Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
27.6.2009 15:54 - Magus
=D
"PROČ" SE JEVÍ JAKO NEPŘEČTĚNÝ.
27.6.2009 15:56 - sirien
Ty Magusi... vypni si ten capslock
27.6.2009 15:58 - Magus
Jéé sorry...a soorry za to co sem napsal před pár vteřinama.=p
27.6.2009 21:29 - Alek
sirien píše:
Možná že je slušné oznámit ostatním, že si Kostku prohlížíš na cihle a ne na počítači, když si stěžuješ na grafiku :)

Aha, na to už jsem zas zapomněl. No co k tomu říct... pro začátek to můžeme odložit s tím, že čekám na ten screenshot. :-) V dohledné době ale nápravu stejně nechystám; nemám to pro tato zařízení ani na čem testovat. Takže sorry, ale lepší radu než "web se má prohlížet na klasickém zobrazovacím zařízení" asi nemám. Leda přijímat věci z Kostky přes RSS.
28.6.2009 11:24 - Magus
Ale na cihle je to úplnê stejny jako na PC jako grafika a tak. Ale ten nick mi leze do textu jen jdyz je chvíli pri nacitani problem s pripojenim.
28.6.2009 11:53 - Magus
Stary diskuze s DL nejdou obnovit!! Presune me to na hlavni stranu!
Ta vada s nickem v textu nemuzu ti dat screenshot protoze na ájfounu to nejde=(
28.6.2009 12:25 - Nerhinn
Magus: V nejhorším případě to můžeš vyfotit...
28.6.2009 12:29 - Alnag
Magus píše:
Stary diskuze s DL nejdou obnovit!! Presune me to na hlavni stranu!


Buď prosím maximálně konkrétní. Tj. které diskuse
(jak se jmenuje), kde na ně klikáš (jakou cestu používáš) atd. Mně to funguje v pohodě.
28.6.2009 12:50 - Magus
Kdyz zajedes do "diskuze" na liste...vyberu "bohové krynnu'""....kliknu na to...objevi se okno s uvodnim slovem...a dam "vstoupit do diskuze nebo tak nejak".... A presune me to na hlavni stranu DL...
28.6.2009 13:02 - Alnag
Magus: Kliknu na dragonlance (nahoře na liště) - kliknu na diskuse (v menu) a bohové krynnu tam nikde nevidím. (to je ten problém, že ty nejsi ani schopný napsat, jak ses tam dostal). Takže kliknu na svět - a tam je konečně najdu a velké překvapení jsem v diskusi.

Jenže při tomhle postupu na žádný nápis "vstoupit do diskuse" nevidím.

Možná, že to co myslíš, je Javascriptové plovoucí okno, ve kterém je nápis přejít na odkaz (a to opravdu jak se zdá nefunguje). Jenže to chce opravdu trochu jednoznačný popis problému...
28.6.2009 14:54 - Magus
Hmm presne tak sem to udelal....=(
15.7.2009 09:28 - LZJ
Ty citace z postu i se jménem jsou dobrý - to dodatečné dopisování nebo kopírování jména mi přislo zbytečné - tohle je komfortní. Jen ta prázdná citace se jménem trochu svádí k tomu vložit někomu do úst (klávesnice?) něco, co nikdy nenapsal ;-)

Neupravili jste trochu i RSS? Moje čtečka na mobilu si teď pamatuje přečtené příspěvky a dřív tak divně blbla a po každém načtení jsem měl 200 nových příspěvků. A teď je to OK.

