Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
3.1.2022 23:40 - Dukolm
Jerson píše:
Neměnili jste zobrazení?

Ne, co to je za prohlížeč?
4.1.2022 05:21 - Jerson
Operu. Nicméně po položení mě otázky se to během dne srovnalo.
11.1.2022 07:36 - Naoki
požadavek: rád bych viděl u skrytých/soukromých diskuzí, kterých se účastním, kdo další k ním má přístup/je vidí

nevím jak moc náročný to je na implementaci v současné verzi a asi to není ani moc urgentní, tak to případně do Nightfall počká
11.1.2022 09:08 - shari
Naoki:
Klikneš na tab "Komunita" -> zascrolluješ dolů na příslušnou skupinu -> klikneš na položku "Hlavní".
11.1.2022 09:20 - Naoki
Shari: děkuji za workaround
15.2.2022 06:44 - Naoki
Nejvím jestli byste to někde využili (třeba u SRD), ale dnes jsem narazil na tool který generuje diagramy z markdownu: https://github.blog/2022-02-14-include-diagrams-markdown-files-mermaid/
7.4.2022 01:45 - Naoki
nitpick: mohlo by se prosím nastavit aby font-family reply-boxu bylo stejný jako hlavní font-family stránek?
Když koukám na inspector tak by to teoreticky mělo už tak být (font-family této <textarea> je inherited z body), ale z nějakého důvodu se mi zobrazuje jiný (testováno na FF)
7.4.2022 11:48 - Dukolm
Naoki: font pro textové pole je přepisován defaultním nastavením css z prohlížeče pro prvek textarea. Šlo by to změnit ale bude to mít vliv na všechny uživatele kteří na to jsou zvyklý.
20.4.2022 14:44 - cyrasil
Spis jen takovy nitpick. Podle jakeho vzoru jsou sklonovany zalozky v sekci zpravy? Predpokladam, ze se tam planovalo, ze to bude podle slova posta (proto odeslana, nova, ...), ale ta sekce se jmenuje zpravy, nikoliv posta (a prislusny hover-text taky pouziva "Vyspi [sic] odeslanych zprav")
20.4.2022 17:00 - LokiB
No ... Nová zpráva, Odeslaná zpráva. To mi celkem sedí. Teda až na to Vyspi, to je roztomilé :)
20.4.2022 17:10 - cyrasil
No ono by to sedelo, kdyby ti to otevrelo jednu zpravu a ne seznam.
15.8.2022 20:09 - Teo
Zdravím, jen se chci zeptat jestli existují role alchymisty a artefaktysty(?), a jestli ano plánujete je přidat do pravidel?
Děkuji
15.8.2022 20:22 - Demonica
Teo píše:
Zdravím, jen se chci zeptat jestli existují role alchymisty a artefaktysty(?), a jestli ano plánujete je přidat do pravidel?
Děkuji
Jestli se jedná o dotaz k Jeskyním a Drakům, diskuze je zde.

Toto je technická diskuze k fungování webových stránek.
18.9.2022 14:36 - Pan Bača
Myslím, že by záhlaví hlavní stránky mělo být trochu upraveno.
Stávající nabídka "překlad DnD, online FATE a youtube" je zoufale neaktuální.

Minimálně místo překladu DnD by měla být obecná odrážka "překlady", která by vedla k rozcestí, ze kterého by se člověk jednoduše dostal i k jiným věcem než DnD.

Protože třeba o CoC nebo Shadowrunu musí člověk vědět, jinak ho na ně nic neupozorní.
23.10.2022 00:33 - Šaman
Už to tu bylo, ale když už jsem to zmínil v jiné diskuzi:

U článků, ke kterým ještě není založená diskuze, je formulář pro první komentář. A ten se zobrazuje i nepřihlášeným a je hlídaný jen captchou, kterou boti docela dokáží projít.
Imho to je ten důvod, proč se poměrně často v novinkách objeví prázdná diskuze k nějakému historickému článku - bot tam pošle spam a některý z adminů ho pak smaže, ale diskuze je již založená.

