Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
22.8.2009 19:24 - sirien
Bouchi píše:
ovsem IMHO zcela nezavisle na tom, zda konkretni kniha, kterou dotycny cetl, byla ci nbyla podepsana autorem (pricemz za autorem podepsanou knihu jsou jiste nekteri ochotni zaplatit vyrazne vice nez za identickou, ale nepodepsanou).

Tak tady se ale už dostáváme k věci zcela jiné, a to je sběratelství, otázkou je, jak moc se to váže. Ono kdyby autor podpisu nebyl něčím zajímavý a neproslavil se svými díly, tak je jeho podpis věcí dosti nezajímavou.
Lidé mnohdy přemýšlí... divně. Tatáž kniha kterou ten autor držel v ruce je tak nějak mysticky hodnotnější, těžko říct, o tom by mohl snad více poreferovat Argo, možná Alnag...

noir píše:
masy nejsou schopné posoudit (respektive zatím nikdy nebyly), co je dobré. Protože co je umění, a co ne, rozhoduje diskurz. Stejně jako je tomu u vědy.

Ok, já bych tuhle diskusi mezi námi uzavřel, a to na základě tohodle prohlášení, protože to je základní předpoklad, v němž se míjíme zcela mimo obzor.
Samotné prohlášení že masy můžou jít k čertu mě nijak neirituje, vcelku s ním souhlasím.
To s čím prostě nesouhlasím je srovnání umělecké obce s obcí vědeckou. Důvody nebudu rozepisovat, zjednoduším to na prohlášení, že ač mám rád hned několik humanitních oborů (psychologii, sociologii, filosofii...etc), na svět nahlížím těžce z pohledu věd přírodních a tuhle rovnici prostě niterně nesnesu. Ty z ní naopak vycházíš, takže jakákoliv shoda je očividně nemožná.

(další věc ve které se naprosto očividně míjíme je to, že Ty věříš v jakousi obecnou hodnotu uměleckého díla, zatímco já se domnívám že hodnota díla, sebeznámějšího, seberozšířenějšího, sebecennějšího - je ve skutečnosti pouze subjektivní a souvisí s individuálním prožitkem, tedy se radikálně mění mezi jednotlivými lidmi a deklarace nějaké obecné hodnoty není možná)
22.8.2009 19:50 - Colombo
Tak co je a co není věda není o žádném diskurzu. Věda, respektive vědecký postup, byla jaksi nadefinována.
4.9.2009 15:55 - Sethi
4.9.2009 16:03 - Felouen
Uši: Tak to je naprosto hustý.
6.9.2009 19:44 - noir
Colombo: kým?
22.10.2009 07:50 - noir
Myslím, že mám nového favorita na jeden z nejhorších filmů fantastiky - Pagan Queen alias Kněžna Libuše by rozhodně neměla uniknout nikomu, kdo má rád opravdu špatné filmy. Na projekci se novináři řehonili víc než u většiny komedií. Dva známí kritici dokonce spadli pod lavici. Já si jen poslintal sako.
22.10.2009 08:24 - Nerhinn
noir: On už ten dvouapůlminutový trailer naznačoval, že půjde o výjimečný počin... :D
22.10.2009 08:47 - Jerson
Shcválně jsem si ten trailer pustil - no, vypadá to jako americké pojetí evropského středověku, když odhlédnu od Jiráskova zpracování ... asi kdybych neměl co jiného dělat, tak to v televizi shlédnu.
Ale nejvíc mě pobavilo, že v podobných videích mi to na prvním místě ukázalo The Guild - Do You Wanna Date My Avatar (: )
22.10.2009 09:03 - noir
Nerhinn:

