Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
11.8.2009 16:00 - sirien
Otázka pak ale je, jestli chceš jenom to, aby Ti přestaly svítit, nebo jestli je chceš mít skutečně jako přečtené.

Přestanou svítit - ve chvíli kdy se znovu rozsvítí tam budeš mít pořád počet postů od jejich poslední návštěvy a hodí Tě to na první nepřečtený.
označí se jako přečtené - ve chvíli kdy někdo znovu přispěje se Ti počet nepřečtených začne načítat od nuly a hodí Tě to do místa, kdes ji označil jako přečtenou.
11.8.2009 16:29 - Alek
Podle mě je jasné, že chtějí, aby se označili jako přečtené. Něco jako Panic button ve čtečkách rss kanálů.
11.8.2009 16:48 - sirien
To si právě z toho co psal Ebon nejsem úplně jistej.
11.8.2009 17:44 - Lotrando
mělo by to zhasnout a pamatovat si, kdy jsem to zhasnul.

Přečteno Teď.
11.8.2009 18:11 - Alek
Aha, tak to potom nechápu, jaký to bude mít využití (buďto to chci mít označený a pročtu si to, anebo to chci označit jako přečtení bez prokliků a na zbytek výmyslů mam kdyžtak záložky). Ale zato začínám chápat, proč se tomu Max s Alnagem tak vzpouzeli, asi tušili, že to nebude tak jendnoduchý...
11.8.2009 19:40 - Alnag
IMO je knoflík "označit vše" zbytečný. Vezmu varianty:

1) nějakou diskuzi nechci nikdy číst (typicky diskuze ze skupiny v níž neparticipuji - vypnu a už ji nikdy neuvidím, vyřešeno)

2) nějakou diskuzi nechci teď číst, ale nechci ji vyřadit (nechám ji svítit, to je toho. Nebo máte snad nějakou tendenci klikat na všechno, co svítí, aby to zhaslo? Je to o tom, aby bylo všechno zhasnuté a měla dušinka pokoj?)
11.8.2009 20:08 - Alek
Právě Ebonův příklad ukázal variantu 3 (pokud si ho správně překládám): jsem tu po delší době, chci zase začít sledovat diskuzní dění na Kostce, ale zpětně nic pročítat nechci. Když si to nechám svítit, nejenže se mi bude hůř sledovat novinky do budoucna, ale když se do nich pak přepnu kvůli třeba 5 novým příspěvkům, tak mě to šoupne třeba o 50 příspěvků dál. A to je imo vopruz.

Uff, jedno blbý tlačítko a kolik se toho kvůli tomu prořeční.
11.8.2009 20:17 - Alnag
Ono je to "jedno blbé tlačítko" pak ještě jedno takové a ještě jedno a pak už se v tom ovládání skoro nikdo nevyzná...
11.8.2009 20:34 - Nachtrose
Kdyz uz je rec o zbytecnostech, co tak pridat okenko "Prejit na stranu cislo: "? Kdyz clovek neco hleda, a vi, ze je to treba na strane 94, ale diskuze uz ma tech stran treba 120, tak to chvilku trva proklikat.
11.8.2009 20:53 - Alek
Nachtrose: Chjo, nemohls s tím pár dní počkat? Tohle je, jak kdyby si to Alnag objednal :-)
11.8.2009 20:58 - Alnag
Však já si to objednal. :))

Zavádět má smysl hlavně věci, které se budou užívat často a bude je užívat většina. Sorry, ale pozitivní diskriminace minorit tady nefunguje...
11.8.2009 20:58 - Sethi
Vzhledem k opakovaným problémům s využitím tlačítka pro URL, nešlo by nastavit, aby se text "obklopený" tagem automaticky vkopíroval i do href pole, pokud je prázdné?
11.8.2009 21:04 - Alek
Alnag píše:
Zavádět má smysl hlavně věci, které se budou užívat často a bude je užívat většina. Sorry, ale pozitivní diskriminace minorit tady nefunguje...

Teď jde o to určit, co je minoritní. Já bych třeba Označ vše jako přečtené používal. Někdy třeba sleduju Kostku přes RSS a když pak přijdu na web, tak by se mi to tlačítko hodilo, abych si to zresetoval a moh účinně sledovat novinky.

ušijakořidítka™ píše:
Vzhledem k opakovaným problémům s využitím tlačítka pro URL, nešlo by nastavit, aby se text "obklopený" tagem automaticky vkopíroval i do href pole, pokud je prázdné?