Domnívám se, že řešení by mohlo být poměrně jedoduché - podmínit zobrazení onoho formuláře tím, že je uživatel přihlášený.

P.S. U toho odkázaného článku jsem to poprvé vyzkoušel, proto jsem s tím otravoval tam. A hlavně protože ve stejný den se tu objevila právě ta prázdná založená diskuze k nějakému archivnímu článku.
23.11.2022 12:36 - Šaman
Článek [ Překlad] Vampire 5e Startovací sada má odkaz na hlavní stránce, ale pri prokliku to píše, že neexistuje, nebo nebyl schválen.
23.11.2022 12:49 - Dukolm
Napraveno známá nepěkná věc když se zapomene na jeden checbox
1.1.2023 22:22 - sirien
Bylo nebylo, Alef0 tu kdysi každý rok dělal audity kostky co do článků z předchozího roku. Ta tradice je dlouho přerušená... ale vlastně jsem si řekl, že by nebylo špatné se k ní vrátit.

Při čtení pamatujte, že nám tu vždycky šlo spíš o kvalitu než kvantitu a že strohá čísla tu neodráží skutečnost vždy věrně - např. článek na desítky stránek textu do kterého šlo půl roku práce je "stejný jeden" článek jako krátký text na pět ostravců, popř. některé články (zápisy z her) byly opakovaně rozšiřovány nebo vycházely na několikrát. Zároveň tu nejsou zahrnuté blogy (a už vůbec ne diskuse).

2017

37 článků:
- 4 leden
- 3 únor
- 4 březen
- 5 duben
- 4 květen
- 2 červen
- 1 červenec
- 2 srpen
- 3 září
- 2 říjen
- 4 listopad
- 3 prosinec

Co do 11 autorů dost monotónně centrovaných na mě:
- 23 sirien (2 z toho byly skupinové, ale to to moc nezachrání...)
- 3 Demonica
- po 2 od chrochty a Gurneyho
- po 1 od Oslíka, hapla, Mirkula, ShadoWWWa, chrochty, Maelika a samaela

...celkově se neodehrálo ani nic extrae pozoruhodného - jediná pozitivnější věc byl převažující poměr vlastní tvorby - kdo má rád sérii Scénáristiky, tak tohle byl její hvězdný rok (asi 10 dílů).

V celkovém součtu ale hodně slabý až špatný rok, což bylo o to citelnější, že přišel po předchozích živých a bohatých ročnících :/



2018

33 článků:
- 4 leden
- 1 únor
- 1 březen
- 2 duben
- 1 květen
- 5 červen
- 3 červenec
- 5 srpen
- 3 září
- 2 říjen
- 2 listopad
- 2 prosinec

...od celkem 9 autorů:
- 11 ode mě
- 6 od Maelika
- 4 od Demonicy
- 2 od Hapla
- po 1 od ShadoWWWa, RozseKa a Aegnora
- 2 skupinové projekty: ShadoWWW, Log a Maelik a podruhé Melrlin, ShadoWWW a sirien

Značně slabý počet článků (vlastně do té doby nejslabší "přirozený" rok v historii Kostky - 2013 byl slabší, ale tam došlo k umělému omezení počtu publikovaných článků) doprovázela menší rozmanitost autorů. To bylo vykoupené několika většímy publikacemi:
- překlad Volova průvodce
- částečný (a dodnes bohužel nedotažený) překlad Xanatharova průvodce
- Lokiho kompletní překlad Divokých světů (Savage Worlds)
- exiho překlad a překlopení Rudé ruky zkázy

I s tímhle kvalitativním vykoupením byl rok 2018 spíš slabší a i když asi vyšel malinko líp než ten předchozí, tak co do článků se věci spíš zhoršují.


