhle to zaměňovat nelze.
A rozdíl v genderu v některých kulturách je menší než mezi kulturami navzájem.Boldrick píše:
Ženy dokáží to samé co muži... ale.. jsou slabší,

OK. A?
Boldrick píše:
Ženy reagují na jinou výšku/hloubku zvuků

OK. A?
Boldrick píše:
Já vidím problém v tom, že se snažíme o rovnost pohlaví (což nechápu) místo o rovnoprávnost.

To je prosté. Protože hodnoty, platné de iure a nikoli de facto jsou jen prázdné žvásty, co nemají cenu papíru, na kterém jsou napsány.
Boldrick píše:
A krásně to dokazují výše zmíněné filmy.

Rozebereš jeden, a to ještě způsobem, který mi nedává smysl. Sorry, fakt nevím, co měl ten odstavec znamenat. I kdybys do něj napsal boží pravdu, tak to je jedno, protože tomu nerozumím.
Boldrick píše:
RPG jsem hrál jen s několika ženami či spíše dívkami.

Já taky. Tvé pozorování nemohu potvrdit.
Boldrick píše:
jen to byla, pro chlapa, delší cesta

Tohle mi zní dost sexisticky, a navíc, jsi si jistý, že máš mandát něco hodnotit pohledem 3 500 000 000 lidí, z nichž drtivou většinu vůbec neznáš?
Boldrick píše:
Určitě si, do určité míry, každý dokáže představit sám sebe v jiné postavě, ale kluk nikdy nezahraje holku stejně jako holka a naopak.

A kdo určuje, jak by tu postavu zahrála holka? Ty? Hospodin vševědoucí? Nebo kdo?
Boldrick píše:
Uvažování EM si představit dokážeš, uvažování ženy nikoliv (nejsi-li transsex.).

To není pravda, uvažování mimozemšťana si představit nedokážeš, a popravdě, na světě jsou miliony mužů, u kterých to nedokážeš taky.
Boldrick píše:
už jenom jak se svlékala ze skafandru :-)

Já fakt doufám, že to je vtip, jenom vtip, a nic než vtip.
Boldrick píše:
Wonder Woman je chlap sice kozatej, ale chlap.

Generále Norchestre, hlásím nájezd pravých Skotů!
EDIT: Omluva Sirienovi, ale lépe reagovat asi nedokážu.
3.1.2019 23:52 - Gurney
Boldrick píše:
Uvažování EM si představit dokážeš, uvažování ženy nikoliv (nejsi-li transsex.).

Zajímavé, sice jsem cis, ale stejně se cítím uvažováním blíž holkám svého věku a názorů, než mužům, kteří kolem sebe šíří podobná moudra.
3.1.2019 23:56 - Boldrick
SR - Slovenská Republika

sexuální orientace/gender - moje chyba

OK. A? - nebude to pak způsobovat rozdílné chování? Ne u stolu, ale v rozdělení rolí ohledně shánění potravy a výchovy dětí? A nebude to pak mít za následek - kluci si hrajou s autíčky a holky s panenkami?

Psychyka muže a ženy je rozdílná viz. OK.A?

Každopádně jako Bůh Všemohoucí si svůj šovinistický postoj můžu dovolit, ostatně v jakém koliv svém příspěvku tvrdím, že můj pohled na jakoukoliv věc je jediný správný.
4.1.2019 00:04 - Boldrick
https://www.joj.sk/v-siedmom-nebi/novinky/10122-samko-alebo-vivien-chlapcek-sa-narodil-bez-penisu-lekari-z-neho-chceli-urobit-dievca
4.1.2019 00:27 - Log 1=0
Nějaký zdroj, kterému se dá věřit i do popisu detailů a interpretace (což Joj fakt není)?

Argument šikmé plochy-dispozice nemusí znamenat o tolik odlišné chování. Potrava se dá sbírat i sběrem nebo rybolovem, což už není tak o síle. Reakce uprostřed noci jsou o dost pomalejší, než během dne atd.
A už vůbec neplatí, že i když je nějaká dispozice určující v podmínkách pračlověka, je určující i v podmínkách extrémně odlišných.
Jako může to tak být, ale nic nedokazuje, že to tak nutně je.

A rozdílnost mužů a žen není věc subjektivního názoru, pro tisíc bohů. Stejně jako tvar Země, uspořádání Sluneční soustavy nebo velikosti Planckovy konstanty.
4.1.2019 00:30 - sirien
Nechcete si tuhle gender/sjw diskusi vzít někam jinam? Třeba na RPG Fórum nebo tak něco? Protože tohle už přestává mít s místními tématy cokoliv společného...
4.1.2019 08:19 - Jerson
Vaarsuvis píše:
How?
Teach me master. :

To je ironie, nebo opravdu chceš slyšet, jak jedna holka vymlátila celou podmořskou bázi plnou krabižníků?

I když v jiné diskusi, tuhle se mi moc prasit nechce, když tak utekla od tématu.
16.1.2019 15:07 - sirien
Disney fakt nechce aby kdokoliv šel na ep.IX (nebo si koupil cokoliv z čeho by jim kápnul dolar...)

EDIT: vyjádření autora - fakt bolí poslouchat.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083969116210938 secREMOTE_IP: 52.91.0.68