Kultura

Magus
19.4.2009 19:27
Comics
Každy si predstavy pod slovem comics jenom "divné" manga... Ale najde se I par peknych fantasy a sci-fi comicsy..( tim nechci rici ze manga nejsou dobre).... Máte nêjaké oblíbené comicsy?
Seznam zde zminovanych comicsu:
Autorská citace #1
19.4.2009 19:30 - Colombo
Sandman, Asterix a obelix, Kačeři, Micky mouse(ale kačeři jsou lepší)...
Autorská citace #2
19.4.2009 20:05 - Giovanni
Order of the Stick, Anti-Heroes :)
Autorská citace #3
19.4.2009 20:07 - sirien
Sandman, rozhodně.
Autorská citace #4
19.4.2009 22:06 - Rianor
Jednoznačne Watchmen. Časopis Time ho dokonca v roku 2005 zaradil na zoznam 100 najlepších anglicky písaných noviel od roku 1923 (ako jedinú grafickú novelu, čo je eufemizmus pre komix :) .
Autorská citace #5
19.4.2009 22:21 - Fibriso
Hmm, já jich mam pár - Order of the stick, Drowntales, Girl genius, Goblins, looking for group a Slightly Damned
Autorská citace #6
19.4.2009 22:45 - pipux
Colombo píše:
Asterix a obelix

Jeden z nejlepších, co se mazaných hříček v podtextu a vychytralých vtípků týče.

Colombo píše:
Kačeři, Micky mouse

Kdysi si tyto komixáky udržovaly slušnou laťku kvality (cca 1990 a starší), vycházely relativně originální díly. Odebíral jsem Kačera Donalda zhruba do r. 1997, kde ale už začínal být profláklý (Egmont ČR se rozhodl recyklovat staré příběhy z předchozích let i starých amerických instancí Donalda; kvalita ilustrací se propadla).

Twilight píše:
Order of the Stick, Anti-Heroes :)

Možná budu jízlivý, ale tohle dle mě není komix, jen neoriginální nastavovaná kaše.

---
A teď, co třeba něco ze staré školy, pro drsňáky? Např. Lobo, Punisher, Soudce Dredd, aj.

Kdysi, za mého mládí, vydávali tenhle úžasný komixový časopis ... no kde jsou ty časy? :)

Resp. tu ještě je série "Oggy a švábi". Sic se jedná o kreslený seriál, ale nebál bych se jej připsat ke komixům. Sledovat Oggyho je uplně nejvíc hardcore - jako hypnóza, která vám během 10 - 30 minut roztaví mozek :)
Autorská citace #7
19.4.2009 23:08 - Colombo
Internetové komixy jsem neměl na mysli. Většinou mají nudný začátek, kdy se autor snaží vybalancovat kresbu a vytvořit postavy, pak mají super střed, kdy se autor vytasí se všemi příběhovými inscenacemi, vytasí se na nás se všemi vtípky. No a pak přichází, častokrát velmi dlouhá doba agónie, kde došel nápad a jedinné co autor krom nudného nastavovaného příběhu, který častokrát už ničím nepřekvapí a originalita je už naprosto včudu je rádoby vtipné glosování současného dění. Ale když je komix dostatečně dlouhý, ani to už není vtipné. Protože historie se opakuje, ale opakovaný vtip už není vtipem.
Podobně, ale s delšími úseky, to je i s klasickými komixy, ale autoři jsou většinou dostatečně soudní(krom těch nejotrlejších) a komix za nějakou dobu ukončí.

Jojo, Crew je šílená. A Lobo je prostě Lobo. Parodie na sebe sama. Ale nemůžu říct, že je to můj dlouhodobě oblíbený komix.
Autorská citace #8
20.4.2009 01:19 - sirien
Autorská citace #9
20.4.2009 02:44 - Blaine
2Sirien: Ano, EGS je jeden z tech ktere dovedou bavit i po docela dlouhe dobe:)

2Pipux: Crew stale vychazi... viz www.crew.cz

Ad moje oblibene veci - muj avatar napovi, ze cokoliv, kde se objevi sympaticky charismaticky vladce Latverie:P a pak temer vse z Ultimate Marvelu a uplne vse co kresli T.Dodson. Ted nedavno jsem sjel napriklad celeho Y: The Last Man a jestli nekdo mate radi post-apo, tak do toho rozhodne jit. A samozrejme vecicky, ktere vychazi v Cechach, protoze se vetsinou vybira z toho nejlepsiho co vubec kdy vyslo.
Autorská citace #10
20.4.2009 07:18 - Jerson
Crew jsem viděl několikrát a neustále pochybuju o duševním zdraví jak autora Loba, tak jeho obdivovatelů.
Komixy mám rád, ale nevzpomínám si ani na jeden fantasy nebo sci-fi, který by mě v dospelosti zaujal tak, jako jsem v mládí zřal Příhody malého boha, případně Vzpouru mozků z ABC.
Autorská citace #11
20.4.2009 07:55 - Magus
Jerson: taky me bavila Vzpoura mozku a Galaxia taky nebila spatna...
Autorská citace #12
20.4.2009 08:31 - Sethi
svého času jsem měla poměrně drsný komixový výcvik, a zřejmě to na mě nechalo následky.

