Kultura

Colombo
16.8.2009 13:17
Nejhorší filmy fantastiky
Všecko je to subjektivní. Neexistuje špatný film. Vždycky se totiž někomu bude líbit. A ti, co si myslí, že je špatný, prostě to neberou s dostatečným nadhledem.
19.12.2019 12:24 - sirien
Gurney píše:
Tohle je jako fakt real?

Ano.

Sice sem to neviděl, ale a) Fuka nemá důvod kecat, b) se to shoduje s tím, co píší ostatní, byť víc krypticky a c) část z toho unikla ven asi měsíc zpátky a někteří YTeři to komentovali už předem, ale obvykle dost opatrně a i ty nejvíc anti-Disney hateři co sleduju měli defenzivně skeptické poznámky, že minimálně část z toho bude nejspíš přehnaná protože to je až příliš WTF; očividně se sekli a naopak to co leaknulo byl jen zlomek celkové hrůzy - docela se těšim tenhle tejden na YT sféru, očekávám docela dobrou fireshow :D

Jediná WTF předpověď, co šla zjevně mimo (a byla to teda jen předpověď, ne leak) byl tip toho týpka z Red Letter Media že Jar Jarovo "fuck it, I'm gonna do it" znamenalo cestování v čase a odmazání Last Jedie z timeline stejně jako když Days of Future Past odmazaly X-men 3. Místo toho to zjevně znamená jen totální ignoraci Last Jedie a nulovej zájem o jakoukoliv konzistenci (což, ironicky, je asi tak to jediné, co bych Jar Jarovi odpustil...)
19.12.2019 15:42 - Gurney
ok, v tom případě wow, just wow. A to jsem E VIII měl za narychlo zbouchanou kompilaci fakt špatné fanfikce.
19.12.2019 16:43 - sirien
Na druhou stranu...

SPOILERS píše:
Bakllazaan: Ještě bych rád dodal, že na mém promítáni na Smíchově diváci reagovali na závěrečnou líbačku hurónským smíchem a kolega ve Varech zažil podobnou reakci. Jak asi vypadala premíera v americe....

Gembler23: Na Flore jsme take reagovali smichem a byl to pro me jediny moment filmu, kdy jsem se zasmal. Byla to spis histerie.

Turtle_with_no_name: V brněnské Scale publikum reagovalo smíchem už když Rey probodla Rena. Nějakej člověk to v sále okomentoval slovy "sorry" čímž pobavil asi všechny a pak už v podstatě celé publikum ten film jenom trollilo. Smích přišel při každé jakože zásadní události typu mrtvá Leia, pád Rena do díry, smrt Rey, když Reno vylezl z díry, oživení Rey, polibek, smrt Rena,... Smutné, kam se ta série dostala.

...ve správném složení kinosálu to mohla bejt možná i dobrá absurdní zábava. A protože společná traumata sbližují, tak ta následná kalba mohla fakt stát za to :D Víš co, Hvězdná pěchota 3 je ve správném složení a náladě taky kvalitní party matroš.
19.12.2019 16:48 - Jerson
Blbé je, že všichni ti lidé zaplatili za lístek a nemůžou se v půlce filmu zvednout s tím, zeje sračka a chtějí lístek reklamovat.
A odpovědné pitomce u Disneyho to stejně nijak nepostihne.
19.12.2019 17:13 - Gurney
sirien píše:
Hvězdná pěchota 3 je ve správném složení a náladě taky kvalitní party matroš.

Ve skutečnosti Hvězdná pěchota 3 je naprosto nepokrytě béčkovej film, který se nebere moc vážně a ještě má fakt vtipný hlody na téma náboženství. Oproti tomu nový SW (soudím podle E VII a VIII) jsou vtipný tam, kde se snaží se tvářit vážně, a spíš trapný tam, kde je zjevná snaha o nějaké odlehčení.
19.12.2019 17:38 - sirien
Jerson: To je ale ovšem velmi zajímavá myšlenka. Stranou problematiky identifikování skutečně odpovědných blbců*, jak by sis takovej "postih" představoval?

* to může bejt o dost složitější, než by se zdálo... samozřejmě, vždycky můžeš ukřižovat popř. upálit Kathleen, Ryana a Jar Jara, ale z pohledu reálné odpovědnosti by to byl dost scapegoating (neřikám, že nezaslouženej ani že by to možná dost lidí trochu neusmířilo).
19.12.2019 17:41 - LokiB
Jerson píše:
A odpovědné pitomce u Disneyho to stejně nijak nepostihne.


