Kultura

Aegnor
22.4.2009 12:58
Seriály fantastiky
pozn.: moje stránkování je vzestupné (nové posty - vyšší stránky) a mám 20 postů na stránku. Tj. když napíšu "na třetí straně", myslím tím posty 41-60. Ano, stránkování si můžete změnit ve svém osobním nastavení.

pozn. 2: seznam zpracován po str. 147 vč.

Sci-fi - směs
  • StarGate SG-1 (str 43)
  • StarGate Atlantis (str 28)
  • StarGate Universe (str 8, 28, 29-30, 32)
  • Doctor Who (str 16, 19, 35, 38, 40-41, 51-56, 60-62, 78, (83))
  • Rick and Morty (str 79, 83)
  • Altered Carbon (str. 81, 84, 119)
  • War of the Worlds (str. 112)
Sci-fi - space
  • Firefly (str 44, 117)
  • Expanse (str 67, 70, 72-74, 76-77, 82, 96-97, 104-105, 113, 118-119, 128-129, 132-133, 144, 146)
  • Killjoys (str 69-70, 73, 78-79, 104)
  • Dark Matter (str 69-70, 73, 78)
  • Farscape (str 64, 69)
  • Babylon 5 (str 16, 19, 20, 46)
  • Crusade (str 39, 46)
  • Battlestar Galactica (str 32, 52-53, 118, 122-124, 126-127)
  • Star trek (121-122, 130, Sirienův průvodce TNG)
  • Deep Space Nine (str 16, Sirienův průvodce DS9)
  • Star trek Discovery (str 78-79)
  • Star Trek: Lower Decks (str 131)
  • The Orville (str 79, 83, 91, 142-144))
  • Lexx (str 79)
  • Picard (str 95, 118-119)
  • Mandalorian (str 104-105)
  • Foundation (str 121, 131)
Sci-fi - urban
  • Humans (/True Humans) (str 66, 77)
  • Dollhouse (str 8)
  • Krajní meze (str 46)
  • Flashforward (str 8, 11, 29)
  • Person of interest (str 41, 57-58, 62-65)
  • V (str 11)
  • Torchwood (str 16, 19, 38, 41, 43, 55-56)
  • Eureka, město divů
  • Earth-2 (str 49)
  • Sliders (str 10)
  • Warehouse 13 (str 56)
  • Tales from the Loop (str. 119)
Fantasy - hardcore
  • Herkules
  • Xena, princezna bojovnice
  • Legend of the Seeker (cca str. 1-5, 9, 39)
  • Letopisy Narnie
  • Merlin (str 10, 13)
  • Avatar the last Airbender +Korra (51, 52, 55, 59, 61)
  • Dragon Prince (str 120-123)
  • Avatar (N) (str 143)
  • Wakfu (neptejte se; stěžujte si Sethi)
  • Game of Thrones (str 40, 43, 48, 51, 85-93, 100-102, 116)
  • Jonathan Strange & Mr. Norrel (str 65-66)
  • Shannara Chronicles (str 67, 78)
  • Galavant (str. 74)
  • Witcher (N) (str 93-95, 99-117, 128, 135-140, 143)
  • Witcher (Pl) (str 99-100)
  • Carnival Row (str 98-99)
  • Disenchantment (str 83)
  • Wheel of Time (str 130-133)
  • Arcane (str 131, 134-135, 143)
  • DotA: Dragon's Blood (str 130)
  • Rings of Power (str 144-145)
  • Legends of Vox Machina (str 143, 146-147)
  • Dračák: Temné časy (str 134)
Fantasy - urban, bez upířin
  • Constantine (str 67-69)
  • Neverwhere (mimochodem seriál byl dřív, než knížka) (str 16)
