Kultura

Magus
19.4.2009 19:27
Comics
Každy si predstavy pod slovem comics jenom "divné" manga... Ale najde se I par peknych fantasy a sci-fi comicsy..( tim nechci rici ze manga nejsou dobre).... Máte nêjaké oblíbené comicsy?
Seznam zde zminovanych comicsu:
15.2.2010 16:19 - Gurney
Magus píše:
No nějakeh kterej vyšel v Česku.

Transmetropolitan (jak píše Blaine opravdová kultovka), 100 kulek, Punisher, další díly Usagiho, ... Možná kdyby sis zašel do nějakého lepšího knihkupectví, tak by ses dozvěděl podstaně víc.
15.2.2010 19:01 - Magus
Díky...
Gurney: no na to sem moc línej:D
15.2.2010 19:12 - Alnag
Ušák píše:
Navíc je tam bard, který mi připomíná Svena.


Vypadá svenovitě... jdu se inspirovat.
15.2.2010 21:17 - Gurney
Magus: Nj, hlavně když se bavíš...
16.2.2010 15:35 - Felouen
Hah, můj oblíbený je...Anime News Elf Nina hehehehe....spoustu anime a conařských referencí. :D
26.4.2010 13:20 - SEB
Už někdo vysvětlil jak strašnej drát do voka je psát "komix"?!?!

komiks je taky jak někomu nadrat, ale ještě to jde (a z médií to ještě dvacet let nezmizí, takže co naděláme).

všem komu na tom trochu záleží a nechtějí vypadat jako kreténi doopručuji psát comics.
26.4.2010 14:29 - Blaine
SEB: bohudik je komiks vseobecne prijatelnou a pouzivanou formou. Komix je zbastardela verze, ktera je take pouzivana, sice ne v "oficialnich" mediich, ale na fan strankach se obcas objevi. Je to "cool" forma. Zajimava hlavne pro "cool" mladez, ktera se snazi zapadnout mezi nas stare komiksove nerdy.
28.4.2010 12:21 - SEB
je to k zblití (ačkoliv Magusovi to za zlé nemám, stane se)...

ve výčtu doporučených věcí chybí třeba už i u nás dostupná série THE WALKING DEAD a když už jsme v tom tak od stejného autora stojí za to i INVINCIBLE.

a dál bych doporučil:

I KILL GIANTS
FABLES
LUCIFER
100 BULLETS
INVISIBLES
PLANETARY
FILTH
...

sakra vždyť v tom výčtu je hrozně povrchní výškrab. No tak lidi, dejme tam pořádný comics!

TANK GIRL
KICK ASS
WANTED
A CONTRACT WITH GOD
ANIMAL MAN
HELLBOY
FROM HELL
DOKTOR SLEEPLESS
THE ADVENTURES OF LUTHER ARKWRIGHT
NEOZOIC
FELL
NEXTWAVE
CASANOVA
PIRATE NINJA VIKING
CRIMINAL MACABRE
DARK BLUE
STRANGE KILLINGS
GLOBAL FREQUENCY
CROSSED
DMZ
EXTERMINATORS
NORTHLANDERS
...
28.4.2010 12:23 - SEB
na prvním místě bych rád zopakoval Blainem doporučenou kultovku: TRANSMETROPOLITAN

naprosto jasná volba bez které nevíte co je comics...

lidé, čtěte!.-)
28.4.2010 16:13 - Nerhinn
SEB: Po pravdě, uniká mi smysl takového výčtu. Bez jakéhokoliv komentáře silně pochybuju, že si někdo nažhaví Google a začne jednu věc po druhé sám od sebe vyhledávat.
28.4.2010 17:01 - Blaine
SEBovu vyctu snad ani nemam co vytknout. Mozna jenom by to chtelo dodat u nekterych komiksu "obsahuje ZBYTECNE mnozstvi nasili". To se tyka napriklad Crossed, u kterych si jsem jisty, ze bych nedokazal precist ani prvni dil. Teda alespon podle lonske prednasky Markyza de Sade na CRWEconu. Prece jen jsem moc velky mekkous na takove brutalnosti.

A mozna bys mohl k tomu svemu vyctu vyhodit zanr, mas to hodne rozbehle po cele care, od syrovych historickych Northlanders, pres noirovou horror/fantasy detektivku Hellboy az k sympatickym humornym a barevnym "superhrdinum" v NextWave.
28.4.2010 18:04 - Magus
Tak jsem to opravil ať se na to dá koukat.:)
28.4.2010 18:17 - pety
Par ceskych oblibencu(i s ukazkama pro milou nehrinn):
toy_box
518
Taky
grus
Lela
29.4.2010 00:01 - SEB
Nerhinn: každý komu není pod deset nebo přes šedesát snad dokáže v rychlosti přehlídnout nějakou tu desítku komiksů - zvládání wiki-fu (a případně comicvine-fu) je důležitá schopnost. Že si nedávám tu práci s jednou nebo dvěma větami o daném díle mi přeci nemůžete mít za zlé. Pokud vám za to comics stojí, už teď jste projeli web a našli si stovku vlastních tipů co si někdy chcete přečíst... Já jen poslal vlastní tipy. Součástí jejich objevování je i hledání informací a střípků, aniž by se vám do toho dobrodružství rvaly dojmy někoho jako jsem já.

