Kultura

Aegnor
22.4.2009 12:58
Seriály fantastiky
pozn.: moje stránkování je vzestupné (nové posty - vyšší stránky) a mám 20 postů na stránku. Tj. když napíšu "na třetí straně", myslím tím posty 41-60. Ano, stránkování si můžete změnit ve svém osobním nastavení.

pozn. 2: seznam zpracován po str. 147 vč.

Sci-fi - směs
  • StarGate SG-1 (str 43)
  • StarGate Atlantis (str 28)
  • StarGate Universe (str 8, 28, 29-30, 32)
  • Doctor Who (str 16, 19, 35, 38, 40-41, 51-56, 60-62, 78, (83))
  • Rick and Morty (str 79, 83)
  • Altered Carbon (str. 81, 84, 119)
  • War of the Worlds (str. 112)
Sci-fi - space
  • Firefly (str 44, 117)
  • Expanse (str 67, 70, 72-74, 76-77, 82, 96-97, 104-105, 113, 118-119, 128-129, 132-133, 144, 146)
  • Killjoys (str 69-70, 73, 78-79, 104)
  • Dark Matter (str 69-70, 73, 78)
  • Farscape (str 64, 69)
  • Babylon 5 (str 16, 19, 20, 46)
  • Crusade (str 39, 46)
  • Battlestar Galactica (str 32, 52-53, 118, 122-124, 126-127)
  • Star trek (121-122, 130, Sirienův průvodce TNG)
  • Deep Space Nine (str 16, Sirienův průvodce DS9)
  • Star trek Discovery (str 78-79)
  • Star Trek: Lower Decks (str 131)
  • The Orville (str 79, 83, 91, 142-144))
  • Lexx (str 79)
  • Picard (str 95, 118-119)
  • Mandalorian (str 104-105)
  • Foundation (str 121, 131)
Sci-fi - urban
  • Humans (/True Humans) (str 66, 77)
  • Dollhouse (str 8)
  • Krajní meze (str 46)
  • Flashforward (str 8, 11, 29)
  • Person of interest (str 41, 57-58, 62-65)
  • V (str 11)
  • Torchwood (str 16, 19, 38, 41, 43, 55-56)
  • Eureka, město divů
  • Earth-2 (str 49)
  • Sliders (str 10)
  • Warehouse 13 (str 56)
  • Tales from the Loop (str. 119)
Fantasy - hardcore
  • Herkules
  • Xena, princezna bojovnice
  • Legend of the Seeker (cca str. 1-5, 9, 39)
  • Letopisy Narnie
  • Merlin (str 10, 13)
  • Avatar the last Airbender +Korra (51, 52, 55, 59, 61)
  • Dragon Prince (str 120-123)
  • Avatar (N) (str 143)
  • Wakfu (neptejte se; stěžujte si Sethi)
  • Game of Thrones (str 40, 43, 48, 51, 85-93, 100-102, 116)
  • Jonathan Strange & Mr. Norrel (str 65-66)
  • Shannara Chronicles (str 67, 78)
  • Galavant (str. 74)
  • Witcher (N) (str 93-95, 99-117, 128, 135-140, 143)
  • Witcher (Pl) (str 99-100)
  • Carnival Row (str 98-99)
  • Disenchantment (str 83)
  • Wheel of Time (str 130-133)
  • Arcane (str 131, 134-135, 143)
  • DotA: Dragon's Blood (str 130)
  • Rings of Power (str 144-145)
  • Legends of Vox Machina (str 143, 146-147)
  • Dračák: Temné časy (str 134)
Fantasy - urban, bez upířin
  • Constantine (str 67-69)
  • Neverwhere (mimochodem seriál byl dřív, než knížka) (str 16)
