Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
11.9.2009 13:31 - Sosáček
On se v realu stejne spis oznacuje za smazanej a nemaze, ne? Aspon se to tak dela, pac kdo ma pak psat ty databaze co delaji spravne range scany v ridkejch indexech.
11.9.2009 13:39 - Alek
Felouen píše:
Mě právě zajímala flexibilita systému, jestli to umí (nebo "by umělo") podle toho

Podle čeho?

Přepsat číslování, tedy aby při vymazání nějakého příspěvku snížil všechna čísla následujících příspěvků o 1 by jistě šlo (tedy ze 776 udělat 775 atd.), ale došlo by tím k velkému zmatení.
11.9.2009 14:18 - Max
Když se smaže, smaže se. Nemažou se stovky záznamů, takže to indexově ani datově zas tak nebolí. Neříkám, že by to bylo nějak horší, jen jsem to již od počátku dělal mazáním.

K možnosti přečíslování. V podstatě by to problém nebyl. Znám pozici (stránku) kde uživatel je:

=(aktuální_stránka*počet_příspěvků_na_stránku+pořadí_příspěvku_na_stránkce)

Hlavní důvod, proč má příspěvek svoje číslo, je pevný odkaz. "Pevnost" znamená neměnnost v čase. Pokud dneska někdo smaže příspěvky #1-#20, tak pevné odkazy zůstávají platné.
15.9.2009 10:37 - Felouen
Hlásím problém - žuchnul článek Druhá válka o svět. Když na něj kliknu, tak mi to píše "Článek neexistuje, nebo ještě není schválen." Jersonovi se ale normálně zobrazuje a já jsem to zkoušela zapnout i v Opeře a pořád nic. Čím to?
15.9.2009 10:42 - Jerson
Mám problém a nejsem sám - když si chci přečíst články ze Shadows of Yesterday, píše mi to, že článek neexistuje nebo ještě není schválen, a to i u staršího, který jsem už četl.
15.9.2009 11:09 - Felouen
Jerson píše:
Shadows of Yesterday

Me too!
15.9.2009 11:15 - Jerson
A teď, když jsem chtěl editovat svůj příspěvek, tak při editaci mě to hodilo na předposlední stranu a po odeslání na předpředposlední stranu. Ale to je detail.
15.9.2009 11:21 - yokuzava
Mam stejny problem jako Jerson v postu 787.
15.9.2009 11:27 - Felouen
Problémy 786+787 už nemám. Nevím proč. :D
15.9.2009 11:36 - Alnag
Mně to nehlásí nic. Normálně mi je to otevírá. Takže to možná byla nějaká chvilková turbulence.
15.9.2009 11:36 - Max
nuže jelikož a protože jsem to mezitím opravil ... 789 taktéž
23.9.2009 12:41 - Dukolm
nešlo by udělat u článku v odstavcích odsazení prvního řádku aby se vtom textu dalo lépe orientovat
29.9.2009 19:56 - Sethi
Zapadlo to pod diskusemi o prohlížečích, nicméně mé rozhořčení trvá a plukovník už se přece jen občas motá kolem. Sprostě se proto bumpnu.



UŠIušiUŠI™ píše:
Docela mě rozčiluje velikost obrázku u článku dne - především to, že není pevně daná. Podobně jako úvodní text. Řekla bych, že to zabírá zbytečně moc prostoru. Pokud má být smyslem těch pidiokýnek na bleskovky nebo archivy nebo co, aby byly na očích, tak by skutečně měly být na očích, jinak je snad účelnější je natvrdo sestřelit.

Pevně daná maximální velikost předtím byla prostě... lepší. Radši na titulní stránce uvidím na první pohled víc článků, mezi nimi i nějaké ty starší, než jen vykulený kukuč nějakého ophotoshopovaného jedince (například).
30.9.2009 22:34 - Max
kvák ... první strana je překopaná, úvodní text se zařezává
5.10.2009 20:25 - Sethi
Jerson píše:
A teď, když jsem chtěl editovat svůj příspěvek, tak při editaci mě to hodilo na předposlední stranu a po odeslání na předpředposlední stranu. Ale to je detail.


Max píše:
nuže jelikož a protože jsem to mezitím opravil ... 789 taktéž


Navzdory Maxovu hlášení u mě problém stále přetrvává...
5.10.2009 23:14 - Max
Jinak mám první zkušební verzi pro překlad powers a předmětů

Pro přístup je nutné být zalogován na d20

Po vstupu je, pro překlad, třeba přepnout na anglické verze kartiček (vlaječka vlevo nahoře), pak vybrat kartu a zvolit "EN -> CZ"

Otevře se okno, kde se překlad provádí - obsahuje i další pokyny.
5.10.2009 23:22 - Sethi
Tyjo, Maxi, myslím, že si zasloužíš velké lízátko =)

Jen mám pocit, že jak to vypisuje v seznamu jakoby všecky lvly od každého předmětu, tak to ty seznamy po několika řádkách zakousává a nepřišla jsem na to, jak si například neck slot seznam otevřít celý, aniž bych si prostě vybrala nějakou škálu lvlů.

Ale jakože krutopřísný =)
5.10.2009 23:41 - Max
jj, měl jsem to od testování omezeno na 100 položek, tak jsem to odendal.
5.10.2009 23:43 - Sethi
Nu, velmi pěkné. Zdá se ale, že nově přeložené itemky se automaticky zakládají jako lvl 0, nebo jsem přehlédla nějaké zásadní okénko.

Těší mě, že opětovné zmáčknutí tlačítka EN>>CZ umožňuje edit již vložených položek, chvilku mi trvalo, než jsem na to přišla.
5.10.2009 23:47 - Sethi
To rozdělování levelů mě mate. Položky se vyskytují několikrát podle levelu, ale ne podle všech levelů, na které by byly designované.

Jsou vypsané jen do lvlu 20?

A v hlavičce jsou Přeměty, nikoli Předměty. A pidinadpisový font má problém s diakritikou, oháčkočárkovaná písmenka jsou malá, ale to je jen kosmetická drobnost a navíc pravděpodobně jen konstatuji očividné, to není jako že bych si stěžovala to jako ne, jen tak jako... ehm... pomáhám...?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07955002784729 secREMOTE_IP: 54.234.136.147