Magus: skvěle, dík!

Blaine: CROSSED Doporučuji všem alespoň nulté číslo. Není tak brutální jako číslo první, ale je to takový odrazový můstek. Buď jste dostatečně otrlí a oceníte psychologii postav a geniální vyprávění, nebo se necháte odradit násilím - v tom případě se ale ke Crossed vraťte až otrlost naberete.
29.4.2010 00:04 - Jerson
SEB píše:
každý komu není pod deset nebo přes šedesát snad dokáže v rychlosti přehlídnout nějakou tu desítku komiksů

Je mi třicet, ale prolétnout desítku komiksů (opraveno) v rychlosti opravdu nedokážu.

Nicméně...

Není nějaký komix z 2. světové války s paranormálními jevy a relativně realistickou kresbou? Žádný MAUS ani nic podobného.
29.4.2010 00:51 - Nerhinn
pety: Och, díky :)
SEB: Nenech se mýlit, mně to žlučí nehýbá. Spíš mi přišlo líto té snahy. Možná se mýlím a na Kostku chodí velmi výjimečný vzorek internetového čtenáře... ale jestli ne, pak je tvé "mezi deseti a šedesáti" značně optimistické. Například já. Líná jsem, i když asi ne úplně extrémně. Přesto mě k tomu, abych si začala o komiksu hledat informace, podnítí spíš to, když mi někdo nastíní, o čem je, a proč se mu líbí, než když dostanu seznam o dvaceti položkách.
Zkrátka... když mám období, kdy mám chuť najít nějaký nový komiks, budu ho cíleně hledat asi někde jinde. Když po tom úplně netoužím, ale novým poznatkům se nebráním, ráda se nechám zaujmout něčím komentářem.
Ale samozřejmě to ber jen jako příklad, do ostatních nevidím, tím jsem docela známá :)
29.4.2010 01:00 - SEB
Nerhinn: tak to se k zásadním starým titulům nebo k hodně čerstvým geniálním věcem dostaneš pomalu, po malých krůčkách a nejspíš velkou oklikou a budeš se pravděpodobně dost dlouho bahnit v tom co vyšlo u nás. Ale to je holt cena za lenost - neaktivní přístup k tématu vede k pasivnímu přijímání. Asi comics není mezi tvými čtenářskými prioritami, což je pochopitelné, a je ti můj výčet u zadku. Ale všichni kdo mají proaktivní způsob bádání ve svém zájmu rádi vezmou zavděk každým tipem (z vlastní zkušenosti).

Jerson:

ATOMIC ROBO (vtipné, pulpové)

DUST (realistické, uchronické, dieselpunk - ale nečetl jsem. Pravděpodobně nejlepší volba)

ADVENTURES OF THE RIFLE BRIGADE (brutálně vtipné, místy jsem nemohl věřit jak moc)

doporučuji i Battlefields, ale žádné nadpřirozeno tam pokud vím není... http://en.wikipedia.org/wiki/Battlefields_%28comics%29

kdybych na něco narazil tak dám vědět, mám v hlavě nějaké matné vzpomínky (jedno z toho bylo o uřízlých Hitlerových genitáliích a vystupovali v tom nacističtí upíři... to asi nechceš:-)

a mezi slušnými lidmy ve slušné společnosti se píše komiks nebo comics Jersone... ty ty ty!
29.4.2010 01:58 - Nerhinn
Najednou mi můj život připadá tak prázdný... asi se půjdu utěšit k Mouše :D
29.4.2010 07:47 - Jerson
Sorry SEBe, i takový slušňák jako já se někdy splete, když za chybu nedostane rovnou po čenichu.
Díky za názvy, podívám se, co to nabízí.

Btw. Před měsícem jsem si koupil komiks Alanova válka - vychází ze vzpomínek jednoho veterána (tedy žádné nadpřirozeno). Ani to není nijak vtipné - jen dobré. A zajímavé. A člověk se tam jen tak mimoděk dozví spoustu věcí, o kterých neměl ani tušení.
29.4.2010 09:44 - pety
Jerson:Urcite Ennisovy Battlefields a Battler Britton akorat ze v tech neni nadprirozeno.
Nebo nejaky crossover X-menu a WildCats? ktery nevim jak se jmenuje tak se odehrava za 2.sv.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089956998825073 secREMOTE_IP: 3.81.13.254