A přidal bych se ke stížnostem na funkčnost postav v komunitě.
Zkusil jsem si tam přidat jednu s obrázkem a zjistil následující:
  • Postavu nejde odstranit. Nějak se mi zduplikovala. To může být moje chyba, nějaký dualpost, ale přišlo mi, že to vzniklo prvním pokusem o editaci. Každopádně to neumím napravit
  • Obrázek se chová divně a nejde změnit. Jako ikonu postavy jsem zkusil nahrát celý velký obrázek. Jako ikonu nevidím nic, ale v editaci vidím odkaz na ten obrázek. Zkusil jsem nahrát zmenšenou verzi obrázku (podle pravidel pro ikonu uživatele), ale nějak se to nemění. žádnou chybu to nenapíše, jen se obrázek nezmění. Zkusil jsem si ten obrázek přidat jako uživatel a to vypadá funkčně.
  • Chybí mi tam kolonka pro kratší (cca 2 odstavce) komentář. Dělat z toho veřejný článek mi přijde pitomé, takovou kvalitu moje poznámky k postavě nemají. BTW víc či větších obrázků by šlo nahrát někam na veřejný obrázkový server (těch je dost) a linkovat z toho textu, ale kam nahrát charsheet? Je něco na ukládání PDF?
  • A taková drobnost - nevyužil jsem kolonky o činech postavy. Takhle při popisu neuvažuju. Oni vůbec různí lidé přistupují k popisu postav různě - ten volný text by měl něco do sebe
Jde o postavy 17 a 18.
16.7.2009 21:16 - Max
Udělal jsem nějaké změny v komunitě.

Postavu už by mělo jít odstranit.

Obrázek je opraven.

Odebral jsem kolonky na nejlepší a nehorší skutek - důvodem je, že je prakticky nikdo nevyplňuje. Cíle a moto je na tom lépe.

Přidal jsem velkou kolonku na popis postavy. Jde tam i formátovaný text.
16.7.2009 21:18 - Colombo
Mám otázečku: jak do článku přidat další stránky?
Jak vložit obrázek, aby jej text mohl obtékat?
Možno nějaké nadpisy? Cokoliv? Je možno používat HTML příkazy, či jen ty automatické uvedené dole?
16.7.2009 21:39 - Max
Zhruba takto

Stránky [page name="strana1"]blíp blop bláp[/page] [page name="strana2"]blíp blop bláp[/page]

Obrázek [img src="xyz" style="float:right"] - s obtékáním opatrně, ne vždy se vše zachová jak by člověk čekal.

k užití jsou tagy (v hranatých závorkách jsou povolené atributy):
U,B,I
HR[style,width] - nepárový
P[style]
a[style,href,alt,title,target]
h1-4[style]
page[name]
table[style,border]
tr[style,align,valign]
th[style,align,valign]
td[style,align,valign]
img[style,src,alt,width,height] - nepárový
ul[style]
ol[title,style]
li[title,style]

Ostatní tagy nebudou přeloženy. Nepovolené atributy se nepřepíší.

Preferováno by mělo být stylování přes atribut "style".

Uzavírat tagy je nepovinné (uzavřou se autoamticky), ale pokud chcete mít dobrý pocit a jistotu, že se uzavřou tak jak chcete, tak párové uzavírejte jak se má ;)
16.7.2009 21:44 - Colombo
Mám tu chybku: přidám si předchozí příspěvek jako záložku, ale když provedu jinou akci, tak zmizí.
16.7.2009 21:45 - Nachtrose
Byl by velky problem pridat preskrtnuty text? I kdyz priznam se, ze pocet pouziti toho tagu bych asi spocetl na prstech 0:-)
16.7.2009 21:46 - Nachtrose
Colombo píše:
Mám tu chybku: přidám si předchozí příspěvek jako záložku, ale když kliknu na "Záložky", zmizí.


U mne to samy.
16.7.2009 21:50 - LZJ
Díky ó všemocný za lepší postavy, už jsem tu přebytečnou smazal.
Chtěl jsem si ještě stěžovat, že se chová divně obrázek, ale to jen Opera pamatovala původní verzi stránku - je to skvělé - teď všichni vidí, že neumím kreslit pastelkama.

Jen ten obecný komentář mi nějak nejde uložit - něco tam napíšu, kliknu na Upravit postavu a nic tam nezbude.
16.7.2009 21:59 - Jerson
Maxi, díky ... nešlo by ještě dát volitelný název místo pevně daného "rasa"?
A zvětšit kolonku pro jméno, aby ho to nedělilo s nepěkně velkými mezerami?

Plus ještě dotaz - kdo může vidět postavy v sekci komunita? A jak je to s články a diskusemi?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07309889793396 secREMOTE_IP: 44.192.107.255