  • Death Note (str 16, 42-43, 47)
  • Sanctuary (str 8, 29)
  • Supernatural (str 9, 37, 41, 50-51, 53, 67)
  • Dresden Files (str 56, 67)
  • Lost girl (str 49)
  • Librarians (str 64, 67, 119, 120)
  • Once upon a time (str 49)
  • Grimm (str 53, 64, 66-67)
  • Todd and the Book of Pure Evil (str. 74)
  • American Gods (str 77, 98)
  • Good Omens (str. 83, 93, 97)
  • His Dark Materials (str. 104)
  • Sense8 (str. 83)
Vampires & alike
  • True Blood (str. 6, 39, 42, 58) (plus samostatná diskuse, kdo ví proč...)
  • Buffy (str 8)
  • Moonlight (str 11, 50)
  • Vampire Diaries (str 11, 12, 26-31, 33, 36, 38, 40, 42-45, 48, 61, 64-65, 77)
  • Originals (str 59, 61-62, 65)
  • Teen wolf (str 43, 56)
  • Dracula (str 61)
  • souhrný výběr nějakých upířin
  • V Wars (str. 112)
  • Castlevania (str 132, 147)
  • Discovery of Witches (str 129, 143)
Weird mystery
  • X files (str 37)
  • Fringe (str 9, 22, 29, 33, 36-37, 41, 42, 49-50, 53)
  • Haven (str 50)
  • Lost room (str 16)
  • Sherlock (str 48, 60, 74-76)
  • Jekyll (str 30)
  • Event (str 39)
  • Lost (str 124-126)
Horror & weird
  • Penny Dreadful (str 58-59, 61, 67)
  • Stranger Things (str 75, 79, 81, 96, 119)
  • Black Mirror (str. 82)
  • Lovecraft Country (str 122, 128)
Komiksy a podobné:
  • Heroes
  • Misfits (str 31, 42-43)
  • Arrow (str 56, 68)
  • Gotham (str 68)
  • Clone Wars (SW anime) (str 41)
  • Daredevil (str 80, 83-84)
  • Punisher (str 80)
  • Iron Fist (str 80)
  • Jessica Jones (str 80)
  • Defenders (str 80)
  • The Boys (str. 98-99)
  • Legion (str. 118)
Pseudo-historické a dobrodružné
  • Black Sails (str. 81)
  • Vikings (str. 82)
  • Řím (str. 82)
  • Britannia (str. 82)
Další (???)
  • Walking dead (str 29, 49)
  • Dark Shadows (str 42)
  • Requiem for Phantom (anime) (str 47)
  • Requiem for Darkness (anime) (str 47)
  • Darker than Black (anime) (str 47)
  • Orphan Black (str 58)
  • Dominion (str 59-60)
  • Godless (str. 82)
  • Taboo (str. 82)
  • Mindhunter (str. 82)
  • Happy! (str. 83)
  • Blood Drive (str. 83)
  • Man in the High Castle (str. 98-99, 104)
  • Son of Zorn (str. 99)
  • Squid Game (str 132-133)
  • Final Space (str 129)
  • Shadow and Bone (str 137)
  • Legendy Polskie (str 127)
  • Snowpiercer (str 144)
Různě zmíněné: Alnagův výběr 16 seriálů, Dexter (str 13, 14, 46), Mentalista, Spooks (str 40-41, 56), Deadwood, Reaper, Bleach, Spartacus, Lost (str 23, 25, 46), Lie to me, Castle, House MD, Lucifer (67-68), Archer (69), Last ship (58, 71), Bojack Horseman (83), Adventure Time (83), Gravity Falls (83) a True Detective (85).