To záleží na výsledku ... jestli to vydělá miliardu, tak nikoho postihovat nebudou. Když by ten film ale nevydělal ani sám na sebe, pak určitě budou.
Jasně, ti, kteří šli na premiéru, již peníze zpět nedostanou. Ale to nedostane ani ten, kdo zaplatí 10 Kčs na pouti za vstup do stanu s pravou mořskou pannou ... a ani tam nikdo provozovatele stanu za podvod obvykle netrestal :)

Imho většina lidí ví, co návštěvou SW9 riskuje. A je naprosto legit si říc "tak to ne, na to jim peníze nedám".
19.12.2019 17:56 - malkav
19.12.2019 18:35 - sirien
malkav píše:
Recenze bez spoilerů od Medojeda

tahle projevu neschopná tragédie s 65k subs je věrná reprezentace cz YT scény?
19.12.2019 18:40 - malkav
sirien: Nevím, má hodně odběratelů, tak na něj občas mrknu ;)
19.12.2019 19:27 - LokiB
sirien píše:
tahle projevu neschopná tragédie s 65k subs je věrná reprezentace cz YT scény?


no, je to prostě jeden jutuber, který si dokázal vybudovat určitou komunitu, a který dokazuje, že to, abys měl nějaký úspěch, neznamená, že se musíš líbit většině :)

to je jako by ses ptal, jestli je Ortel věrnou reprezentací české hudební scény :P
19.12.2019 19:30 - Log 1=0
sirien píše:
tahle projevu neschopná tragédie s 65k subs je věrná reprezentace cz YT scény?

Nejsem odborník na Cz YouTube scénu, ale řekl bych, že docela jo. Jsou tam samozřejmě o dost lepší tvůrci ale tak o dost horší.
20.12.2019 08:17 - Jerson
sirien píše:
Stranou problematiky identifikování skutečně odpovědných blbců*, jak by sis takovej "postih" představoval?

Jako první by mě asi napadlo nějaké věšení za genitálie do proudu vzduchu, ale možná by stačilo, kdyby tento výtvor museli sledovat padesátkrát za sebou. I když si nedělám iluze, že u takového typu lidí opakované sledování pitomostí vede k pochopení, o jak velkou pitomost se jedná.

Píše:
* to může bejt o dost složitější, než by se zdálo... samozřejmě, vždycky můžeš ukřižovat popř. upálit Kathleen, Ryana a Jar Jara, ale z pohledu reálné odpovědnosti by to byl dost scapegoating (neřikám, že nezaslouženej ani že by to možná dost lidí trochu neusmířilo)


Ten odkaz byl velmi zajímavý, nevěděl jsem, že má tenhle fenomén vlastní označení. Ale zase mě to nepřekvapuje, protože to doplňuje zjištění, že nejlepší nápady a řešení mají týmy obsahující alespoň jednoho člověka, který má všechno tak na háku, že na rovinu (nicméně slušně) řekne, co si o dané věci myslí.

LokiB píše:
Jasně, ti, kteří šli na premiéru, již peníze zpět nedostanou. Ale to nedostane ani ten, kdo zaplatí 10 Kčs na pouti za vstup do stanu s pravou mořskou pannou ... a ani tam nikdo provozovatele stanu za podvod obvykle netrestal :)

Když můžeš v restauraci vrátit jídlo, ze kterého sníš část a zjistíš, že je fakt hnusné, pořád nechápu, proč nelze požadovat vrácení vstupného, když po chvíli zjistím, že film je pitomý.

Ale jo, chápu, že tak by to nefungovalo, protože by na tom byla bita hlavně kina. Tak alespoň doufám, že po takových recenzích si hodně diváků řekne, že raději počká a pustí si to až doma, film se sotva zaplatí (nebo možná ne), a odpovědní lidé alespoň začnou řešit, proč vyprodukovali takovou ... špatnou věc.
20.12.2019 09:46 - malkav
Jerson píše:
Když můžeš v restauraci vrátit jídlo, ze kterého sníš část a zjistíš, že je fakt hnusné, pořád nechápu, proč nelze požadovat vrácení vstupného, když po chvíli zjistím, že film je pitomý.