  • Death Note (str 16, 42-43, 47)
  • Sanctuary (str 8, 29)
  • Supernatural (str 9, 37, 41, 50-51, 53, 67)
  • Dresden Files (str 56, 67)
  • Lost girl (str 49)
  • Librarians (str 64, 67, 119, 120)
  • Once upon a time (str 49)
  • Grimm (str 53, 64, 66-67)
  • Todd and the Book of Pure Evil (str. 74)
  • American Gods (str 77, 98)
  • Good Omens (str. 83, 93, 97)
  • His Dark Materials (str. 104)
  • Sense8 (str. 83)
Vampires & alike
  • True Blood (str. 6, 39, 42, 58) (plus samostatná diskuse, kdo ví proč...)
  • Buffy (str 8)
  • Moonlight (str 11, 50)
  • Vampire Diaries (str 11, 12, 26-31, 33, 36, 38, 40, 42-45, 48, 61, 64-65, 77)
  • Originals (str 59, 61-62, 65)
  • Teen wolf (str 43, 56)
  • Dracula (str 61)
  • souhrný výběr nějakých upířin
  • V Wars (str. 112)
  • Castlevania (str 132, 147)
  • Discovery of Witches (str 129, 143)
Weird mystery
  • X files (str 37)
  • Fringe (str 9, 22, 29, 33, 36-37, 41, 42, 49-50, 53)
  • Haven (str 50)
  • Lost room (str 16)
  • Sherlock (str 48, 60, 74-76)
  • Jekyll (str 30)
  • Event (str 39)
  • Lost (str 124-126)
Horror & weird
  • Penny Dreadful (str 58-59, 61, 67)
  • Stranger Things (str 75, 79, 81, 96, 119)
  • Black Mirror (str. 82)
  • Lovecraft Country (str 122, 128)
Komiksy a podobné:
  • Heroes
  • Misfits (str 31, 42-43)
  • Arrow (str 56, 68)
  • Gotham (str 68)
  • Clone Wars (SW anime) (str 41)
  • Daredevil (str 80, 83-84)
  • Punisher (str 80)
  • Iron Fist (str 80)
  • Jessica Jones (str 80)
  • Defenders (str 80)
  • The Boys (str. 98-99)
  • Legion (str. 118)
Pseudo-historické a dobrodružné
  • Black Sails (str. 81)
  • Vikings (str. 82)
  • Řím (str. 82)
  • Britannia (str. 82)
Další (???)
  • Walking dead (str 29, 49)
  • Dark Shadows (str 42)
  • Requiem for Phantom (anime) (str 47)
  • Requiem for Darkness (anime) (str 47)
  • Darker than Black (anime) (str 47)
  • Orphan Black (str 58)
  • Dominion (str 59-60)
  • Godless (str. 82)
  • Taboo (str. 82)
  • Mindhunter (str. 82)
  • Happy! (str. 83)
  • Blood Drive (str. 83)
  • Man in the High Castle (str. 98-99, 104)
  • Son of Zorn (str. 99)
  • Squid Game (str 132-133)
  • Final Space (str 129)
  • Shadow and Bone (str 137)
  • Legendy Polskie (str 127)
  • Snowpiercer (str 144)
Různě zmíněné: Alnagův výběr 16 seriálů, Dexter (str 13, 14, 46), Mentalista, Spooks (str 40-41, 56), Deadwood, Reaper, Bleach, Spartacus, Lost (str 23, 25, 46), Lie to me, Castle, House MD, Lucifer (67-68), Archer (69), Last ship (58, 71), Bojack Horseman (83), Adventure Time (83), Gravity Falls (83) a True Detective (85).

