Kultura

Fritzs
28.5.2009 22:06
Cenzura na d20.
...tak mi Alnag k potěšení všech opět zakázal přispívat do určitého tématu. Zdánlivě na tom není nic překvapivého, náš vzájemný, již několik let trvající, vřelý a přátelský vztah je všeobecně znám a předpokládám, že Alnag by mě nejraději rovnou zabanoval z celého internetu.

Nicméně, poněkud zarážející je, že se jedná o téma "bugy a stížnosti" a že mi byl přístup do oné diskuze zapovězen po pouhé jedné reakci na Siriena, která navíc nebyla úplně mimo téma, konkrétně se jednlo o nálsedující výměnu:

Nerhinn: Jerson: ...prostě by to chtělo ty příspěvky ošéfovat jako na Fénixu, jen to klidně řekni :-P

Sirien: Tak to je poslední co by to chtělo, dělat tu z toho lacinej diskusák...

Což mě celkem naštvalo, jelikož jsem Fénix ještě poměrně nedávno pravidelně navštěvoval a rohodně mi nepříjde jako nějaký úplně obyčejný diskuzák, obzvláště když s ním srovnáme d20.cz a diskuze, které se zde v poslední době vyrojily. Proto jsem se neudržel a reagoval jsem na Siriena takto:

Fritzs: Protože tady je to vznečšený diskuzní server, ne bohapustý chat. Tady se řeší důležité věci, jako napříklas Sethiiny kresby, nebo žánrové zařazení Chronicles of Riddick.

Za což mi bylo Alnagem okamžitě zakázáno do dané diskuze přispívat a diskuze byla s okamžitou platností prohlášena za přísně servisní téma, což je vzhledem k moderátorským zvyklostem d20.cz značně nestandartní postup. Navíc se mi zdá, že Alnag byl značně naštvaný, koneckonců kdokoliv si to může přečíst v záhlaví oné diskuze jeho reakci a pokud by to náhodou odstranil, tak to sem přepíšu. Zde je jeho reakce:

Ale zřejmě ne dost. Fritzsi, tohle je servisní téma a na tvoje blábolení tady nejsem zvědavý. Tak si dej zase odchod, buď tak laskav. Ano, to je ban na téma, kdybys byl na pochybách. Můžeš opět slavnostně běžet a křičet, že ti bylo ublíženo.

Když sdi tohle spojím s tím, jak se tu někteří nejmenovaní neustále ohánějí s tím, že d20.cz není jen nějaký obyčejný diskuzní server, ale něco víc, tak se mi zdá, že jsem svojí poznámkou opravdu šlápl někomu na kuří oko.

Jenom sem se o tento svůj dojem chtěl podělit nic víc.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #41
29.5.2009 14:36 - Colombo
Proboha, lidi, klid! Tady se ale vyhrotilo SPOUSTU zla, co se za pár týdnů nastřádalo.

Obávám se, že jsem v bugách a stížnostech začal s Fritzsem já příspěvkem:
Píše:
Nechme na chvíli bugy stranou, já bych si rád postěžoval na Fritze!
Celé fórum si zabírá pro sebe a o mém spamování se už nikdo nebaví:(


Mimo jiné, souhlasím s Noldem, tady na D20 je většina opravdu DnD "fanatici"(myslím to v dobrém:)), ale to pochopí každý, kdo se tu o tom chce začít bavit(a přecte si URL - d20), připadně z diskuze o novém DrD(altar by se měl na značku DrD vykašlat a přeložit DnD - kdo chce hrát DnD ho hraje, přístup k němu je dobrý, spousta lidí i přestoupila z DrD, ale spousta lidí taky ne, protože jim DnD sakra nesedne, podobně jako já). Logické vyústění je nebavit se o tom, nerýpat do těch lidí(protože útok na jejich hru je útok na ně). Lidi se nechcou bavit o tom, jak je jejich hra špatná, lidi se chtějí bavit o tom, jak je jejich hra dobrá a poplácávat se po zádech. Každý raději jde tam, kde sdílí jeho názor, kde mu to víc sedne(příp. kde chce prudit, ale to je věc jiná). Kostka tohle umožňuje, vytvořit hloučky debatních kroužků, kde se nebudou vzájemně štvát, ale kde si budou rozumět. To je ostatně cíl všech debatních servrů. Jen tenhle má navíc i články, tedy těmi samými lidmi přidávaný obsah. Máš nějaký nápad o něčem? Nemluv o tom jenom v diskuzích(jak je to na většiny servrech, kde pak človék musí prohledávat tuny nesouvisejících příspěvků, aby se dostal k jádru), sepiš o tom článek! Tohle je podle mého to, co má Kostka. A nejde lidi demotivovat tím, že se budeme hádat. Právě hloučky těch kamarádíčků a plácání po zádech motivují k tomu, aby se psali články a ty si mohli přečíst i ti, které konkrétní debaty nezajímají.
Autorská citace #42
29.5.2009 14:44 - andtom
Začátek Konce: Postřelené sele ... pro mě je to takový srandovní básnický výraz, ne nějaká urážka, jenomže jsem Slovák, takže pokud to má nějaký mně neznámý těžký kontext v ČR, tak se omlouvám. Češi a Slováci mají někdy různou tvrdost výrazů (zvlášť vulgárních, co je v ČR silné, to je v SR pohoda a opačně - však to znáte ;) ).