2019

39 článků:
- 4 leden
- 5 únor
- 0 březen
- 3 duben
- 2 květen
- 4 červen
- 5 červenec
- 2 srpen
- 5 září
- 3 říjen
- 4 listopad
- 2 prosinec

Co do 20 autorů:
- po 5 Maelik, chrochta a já (já mám 8, ale 3 jsou oznámení SRDček, na kterých pracovali i mnozí jiní)
- 3 Ugy
- po 2 Jarik, ben222, exi,
- po 1 Chyba, Dukolm, Count, Gurney, ShadoWWW, Lomax, Aegnor, shari a York
- a 2 společné projekty mají Pan Bača a Pilchowski, jednou s Merlinem a podruhé s MartinemCZ

Zdánlivě podprůměrný počet článků tu je bohatě vykoupen rozsahem a kvalitou:
- Vznikla SRDčka, hned v úvodu Fate a DnD
- Lethrendis zveřejnil překlad Shadowrunu 5e
- Exi udělal rozsáhlé překlady Cyberpunk RED starter setu a Dračí loupeže
- chrochta udělal překlad Tales from the Yawning Portal

Celkově tedy velmi úspěšný rok a rozhodně náprava po předchozím dvouletém padání.


2020

40 článků:
...pravidelně 3-4 měsíčně, v červenci a říjnu 5... v listopadu 2 a v prosinci 0, což jsme ještě netušili že byla předzvěst velmi temného roku, co bude následovat.

Dlouhodobě opět počet článků tu je opět kompenzovaný širokou paletou 20 autorů:
- 12 článků je ode mě
- 5 od Lethrendise
- 3 od Jersona
- po 2 od exiho, chrochty a Demonicy
- po 1 od Ugyho, wipetoucha, Kasai Hendieho, Naokiho, stuckyho, Flaxika, Dalcora, kuschleba, Chyby, Maelika, ShadoWWWa, Jarika, Gedimana a Loga

Kromě toho je potřeba vypíchnout, že:
- Lethrendis udělal překlad Shadowrunu 6e a Neoanarchistovy encyklopedie k tomu
- Já jsem udělal překlad AWčka a rovnou i jeho SRDčko
- exi přeložil starter set Call of Cthulhu

Navzdory podprůměrnému množství článků tak byl rok 2020 pro Kostku vlastně opět velmi dobrý.


2021

12 článků:
- 3 únor
- 2 březen
- 1 duben
- 3 květen
- 2 červenec
- 1 srpen

Od 8 autorů:
- po 2: exi, Necromancer a sirien
- po 1: Tarfill, chrochta, Dukolm, Shari, The Lacrot a Kassai Hendie

Tohle... byl rekordně nejhorší rok Kostky, kdy jsme krutě podstřelili i 2013, kdy jsme publikování záměrně zpomalili a snížili.

Z nemalé části se tu určitě projevil fakt že nejen já ale i několik dalších místních autorů jsme byli pohlcení dokončováním JaD, které vyšly na konci roku. Kdyby vydání DnD 5e v češtině nebylo završením snů a snahy několika generací místní komunity, tak by to byl pro Kostku skutečně smutný rok. Ne všechno ale bylo jen smutné a to zejména díky Eximu, který rozjel velkoprojekt překladu Mask of Nyalhotep.


2022

54 článků:
...tyto byly rozloženy rovnoměrně 1/týdně napříč celým rokem (vyjma března, kdy 1 týden vypadl, a února, kdy se sešly nějaké novinky s vyskočilo to na 7)

- 21 z toho byly překlady Roba Donoghua, které tak měly velkou zásluhu na zachování rovnoměrného publikačního tempa. Tahle politika se vcelku osvědčila a i když šla nejspíš z části na úkor mé autorské tvorby, tak její cost/benefit je značný, tak uvidíme, jestli se v ní podaří pokračovat.
- 5 z toho byly překlady nebo vlastní tvorba dobrodružství

(Pokud máte vlastního oblíbeného autora s plodným blogem, přidejte se!)