Bylo by to fajn, když vidím, jak je polovina odkazů v diskuzích špatná. Jednu dobu jsem něco podobného protlačil, ale tyhle věci maj tendenci se rozbíjet.
11.8.2009 22:27 - Lotrando
Funkci "označ za přečtené" má kdejaká aplikace. Tak na tom asi něco bude.

A ano, pokud je něco zvýrazněno, tak to budí pozornost. Protože všude jinde to znamená "pozor" a ne "nevšímej si mě".
12.8.2009 06:07 - Nachtrose
ušijakořidítka™ píše:
Vzhledem k opakovaným problémům s využitím tlačítka pro URL, nešlo by nastavit, aby se text "obklopený" tagem automaticky vkopíroval i do href pole, pokud je prázdné?


Ja bych se primlouval o stejnou funkcnost i u tlacitka IMG. Tj, ze se oznaceny text prepise do src, nikoli title.

Tlacitko "Oznac vse jako prectene" se tu uz jednou probiralo a ja dnes stejne jako tehdy hlasuju pro zavedeni.
12.8.2009 07:56 - Quentin
sirien píše:
Místní diskuse nejsou o nic moc míň přehledný než PHP BB, jenomže nevyskakujou hned na home page a jste všichni zvyklý líně používat okno Aktualit. Když si rozkliknete diskuse a sekci, která vás zajímá, tak tam vidíte totéž co v PHP BB.

Jenze kvuli tomu, ze se tu volne povoluje offtopic, neni moc sance orientovat se po trech tydnech jen podle nazvu diskuzi. Dokud je diskuze v novinkach a ctes ji kazdy den, tak je to v pohode. Jak odpadne ze sloupecku vpravo, tak na ni muzes s klidem zapomenout. Alespon muj dojem.
12.8.2009 16:59 - Ebon Hand
Aleku, děkuji za plné pochopení toho, co mě trápí.
A ano vadí, mi že mi svítí drtivá většina diskuzí, protože zatím jsem měl čas přečíst jen ty, co měli víc jak 30-50 příspěvků.
12.8.2009 23:15 - sirien
Alnag píše:
2) nějakou diskuzi nechci teď číst, ale nechci ji vyřadit (nechám ji svítit, to je toho. Nebo máte snad nějakou tendenci klikat na všechno, co svítí, aby to zhaslo? Je to o tom, aby bylo všechno zhasnuté a měla dušinka pokoj?)

Čistě technicky opomíjíš jedno využítí: Ze svítících si projdu ty co mě zajímají. Ty ostatní nechám zhasnout, protože chci jasně vidět, pokud v diskusi co mě zajímá přibudou nové posty a nechci ji přehlédnout mezi těmi ostatními co mě nezajímají (v případě že nemám čas pročítat podrobně)

Nachtrose: K čemu? a) to je problém (variabilní počet postů) b) to ani na PHP BB který to má defaultně prakticky nikdo nepoužívá (málokdy něco hledáš v diskusi timhle způsobem)

Alek píše:
Já bych třeba Označ vše jako přečtené používal.

Alnag mě nebude mít rád... ale já taky (ne že bych to nějak extra postrádal, ale kdyby to tu bylo, tak by to byla mnou využívaná záležitost. Takovej úklid potom co si projdu novinky poprvé, abych další prohlížení neměl tak složitý)

QuentinW píše:
Alespon muj dojem.

Veskze chybnej. Tímhle způsobem uhýbají převážně diskuse, které nejsou moc zajímavé (např. valná většina Magusových). Ostatní obvykle spíše postupně odumírají.
13.8.2009 23:40 - Max
Kuli určitým podivnostem v listování (první strana neobsahovala plný počet příspěvků, při přejití na další stranu došlo k přeskakování příspěvků) se provedla změna systému stránkování. Ozkoušíme, odladíme, uvidíme.
14.8.2009 01:30 - sirien
Ajajajajajaj... tohle je důvod proč se featury maj nejdřív nechat projet vývojem než se octnou tady.

Diskuse, jedna strana. Nejdřív jsem chtěl odeslat post, ale nereagovalo to (nic se neobjevilo, text v okně mi zmizel), musel sem znovunačíst diskusi. Pak jsem přidal post, ale ten se objevil na str. 2 a mě se refreshla str 1, takže jsem ho neviděl. Zmateně jsem ho zkusil odeslat znovu.
Když jsem to udělal, na str 2 jsem jeden z těch postů smazal. Zbyl mi jeden post na poslední straně a zmizelo mi stránkování.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10150980949402 secREMOTE_IP: 3.90.187.11