Začátek Konce píše:
z pohledu uzivatele jde jen tezko poznat kdy nekdo nekoho perzekuuje za "nespravne" nazory a kdy protoze prudi.

S tím souhlasím, že někdy je to těžko odlišit. Nebo že lidé mají různé hranice, co ještě nepovažují za prudění a co už ano. Je potřeba být soudný. Ale zas je nesprávné se schovávat za neostrost hranice - od určité fáze to je neúnosné.
Autorská citace #43
29.5.2009 14:46 - Alnag
Začátek Konce píše:
On nikomu nevyhrozoval fyzickym nasilim, rekl ze ma chut neco rozbit. Ja vim ze je to pro tebe instinkt, ale zkus to tak moc neprekrucovat ;)


Porovnej s původním výrokem

Jarik píše:
Kdyz vidim tohle chovani, chce se mi zvracet, nebo nekomu rozbit tlamu. Obvykle to konci tim, ze se zvednu a odejdu.


To není rozbít něco, ale rozbít něco velmi konkrétního. Tenhle sever se vulgarizuje hodně rychle a vzhledem k tomu, že jedno z mála pravidel je vystříhat se vulgarit by si celé tohle téma pořádnou cenzuru zasloužilo. Ale víte co, já na to peču...

Začátek Konce píše:
Nevim proc do d20 nezabudovat ignore-listy a je to. U anonymu to muze fungovat tak ze muzu dat do ignore-listu anonyma s jednim konkretnim jmenem, nebo ignorovat vsechny anonymy. Tim se cela tehle vec resi, a ignore-list neni cenzura, je to jen vyfiltrovani obsahu ktery te nezajima. Na rpgf funguje dobre, krom toho ze moderatory si nemuzes dat do ignore listu, takze porad dal propaguji tu jejich ideologii.


Ignore listy jsou fajn, ale problém je s těmi anonymními uživateli. Kostku čte spousta lidí nepřihlášených (a ti logicky mít ignore-list nemohou), takže pokud budou témata rozplizlá a plná trollů bude to stejně problém. I když motivace se přihlásit. Podle mého by to znamenalo ustoupit z jednoho pilíře, kterým je anonymní přispívání (a do toho se mi moc nechce...).

Colombo: Tak teď jsi mne překvapil. V dobrém, protože tak nějak to skutečně je.

A jinak obecně: Někdy si udělejte výlet třeba na ENWorld. Tam lítají bany takovou rychlostí, že nestačíte ani mrknout. Tady jsem vykázal jednoho člověka z jednoho tématu (!) a je z toho kauza. Upřímně řečeno, asi by bylo snazší Fritzse prostě vykázat úplně protože kauza by už asi větší nebyla a já bych si ušetřil nervy. Ale já jsem holt až moc hodnej a až moc blbej...
Autorská citace #44
29.5.2009 15:04 - Lotrando
Alnag píše:
Tady jsem vykázal jednoho člověka z jednoho tématu (!) a je z toho kauza.


jo jo, a už je tu i Charta 77, kterou vůbec nevím proč dává do souvislosti Začátek Konce.

Tohle není o cenzuře. Kdo si to myslí, tak prostě neví, co cenzura je, nebo byla. Já sice s cenzurou v podobě, v jaké byla aplikována totalitním režimem tolik nevim, dobře si ale pamatuju atmosféru té doby. Osvěžit si ji můžete každý večer ve starých "Událostech". Proto jsem alergický na použití slova v souvislosti s usměrnění jednoho člověka.

btw, Colombo, začals pěkně od lesa, až jsem se začal děsit, co z tebe vyleze, ale konec přepvapivej.