Je pravda, že i představa vrácení knížky po jejím přečtení se slovy, že je to hovadina, by ti asi v knihkupectví neprošlo :) Stejně tak celodenní permanentku na sjezdovku přece taky nevrátíš.
20.12.2019 09:52 - Jerson
Po jejím přečtení ne - ale po přečtení jedné kapitoly? Nebo když bys v poledne na sjezdovce zjistil, že polovina povrchu je už jen tráva?

Samozřejmě, že pokud jsi svědomitý divák, který i největší hovadinu dokouká do konce, aby o ní mohl referovat celkově, už bys na vrácení vstupného neměl mít nárok - stejně jako když sníš celé jídlo a pak by sis stěžoval, že ti nechutnalo (i když i takoví se najdou a u jídla na to máš teoreticky nárok, což je ještě paradoxnější).

Nicméně odejít z kina v půlce, protože film vypadá zásadně jinak než v trailerech, to bych bral jako legitimní důvod. U některých filmů by mi stačilo i 20 minut.
20.12.2019 10:29 - LokiB
Jerson píše:
Ale jo, chápu, že tak by to nefungovalo, protože by na tom byla bita hlavně kina.


No tak na druhou stranu je business kin, aby dávaly takové filmy, na které lidi budou chodit a nebudou "vracet vstupné". Takže to by asi nebyla ta hlavní překážka.

problém je trochu je, že kina mají omezenou kapacitu, takže když se smluví 300 lidí, koupí si lístky, pak zaberou místa jiným, kteří by třeba šli a dokoukali, a pak tihle po 10 minutách s požadavkem na vrácení vstupného odejdou, tak to není moc fér, ale zase tomu nebude jak bránit.

všechno jde legislativně podpořit, jen nevím, jestli takový svět bude lepší :)
20.12.2019 10:32 - Aegnor
Jako, když jsem si přečetl ty spoilery ze SW IX, tak jsem měl pocit, že je tam zápletek, vysvětlení zápletek a celkově expozice na nějaký tři filmy, nebo na dvě a půl "dlouhý" (24 díl§) série seriálu.

To, že mi z toho praská wtf metr je věc druhá. :-)
20.12.2019 10:43 - Jerson
Loki, asi nemá smysl to řešit, nic podobného se neplánuje, takže diváci můžou o úspěšnosti filmů rozhodovat hlavně díky názoru jiných lidí, s tím asi nic neuděláme.
SW jsou prostě kompletní a už to nikdo nezmění ... i když vlastně dodatečné úpravy kvůli vyznění postav už precedent mají, tak čert ví.

Do kina na to stejně nepůjdu.
20.12.2019 12:11 - obbivan
Jersone Je mi opravdu smutno z takových lidí jako jsi ty. Nikdo tě do kina nenutí chodit je to tvůj volný čas. Výběr kina i filmu je čistě tvoje volba, kterou ti nikdo nevnucuje. Můžeš si dopředu zjistit vše potřebné o tom daném filmu. Pokud ti film pak nesedne je to čistě a čistě tvůj pešek. Jedná se o umění a to je čistě subjektivní vnímání stejně jako divadlo nebo vstupenka na výstavu.
Srovnávat to se špatně udělaným jídlem v restauraci to nelze.
Já už jsem SW 9 absolvoval a opravdu i když jsem fanoušek tak mi bylo líto kam to Disney posunul. J.J. opravdu nenatočil tak špatný film jen v kontextu ostatního to prostě úplně nezapadá a na mnoha místech je vidět jak hasí požáry po předchozím díle. Moje hodnocení je 7/10
Největší chyby celé nové trilogie jsou ,že Disney neměl ucelený koncept a představu kam to chce směřovat a nenatočil to pouze jeden člověk.
20.12.2019 12:28 - Log 1=0
obbivan píše:
Srovnávat to se špatně udělaným jídlem v restauraci to nelze.

Proč?
Nikdo tě do restaurace nenutí chodit, je to tvůj volný čas. Výběr restaurace i jídla je čistě tvoje volba, kterou ti nikdo nevnucuje. Můžeš si dopředu zjistit vše potřebné o té dané restauraci. Pokud ti jídlo pak nesedne je to čistě a čistě tvůj pešek. Jedná se o chuť a to je čistě subjektivní vnímání.

Jako mě by v životě nenapadlo vracet jídlo v restauraci a překvapilo mne, že to jde. Ale rozdíl až tak nevidím.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088598012924194 secREMOTE_IP: 54.91.19.62