Pak taky Gumídci, Letohrátky (TaleSpin), Rychlá rota, Želvy ninja, Kačeří příběhy a My Little Ponny
1.12.2017 22:41 - sirien
Znáte někdo Space Above and Beyond?
9.12.2017 04:34 - sirien
Jen tak btw. - Orville s01e12 je svym způsobem fakt brutální a upřímně řečeno - když tohle téma otevřeli v tom díle s tou generační vesmírnou lodí, tak sem měl za to, že to je tak jako hranice toho kam si dovolej zajít... což sem se teda zatraceně splet. Sem fakt zvědavej, jak jim tohle americký publikum sežere (zvlášť když to běží na Fox pokud se nepletu).
13.12.2017 17:41 - LokiB
Viděl jste někdo Frankenstein Chronicles?
11.1.2018 00:27 - sirien
Ono to neni moc fantastika (nakonec, ve výsledku), ale rád bych poznamenal, že Punisher je fakt awesome. Jakože fakt hodně awesome.

Neobsahuje superhrdiny. Netflix vzal komiksového hrdinu a zasadil ho do současného světa, čímž z toho efektivně udělal... em... akční konspirační thriller? Ale fakt promakanej.

Backstory (před seriálem): Punisher si takhle v Afghánu dělá pro CIA, tam se to trochu sesere a pak mu drogové kartely zabijou rodinu. Tak se punisher kapku dopálí a prostě vystřílí celej drogovej kartel do posledního. Tam ho nějak chytěj, obviněj and shits a on uteče a žije undercover.

Následně zjistí, že ta smrt rodiny nebyla moc "náhoda", ale spíš jakože "cover story" pro pokus CIA o jeho zabití. Co se děje dál nejspíš tušíte.


Seriál obsahuje poměrně (?) realistickou akci v docela gritty pojetí (krve si užijete spoustu), ale ve skutečnosti těch akčních pasáží není až tak moc.

V čem to vyniká:

- super realistický charaktery. Punisher je vykreslenej jako veterán speciálních jednotek kterej prostě neopustil válečnej mindset. Micro je ex-NSA hacker kterýho nechutně sešrotoval systém a on se zoufale snaží dostat zpátky do svýho života. Dinah je velmi dobře zobrazená agentka Homeland. Atd.

- Výborný vykreslení poválečnejch traumat a problémů návratu do civilního života (je tam jedna vedlejší postava u které nádherně sledujete step-by-step extremizaci)

- Celá první série je uzavřená story která je prostě napsaná jako jeden celek.

- super atmosféra

- high production seriál
11.1.2018 00:35 - Xyel
Hmm, jsem zvědavý nakolik je the punisher seriál kompatibilní s daredevil season 2 - na pohled je tam ten stejný punisher se stejným příběhem a tématy (mimochodem dd season 2 je docela dobrá).
11.1.2018 00:37 - sirien
zrovna nad nim přemejšlim - problém je že si nejsem jistej jak moc chci sledovat tu první, když všichni chválej až tu druhou...
11.1.2018 04:14 - Tadeas
DD s1 je vyborna diky realisticky napsanemu antagonistovy. Fisk je jeden z nejlepsich zaporaku co jsem za dlouha leta videl. Urcite muzu doporucit.

DD s2 je skvela hlavne diky Punisherovy (tam pozabiji taky pres 30 lidi...), pribeh Punishera s1 vlastne plynule navazuje na DD s2 o 6 mesicu pozdeji. Stejni herci, dokonce spojovaci prvek v podobe Karen Page a je tam ukazan moment pri kterem byl Frank Castle prohlasen za mrtveho... no a pak me DD s2 dost zklamala pac uz se tam moc jede na tu mystiku a za kazdym rohem ceka aspon 50 ninju a ztraci ten realismus. popravde jsem to dokoukal predevsim kvuli tomu Punisherovy.
11.1.2018 05:13 - sirien
A má s01 aspoň nějak uzavřenej příběh?
11.1.2018 05:25 - Tadeas
Ano. Velice uzavreny a fungujici sam o sobe. To ze se to nasledne zacne komplikovat a srat ze vsech stran v s02 je uz tematem te druhe serie a ja by jsem nerad spoiloval.

co ale muzu, je vyzvednout Netflix obecne prave kvuli temto spolecnym aspektum (ukoncene serie, vydavani cele serie najednou, dospelejsi namety, sikovny scenar a herecke obsazeni). S fantastikou uz to vubec nema nic spolecneho, ale osobne muzu doporucit Mindhunter s01 ktery jsem predevcirem dokoukal a jeste to rozdychavam.
11.1.2018 05:51 - sirien
Tadeas píše:
tam pozabiji taky pres 30 lidi

What? To je snad víc než v celý první sezoně Punishera! (Dobře, možná tak nastejno... ale to včetně dvou situací co se trochu vyčleňujou...


Jinak jo, Netflix je velmi sympatickej. Jejich přístup "kašlem na vysílání, to je přežitej formát a stejně jen omezuje pitomostma a pravidlama a kašleme na zaběhlý tvůrčí struktury, ty dou stejně do kelu - hele, máme spoustu peněz, vlastní diváky, tak si to uděláme sami a po svym, narveme tam vlastní prachy a pustíme to ven celý naráz, protože vážně - koho sakra baví na něco čekat... a série uděláme uzavřený, ať to má nějakej cool příběh, clifhangery sou pro buzny, když se to nechytne, tak vždycky můžeme udělat tisíc jinejch věcí, whatever" je velmi osvěžující.