Pak taky Gumídci, Letohrátky (TaleSpin), Rychlá rota, Želvy ninja, Kačeří příběhy a My Little Ponny
18.9.2022 19:10 - York
Je to celý divný.
18.9.2022 21:56 - strucky
Jo já to pochopil tak, že prvně Bye bye, fare thee well Galadriel on dat fekin' boat, pak jí teprve došlo díky těm okvětním lístkům, že asi celkem nasrala Valar a vůbec celý to tak nějak po..., a tak se "za kamerou" stalo nějaký Oh sheeet Galadriel, come back plz, godz be pissed, we gotta be friendz!

Osobně nechápu, co je na tom k nepochopení. Jak moc to je nebo není debilní, zbytečný a lazy prostředek pro ukončení těch výkrut a odmítání, to nechám na posouzení každého. :)
19.9.2022 01:10 - LokiB
SPOILERS

ShadoWWW: tohle jsem zrovna pochopil, však to i tak nějak voiceoverem popsali, že tedy
"Valar se vyjádřili skrzevá listy Bílého Stromu a tak královna regentka změnila názor"

Tohle bych nikomu za zlé neměl, tady se aspoň snažili nebýt doslovní, dělat trochu filmařinu. Snad i dobře v tom zbylém marasmu.

Narozdíl třeba od scény, kde se kluk schovává ve studni (jasně, když se schovávám pod vodou, tak pak co nejhlasitěji vyskočím z vody, aby bylo doslovně jasné "už mi docházel vzduch!".
A pak celá sekvence, kde "se snaží utéct", to bylo jak ze špatné video hry, kde jen máš "ve správný moment zmáčnout tlačítko, aby se něco stalo". Proč si pro útěk zvolil tu nejotevřenější cestu, kde je nejvíc skřetů? Proč pak ostentativně odpočívá opíraje se o OSVĚTLENOU STĚNU, na kterou nejlépe skřeti vidí? Nechci hrát na jersona, ale tohle je přesně "utěk pro televizní kamery" a nic víc. Grrr.

A znovu použili stejné klišé "někdo chce hrdinu zabít, ten už zavírá oči, aby přijal smrtící ránu, rána se ozve, ale ukáže se, že se vlastně jen odněkud vynořil hrdinův zachránce a útočníky, které o něm vůbec nevěděl, zabil. Kewl."
blééé

Přijde mi, že těmhle příběhům formát seriálu nesvědčí ... kdyby z toho udělali tři filmy, které by měly pořádný scénář a dramtaturgii, tak by to mohlo dopadnout líp. Tady neuměj najít vhodnej mix mezi "v každém dílu se stane něco romantického, něco akčního, něco lyrického, něco srdceryvného, něco z vyprávění o starém světě a něco, o čem se budeme tvářit, že to posouvá děj, nějaký dějový zvrat + clifhanger na konec".

Takže jsou to ve výsledku jen takové scénky, útržky, které ale nedrží dobře pohromadě.

+ tedy Galadriel :(. Je napsaná jak horkokrevná agitovaná skoroteenagerka (což je asi úmysl autorů, jak oslovit cílovou skupinu diváků, ale pro mě je to iritující).

Nebylo by nutné, aby vystupovala jako královna velemoudré mírnosti a skryté moci, jak jsme ji viděli v LOTRovi, ale tady všechno jenom voře a nedělá správně v podstatě nic.

A znovu se potvrdilo, že barevní herci v tomhle nejsou žádný problém, kdyby to normálně šlapalo.
19.9.2022 01:41 - York
LokiB píše:
A znovu se potvrdilo, že barevní herci v tomhle nejsou žádný problém, kdyby to normálně šlapalo.


Důvod, proč to nešlape, je ale přesně ten, že je to celý napsaný jako politická agitka. Kdyby se z Galadriel nesnažili napasovat do mužskoženský role, nepůsobila by jak Mary Sue na steroidech. Kdyby se nesnažili napsat role speciálně pro černochy a překroutit Tolkiena podle svýho světonázoru, mohli by třeba napsat i příběh, kterej má hlavu a patu. Darmo mluvit.

Dlužno teda říct, že obsazení nedře jen u herců s tmavou pletí, třeba "Elrond", kterej vypadá, jako kdyby mu v mládí sedl na hlavu medvěd, je taky pěkně na pěst a "Celebrimbor" to samý. Když náhodnýmu herci nasadíš špičatý uši, nedělá to z něj elfa. Herečka "Galadriel" se na elfku taky nehodí.

Přitom tam prostoru pro smysluplnej casting bylo spousta, třeba všichni jižani mohli klidně bejt černoši, odnož hobitů s tmavou pletí by taky dávala perfektní smysl. U elfů by to zas mohli bejt Sindar.

BTW za mě by se na elfy skvěle hodili Korejci, rozhodně promarněná příležitost.
19.9.2022 01:57 - LokiB
York: no, podle mě tuhle část vidíš zaslepeně a blbě.
Které speciální role pro černochy tam vidíš? elfa? královnu regentku? disu? toho starýho hobita? nah. u žádný z nich to nehraje roli.
A u Galadriel vůbec nejde o to, že je to mužskoženská role, z pohledu "lidí" byla jistě Galadriel někde dost jinde než "lidské ženy". Takže ona by takovou výjimečnou roli mít měla ... ale měla by se v ní chovat jinak, vzhledem k tomu, co byla zač. Herečka Galadriel je fajn, že hraje to, co jí předepsali a co po ní chtějí, není její chyba.