skutečně se mi líbil blacksad, který tu a tam vyšel v Crwi. gaimanovy komixy, jistě. pak jsem měla hrozně ráda wolverina když vycházel v (marwel heroes?) - bylo to takové příjemně ukecané, spousta inteligentního hláškování... člověk by neměl zapomenout z pekla. velmi se mi líbilo pod dekou... na asterixe nedám dopustit. kačera donalda jsem nikdy nekupovala, ale mám ještě skoro kompletní vydání mickeyho mouse, když u nás vycházel.

ještě se nad tím zamyslím, četla jsem toho vážně hromadu (povinná četba), ale nějak si nepamatuju názvy.

co se mi nelíbilo byl lobo. četla jsem dva nebou tři, s marnou nadějí, že jsem třeba jen měla smůlu, a že ten dalšíbude lepší, ale... ne.
Autorská citace #13
20.4.2009 10:40 - Noir
Já čtu jen ty základní věci, to jest pravidelně všechno od Marvelu a DC, občas taky Image, ale to jen dvě-tři věci.

Občas se ztrácím v tom, jak jsou si ty linie podobné, kdo má zrovna čí masku a tak. Ale pro ex-hráče Mutants and Masterminds je to povinnost...
Autorská citace #14
20.4.2009 11:08 - Fritzs
sirien: El Goonish Shive vzbuzujer i ve mně pocit, že jsem talentovaný psavec a kresliř... Taková Inheritance trilogy mezi webcomicsy...

Jinak doporuči obstarat si We3, asi nejlepší americký komix, co jsem zatím četl. Z anglické tvorby se mi docela zamlouval komix Kill your boyfriend (i když literární kvality tohoto díla asi nijak závratné nejsou) a první sešit Nemesis the Warlock (což je hlavní inspirace pro WH40K). Tank Girl taky není úplně špatná, něco jako Lobo v sukních...
Autorská citace #15
20.4.2009 11:12 - Fibriso
jo tyhle komixi, tak to je jíná... vypadá to, že všichni (nebo aspoň většina) stále vzpomíná na Kruana z kmene Gron-chu, příbehy malého boha, galaxii, vzpoura mozků či Ztracený svět (ten původní, ne ty moderní paskvily) a samozřejmě Asterix (stále vzpomínám na své první číslo které se mi dostalo pod ruku - V řeckém vydání z Řecka (konkrétně Chalkidiki :)

Ad: ty internetové komiksy - je občas zajímavé sledovat, jak se autor v kreslení zlepšuje a zdokonaluje...
El gnoolish shive je na začátku tak divně nudnej, že člověka ze zvědavosti nutí číst dál.
Autorská citace #16
20.4.2009 12:06 - Magus
Zkouseli jste si nejaky udelat samy??
Autorská citace #17
20.4.2009 12:29 - Fritzs
Magus: Nepovažuji svoje drawan skillz za dostatzečně dobré... I když něco jako EGS by pro mě asi nebyl problém.

Výhledově, možná, jednou něco nakreslim... (čti: nikdy se k tomu nedokopu.)
Autorská citace #18
20.4.2009 12:35 - Sethi
když jsem hrála aktivně lineage, tak jsem poměrně pravidelně vydávala stripy, nejprve pro klan, pak pro server obecně... ale vždycky to bylo pro uzavřený okruh lidí, lidi mimo něj si z toho komixu nemohli odnést zdaleka tolik. (zde. ale moc vám to asi neřekne =) )

znovu mě to pak chytlo, když jsem hrála KotOR, chtěla jsem to rozvinout a brát inspiraci z dalších her, ale nějak mi utekla inspirace a zatuhlo to na čtyřech stripech. (tady, schované tam dole, zdá se.)

co se celostránkové tvorby týče... existuje. někde. jak k shadowrunu, tak ke hraní hvězdných válek jsem kdysi rozdělala několik stránek, protože mi prostě přišlo, že to, co chci říct, se nedá popsat slovy, a vlastní tým otroků-animátorů prostě jen tak neseženu... ale na takovouhle práci prostě nemám trpělivost... takže leží někde zahrabané a nikdo je nikdy neuvidí =)
Autorská citace #19
20.4.2009 14:39 - sirien
Vidíš, Pod dekou. Výbornej komix.

Fritzs: I když uznávám že když Tě čtu tak se občas sqele bavim, tak je to trochu jiná zábava než u EGS :) Hlavně sem sem nedával EGS jako příklad výbornýho komixu, jen sem jeho prvníma třema dílama glosoval část místní diskuse.
Autorská citace #20
20.4.2009 18:40 - Fritzs
sirien: Ale stejněs to četl... což značí, že je to dost dobré na to, aby tě to zaujalo (nebo, že máš jaksi low standartz). Navíc EGS je zjevně dost profláknutý, vzhledem k tomu, že sem narazil na indicie, keré naznačují, že pro autory té obludnosti je to dobré kšeft.

Ináš mě překvapuje, že eště nikdo nezmínil Gunnerkigg Court

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079850912094116 secREMOTE_IP: 3.80.211.101