Prozačátek mě třeba přiměl uvěřit, že nejsme navěky odsouzený k tomuhle a že seriál je pořád smysluplně živej formát kde se něco zajímavýho nemusí objevit jen jednou za věčnost.
11.1.2018 10:00 - Quentin
Jestli jsi začal na Punisherovi, tak už se o DD nepokoušej, jsi zmlsanej :)
11.1.2018 10:34 - Tadeas
Quentin píše:
Jestli jsi začal na Punisherovi, tak už se o DD nepokoušej, jsi zmlsanej :)

Ano, Punisher je o rad jinde. Je to vic syrove, vic krvave a vic pribehove. DD oproti tomu je vic do toho comixu. Ale troufam si tvrdit ze se beztak oplati. Prvni serie kvuli Wilsonovy Fiskovy, druha kvuli Punisherovy (a tak zhruba jsem to i napsal sirienovy do posty).
Quentine s tebou ja jsem hodne casto naucenej souhlasit, a pokud jsi DD s02 videl, rekni mi: Irska mafie? nebyl ten uvod druhe serie cool? (ty jatka, rekni mi kdo to udelal? Jeden. Jeden co? jeden gang? jeden kartel? Ne jeden muz).
A nepripadala ti ta scena ve vezeni uplne awesome? protoze me ano, tam to vytvorilo hrdinu. ja uz jsem se o Franka nebal, bal jsem se o vsechny ty vezne ktere s nim zavrou v jedne chodbe. A to se pak tahlo celym jeho pribehem. Rikal jsem si "buh chran toho, kdo Franka opravdu nasere".

A aby to priblizili divakum co DD nesledovali, tak tam namisto toho dali ten uvod s kladivem na stavbe. Jako ano, je mi jasne ze to museli trochu zkratit, ale me to prislo takove ze se mi tvurci jenom snazili vysvetlit ze "neserte Franka Castla". Ta prava syrovost doopravdy vytriskla az mnohem pozdeji. Pro noveho divaka to muselo byt supr, ale my veterani uz vime ze Punisherovo logo je vyrobeno na zaklade snimku jeho lebky a uz jsme ho jednou videli nasrane si ho sprejovat na vestu. A ja jsem se v tu chvili posadil a rikal si "Doufam ze ted mu pujde cely svet z cesty, pac ten je schopnej ho znicit vic nez Hulk". Proste motivace, tenhle anti/hrdina ma totiz neuveritelne silnou motivaci a tomu nedokaze zabranit i veskera ne/kvalita DD s02.
11.1.2018 16:15 - sirien
Hele já sem si úplně omylem u Punishera pustil nejdřív druhej díl a nepřišlo mi to vůbec, ale vůbec divný. Pak sem si pustil druhej znovu (abych si pustil "další") a koukal sem dost zmateně... tak sem si pak pustil první a zhodnotil sem, že ten první díl sice jako neni špatnej, ale k tomu příběhu v podstatě nepatří - je to spíš takové stylizační intro pro lidi, co o Punisherovi nikdy neslyšeli nebo moc netušej kdo to je. Jednorázovej uzavřenej příběh, představí to pár postav (ale třeba Micro se objeví až ve dvojce... Madani je myslim už v jedničce, ale ta její story tam je naprosto odtržená od děje toho dílu atd.)

Jako jo, každej seriál potřebuje intro díl a Punisherova s01e01 je v tomhle dost nadstandardní, ale pořád to je intro. Sranda začíná až ve dvojce když se objeví Micro a začne se dít něco pořádnýho.

Tadeas píše:
"Doufam ze ted mu pujde cely svet z cesty, pac ten je schopnej ho znicit vic nez Hulk"

Hej Marvel vydal tušim že dva komiksy, kde Punisher zabil úplně všechny superhrdiny, včetně Hulka, Wolverina a dalších nesmrtelnejch maniaků. V jednom je to supernal když se Punisher zkříží s Dr. Strangem (to je v podstatě mega-kydlička kdy Punisher používá ty powers jako super-bohatej sklad zbraní co je neustále poruce s nekonečnou zásobou munice - plus jako cheap shoty proti powerám ostatních. Hulk? Cast calm - kill Banner) a druhej je totálně syrovej kde je změněná backstory (Punisherovu rodinu nezabije drogovej kartel, ale zemřou jako "collateral damage" při nějakym superhrdinskym zásahu, konkrétně je zabije tušim že Cyclops, a Punisher se rozhodne, že svět bude lepší bez superhrdinů (a super-záporáků a prostě všech super-) a tak de a jednoho po druhym je všechny povraždí.