Pokud jde o to stěžování si na systém. Mě jen docela dost vadí, když slyším stokrát vyvrácené nepravdy, vždy znovu a znovu od lidí, co tu hru viděli z rychlíku. Navíc diskuze, proč mám rád XYZ, nebo proč nemám rád něco jiného se ve flame zvrhávají prakticky vždy.
Autorská citace #45
29.5.2009 15:25 - Sosáček
Lotrando: ty jsi rekl ze lidi co pouzivaji slovo cenzura jsou hlupi, nebo neco takoveho. Kdyz pominu ze jsi ho pritom sam pozuzil (hehe) tak kupodivu cenzura je spatna vec a delat si z ni legraci neni fajn.

Alnag: jo.

Ale hrozne to hrotis. Ja jsem jeho text na tohle tema pochopil jako "hrozne me to stve" a rozhodne nevyhrozval nikomu konkretnimu.

K tomu druhemu. Pokud se udela ignore list na konkretni anonymy (konkretni jmena) tak to jde, protoze pokud nekdo casto meni jmeno aby se vyhnul ignore listo (ja ho menim pro srandu) tak uz se asi neda pochybovat ze je to prudic. Zaroven se zvysi prinosnost registrace. Jakoze "registrujte se, a muzete mit ignore list" neni moc nuceni k registraci, jen proste vyhoda stejne jako zmenitelny skin.

Ale souhlasim s tim, ze zakazat anonymni prispivani je spatna vec, je to jedna z veci kterou je tenhle web super.
Autorská citace #46
29.5.2009 15:37 - Jerson
Píše:
Už vidím, tak to "nic víc" roste na několik stran textu

Cituju sám sebe, protože pět stran textu za půl dne je zatraceně dost.

I když tedy z toho Fritzse neviním, ten si může jen mnout ruce, jak to tady dobře rozhádal.
Jen bych rád věděl, co vadí lidem, kterým se nelíbilo Alnagovo rozhodnutí.
Autorská citace #47
29.5.2009 15:50 - sirien
Píše:
Jen bych rád věděl, co vadí lidem, kterým se nelíbilo Alnagovo rozhodnutí.

Mě by spíš zajímalo, jestli se tu kromě Fritzse kterého se týkalo vůbec někomu Alnagovo rozhodnutí nelíbilo. Jestli jo tak ať to prosím řekne a věcně napíše proč, nemusí to jít "do diskuse" pokud nebude chtít, ale rád bych to věděl.
Autorská citace #48
29.5.2009 16:21 - bigbythewise
sirien píše:
Mě by spíš zajímalo, jestli se tu kromě Fritzse kterého se týkalo vůbec někomu Alnagovo rozhodnutí nelíbilo. Jestli jo tak ať to prosím řekne a věcně napíše proč, nemusí to jít "do diskuse" pokud nebude chtít, ale rád bych to věděl.


WE HAVE A
Autorská citace #49
29.5.2009 17:27 - Gurney
Tak původně jsem do téhle diskuze přispívat ani nechtěl ale...

Demokracie? Svoboda slova? Charta 77? Cenzura na d20?! Silná slova, na to že jeden člověk dost sarkastickým trollováním konečně dosáhl na tolik vytoužené tropické ovoce, byť jen na jednu diskuzi a teď má potřebu říct světu jak mu bylo ukřivděno.

Btw jak to tak čtu tak jsem docela rád že d20 je spíš taková hóóódně benevolentní diktatura než demokracie a nemám pocit že by se někomu kromě Fritzse ve stínu zlého Alnaga a jeho Banu diskutovalo špatně.
Autorská citace #50
29.5.2009 17:42 - Noldo2
Já jsem obecně proti anarchii na internetu, a možná i proti diskuzím vůbec (ačkoli je to můj zlozvyk). Jsem pro, aby tu byla diktatura. Ale nelíbilo se mi to ostrakizování Fritze, ať je jakýkoliv.
Autorská citace #51
29.5.2009 17:45 - sirien
Píše:
Ale nelíbilo se mi to ostrakizování Fritze

dlouho tu byl vnímanej vpohodě a dostávalo se mu klidných reakcí i na různé stále opakované exesy. Ale čeho je moc, toho je příliš. Fritzs dostává naprosto poprávu o co si dlouhodobě (a otevřeně, mimochodem) říká.
Autorská citace #52
29.5.2009 17:56 - Lotrando
Začátek konce píše:
Lotrando: ty jsi rekl ze lidi co pouzivaji slovo cenzura jsou hlupi, nebo neco takoveho.