Vlastně se podle mě pleteš ve všem :D
19.9.2022 02:23 - York
LokiB píše:
elfa?


Rozhodně.


LokiB píše:
královnu regentku?


Černoška coby dcera bělocha? Check.


LokiB píše:
toho starýho hobita?


Jedinej černoch ve skupině, která zjevně funguje jako rozšířená rodina? Check.


Vlastně tam není jediná role pro herce s tmavou pletí, kde bych si mohl říct "jo, tohle dává smysl". I když kecám, Durinova žena - tam bych klidně věřil tomu, že se s ním oženila holka z jinýho rodu.


LokiB píše:
A u Galadriel vůbec nejde o to, že je to mužskoženská role


Ale jistě, že jde. Tolkienova Galadriel je velice zajímavá a silná postava. Je z královskýho rodu, ale nemá přímej nárok na trůn. Chtěla vládnout vlastní říši, proto se přidala k Noldor, kteří odešli do Středozemě, a proto taky v prvním věku po porážce Morgotha odmítla nabídku Valar k návratu do Valinoru. Spolu s Celebornem založila království v Eregionu a dlouho mu společně vládnuli. Byla u toho, když Celebrimbor koval prsteny moci, varovala ho před Annatarem a přesvědčila ho, aby tři prsteny udržel v tajnosti.

To ale nebylo to, co chtěli autoři vyprávět. Chtěli Xenu zkříženou s Mary Sue a bezostyšně si na to tuhle Tolkienovu postavu znásilnili.


edit: BTW doporučuju si přečíst nebo poslechnout pár rozhovorů s hercema a autorama - říkaj úplně na rovinu, proč to dělali a co tím sledovali.
19.9.2022 10:10 - RoVan
Já to po třetím díle vzdal a jak to tady vidím, tak jsem o moc nepřišel. A to jsem se u sledování oprostil od toho, že to má nějak souviset s LoTR.

Hloupé dialogy, hloupá rozhodnutí a protagonista je 50/50 Mary Sue a Karen* (Karen Sue?). Je vidět, že to stálo spoustu peněz, ale nechápu, jak to mohli s trochou soudnosti v téhle 'kvalitě' pustit ven. Elfové jsou lidi s dlouhýma ušima (nejen vizuálně), trpaslíci karikatury a skřeti jsou zjevně upíři, které instantně spálí slunce.

*fun fact, hodil jsem to do vyhledávače, jestli není nějaký terminus technikus, který kombinuje tyhle dva archetypy a google mi jako první vyhodil obrázek RoP Galadriel.
19.9.2022 10:44 - Nachtrose
Koukam, ze RoP je ztraceny cas a ani to nestoji za namahu, tak na jine tema:

Kdo uz zkouknul Cyberpunk: Edgerunners a co na to rikate?
19.9.2022 11:51 - LokiB
York: tvůj pohled na podtext těch postav (až na G)je pro mě legrační, ale prosím, jak myslíš :) check-mate

Co se "Chtěla vládnout vlastní říši" ... tady mi přijde, že čerpáš spíš z one-ring wiki než z původního Silmarillionu, co se její motivace týče. Tohle zjednodušení je imho nesprávné. Ta postava je daleko bohatší a tato touha není to hlavní. Že se to dá snáze popsat v knize na 2 stránkách než ve filmu/seriálu během půlhodiny hraní je bohužel fakt

RoVan: tak to, že skřeti mají problém se slunečním světlem je celkem věrné předloze. Ono taky ve Středozemi byla dlouho tma, resp šero. Takže tenhle aspekt mi přijde zpracovanej dobře (v LOTR se s tím nechtěli moc mazat a Skurutum slunce po šlechtění nevadí).

A ani by mi nevadilo, že je jedna z hlavním postav Mary Sue, tyhlecte škatulky, do kterejch se někdo snaží cokoli zapasovat, kdyby si pro to nevybrali zrovna Galadriel, ke které to vzhledem k textům JRRT "v dané době děje" (mně) nesedí.