Popravdě to je taková WoD Hunterská Bible - nemusíš mít nadpřirozené schopnosti, stačí mít výcvik, mozek a plán a zabiješ cokoliv :)


Quentin píše:
Jestli jsi začal na Punisherovi, tak už se o DD nepokoušej, jsi zmlsanej :)

ok, dík za varování, zkusim nemít tak vysoká očekávání :)
17.1.2018 21:30 - Aegnor
Tak jsem viděl první díl Punishera ... a musím říct, že jedna z věcí, která mi přišla fakt super je to, jak pracují s napětím. Několikrát jsem si říkal "teď se to rozjede", ani jednou se to nestalo ... a těšil jsem se víc a víc, až se to rozjede.
17.1.2018 22:49 - sirien
Ok, tak sem dokoukal Daredevil s01.

Jako... neni to Punisher a je tam pár WTF věcí, resp. z Punisherovského pohledu WTF věcí:
- Daredevilova "slepota" je taková... jako místy mi přijde, že to s těma jeho supersmyslama přeháněj. Že slyší tlukot srdce přes místnost - ok, buying in. Že vnímá teplotu kůže přes místnost - not so much. Obdobně místy ta citlivost je fakt over... když to porovnám s takovou Toph (AtlA, stejnej koncept, slepá postava vnímající vibracemi), tak jako Toph je v tomhle vykreslená výrazně líp A to má taky citlivost totálně namasterovanou, když tam Aangovi říká věci typu "vnímám mravence v támhletom křoví" - ale ok, vzhledem k původu té schopnosti to dává smysl a naopak tam kde to smysl nedává Toph bez problémů failuje, což Daredevil moc ne a docela mi to tam chybí.
- Pár věcí tam bylo fakt jakože WTF. Ve smyslu že bych neměl problém, kdyby to víc dávalo najevo "hej je to přecejen komiksárna", ale tim že se to mimo tyhle věci tvářilo hrozně seriózně, tak mi to tam přišlo hrozně kontrastní. Třeba celej ten díl se Stickem - jakože cože ten černoušek? A ten japonskej Stickův mistr wut? A to jak tam pak šéf Yakuzy (jakože šéf lokální Yakuzy, ne nějakej high týpek, ale šéf...) - nechci spoilovat, kdo viděl myslim ví na co narážim.


Ale jinak ve skutečnosti docela dobrý :)

A Fisk byl samozřejmě totálně boží, jakože fakt super hustej... top záporák minimálně od doby Elijaha z PoI. Totálně worth it při porovnání s tim co mi tam vadilo :)

...a teď si konečně můžu pustit s02 a mrknout se, jak tam Punisher konečně taky někoho pořádně vyvraždí, Daredevil je fakt nechutně Batmanovsky cíťovskej v tomhle směru :D

Btw. "special award" jde u mě v Daredevilovi postavě toho kněze, ten je fakt hodně dobrej. "You know what I am? What I do?" / "I'm not an idiot, son. Yes, of course I know what you do." byla fakt luxusní výměna.
18.1.2018 06:42 - sirien
Zkouknul sem první tři díly Daredevil s02. Nějak si nejsem jistej, jestli sleduju Daredevila s02 nebo Punishera prequel. Každopádně je to výrazně lepší. Zatim asi tak o nějakejch patnáct nebo dvacet mrtvol nebo tak něco :D
18.1.2018 07:22 - Pjotr
Nevim jak moc to patri do fantasy, ale kdyz tu jsou ti superhrdinove, tak asi zapadne:
Zrovna jsem dokoukal Jean-Claude Van Johnson. JCVD vyborne paroduje svoje filmy a akcni/spy serialy vubec. Takova kratka absurditka, ale rozhodne doporucuju.
23.1.2018 00:19 - sirien
Tak sem jako dokoukal DD s02 a jako... not really impressed.

Od začátku mi přišlo, že se změnil hlavní producent a šéf-scénárista (cca po třetím nebo čtvrtém dílu už tak moc že sem se na to šel podívat na internety a jakože jo no). A jako - ne k lepšímu.

Celkově se to posunulo ke komiksovější stylizaci. Jenže tak nějak nekonzistentně a občas v místech, kde to nebylo zrovna vhodný.