přesně, nebo něco takového
Autorská citace #53
29.5.2009 18:01 - Sosáček
Gunrey: tak ta idea je takova, ze kdyz je to jednou fritzs tak to proste muze byt kdokoli.
Autorská citace #54
29.5.2009 18:49 - andtom
Začátek Konce píše:
tak ta idea je takova, ze kdyz je to jednou fritzs tak to proste muze byt kdokoli.

Kdokoli, kdo investuje námahu a čas se k tomu obdobným způsobem dopracovat, to je pravda.
Autorská citace #55
29.5.2009 19:00 - Gurney
Začátek Konce píše:
tak ta idea je takova, ze kdyz je to jednou fritzs tak to proste muze byt kdokoli.


Přeber si rozdíl mezi vládnutím státu a správou diskuzního webu než tu začneš rozvíjet konspirační teorie jak se nám z d20 stane d84
Autorská citace #56
29.5.2009 19:22 - sirien
Píše:
konspirační teorie jak se nám z d20 stane d84

lol.
Nedivil bych se kdyby Wizardi v rámci nějaké dystopické hry z takového prostředí tuhle kostku skutečně udělali...
Autorská citace #57
29.5.2009 19:25 - Magus
Jo a k tomu tvojemu Dllooouuheeejmuu začátku....Nikdy pokud se pamatuju se resilo zarazeni Chronikles of ridick.....
Muzes opêt slavnostne bezet a kricet ze ti bylo ublizeno : proc tom tam pises kazdy to vidi kdyz si zalozil tuhle diskuzi.....
"jinak Alnagu....tos vystihl dobre=p....
Ale porad nevim jestli si tu dizkusi zalozil: 1.abychom te litovali nebo 2.abys vyvolal tu hadku(ktera ted bezi) nebo 3.ses chtel opravdu jen "podelit se o svuj dojem"...?
Autorská citace #58
30.5.2009 10:01 - Element_Lead
Podle me se to resi zbytecne a je tomu pridavana vetsi vaha nez je zdravo. Vsichni vi jake ma Fritz chovani a vystupovani a male napomenuti si proste zaslouzil. Mel by to vzit jako chlap a ne tady delat ukrivdene crybaby.
Autorská citace #59
30.5.2009 10:52 - Milamber
Píše:
Což mě celkem naštvalo, jelikož jsem Fénix ještě poměrně nedávno pravidelně navštěvoval a rohodně mi nepříjde jako nějaký úplně obyčejný diskuzák, obzvláště když s ním srovnáme d20.cz a diskuze, které se zde v poslední době vyrojily.


O těch diskuzích co se zmiňuješ, že se vyrojily, mě připadají v pohodě a pěkné, jediná diskuze která mi tu nesedí je ta tvoje: "Co mi to udělali, jsem chudáček, Alnag mi něco zakázal.............." jestli jsi to nepochopil =) zmiňuji se o této..........víš co, nech to plavat a zvykej si, že za chyby se platí.
Autorská citace #60
30.5.2009 12:35 - boubaque
Už šest stránek? A z toho pět bez jediného Fritzsova příspěvku? Koukám, že už si vytvořil slušný vliv na zdejší dění :)

<Offtopic>
Začátek konce píše:
Zrovna to rpgf v tom tak kraluje ze si moderatori ctou i diskuse o soukromych hrat a pokud napises neco "nevhodneho" tak se tam s tebou zacnou hadat.

Peekay není moderátor RPG fóra ;)
A pokud jde o tu ideologii propagovanou moderátory, o které píšeš později, mohl bys mi ji, prosím, objasnit? Z Markuse jsem ji nevytáhl a nikdo další mi není schopný odpovědět. Tak abych byl propříště ideologicky uvědomělý...
</offtopic>

Ostatním se omlouvám za nekonstruktivní příspěvek, navíc mimo téma, pokusím se to propříště omezit na minimum.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089843988418579 secREMOTE_IP: 3.138.141.202