Když si ale vezmu, že to chtěli cílit na širší publikum, než jen ty, kteří četli Silmarillion (což se nedivím), tak ta postava smysl dává a není v rozporu s tím, co viděli lidi v LOTRovi či Hobitovi, protože tam nebylo z historie vidět nic. Takže jako mně to vadí, jiným tohle bude asi jedno.
19.9.2022 11:54 - LokiB
A fun-fact z české wiki, do které jsem se pro srovnání teď podíval:

Galadriel dostala od otce jméno Artanis („ušlechtilá žena“) a od matky Nerwen („muž-dívka“), což mělo značit její výšku a sílu.
:D
19.9.2022 12:14 - sirien
Loki: bohužel teď u sebe nemám Silmarillion, ale že Galadriel toužila vládnout a zůstávala ve Středozemi protože v ní byla důležitá řečené bylo. (Ostatně to je řečené, resp. velmi jasně naznačené, už v LotR: "zmenším se a odejdu na Západ, ale zůstanu Galadriel", nebo tak něco nějak - když odmítne Prsten od Froda.)

Popravdě, Tvoje znalost knih zdá se mi býti dosti zrezlou - protože "my jsme skurut-hai, my se Slunce nebojíme" (nebo tak nějak něco) není "filmová věc", ale je to přímo z knížek - konkrétně ze Dvou věží, padne to tam od jednoho skuruta, tuším když skuruti unášej hobity. (Again, knížku nemám poruce, abych Ti citoval doslova i se stránkou, bohužel, ale jistej si tim sem fakt dost.)

A jako sorry, ale xenish frajerka co v plný zbroji skáče po ledový stěně do který se zabodává dýkama a na férovku rozbije držku trollovi fakt neni ani smykem kompatibilní s Galadriel z filmů, která je i v akčních scénách (Hobit) stylizovaná absolutně jinak. (A btw. York má pravdu minimálně v tom, že tvůrci sami se k těm politickým motivacím za tvůrčími rozhodnutími velmi hlasitě hlásí.)
19.9.2022 12:31 - LokiB
siriene: kritizuješ jen pro kritiku ... že si pod LOTR představuješ jenom filmy, je dáno tvým mládím, LOTR byla vždycky zkratka i pro knižní předlohu, pochopitelně. Takže střílíš vedle - pochopitelně jsem měl na mysli knihy a ne film, film pro mě není kánon.

mladá xena frajerka, která za dalších mnoho set let dospěje v "moudrou královnu" je zcela kompatibilní S FILMY. Nic z filmů nebrání tomu, aby o stovky let byla "mladá a nerozvážná", to si tam jenom domýšlíš se znalostí knih, z filmů by ten rozpor nevyplýval ... i elfové se mohou z pohledu fiváků filmů/seriálu vyvíjet.

A to, že si pod "zmenším se" dosadíš co se ti zrovna hodí (například to, jak moc chtěla vládnout), je legrační. Taky se mohla chtít stát trpaslicí, že jo :D
19.9.2022 12:36 - crowen
Je jasne, ze oni tam tych cernochov museli narvat, lebo maju na to kvoty. Je to pekne popisane v roznovore s tvorcom Zizku, ze mu tam chceli narvat cernochov, tak ich aspon vytradoval za gayov (lebo adamiti medzi husitmi :-))
19.9.2022 12:52 - RoVan
Loki: Nerozporuju, že skřeti nemají rádi slunce. Chápu, dělá se jim z něj zle, nejsou schopni pochodovat a bojovat. Co se mi vrylo do paměti, tak tady vyběhl skřet na slunce a začal se INSTANTNĚ pálit a vypadal, že kdyby tam zůstal tak minutu, tak bude well done. Jako jestli tím chtěli filmařsky vyjádřit skřed+slunce=špatný, tak to bylo, ehm, vlastně poplatné scénáři.
19.9.2022 12:55 - sirien
Loki: takže když píšeš že "v LOTR se s tím nechtěli mazat" - ti oni - tak tím nemyslíš filmový štáb, ale jen panu profesorovi z úcty onikáš? A tím že se s tím oni pan profesor nechtěli mazat máš namysli že by mu bylo líto těch pár řádek, které by si to v té tisícistránkové knize vyžádalo navíc?