Jerson: Bacha, oni se od Jiráska odklánějí, a to dost značně. Třeba u cesty koně k Přemyslovi vycházejí přímo z Kosmase. Ale to neopaganství, feminismus, chaotický scénář, felace, angličtina českých herců, všechno je to k pomilování! Ač jsem jinak zelenej i za ušima, tak tady mi boj proti těžbě zlata na území Prahy přišel fakt jako ZLO.
22.10.2009 09:30 - Blaine
noir: ja teda na tohle do kina nepujdu, ale rozhodne si film stahnu, abych se mohl nejaky ten den opit se svoji partou a sledovat k tomu nejakou blbost. Hrozne me k tomu naladila i recenze Spacilove, se kterou se velmi nestretavam v nazorech na filmy, ale myslim, ze v tomhle pripade dala tech svych 20% jenom ze slusnosti, protoze takhle uz dlouho zadny film nepoplivala:)
22.10.2009 13:15 - Ebon Hand
Já to musím vidět určitě, i když taky až na DVD, do kina fakt nevyrazím. :-)Mimochodem FF k tomu traileru řekl, že ten střihač by měl dostat nějakou cenu, za to že vyprodukoval ještě docela slušný trailer z toho šíleného filmu.

EDIT: Mimochodem shodli jste se tu na nějakých příkladech šílených filmů, nebo tu je jen prázdné tlachání?
V nástěnce nahoře není zatím žádný titul..
22.10.2009 13:39 - Pety
noir:a co na to had a krtek a co ten vypelichany sokol???
22.10.2009 14:19 - sirien
Ebon Hand píše:
Mimochodem shodli jste se tu na nějakých příkladech šílených filmů, nebo tu je jen prázdné tlachání?
V nástěnce nahoře není zatím žádný titul..

Protože Colombo založil téma, ale nespravuje ho. Když mi to předá, tak to tu klidně projdu a ty věci co tu padly klidně vyházim do záhlaví.
Přesněji když Colombo řekne někomu z Tria aby mi to přehodili.
22.10.2009 15:40 - Colombo
Protože Colombo založil téma, které bylo nějakou dobu... mrtvé?:) Ale jestli vám to udělá u srdíčka radost, tak to projdu.
22.10.2009 15:52 - Colombo
Colombo prošel a krom debaty "co je to umění" skoro nic nenašel.
23.10.2009 08:41 - Quentin
Me prijdou oba filmy dnd docela zabavne. Musime bejt radi, ze se neco takovyho vubec toci.

Ja bych spis do toho seznamu pridal pilot Legend of the Seeker :)
23.10.2009 08:50 - Jerson
Osobně bych tam přidal Knihovníka či jak se jmenujou ty dva nebo tři filmy o joudovi, který pátrá po artefaktech. Viděl jsem jen ten díl s Kopím osudu, a je to invertovaný Indiana Jones (drsná holka a ňouma chlap), a naprosto příšerný. Excalibur, který mluví a létá vzduchem byl jen začátek.
23.10.2009 08:58 - Felouen
Hele, Knihovnik jse sice plny ruznych klise, ale to je u nej cilem - ma to byt parodie na Indyho a vsechny tyhle filmy, takze to neni mineno vazne a tudiz to neni spatny film. A podle me se mu to povedlo, u obou dilu jsem se nehorazne triskala smichy. :)
23.10.2009 09:25 - Malfin
Já jsem na tom podobně jako Felouen. Není to film, kvůli kterému bych nemohl dočkat večera, ale docala jsem se bavil. S nadsázkou se na to dá dívat. Ale přednost dávám Indimu.

Zhlédl jsem i pilot Legend of Seeker. No a až na to, že to bylo dost předvídatlené a jedno klišé za druhým, tak to docela ušlo. No..jakž takž. I když teda netuším jak se bude vyvíjet zbytek. Jestli najdu odvahu zhlédnout...:)
23.10.2009 10:16 - noir
Legend of the Seeker mi přišel fajn. Až na hlavního hrdinu, hlavní hrdinku, hlavního záporáka a druhého hlavního záporáka to nebyl špatný film. Knihovník bylo to s Cagem?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085208892822266 secREMOTE_IP: 3.90.187.11