Prozačátek: fakt má Japonsko jako hlavní vývozní artikl armády ninjů? Kde je bere? Já jako vim, že Japonsko je silně přelidněný a tak, ale srsly - když tam někdo sejme 20 ninjů a najednou tam z vedlejší budovy naběhne dalších 20 ninjů, aby je někdo pobil a zpozarohu (nebo z dolního patra) přiběhlo 30 ninjů... A to jako prakticky bez nadsázky, v té sérii bylo víc ninjů, než v celý pentalogii Americkýho ninji dohromady. Ta závěrečná konfrontace na střeše už byla totálně WTF (a tak čitelně předvídatelná, až byla nudná a ten mega-masovej souboj vlastně neměl vůbec žádný napětí a skoro sem ho začal proklikávat).

Celá ta série je ztláskaná ze tří různejch story arců, které spolu souvisej jen dost roubovaně.
- arc Punisher je suprovej a narovinu to je asi jedinej důvod tu sérii sledovat. Úvod s Irskym masakrem, střešní dilema, vězení (cameo Fiska)... bohužel, celej vrchol tohodle arcu je odfláklej na úkor nudnejch ninjů.
- arc Electra je... divnej. Electra je vpohodě, ale Daredevil tam má jeden WTF moment za druhym. Počínaje jeho reakcí na Elektřin návrat přes Karen/Elektra dilema, který prostě nefunguje, protože není jedinej důvod, aby ta volba vůbec existovala nebo dávala smysl, scénáristi tam tahaj charakterový zlomy, který nejsou vůbec nijak předeslaný...
- arc Moře Ninjů je shit. Od návrat Nobu přes fakt že všichni kravěj kolem Black Sky aniž by člověk dostal jedinej náznak toho proč vlastně přes celej ten origin tý mystický ne-Yakuzy až po to že tam vůbec zatáhli nějakej podobnej mystical bullshit.

Jestli to směřuje někam k nějakejm Defenders, tak je asi netoužim moc vidět a jen doufám, že Punishera udržej hezky civilního a takovýho, jakej byl v první sezoně.
23.1.2018 00:38 - captain66
sirien: Kdyz to ctu, tak se Defenders (a Iron Fist) vyhni velkym obloukem (a ty serialy navic jsou nic moc sami o sobe). Pokud mas chut na vic Marvelu, tak se podivej na Jessicu Jones - Tennantuv zaporak stoji za to.
23.1.2018 02:29 - sirien
somewhat small spoiler

ještě jedna poznámka. Pokud vás zabije setnutí hlavy, tak nejste nesmrtelný. Zejména, pokud vás lze normálně sestřelit. Jako ano, je to pořád dost handy power, ale ve světě kde o vás někdo ví nebo se může rozumně dozvědět to prostě nefunguje. Jak vám potvrdí každej upír z WoDčka - proti nějakýmu mortálovi nebo newb hunterovi vám to asi pomůže (jednou), ale jakejkoliv zkušenej hunter funguje v instantní sekvenci "upír - sestřelit - dekapitovat - spálit". Což je důvod, proč se jich upíři bojej. O vlkodlacích, který pár těch kroků přeskočej a rovnou upírovi hlavu urvou popř. o mázích, kteří se s tim nebudou srát a zvolí si svou variantu z: a) Sluneční světlo z druhé strany planety, b) Sluneční světlo včerejšího poledne, c) Celestial/Primordial fire / Light of Creation (nebo jak ten onen mág zrovna vnímá Prime 3+ tapiserii trhající útok), d) fireball / spontánní vznícení, e) ... ...asi vůbec nemá smysl začínat.

Tzn. pokud se někde žvaní o tom, jak je někdo hrozně nesmrtelnej a dělá se z toho hrozně big deal, aby ho pak někdo uzemnil dekapitací za pomoci katany, tak #sorryJako, ale to je nesmrtelnost k ničemu. Ostatně nepřátelé dotyčného ani nemusej v onu nesmrtelnost věřit - stačí, když někdo uvědomělej fakt dopálenej prohlásí "dám mega za jeho hlavu - ale jen pokud to bude doslova".

EDIT: ...a pokud dekapitace nestačí a Nobu se tam objeví i ve třetí sezoně, tak je celá ta "hustá" scéna na konci fakt strašně trapná.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10535717010498 secREMOTE_IP: 34.238.138.162