#pls.

A ne, xena frajerka fakt není kompatibilní ani s těmi filmy. A to nejen s LOTRem, ale dokonce ani s Hobitem - ty vyobrazené postavy nespojuje žádná smysluplná vývojová linka co by vedla od jedné k druhé, protože fakt neplatí že z libovolného X můžeš vývojem dostat libovolné Y.
19.9.2022 13:05 - Jezus
sirien píše:
true, ale jak řikám - netvrdím, že to tam nutně musí být až tak intenzivně, ale tak jak to je mi přišlo že to tam efektivně v podstatě neni vůbec (...efektivně ani Naoki si to vlastně nedomyslel, s tím že jí "možná 'jen' zmlátil").


Zase dopřej autorům, že věří v nějakou diváckou inteligenci a nedávají tam všechno po lopatě (zrovna v seriálu plném symbolů docela příhodné). Já třeba předlohu neznám (četl jsem jen nějaký "spin off" komisk se smrtí a nějakou transkou) a co tam s ní ten pisálek (opakovaně) dělá mi bylo dost jasný. (A bylo mi dost jasný, že k tomu dojde docela s předstihem).

Je možné, že to oproti předloze trochu vyměkčili a hlavně "polidštili" toho pisálka, ale imho to ničemu neva.
1) že Kalliopé trpí, je ponížená a zničená, je vidět z rozhovoru se třemi Moirami.
Že s prosbou o pomoc od Morphea váhá (a vlastně to neudělala ani když ji věznil pisálkův předchůdce), je znát taky a je to cítit i z toho dialogu, kdy se s Morpheem uvidí poprvé po té dlouhé době...
2) IMHO máš pravdu, že Madocka chtěli podat sympatičtěji - myslím, že tam chtěli dostat to drama, kdy ho zpočátku člověk tak trochu chápe, aby se později zděsil toho, co udělal - a pokračoval v tom a jak si nechal narůst hroší kůži... Prostě maličko tvůrčí posun, případně soustředění se na jinou vrstvu příběhu.
Obecně nemám odchylování od předloh rád (a je možné, že mi to vadí míň, protože tuhle neznám), ale v tomhle případě mi to přijde funkční - když vyprávím ten příběh jiným mediem, můžu akcentovat jiné vrstvy - tím přidám něco i lidem, co předlohu znají.

Plus je Sandman celou dobu relativně v pohodě, co se týká intenzivních scén s násilím (nějaké tam jsou, ale nepřehání se to). Myslím si, že nechtěli v závěru takhle "bafnout" na publikum.
(Například pro moji matku není problém koukat na krev, ale nesmí na plátně delší dobu "ječet ženská". Což přiznám, že ani mě to žádný rozměr nepřidá, úplně mi stačí, když z děje pochopím, že múza se pro získání inspirace v dospělém světe jen nelíbá, že mu "svoji inspiraci dát nechce" a pak je zatmívačka).
19.9.2022 13:27 - sirien
Jezus: dějově/obsahově je to předloze ve skutečnosti až překvapivě věrný, s tím problém nemám. A ani mi nevadí to lidštější podání Murdocka, ten přidanej character arc postupné degradace je určitě k dobru. Ale to jak moc ubrali na drsnosti zobrazení té situace za mě hodně změnilo stylizaci (a skoro až celej žánr) tohodle příběhu - a co se mě týče, tak to tomu prostě ubralo.

Jakože nikomu to netoužim nutit, ta pointa byla zjevně komunikovaná good-ish enough, ale IMO některé příběhy prostě potřebují určitou míru explicitnosti a bez ní nefungují tak dobře - nebo minimálně ne stejně.

(Jinak ano, násilí tam vyobrazené je - trochu vtipné, když si všimneš že "lehce" výběrově co do toho komu se děje a komu ne, ale je pravda, že to je dost "you don't see it until you see it" a ani pak to nějak neškrabe oči, takže to je asi zbytečný pitvat.)
19.9.2022 13:32 - Lethrendis
Tak jsem se na Prsteny včera podíval a nijak mě to nenadchlo. Slabé to je, jak scenáristicky, tak i herci jsou nevěrohodní. Galadriel mě z nějakého důvodu silně irituje a nejlepší by bylo, kdyby ji nějaký skřet kuchnul :) Kdyby takhle draze udělali nějakou opravdovou epizodu ze Silmarillionu, udělali by líp.

