Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
14.11.2016 16:17 - Sparkle
Tak se mi to odeslalo, když jsem náhodně zmáčkla prstem pravou dolní stranu okna. Tlačítko ale vidět není.
14.11.2016 16:51 - sirien
nj, mobile browser interface je bez prominutí v píči (nechtěj vědět, co to dělá na některejch Samsung native prohlížečích - buď ráda za Chrome), my víme.

Nicméně je to doslova příliš komplikované, aby se tomu na Sunrise věnovala pozornost. Nightfall bude designovaný od základu tak, aby fungoval i na mobile platformách.
14.11.2016 23:26 - Šaman
Vypadá to, že JS který zobrazuje obrázky, reaguje na každé tlačítko (nejen na levé). Takže není možné ani zobrazit ten odkaz v novém okně (pomocí prostředního), ani pravým zobrazit kontextové menu.
Což o to, to by až tak nevadilo, pokud by byla možnost zobrazený obrázek zmenšit na celou obrazovku (v případě velkých obrázků).

Viz. tuten příspěvek, resp. článek, ke kterému se váže.
14.11.2016 23:34 - sirien
Víme, nejspíš nebude nijak moc opraveno před Nightfall.

Řešení ("workaround") je otevřít si obrázek v novém tabu. To jde udělat dvěma způsoby:

1 - standardní příkaz pro otevření odkazu v novém tabu pomocí Mouse Gestures (ve Ff addon FireGestures)

2 - klikni na obrázek. Od momentu kliknutí do momentu plného načtení máš cca vteřinu čas, kdy pravé kliknutí myši vyhodí standardní nabídku k obrázku vč. "copy image location". (poté je tato nahrazena nějakou divnou nabídkou té místní zobrazovací funkce.)


Bohužel tohle Max natvrdo vepsal do té zobrazovací funkce, která byla vytvořená pro některé jiné účely a s tímhle se tam zapomnělo počítat - a vyplavalo to na povrch až když Max efektivně nefungoval.
14.11.2016 23:34 - Aegnor
Taková drobná otázka... dají se tu posílat zprávy více lidem zaráz?
15.11.2016 00:31 - sirien
Jistěže dají. Používá se k tomu funkcionalita diskusního příspěvku.
16.11.2016 17:24 - Ebon Hand
Nevím, co po mě chcete, ale dneska šipka funguje. :-)
13.1.2017 17:07 - sirien
NEPŘÍJEMNÉ OZNÁMENÍ

Kostka je poslední 2 dny bohužel pod útokem nějakejch spam-šmejdů. Banované IP poctivě kontroloju proti logu uživatelů, ale už mi to kapku leze krkem tak to beru občas dost ze široka.

Pokud by se stalo (snad se nestane, ale kdyby), že omylem hitnu někoho z vás (může se stát zejm. pokud budete psát z nějaké nové lokace), prosím zjistěte si svou aktuální IP (prostě napište do Google "what is my IP" a on vám jí ukáže) a napište mi na e-mail sirien.neiris # gmail.com a já to obratem napravim.

Může se týkat zejména těch z vás, kteří jste v zahraničí.


Za dočasné nepohodlí se omlouvám, doufám, že se to brzo vyřeší nějak plošnějc a stabilnějc.
15.1.2017 01:08 - Aegnor
Zdá se mi to, nebo si ti spam-šmejdi oblíbili pouze jednu diskuzi?
15.1.2017 01:35 - Colombo
Zdá, šamšír/tulwar se tu vyskytoval v několika diskuzích.
16.1.2017 20:41 - Dukolm
Na kostku byly aplikovány úpravy na detekci spamu a některé ze stávajících zpřísněny.
17.1.2017 15:35 - Sparkle
Chcete moderátorská práva na facebookovou skupinu Fate CZ/SK? Teď jsem zjistila, že tam hážete odkazy na články z Kostky, a mně to fejsbůk vůbec neoznamuje, abych to mohla forwardovat jako status. Není v mých silách kontrolovat to furt ručně, tak vám dám práva a můžete se o to starat sami.
17.1.2017 16:49 - sirien
jasně, dej je pls Gurneymu a Dukolmovi (ať máme ty facebooky pohromadě u stejnejch lidí) :)
17.1.2017 17:23 - Sparkle
No a jaký mají jména na FB? :)
24.1.2017 12:43 - Dukolm
odtud

Realita je taková že stačí a článků které nemají diskuzi se jen pokusit odeslat ne úplně validní post který sice neuložíme ale vytvoření diskuze už nezabráníme. Aktuálně automatická ochrana která vyhodnocuje příspěvky podle určitých pravidel která je poslední zdí zachytí denně 40-50 pokusu o spam (od nového roku změna 3-8 za měsíc).
21.2.2017 20:36 - PetrH
chci si nastavit ikonku. dostavam hlasku "SOUBOR:bohužel přístup k souboru odmítnut." jak na pevnem tak ios chrome/safari...
23.2.2017 01:02 - Šaman
Už minimálně od rána tu visí článek, který není dostupný. Vedou na něj odkazy z homepage a z jiného článku. Je to normální, nebo se nějak deaktivoval?
23.2.2017 01:46 - sirien
no jo, sorry, já slibuju, že se konečně naučim zveřejňovat články...

EDIT: tradičně sem publikoval nezveřejněnej článek (rozdíl mezi těmito dvěma stavy je asi zbytečné znovu vysvětlovat, je to čistá technikálie). Gurney to už opravil, naštěstí.

EDIT2: jinak teda jako "od rána"... ten článek sem publikoval někdy v půl pátý - to už neni ráno ani v mejch standardech.
23.2.2017 02:30 - Šaman
Super, už je čitelný.

Čas je relativní. Vyrazím na večerní procházku a pak si to přečtu.
23.2.2017 23:31 - Dukolm
PetrH píše:
chci si nastavit ikonku. dostavam hlasku "SOUBOR:bohužel přístup k souboru odmítnut." jak na pevnem tak ios chrome/safari...

Jo je to nějaký divný můžeš mi nějak nasdílet i obrázek který ti to dělá. odkaz do PM.
Omlouvám se za trochu zpožděnou reakci ale mám aktuálně trochu málo volného času. Tak nemůžu slíbit že to hned vyřeším.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.069566965103149 secREMOTE_IP: 34.205.142.9