Co se autorů týče, tak tu publikovalo 17 autorů:
- Necromancer: 5
- sirien: 3 další překlady a 1 vlastní článek (recenze)
- Aegnor: 3
- Evoker: 2
- Shari: 2
- po 1 článku od 13 dalších atuorů: Hendie, ReXoR, abdu, Elamek The Runemaker, struckyho, exiho, Jersona, Maelika, Counta, Lethrendise, Chrochty, smrqa a chrochta.

Na Kostce jsme se tak po dost děsivém předchozím roce vrátili k běžnému standardu tvorby a dokonce jsme zavedli i přes deset let nepamatovanou pravidelnost. Navíc tu je vidět i obnova vlastní tvorby, jak co do článků tak co do herních materiálů.

Kromě článků se na Kostce odehrály i nějaké další pozoruhodné momenty:
- 1 z článků byl překlad Vampire Starter setu
- exi pokračuje v překladu Masks of Nyalhotep
- Vytvoření DrD2 SRDček
- Vytvoření JaD SRDček
- Vytvoření - a následná ztráta - Kartoték se třemi knihovnami (DnD kouzel, DnD magických předmětů, Fate triků... dvě další kartotéky byly rozpracované a snad jednou i spatří světlo světa)

Navzdory většímu počtu článků a pravidelnosti publikací bych tak loňský rok hodnotil spíš jako průměrnější.

______________


PF 2023

Nemusíte se děsit, tohle bilancování není žádný úvod nějakého negativního oznámení - jen mi přišlo zajímavé to projít a posčítat.

Jak vidno, za ty roky co tu Kostka existuje jsme měli nějaké hodně dobré roky - stejně jako nějaké plus mínus průměrné a nějaké spíš horší, stejně jako nějaké klidnější a nějaké bouřlivější (což v tomhle přehledu samozřejmě vidět není) - celkově ale ani ty nejhorší roky nebyly katastrofální a těmi bouřlivými jsme nakonec prošli bez větších šrámů. Co mě těší je vidět bohatost autorů - ano, vždycky tu byl někdo, kdo množstvím výrazně vedl (nejdřív Alnag, později ShadoWWW, potom já), ale je vidět že tu je mnohem víc stálých autorů, stejně jako těch namátkových. (Koho by zajímala čísla přehlednějc, tak sem do záhlaví hodil součtovou tabulku i s odkazy na jednotlivé ročníkové audity.)

Loňský rok byl v nemalé míře otřepáním po hodně slabé jednadvacítce - možná neměl tolik velkých věcí, jako devatenáctka s dvacítkou (byť to je hodně dané ztrátou Kartoték :/ ), ale zase tu přibylo hodně zajímavých článků - z velké části to jsou Robovy překlady, ale to nehraje moc roli.

Upřímně věřím, že letošní rok bude ještě lepší - rozjeté článkové publikace by měly pokračovat, doufám, že přibyde ještě víc rozličných autorů a že se podaří množství článků doplnit i vlastní tvorbou (na úkor bufferu překladů) a hlavně většími projekty s velkou přidanou hodnotou (a, snad, i obnovou Kartoték).


Každopádně - za celý admin tým si dovolím vám všem popřát šťastný a úspěšný rok 2023!
21.1.2023 16:21 - Pan Bača
Zase si musím postěžovat na přehlednost překladů. Hledal jsem překlad Apokalyptickýho světa... a nevědět, že tady je, nikdy bych ho nenašel.
Fakt je takový problém upravit záhlaví tak, aby sloužilo jako rozcestník na všechny překlady? I když ještě není úterý?
21.1.2023 16:29 - strucky
Souhlas. Pokud člověk neví, co hledá, tak je bez šance...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.099184036254883 secREMOTE_IP: 44.222.175.73