Někdo tu zmínil barevné herce, ti by mi normálně nevadili, ale tady fakt tluče do očí, že mají černošky bílé děti a naopak. Přičemž kdyby byli tmaví třeba Jižané jako etnikum, tak by to bylo předloze věrnější, dávalo by to smysl a nepůsobilo jako politická agitka.
19.9.2022 14:03 - Jezus
sirien: Rozumím. V té hospodě, kde si lidi přestali lhát se imho násilí dělo dost rovnostářsky, ale jak říkáš, netřeba pitvat všechno :-)

Lethrendis: Nemůžeš mít černé jižany, když byli s Morgothem a minimálně část z nich bude se Sauronem. Kde žiješ od počátku tisíciletí? :-D

Jinak mě překvapivě barevní herci v "nesednoucích rolích" nevadili vůbec. Buď jsem si zvykl z trailerů (kde mě naopak iritovali) nebo (mi) to fakt prostě vadí míň, než jsem si myslel. (Taky je možné, že ty americké černochy už nepovažuju za černochy, protože opravdu černý je tam snad jen ten hobit :-) ).

Elf mi vyloženě evokuje nějakého drsnějšího "lesního elfa". Trpaslice je cool a sedí jí to (je lepší jak Durin, který je naopak hrozně kýčovitý - byť toho nerváka hraje sympaticky).
U nějaké té chluponožky (cool název btw :-) ), je myslím dokonce zmíněno, že její tmavá matka není její biologická matka. Jinak jsem si nějakéch genetických rozporů nevšiml (ale je fakt, že po tom cíleně nejdu. Tohle není GoT, aby bylo důležité, kdo má jakou barvu vlasů).

Galadriel se mi jako herečka líbí (sice jí nesluší ty splývavé elfí košilky, ale zase jí člověk alespoň trochu věří tu atletickou válečnici :-) ). Jako postava je ovšem vážně na zabití :-) Připomíná mi takové ty "cool" postavy, co tvoří munčkini, když poprvé hrají rpg.
Nicméně postupně je to s ní lepší (ne ok, ale lepší). Když jsi o dva levely nad elitními elfy a celé intro slouží jako tvůj egotrip, je to ubohý start. Když jsi arogantní na svého krále, taky. Když jsi ale arogantní na smrtelné lidi, nad kterými prostě o těch pět levelů jsi (věrná předloze, btw), už je to uvěřitelnější.
A když tě ta arogance začne dostávat i do problémů (namísto aby to vypadalo, že na ni máš nárok jako na začátku a ostatní jsou jen hloupí chlapy) a nějaký smrtelník ti připomene (nebo možná naučí? :-/ ) základy diplomacie, začíná to být koukatelné.

Jinak Erlond mi přišel na začátku hrozně obsazený, ale postupně mi z něj roste má zatím nejoblíbenější postava.
19.9.2022 14:38 - LokiB
sirien píše:
A ne, xena frajerka fakt není kompatibilní ani s těmi filmy. A to nejen s LOTRem, ale dokonce ani s Hobitem - ty vyobrazené postavy nespojuje žádná smysluplná vývojová linka co by vedla od jedné k druhé


Hele, to je tvůj problém, že si to takhle nastavíš. Kdybys chtěl, jakože jinde to umíš, tak by sis tak takovou linku představit dovedl. A věřím, že to lidem, kteří nemají knížky jako kánon, nevadí.

Ale o Galadriel se přít nechci, mně se její uchopení v seriálu nelíbí :)

Jezus píše:
Taky je možné, že ty americké černochy už nepovažuju za černochy, protože opravdu černý je tam snad jen ten hobit


V tomhle barevnost přestala hrát takovou roli. Jo, když má někdo výrazně negroidní rysy, tak to působí jinace, ale samotná barva už moc jinakost nezpůsobuje. třeba právě u toho elfa.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094266891479492 secREMOTE_IP: 3.139.107.241