Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
24.8.2009 23:45 - Jerson
Tak to řeknu jinak a přesněji - asi by to chtělo lehkou úpravu v možnosti zadávání nicků. Nebo tak něco.
24.8.2009 23:58 - Sosáček
Je jenom nekde spatne escapovani znaku.
25.8.2009 00:00 - Alnag
V pořádku, ale Max to opraví nejdřív ve chvíli, kdy se vrátí. Což nebude zrovna zítra.
25.8.2009 01:32 - pipux
A Letter from San Fran` píše:
Chybu v kodu kterou bych mohl (napriklad) donutit tvuj prohlizec aby mi spokojene odevzdal pristup k tvemu uctu (pripadne jinym vychytavkam. nebo mozna ne, kdo vi jak hluboko to jde) budeme resit tak, ze si zmenim jmeno aby to nebylo videt?

Změnil sis "'" na "`", že? :) ... a už to funguje

No divil by ses, kolik chyb se při návrhu tak komplexního redakčního systému najde ... stovky a tisíce.
Že si změníš jméno, resp. že se tady nějak zakáže znak "'" do jmen, to vypadá jako zajímavé řešení. Každý systém má nějaký mezník, za který buď nejde, nebo jde příliš složitě a těžkopádně ...

Když nad tím přemýšlím jak by asi mohl programátor, tak proměnná, do které se načte tvé jméno, by měla být vyhodnocena, zda-li v řetězci neobsahuje ' - a podle toho obalit do ". Resp. jméno s " obalit do ' . Oboje jde. Ale jméno s "' , nevím jak řešit.

Je to složité, tak ukaž trochu soucitu. Být programátorem, to je ta nejpekelnější práce ze všech :P
25.8.2009 08:47 - Alek
No řešení je nasnadě; zakázat tyhle šílenosti v nicku. A koukám, že budem muset omezit i délku nicku, tímle tempem mi za chvíli rozbijete skin :-)
25.8.2009 10:14 - Sosáček
No, normalne se pro ukladani textu v databazi pouziva neco co vsechny podobne znaky prechrousta, vsechny a konzistentne na jednom miste (nekde v modelu, nebo se to uklada as-is a prechrousta v sablone pri vypisovani).

Gee, omezovat a zakazovat. Jak typicke.
25.8.2009 10:19 - Alek
Tak bych to řešil já, přijde mi to jako typická praxe; jsem přesvědčen, že většina CMS takovýhle paznaky v nicku neschroustá. Ale co já do toho budu Maxovi krafat, on to jistě vymyslí jináč.
26.8.2009 12:21 - Lotrando
nějak nám kolabuje server. dneska dopoledne nulová odezva a teď je jak želva
26.8.2009 12:47 - Sethi
Že prý moc žvatláme.
26.8.2009 19:14 - Max
Alnag píše:
Což nebude zrovna zítra.

Dokonce ani pozitri ne ... dokonce ani popozitri ... ani po-po-po-po-po-po-po-po-po-po-po-po-po-zitri ... zkratka nejakou dobu to jeste potrva
26.8.2009 19:19 - Alek
Zaveďme si novou jednotku času, 1 Max = po-po-po-po-po-po-po-po-po-po-po-po-po-zitri. Čili mi to vychází, že 10. září, jestli dobře počítám, by to mohlo být :-)
28.8.2009 09:24 - Dracain
Máme tu další problém s Kostkou, Magus asi nadobro odchází...
*smrk*
Už žádné magusovské diskuse ani povídky!
*smrk...je to smutný*
29.8.2009 12:13 - Lotrando
Dotaz:

počítá se s integrací nějakého wysiwyg editoru?
29.8.2009 12:14 - Sosáček
Doufam ze ne.
29.8.2009 12:17 - Lotrando
nemyslím do diskuzí, ale pro editaci článků by to bylo fajn
29.8.2009 12:44 - Colombo
Doufám, že ne.
29.8.2009 13:07 - pipux
pomocí samotného php myslím wysiwyg možné není, chce to reload stránky.
zapojením javascriptu by to však snad šlo: pro inspiraci viz třeba preview k texťáku tady.
29.8.2009 15:27 - Lotrando
no, já myslím že to možné je a všude jinde je to k dispozici. zpravidla je to externí modul

například xstandard
29.8.2009 20:48 - Alek
Všude jinde kde? Třeba phpBB (na který se lidi nejčastějí odvolávají) to nemá, esli se nemýlim.

Odpověď na původní otázku jinak zní, ne, zatím jsme o tom neuvažovali, pokud se dobře pamatuji. Možné to jistě je, vím, že nejvíc bývají zmiňovány systémy FCK editor a Tynimce. Ale obávám se, že s tím bychom museli přejít na trochu jiný systém tagů, mimojiné.
30.8.2009 10:33 - Lotrando
phpBB není primárně CMS.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083798170089722 secREMOTE_IP: 3.237.51.235